تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
همکاری دانشگاه USM با شرکت Angkasa-x

همکاری دانشگاه USM با شرکت Angkasa-x

زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (3 امتیاز)

پردیس مهندسی دانشگاه علوم مالزی (USM) به تازگی میزبان مراسم افتتاحیه ایستگاه زمینی Angkasa-X و مرکز پیشرفته فناوری‌های فضایی است! این مراسم نتیجه همکاری دانشگاه USM مالزی با شرکت Angkasa-X بوده و توسط همین شرکت و دانشکده‌ی مهندسی هوافضا سازماندهی شده است…

STUDYKL مجری توانمند و حامی شما در امور مربوط به تحصیل در مالزی است.

برای مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

ماجرای همکاری دانشگاه علوم مالزی با شرکت Angkasa-x

دانشگاه USM با شرکت Angkasa-x در زمینه‌ی افزایش توسعه‌ی فناوری‌های فضایی همکاری می‌کند. این مشارکت نقطه عطف دیگری در راستای توسعه‌ی ایستگاه زمینی بوده و در در آوریل 2021 مراسمی برای امضای تفاهم نامه (MoA) بین USM به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر مالزی و Angkasa-X برگزار گردیده است.

این مرکز پیشرفته برای تحقیق و توسعه، مونتاژ، یکپارچه سازی و آزمایش ماهواره‌های مدار پایین زمین (LEO) به منظور تشکیل و راه اندازی صورت فلکی ماهواره‌ی A-SEANSAT LEO استفاده خواهد شد. این مراسم توسط یانگ دی پرتوان آگونگ، تون داتو سری، اوتاما احمد فوزی حاجی عبدالرزاق و با حضور چو کن یو، وزیر ارشد پنانگ، برگزار شد.

کن یو در سخنرانی افتتاحیه خود گفت وجود ایستگاه زمینی و مرکز فناوری فضایی ابعاد متفاوتی را در موفقیت‌های صنعتی پنانگ ایجاد می‌کند.

وی افزود: هیچ زمانی بهتر از امروز برای پذیرش روندهای نوظهور و در عین حال حفظ مزیت رقابتی با گسترش فعالیت‌های با ارزش افزوده‌ی بالا و تقویت خوشه‌های صنعتی موجود نیست و من خوشحالم که می‌بینم دانشگاه USM، شرکت Angkasa-X و مرکز دیجیتال پنانگ به طور فعال کشور را به سمت استقبال از موج جدیدی از سرمایه گذاری‌های استراتژیک در اقتصاد SpaceTech هدایت می‌کند.

معاون دانشگاه USM، پروفسور داتو، دکتر فیصل رفیق محمد آدیکان، در سخنرانی خود گفت که پردیس مهندسی USM به عنوان فضایی بهینه برای ایستگاه زمینی شناسایی شده؛ زیرا بیشترین زمان بازدید مجدد ماهواره‌ای به مدار نزدیک استوایی را فراهم می‌آورد.

فیصل رفیق ادامه داد: « برای اطمینان از موفقیت این نوآوری، USM زمینی را به مساحت 2 هکتار در قلب پردیس مهندسی برای توسعه‌ی این ایستگاه زمینی اختصاص داده؛ چون USM متعهد شده که به طور مداوم با Angkasa-X در انجام تحقیق و توسعه‌ی سیستم ماهواره ای از طریق دانشکده‌ی مهندسی هوافضا همکاری می‌کند.»

وی افزود که این همکاری با Angkasa-X به USM اجازه می‌دهد تا مرزهای جدیدی را در توسعه‌ی ماهواره ای، به ویژه در فناوری ارتباطات ماهواره ای آغاز و کشف کند.

دکتر شان سیه، ریاست اجرایی شرکت Angkasa-X گفت که ماموریت این شرکت ارایه سرویس اتصال به اینترنت به عنوان یک نیاز اساسی برای بهبود زندگی انسان است تا حدی که بتوان جهان را با هزینه‌ای کم و مقرون به صرفه در جهت بهبود استانداردهای زندگی و ریشه کن کردن فقر به ویژه در مناطق روستایی آسیا به اینترنت متصل کرد.

وی افزود: « سه کشوری که در جهان در زمینه‌ی فناوری‌های فضایی بهتر عمل کرده‌اند چین، روسیه و آمریکا هستند و ما با بسیاری از دست اندرکاران این کشورها صحبت می‌کنیم تا با آنها شریک شویم و از مشارکت آنها برای سرمایه گذاری در ساخت مراکز فناوری فضایی استقبال نماییم.»

این ایستگاه زمینی برای ایجاد یک اکوسیستم برای صنعت فضایی مالزی با همکاری در ماموریت ماهواره‌ای Angkasa-X و فعالیت‌های تحقیقاتی آزمایشگاه سیستم فضایی USM خدمت خواهد کرد.

افرادی که در مراسم افتتاحیه ایستگاه زمینی Angkasa-X حضور داشتند!

افرادی که در مراسم افتتاحیه ایستگاه زمینی Angkasa-X حضور داشتند!

این مراسم که در تاریخ 19 می 2022 برگزار گردید شاهد این میهمانان بود:

  • سفیر فدراسیون روسیه، جناب آقای نایل لاتیپوف
  •  سرکنسولگری چین در پنانگ، عالیجناب لوشی وی
  • رئیس پربادانان لابوان، داتو سری حاجی امیر حاجی حسین
  •  کمیسر رئیس پلیس پنانگ، داتو محد سهیلی محدزین
  •  معاونت تحقیقات و نوآوری USM، پروفسور داتو دکتر عبدالرحمن محمد
  • معاونت توسعه دانشجویی و دانش آموختگان USM، پروفسور دکتر ازلیندا ازمن
  •  مدیر پردیس مهندسی، پروفسور دکتر نور اعزازی ذکریا
  • رئیس دانشکده مهندسی هوافضا، پروفسور دکتر فرزاد اسماعیل
  • مدرس ارشد دانشکده مهندسی هوافضا، دکتر سیتی هاروانی یوسف

جدیدترین اخبار دانشگاه های مالزی را در STUDYKL بخوانید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

منبع‌ خبر: https://news.usm.my/index.php/english-news/7813-usm-angkasa-x-collaborates-in-enhancing-space-technology-development

تاریخ: 1 ژوئن 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *