تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
ویزای بازنشستگی

ویزای بازنشستگی مالزی 2023

زمان مطالعه: 6 دقیقه
4.9/5 - (162 امتیاز)

دریافت ویزای بازنشستگی مالزی، انتخاب هوشمندانه‌ای برای زندگی و اقامت در کشوری مهاجرپذیر، زیبا و آرام است. با گرفتن این ویزا می‌توانید زندگی بازنشستگی خود را در کشوری با سواحل شنی و جنگل‌های وسیع بارانی تجربه کنید. اگر شما هم کشور مالزی را برای دوران بازنشستگی انتخاب کرده‌اید، اطلاعات مهم این مقاله را از دست ندهید…

STUDYKL با بیش از 2 دهه تجربه در زمینه مهاجرت به مالزی و اقامت MM2H در خدمت شماست.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

درباره ویزای بازنشستگی مالزی

زندگی در مالزی شروعی هیجان انگیز برای پایان یک دوره کار و تلاش است. برای ورود به دوره بازنشستگی، پس از یک عمر زحمت و تلاش باید جایی را پیدا کنید که مایه آرامش‌تان باشد. کشوری با سبک زندگی متفاوت، هزینه‌های پایین و امنیت بالا؛ نظرتان درباره اقامت در مالزی، کشوری آسیایی با آب و هوای گرمسیری چیست؟

حالا که برای گرفتن ویزای خانه دوم مالزی (ویزای بازنشستگی) آماده شدید، اولین قدم برای گذران اوقات خوش و سرشار از آرامش، ثابت قدم بودن است. در واقع آنچه به عنوان ویزای بازنشستگی در مالزی شناخته می‌شود، ابتکار ویژه دولت مالزی برای تشویق خارجی‌ها و ماندن در این کشور می‌باشد. اخذ ویزا بازنشستگی مالزی (retirement visa) شرایط خاصی دارد که باید خود را برایش مهیا سازید.

– تفاوت برنامه MM2H مالزی با طرح بازنشستگی مالزی

در واقع باید بدانید این دو طرح، یک برنامه است و تفاوتی با هم ندارد. برنامه مالزی خانه دوم من یا همان طرح بازنشستگی مالزی از سال 2002 برای جذب مهاجران بازنشسته اجرایی شد که معروف به MM2H (خانه دوم) مخفف Malaysia My Second Home نیز هست.

ویزای MM2H برای کسانی است که می‌خواهند با گذرنامه طولانی مدت در مالزی بمانند. در واقع ویزای بازنشستگی برای شهروندان کشورهایی است که ازسوی دولت مالزی به رسمیت شناخته می‌شوند.

به عبارت دیگر دولت مالزی برای افراد 50 ساله ویزایی به نام ویزای بازنشستگی صادر می‌کند. مدت اعتبار این ویزا 5 ساله بوده و برای افراد زیر 50 سال و بالای 50 سال کمی با هم متفاوت است.

ویزای بازنشستگی مالزی 2023

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای بازنشستگی مالزی

برای گرفتن اقامت مالزی خانه دوم یا همان ویزای بازنشستگی مالزی این مدارک مورد نیاز است:

 • اولین و مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای خانه دوم من (MM2H) اثبات تمکن مالی است.
 • گواهی سوء پیشینه یا رفتار خوب (LOGC)
 • دریافت بیمه درمانی برای شخص و خانواده
 • ارائه تأییدیه معتبر برای حقوق بازنشستگی
 • تأییدیه حساب‌های بانکی با مبلغ حداقلی 150,000 رینگت
 • ارائه اسناد خواسته شده برای تأیید هویت و آدرس
 • ارائه پاسپورت یا حداقل 6 ماه اعتبار

هزینه ویزای بازنشستگی مالزی 2023

هزینه ویزای بازنشستگی

 • هزینه ویزای بازنشستگی مالزی زیاد نیست!
 • سایر هزینه‌ های مربوط به مهاجرت از طریق طرح بازنشستگی مالزی، با نامه تأیید مشروط پرداخت می‌شود.

برای اطلاع دقیق از قیمت ویزای بازنشستگی مالزی با STUDYKL تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

زمان لازم برای دریافت ویزای بازنشستگی

برای دریافت ویزا خانه دوم مالزی نمی‌توان زمان مشخصی عنوان کرد، چون عوامل زیادی در این مسئله دخیل هستند. زمان لازم برای دریافت این نوع ویزا به طور میانگین چیزی حدود 120 روز کاری است. در این مدت می‌توانید سایر کارهای مربوط به اقامت‌تان را پیگیری و دنبال کنید.

چرا ویزا بازنشستگی کشور مالزی؟

در کل باید بدانید ویزای مالزی یک برگ برنده بوده و مزایای اخذ ویزا بازنشستگی مالزی فراتر از تصور شماست. با این حال گلچینی از این مزایا را شرح می‌دهیم:

 • افرادی که دارای این ویزا هستند، اجازه نامحدود برای ورود و خروج به مالزی دارند.
 • دارندگان ویزای بازنشستگی باید در سال 6 ماه را در این کشور سپری کنند.
 • این ویزا پس از پایان 5 سال، دوباره قابل تمدید است.
 •  متقاضیان ویزای خانه دوم، اجازه دارند همسر و فرزندان زیر 21 سال را نیز به عنوان افراد تحت پوشش با خود همراه کنند.

انواع ویزا برای ورود به مالزی

اخذ ویزا برای مالزی برگ برنده‌ای است که از طریق آن می‌توانید به بیش از 150 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. اعتبار پاسپورت مالزی، رتبه 9 دنیا و 4 آسیا است. خوب است بدانید برای زندگی و اقامت در مالزی ویزاهای متعددی وجود دارد:

1- ویزای یک بار ورود

این نوع ویزا برای کسانی است که برای گردش و تفریح وارد مالزی می‌شوند. این ویزا دارای اعتبار 3 ماهه از تاریخ صدور است.

2- ویزای چند بار ورود

ویزای چند بار ورود، عموماً برای افرادی که مشغول تجارت و بیزنس هستند صادر می‌شود. این نوع ویزا از 3 تا 12 ماه اعتبار داشته و متقاضی باید شرایطی مانند تمکن مالی کافی، بلیط برگشت از مالزی و غیره را داشته باشد.

3- ویزای ترانزیت

این ویزا برای کسانی است که تنها قصد عبور از خاک کشور مالزی در سفر به کشور دیگری را دارند.

ویزای بازنشستگی

– 10 دلیل برای انتخاب مالزی در دوران بازنشستگی

گرفتن ویزا بازنشستگی و زندگی در مالزی مزایای بی‌شماری دارد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- هزینه پایین زندگی در مالزی

ارزیابی هزینه‌های زندگی، یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب کشور، برای گذراندن دوره بازنشستگی است. جالب است بدانید هزینه زندگی در مالزی بسیار کمتر از کشورهای اروپایی و ایالات متحده است. به جرأت می‌توان گفت علی رغم استاندارهای بالای زندگی، مالزی کشور گرانی نیست و هزینه زندگی نسبت به سایر نقاط مناسب‌تر است.

2- زبان انگلیسی؛ زبان دوم مردم مالزی

هرچند زبان ملی کشور مالزی مالایی است ولی اکثر مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند، برای همین زندگی در این کشور برای کسانی که با زبان مالایی آشنایی ندارند، کار سختی نیست. پس زندگی بازنشستگی در مالزی و ارتباط گرفتن با مالزیایی‌ها برایتان ساده خواهد بود؛ اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید.

3- زندگی در کشوری مدرن در کنار مردمی بافرهنگ

فرهنگ مردم مالزی با بسیاری از کشورها هم خوانی و سازش دارد. زندگی کردن با هنجارهای اجتماعی مختلف، از مردم مالزی انسان‌های موافق و همراهی ساخته است. از سوی دیگر زیرساخت‌های مالزی مانند بزرگراه‌ها، سیستم حمل و نقل شهری، امکانات ورزشی چون زمین‌های گلف فراوان این کشور را در صدر کشورهای منتخب برای دوران بازنشستگی قرار داده است.

تفریحات در مالزی4- تفریحات و سرگرمی‌ در مالزی

هر چیزی که برای تفریح و سرگرمی نیازداشته باشید در مالزی پیدا می‌کنید. از پارک‌های مصنوعی گرفته تا طبیعت سرسبز و جنگل‌های انبوه، سواحل آرام همراه با ورزش‌های آبی، زمین‌های گلف و غیره، همه چیز برای آسایش و آرامشی که برای گذران دوران آرامش بازنشستگی به آن نیاز دارید در مالزی فراهم است.

5- آب و هوای پاک و سالم

موقعیت جغرافیایی مالزی این اقلیم را در ردیف کشورهایی قرار داده است که تغییرات دمایی چندانی ندارد. در این کشور خبری از سوز سرمای زمستان یا گرمای کشنده تابستان نیست. جنگل‌های استوایی مالزی با آب و هوای گرم و مطلوب، این کشور را گزینه‌ای مطلوب برای کسانی کرده است که از سوز سرمای مناطق سردسیر به ستوه آمده‌اند. زندگی در گرمای معتدل و استوایی سرزمین مالزی، همان چیزی است که برای رهایی از بیماری‌های دوران بازنشستگی به آن نیاز دارید.

6- خوراکی‌های ارگانیک، سالم و مقوی

با اقامت بازنشستگی در مالزی می‌توانید غذاهای بومی و بین‌المللی را با هزینه‌‌ی مناسب تهیه کنید. تنوع غذایی به خاطر تنوع فرهنگی ها و قومیت ها در مالزی بالاست و همین موضوع مالزی را بهشتی از طعم و مزه‌ها کرده است. علاوه برغذا، دنیایی از ویتامین‌ها را در میوه‌های استوایی مالزی ببینید و نوش جان کنید و در صحت و سلامت زندگی کنید.

7- مراکز خرید متنوع

مراکز خرید فوق‌العاده‌ای در مالزی وجود دارد که هر کس با هر سلیقه‌ای را راضی و خوشحال می‌کند. گشت و گذار در بازارهای هفتگی، چانه زنی در بازارهای شبانه، استفاده از تخفیفات و پیشنهادات فروشگاه‌های بزرگ، جزو مزایای زندگی در مالزی است. شاید هم دلیل اصلی جذابیت خرید در مالزی قیمت‌های مناسبی است که بابت خریدهایتان پرداخت می‌کنید.

8- بهداشت عالی در مالزی

مالزی از جمله کشورهایی است که به مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت و مقرون به صرفه مشهور است. سیستم پزشکی مالزی بر پایه استانداردهای غربی پایه گذاری شده است. جالب است بدانید در مالزی نیازی به صرف زمان طولانی برای دریافت نوبت از پزشکان متخصص ندارید.

بیمارستان‌های دولتی و خصوصی زیادی با امکانات پیشرفته به آسانی در دسترس همه قرار دارد! پس زندگی بازنشستگی در مالزی بهترین انتخاب برای افراد بالای 35 سال است.

9- مالیات کم بازنشستگی در مالزی

مطابق قوانین مالزی، پرداخت مالیات تنها برای درآمدهای به دست آمده در این کشور است که آن هم چیزی معادل 30 درصد درآمد است. با این حساب اگر درآمدتان از طریق حقوق بازنشستگی یا تأمین اجتماعی باشد، نیازی به پرداخت مالیات ندارید.

به عبارت دیگر افراد خارجی ساکن در مالزی، برای درآمدهای به دست آمده در خارج از این کشور، ملزم به پرداخت هیچ مالیاتی نیستند؛ جالب‌تر از آن تعلق نگرفتن مالیات به سود حاصل از سرمایه گذاری در املاک است. و شگفت انگیزتر از همه این که در مالزی هیچ گونه مالیات ارزش افزوده‌ای از مصرف کنندگان دریافت نمی‌شود.

ویزای بازنشستگی

10- سهولت خرید ملک در مالزی

با داشتن ویزای بازنشستگی مالزی اجازه خرید ملک در مالزی و ثبت شرکت را خواهید داشت. خرید ملک در مالزی به دلیل تورم پایین با هزینه‌ های گزاف همراه نیست؛ ضمن آن که به خاطر آب و هوای مساعد، خانه‌ها کمتر در معرض فرسایش و آسیب هستند و هزینه تعمیرات و نگهداری نیز در سطح پایینی است.

اخذ ویزای بازنشستگی برای مالزی با STUDYKL

اخذ ویزا بازنشستگی مالزی کار سختی نیست در صورتی که کار را به کاردان بسپارید”. STUDYKL مجری تمام امور مربوط به دریافت ویزای بازنشستگی است.

همین حالا با کارشناسان STUDYKL تماس بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *