تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
جمعه , بهمن ۱۴ ۱۴۰۱
منو
StudyKL با 18 سال تجربه، پشتیبان شما برای تحصیل در مالزی
اطلاعیه: وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ مشاوره شریف بزرگترین ارائه کننده اطلاعات تمامی مراکز تحصیلی مالزی می باشد.
اقامت مالزی

مهاجرت به مالزی 2023

4.9/5 - (210 امتیاز)

با اقامت مالزی، زندگی در یک محیط امن و آرام، سرشار از صمیمت را تجربه کنید! قدم زدن در سواحل شنی و تماشای هیاهوی آدم‌ها از ارتفاع 452 متری برج‌های 88 طبقه پتروناس کوالالامپور، لذتی است که با مهاجرت به مالزی نصیب‌تان می‌شود؛ فقط کافی است شما اراده کنید! در این مطلب تمام دانسته‌هایمان درباره اقامت در مالزی را با شما به اشتراک می‌گذاریم…

دریافت و اخذ اقامت مالزی در سال 2023 با StudyKL

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به سوالاتتان در این باره هستند.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

چرا اقامت در کشور مالزی؟

مهاجرت به مالزی که دلیل نمی‌خواهد! مزایای زندگی در مالزی آن قدر زیاد است که هر کس با شنیدنش برای رسیدن به این سرزمین هزار رنگ سر از پا نمی‌شناسد.

مالزی کشوری است که در جنوب شرقی قاره آسیا جاخوش کرده ولی چیزی از کشورهای اروپایی کم ندارد. هر چه از طبیعت زیبا، آب و هوای مطلوب، معماری و زیرساخت‌‌های شهری آن بگوییم باز هم حق مطلب را ادا نکرده‌ایم. این موضوع را می‌توانید از افرادی که تجربه زندگی در مالزی را داشته‌اند، بپرسید.

– مزایا و معایب مهاجرت به مالزی

خوب است بدانید زندگی کردن در هر جایی همان قدر که مفید است معایبی هم دارد. مالزی هم از این قاعده مستثنی نیست! اما چیزی که عیان است قالب بودن مزایای مهاجرت به کشور مالزی به معایبش است که با هم چند مورد از آنها را می‌خوانیم:

 • مالزی ترکیبی منحصر به فرد از چندین فرهنگ، جنگل‌های غنی از حیات وحش و شهرهای پرجنب و جوش است.
 • رواج زبان انگلیسی در میان مردم این کشور روند ارتباط مسافران را ساده‌تر کرده است.
 • نمی‌توان به مالزی سفر کرد و از چشم‌اندازهای وسیع، مراکز دیدنی در شهرها و غذاهای منحصر به فرد چشم پوشی کرد.
 • آب و هوای استوایی، سواحل زیبا و تفریحات دریایی و ساحلی مالزی هم طرفداران ویژه ای در سراسر دنیا دارد.
 • هزینه‌ های پایین زندگی در کنار امنیت بالا دلیل دیگری برای طرفداران اقامت در مالزی است.
 • مردم مالزی با روحیه شرقی بسیار مهمان نواز و مهربان هستند.
 • در مالزی غذا است که پادشاهی می‌کند، هر طعم و مزه‌ای از هر نقطه دنیا را می‌توانید در مالزی بچشید و لذت ببرید.
 • مردم مالزی انسان‌های بی حاشیه‌ای هستند و از سوی دیگر قوانین امنیتی در این کشور به شدت اجرا می‌شود، همین مسئله باعث افزایش امنیت در مالزی است.
 • در مالزی همیشه برنامه‌ای برای سرگرم شدن شما وجود دارد، از جشنواره‌ها و فستیوال‌هایی ملی و مذهبی که در تمام سال برگزار می‌شود تا جاهای دیدنی مالزی که تمام نشدنی است.

معایب اقامت در مالزی

همان طور که از مزایای مهاجرت برایتان گفتیم باید معایب مهاجرت به مالزی را هم بدانید:

 • در مالزی تغییر فصل چشمگیری وجود ندارد و تغییرات دمایی در تمام سال از 22 تا 32 درجه متغیر است.
 • مالزی کشوری پُر‌باران با آب و هوای مرطوب است.
 • در مالزی اقامت دائم وجود ندارد و شما باید دائماً مدارک خود را برای مهاجرت به کشور مالزی تمدید کنید.

 

شرایط مهاجرت به مالزی 1401

مهاجرت به مالزی تنها یک فرمول جادویی دارد، آن هم خواستن و اراده کردن است. بقیه‌ چیزها آن قدر مهم نیست که بتواند شما را از راه باز دارد. شما فقط باید باور داشته باشید که می‌توانید. حالا که نوبت اطلاع از شرایط و چگونگی اخذ اقامت مالزی شد، بهتر است دوز دقت‌تان را کمی بالاتر ببرید تا چیزی را از قلم نیندازید:

1- اولین شرط برای مهاجرت به کشور مالزی داشتن گذرنامه یا پاسپورت مالزی است. شاید نیازی به گفتن نباشد که پاسپورت شما باید بیشتر از 6 ماه از تاریخ اعتبارش باقی مانده باشد.

2-دومین شرط لازم برای ورود به مالزی، به رسمیت شناخته شدن از سوی دولت مالزی است.

3-شرط سوم اخذ ویزای مالزی است. برای دریافت ویزای مالزی قبل از هر کار باید هدف و برنامه مشخص و مدونی داشته باشید تا بتوانید برای دریافت انواع ویزای مالزی پیشقدم شوید.

4-شرط چهارم تأمین بودجه مالی کافی برای مهاجرت به کشور مالزی است. شما باید بتوانید اداره صدور ویزا را متقاعد کنید که از پس تأمین مخارج خود در مالزی برمی‌آیید.

5-و آخرین شرط برای مهاجرت به مالزی این است که نام‌تان در لیست سیاه و افراد ممنوع الورود به مالزی نباشد. اگر نام‌تان در لیست سیاه افراد غیرمجاز ثبت شده باشد، حتی در صورت داشتن تمام مدارک گفته شده اجازه ورود به مالزی را نخواهید داشت.

– شرایط اقامت در مالزی برای ایرانیان

سرزمین زیبای مالزی، علاوه بر طبیعت بکر و مدرنیته بودنش، دارای مردم خونگرم و مهربانی است. از همین رو این کشور بسیار مهاجرپذیر بوده و مردمانش نیز می‌توانند با مهاجران ارتباط خوبی بگیرند. در نهایت می‌توان گفت ایرانی ها نیز می‌توانند زندگی خوبی را در مالزی داشته باشند.

شرایط اخذ اقامت مالزی برای ایرانی ها، پروسه سختی نیست! اول از همه باید وجوه کافی برای مهاجرت را داشته باشید و همچنین مدارکتان برای رفتن به مالزی کامل باشد. در صورتیکه بتوانید اثبات کنید از پس هزینه های زندگی در مالزی برمی‌آیید، سایر مراحل برایتان ساده می‌شود.

برای مشاوره رایگان درباره اقامت مالزی برای ایرانیان در سال 2023 با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

چه افرادی نباید به مالزی مهاجرت کنند؟

در لیست افراد ممنوع الورود به مالزی، این دسته آدم‌ها اجازه ندارند به خاک مالزی قدم بگذارند:

 • کسانی که توانایی تأمین مالی خود و افراد خانواده را در مالزی ندارند.
 • کسانی که مبتلا به بیماری‌های عفونی، روانی یا ذهنی هستند.
 • کسی که اثر ضربات چاقو بر بدنش دارد
 • کسانی که دارای سوءسابقه هستند و پرونده قضایی داشته و مدتی در زندان بوده‌اند.
 • کسانی که مشکل اخلاقی داشته و برای انجام امور غیر اخلاقی قصد مهاجرت به کشور مالزی را دارند.

مدارک لازم برای اقامت در مالزی

آماده کردن مدارک مورد نیاز برای اقامت در کشور مالزی پروسه پیچیده و سختی ندارد، اما نیازمند صبر و حوصله است. پس در کمال صبوری مدارک زیر را برای اقامت مالزی تهیه کنید:

البته مدارک لازم بستگی به نوع ویزای شما برای اقامت در مالزی دارد، به طور مثال برای اقامت از طریق سرمایه گذاری نیازمند مدارکی هستید که نشان‌دهنده مبلغ سرمایه گذاری شما باشد، مدارک لازم برای اقامت خانه دوم مالزی MM2H  نیز باید نشان دهنده شرایط مناسب شما برای دریافت این نوع اقامت باشد.

 • بررسی و تکمیل مدارک مطابق با نوع ویزای درخواستی
 • تکمیل مدارک، بر اساس اصول وضع شده
 • دریافت موافقت‌نامه‌ی مشروط
 • ارائه مدارک درخواستی برای دریافت گذرنامه مانند عکس و غیره
 • انجام آزمایشات پزشکی
 •  افتتاح حساب بانکی
 • پیگیری تأیید یا موافقت ویزا

هزینه مهاجرت به مالزی 2023

اقامت کشور مالزی

مالزی کشوری با هزینه‌ های مناسب است که زندگی کردن در آن به دلایل زیادی لذت بخش و خوشایند است. هزینه زندگی در مالزی در مقایسه با امکانات و زیرساخت‌های آن، در حد مطلوب است. جالب است بدانید بالا نبودن تورم در این کشور، قدرت خرید مردم را حفظ کرده است.

به طور مثال هزینه‌ غذا در مالزی در مقابل کیفیت و لذتی که نصیب‌تان می‌شود، خیلی ناچیز است. هزینه تحصیل در مالزی نیز با دانشگاه‌ های معتبر و در سطح جهانی، در مقایسه با کشورهای اروپایی اصلاً قابل مقایسه نیست.

سایر هزینه‌ های زندگی در مالزی در سال 2023 از حمل و نقل تا خوراک و پوشاک و مخارج اجتماعی نیز چندان بالا نیست و شما با درآمدی در حد متوسط، می‌توانید بدون مشکل خاصی از آرامش زندگی و اقامت در کشور سرسبز مالزی لذت ببرید.

انواع اقامت مالزی

انواع اقامت در مالزی از نظر زمانی به 2 دسته تقسیم می‌شود:

 1. اقامت بلند مدت در مالزی

  اقامت دائم در مالزی به این معنا است که شما اجازه دارید به مدت محدود یا نامحدود در مالزی زندگی کنید. این نوع اقامت از نظر زمانی، طولانی‌تر است و نیاز به رعایت شرایط خاصی دارد. بهترین شیوه اقامت بلند مدت استفاده از اقامت خانه دوم من یا mm2h است.

  این ویزا نیاز به تمدید دارد و فرد متقاضی باید ثابت کند که در تمام مدت اقامت در کشور مالزی حاضر خواهد بود! از طرفی شهروند این کشور محسوب نمی‌شود و تابعیت کشور خود را دارد. پس شهروندی مالزی نصیب مهاجران نمی‌شود و مخصوص بومی‌ها است.

 2. اقامت کوتاه مدت در مالزی

  اقامت کوتاه مدت مالزی زمان کمی را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ چیزی بین 3 تا 6 ماه! برای این نوع اقامت باید ویزای مالزی داشته باشید. ویزای توریستی مالزی یا ویزای همراه دانشجویی نمونه‌هایی از این نوع اقامت هستند.

پس از مشخص شدن هدف‌ می‌توانید برای اقامت در کشور مالزی برنامه‌ریزی کنید. می‌توانید از روش‌های بلند مدت یا کوتاه مدت اقامت استفاده کنید.

راه های مهاجرت به مالزی

قبل از مهاجرت (migration)، باید با راه های مختلف آن آشنا شوید. انواع روش های مهاجرت به مالزی شامل:

 1. مهاجرت از طریق تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی مالزی
 2. مهاجرت از طریق خانه دوم من مالزی (MM2H)
 3. مهاجرت از طریق خرید ملک
 4. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 5. مهاجرت با ویزای کاری مالزی
 6. مهاجرت از طریق ازدواج
 7. مهاجرت با تولد فرزند
 8. پناهندگی به مالزی

1) مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل

اقامت از طریق تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی یکی از پرطرفدارن‌ترین و بهترین روش‌های اقامت است. برای تحصیل در این کشور فرقی ندارد که در حال تحصیل کارشناسی یا داوطلب تحصیل در مقاطع کارشناسی یا دکتری باشید. برای اقامت از طریق ویزای تحصیلی نیاز به رعایت این شرایط دارید:

 • داشتن مدرک تحصیلی با معدل بالا
 • اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های مالزی
 • ثبت نام در مدارس و یا کالج های زبان مالزی

3 دلیل برای انتخاب دانشگاه های مالزی

دانشجویان به سه دلیل مالزی را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند:

 1. رنکینگ دانشگاه‌های مالزی بالا بوده و در ردیف دانشگاه‌های تراز اول دنیا قرار دارند.
 2. دلیل دیگر انتخاب دانشگاه‌های مالزی از سوی دانشجویان، تعاملی است که با دانشگاه‌های دنیا دارد، در مالزی شرایط به گونه‌ای فراهم است که بتوانید با هزینه‌های مقرون به صرفه در مالزی درس بخوانید و از دانشگاه‌های جهان مدارک معتبر بگیرید.
 3. دلیل بعدی انتخاب دانشگاه‌های مالزی، سکوی پرشی است که برای رسیدن به مدارج شغلی و تحصیلی عالی است. تحصیل در دانشگاه‌های مالزی نقطه شروعی است که پایانش به دانشگاه‌های کانادا، استرالیا، آلمان و غیره می‌رسد.

2) مهاجرت به مالزی از طریق برنامه mm2h (خانه دوم من) 

یکی از بهترین راه های اخذ اقامت، دریافت ویزای بازنشستگی مالزی است. این ویزا که به ویزای MM2H نیز معروف است، یک طرح ممتاز برای سکونت در این کشور است. اقامت مالزی خانه دوم یا همان MM2H یک امتیاز از سوی دولت مالزی برای مهاجران است.

مطابق این طرح دولت مالزی به خارجی‌ها اجازه اقامت 5 ساله را می‌دهد که در گذشته با نام اقامت ده ساله مالزی هم معروف بوده؛ چراکه اجازه 10 سال اقامت در خاک مالزی را به خارجی‌ها می‌داده است. این نوع ویزا چند بار ورود و قابل تمدید است. فقط ایرانیان مقیم مالزی لذت اخذ این اقامت را چشیده‌اند! برای اطمینان بیشتر از مزایای بی‌نهایت زندگی در مالزی، می‌توانید با این افراد ارتباط بگیرید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای mm2h

برای دریافت ویزای مالزی خانه دوم من، باید شرایط لازم را داشته باشید:

 1. شهروند کشوری باشید که از سوی دولت مالزی به رسمیت شناخته شده است.
 2. سن متقاضی باید بالای 50 سال باشد.
 3. متقاضیان و وابستگان باید گزارش پزشکی از بیمارستان مورد تأیید داشته باشند.
 4. دارای بیمه درمانی معتبر در مالزی باشند.
 5. داشتن شرایط مالی مورد نظر خرید اوراق قرضه از 200 تا 2000 ریال با توجه به ملیت خود.

زمان انتظار برای دریافت ویزای MM2H مالزی از زمان ارسال مدارک تا تأیید مدارک 2 تا 3 ماه است.

مزایایی که دارندگان اقامت خانه دوم من مالزی از آن بهره‌مند هستند

 1. دارندگان اقامت 10 ساله مالزی، اجازه ورود و خروج آزاد به مالزی را دارند. والدین کسانی که دارای اقامت خانه دوم من هستند، اجازه دریافت ویزای همراه ویژه والدین را دارند.
 2. این ویزای 6 ماهه تا زمانی که گذرنامه MM2H فرزندان معتبر باشد، قابل تمدید است.
 3. کسانی ویزای MM2H مالزی را دارند، می‌توانند با توجه به حداقل نرخ تعیین شده برای خارجی‌ها جهت خرید ملک اقدام کنند. دارندگان اقامت مالزی می‌توانند درخواست خدمتکار خارجی را داشته باشند.
 4. فرزندان افراد دارای ویزای “خانه دوم من” که زیر 18 سال سن دارند اجازه تحصیل در مدارس دولتی و خصوصی مالزی را دارند.
 5. کسانی که ویزای MM2H دارند نسبت به درآمدهایی که در کشور خود کسب کرده اند مشمول پرداخت مالیات نیستند؛ (تنها در صورتی باید در مالزی مالیات بپردازند که در خاک کشور مالزی کسب درآمد داشته اند.)
 6. دارندگان ویزای mm2h مجاز به همراه داشتن همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال به عنوان افراد تحت تکفل هستند.
 7. با ویزای MM2H اجازه اقامت در هر نقطه مالزی به جز ساراواک را دارید.

3) مهاجرت به مالزی از طریق خرید ملک

اقامت و خرید ملک در مالزی

این روزها خرید خانه در مالزی و اقامت، بسیار پرطرفدار بوده و یکی از راه های مهاجرتی شناخته می‌شود. از طرفی بازار مسکن و خرید ملک در مالزی هم داغ و پررونق است. مهاجرین در مالزی زیر چتر حمایتی دولت، با ایمنی بالا سرمایه‌گذاری مطمئنی را تجربه خواهند کرد.

البته بسته به اینکه اهل کجای دنیا هستید، به عنوان یک خارجی که ملکی در مالزی می‌خرد، محدودیت‌هایی دارید. اما چیزی که مایه دلگرمی‌ مهاجران می‌شود این است که بازار املاک مالزی به خوبی تنظیم شده و تحت نظارت مالی و عملی دولت از ساخت و ساز گرفته تا وام ملک قرار دارد.

شرایط خرید ملک در مالزی و اقامت

 • برای خرید خانه در مالزی باید از واحدهای پول خارجی یا ارز استفاده کنید.
 • قوانین خرید ملک در هر ایالت با سایر نقاط تفاوت دارد.
 • مهاجرین فقط اجازه خرید انواع خاصی ملک را دارند.
 • برای خرید خانه باید با توجه به قوانین FIC دولتی اقدام کنید.
 • در مالزی نمی‌توانید املاک ارزان‌تر از 2,000,000 رینگت را بخرید.
 • بدون مشارکت مالایی‌ها هم اجازه خرید ملک را خواهید داشت.

4) اقامت در مالزی از طریق سرمایه گذاری

آسان‌ترین و ساده‌ترین راه برای دریافت اقامت دائم مالزی، داشتن ثروت و منابع مالی بالا (HNWI) است. بسیاری از کشورها برای جذب سرمایه‌های خارجی و توسعه کشور برنامه‌هایی در سر می‌پرورانند. امتیازی که دولت در مقابل سرمایه‌ آورده شده به کشور به این افراد می‌دهد، اقامت دائم یا شهروندی مالزی است.

 • برای مهاجرت به کشور مالزی از طریق سرمایه‌ گذاری باید مبلغ حداقل 2 میلیون دلار را به حساب سپرده ثابت (FD) در هر بانکی در مالزی واریز کنید. (این مبلغ را پس از 5 سال می‌توانید برداشت کنید.)
 • می‌توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان افراد تحت تکفل همراه خود بیاورید.
 • پس از 5 سال اقامت در کشور مالزی، آنها هم واجد شرایط درخواست مهاجرت به مالزی خواهند بود.

5) مهاجرت از طریق کار به مالزی

مهاجرت به مالزی برای کار یکی از راه های محبوب گرفتن اقامت در این سرزمین است. هر چند دولت مالزی اقتصاد خوب و رشد یافته‌ای دارد، ولی سیاست دولت این کشور بر این اصل استوار است که فرصت‌های شغلی را در اختیار نیروهای محلی و بومی قرار دهد. هدف دولت مالزی، جذب سرمایه‌گذار به جای نیروی کار است!

برای همین قوانین سختگیرانه‌ای در خصوص نیروی کار غیر مجاز در این کشور اعمال می‌شود. البته برای متخصصانی مانند وکلا و جراحان دارای مجوز، مسیر ویژه‌ای برای اقامت مالزی در نظر گرفته شده است. برای مهاجرت کاری به مالزی، حرفه و تخصص باید ویزای کار مالزی را بگیرید. شرایط دریافت ویزای کار مالزی را با هم بخوانیم:

 • برای دریافت ویزای کار باید توسط آژانس مربوطه در مالزی تأییدیه داشته باشید.
 • داشتن توصیه نامه نیز از شرایط دیگر برای دریافت ویزای کار مالزی است.
 • گواهی رفتار خوب از کشور مبدأ نیز یکی از شرایط دریافت اقامت از طریق تخصص است. (برای دریافت گواهی رفتار خوب می‌توانید به کمیسیون عالی مالزی یا وزارت امور خارجه کشور خودتان مراجعه کنید.)
 • حداقل به مدت 3 سال در هر آژانس دولتی یا شرکت خصوصی در مالزی کار کرده باشید.
 • برای حمایت مالی از شما به یک شهروند مالزیایی خوب نیاز دارید.

آژانس‌هایی مالزی برای صادر کردن تأییدیه مربوط به تخصص

 1.  وزارت بهداشت
 2. وزارت تجارت و صنایع بین المللی (MITI) / سازمان توسعه صنعتی مالزی (MIDA)
 3.  وزارت کشاورزی و صنایع مبتنی بر کشاورزی
 4.  وزارت حمل و نقل
 5. وزارت آموزش عالی
 6.  وزارت علوم، فناوری و نوآوری
 7.  وزارت اطلاعات، ارتباطات و فرهنگ
 8.  وزارت جوانان و ورزش / شورای ورزش مالزی
 9. بانک مرکزی
 10.  کمیسیون اوراق بهادار

بهترین شیوه کار کردن در مالزی

از آنجا که اخذ ویزای کار مالزی برای نیروهای خارجی باید توسط شرکت درخواست دهنده انجام شود، شرکت‌های مالزیایی اقبالی برای این کار ندارند و به شدت از پذیرش نیروی خارجی دوری می‌کنند. با این حساب، بهترین شیوه کار کردن در مالزی این است:

خودتان صاحب یک شرکت بین‌ المللی باشید و یک شعبه در مالزی بزنید.

به این ترتیب برای کار در شعبه و دفتر خود در مالزی می‌توانید به راحتی ویزای کار داشته باشید و برای عبور و مرور با مشکلی روبرو نشوید.

6) اقامت در مالزی از طریق ازدواج

یکی از راه‌های پرحاشیه، برای دریافت تابعیت و مهاجرت مالزی، ازدواج در این کشور است. شرایط اقامت مالزی از طریق ازدواج:

 • فرد متقاضی باید اثبات کند که ازدواجش سوری نبوده است.
 • با هدف اخذ اقامت این کشور ازدواج نکرده باشد.
 • برای ازدواج با یک فرد مالزیایی باید از تمکن مالی برخوردار باشید.

بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان studykl تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

7) مهاجرت به مالزی از طریق تولد فرزند

لازم است بدانید تابعیت در کشورهای مختلف از دو راه امکان پذیر است.

 • قانون خاک، مطابق این قانون هر نوزادی که در خاک کشور به دنیا بیاید، بدون توجه به تابعیت والدین، تابع کشور محل تولد خواهد بود. کشورهایی مانند کانادا، آمریکا و برزیل تابع قانون خاک هستند.
 • قانون خون، طبق این قانون تنها در صورتی که یکی از والدین شهروند کشور باشد، به فرزند هم تابعیت می‌دهند.

جالب است بدانید، مطابق قانون کشور مالزی که تابع خون است، اقامت دائم و تابعیت مالزی تنها به کسانی داده می‌شود که والدین مالزیایی داشته باشند. از آنجا که دولت مالزی با تولد فرزند به هیچ کس اجازه اقامت دائم نمی‌دهد، پس گزینه مهاجرت به کشور مالزی با تولد فرزند را از ذهن‌تان خارج کنید.

8) پناهندگی در مالزی

یکی از باورهای غلط در مورد اقامت در مالزی، مهاجرت از طریق پناهندگی به این کشور است. در واقع باید بدانید که مالزی عضو کنوانسیون پناهندگی نیست! پس پناهنده شدن به مالزی یک روش غیرقانونی برای اخذ اقامت مالزی بوده و فرد پناه جو در این کشور مهاجر غیرقانونی محسوب می‌شود.

علاوه بر این پناهندگان مالزی حق داشتن شغل قانونی را ندارند و برای تامین هزینه زندگی خود باید دست به کارهای غیرقانونی بزنند. اغلب درآمد پایینی نیز به پناهجویان مالزی داده می‌شود.

9 کاری که مهاجرین نباید در مالزی انجام دهند!

برای آن که زندگی آرامی داشته باشید در هر کجا هستید، باید قوانین همان کشور را رعایت بگذارید. اگر یک مهاجر مقیم مالزی هستید، باید به قوانین، آداب و رسوم و سنت‌های مردم احترام بگذارید تا زندگی بی‌حاشیه‌ای داشته باشید.

 1. مهم است که چهره و ظاهر خود را حفظ کنید تا باعث خشمگین شدن اطرافیانتان نشوید.
 2. یکی دیگر از قوانین مهم برای خارجی‌ها در مالزی دوری از مواد مخدر است؛ اگر گرفتار مواد مخدر شوید، بسته به مقداری که با خود حمل می‌کنید، ممکن است با شلاق، زندان یا حتی مجازات اعدام مواجه شوید!
 3. هرگز درخواستی را مستقیم رد نکنید و عصبانی نشوید.
 4. از تقلب در کارهای فرهنگی خودداری کنید.
 5. دست زدن به سر کسی جزو کارهایی ممنوعه در مالزی است.
 6. کسی را با پای خود لمس نکنید یا حتی پای خود را به سمت کسی نگیرید، این کارها در مالزی توهین‌آمیز است.
 7. غذا خوردن با دست چپ اقدامی توهین آمیز تلقی می شود.
 8. در مناسبات تجارت لباس رسمی و محافظه کارانه بپوشید، اما از رنگ زرد اجتناب کنید، زیرا این رنگ مخصوص خانواده‌های سلطنتی است.
 9. اگر در یک جلسه هستید و کسی سیگار نمی‌کشد، ممکن است به این دلیل باشد که یکی از اعضای خانواده سلطنتی در آن جمع حضور دارد، بنابراین هرگز اولین نفری نباشید که سیگار روشن می‌کنید.

بهترین راه برای مهاجرت ایرانی ها به مالزی!

اگر از ایرانی‌هایی که تجربه مهاجرت به مالزی را دارند، درباره بهترین راه اقامتی بپرسید، این پاسخ‌ها را می‌شنوید:

 • مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین گزینه‌ها برای اقامت در مالزی است.
 • آسان‌ ترین راه مهاجرت به مالزی، سرمایه گذاری در این کشور است.
 • بهترین راه برای دوران بازنشستگی، استفاده از اقامت خانه دوم من است.
 • پیچیده‌ ترین روش برای اقامت در مالزی، کار کردن در این کشور است.
 • هیجان‌انگیزترین راه برای مهاجرت، ازدواج در مالزی است.
 • و غیرممکن‌‌ترین شیوه اقامت در مالزی، گرفتن اقامت از طریق تولد فرزند در مالزی است.

– آسان ترین راه مهاجرت به کشور مالزی

قابل توجه کسانی که می‌خواهند آسان ترین راه مهاجرت به مالزی را پیدا کنند؛ StudyKL با دو دهه تجربه اخذ ویزای اقامت مالزی معتقد است مهاجرت تحصیلی بهترین و ساده‌ ترین راه برای اقامت در مالزی است می‌دانید چرا:

 1. چون ویزای تحصیلی مالزی در تمام دوران تحصیل قابل تمدید است.
 2. ویزای تحصیلی مالزی چند بار ورد بوده و دارنده مجاز به ورود و خروج به کشور مالزی است.
 3. با ویزای تصحیلی مالزی می‌توان ویزای همراه گرفت و افراد خانواده اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال برای دانشجویان و مادر برای دانش آموزان را همراه خود به مالزی برد.

محبوب‌ترین شهرهای مالزی برای مهاجرت خارجی‌‎ها!

انتخاب بهترین شهر برای اقامت در مالزی کار سختی است؛ چون هر نقطه این کشور زیباتر از دیگری است. هر کدام از این شهرها مانند پنانگ، صباح، ملاکا و کوالالامپور را که برای مهاجرت به مالزی انتخاب کنید ضرر نمی‌کنید. اگر دوست دارید لاکچری‌نشین باشید و در دنیایی مدرن زندگی کنید بهترین شهر برای شما کوالالامپور مالزی است.

کوالالامپور پایتخت مالزی و شهری با رشد جمعیت و توسعه اقتصادی بالا است که مرکز فرهنگی و اقتصادی مالزی محسوب می‌شود. این شهر از توریستی ترین نقاط دنیا است که طرفداران زیادی در دنیا دارد.

پنانگ یکی از شهرهای مدرن مالزی است که از نظر زیبایی‌های طبیعی هیچ چیزی کم ندارد. سواحل لنکاوی هم مقصدی بی‌نظیر برای عاشقان سواحل و زندگی در کنار دریا است.

سؤالات متداول درباره مهاجرت به کشور مالزی

کشور مالزی برای زندگی چگونه است؟

در جواب باید گفت کشور مالزی برای زندگی بسیار عالی است؛ چون آب و هوای خوبی دارد، مردمانش مهمان‌نواز هستند و اقتصاد این کشور بسیار عالی پیش می‌رود.

برای مهاجرت به کشور مالزی باید چه ویزایی گرفت؟

برای ورود به کشور مالزی می‌توانید از ویزای سوشال مالزی استفاده کنید، پس از ورود به مالزی است که اجازه دریافت ویزای اصلی خود اعم از ویزای تحصیلی، کار یا MM2H را دارید.

چگونه می‌توان برای نزدیکان خود اقامت کشور مالزی گرفت؟

به دارندگان برخی ویزاهای مالزی مانند ویزای تحصیلی و ویزای مالزی خانه دوم اجازه همراهی اعضای خانواده مانند والدین، همسر و فرزندان زیر 18 سال داده می‌شود.

آیا پس از در دست داشتن ویزای 5 ساله مالزی یا همان MM2H میتوان در مالزی کار کرد؟

بله. شما جزو شهروند این کشور محسوب شده و می‌توانید در مالزی کار کنید و یا با داشتن سرمایه کاری را راه اندازی نمایید.

پس از اخذ اقامت 5 ساله مالزی می‌توانم پدر و مادرم را به مالزی ببرم؟

بله، اگر پدر و مادر شما بالای 60 سال داشته باشند، این امکان وجود دارد.

برای گرفتن ویزای مالزی باید به این کشور بروم؟

خیر. لازم به این کار نیست شما از همینجا می‌توانید درخواست خود را ارسال نمایید.

در میان انواع راه های مهاجرت به مالزی بهترین و آسان‌ ترین راه چیست؟

برای مهاجرت بهترین روش از طریق اقامت خانه دوم من MM2H است و آسان ترین راه مهاجرت به مالزی نیز دریافت ویزا برای تحصیل در مالزی است

مهاجرت به مالزی از طریق تولد فرزند امکان پذیر است؟

خیر، از آنجا که مالزی کشوری است که تابع خون است تنها به کسانی تابعیت مالزی می‌دهد که پدر و مادر مالزیایی داشته باشند.

شرایط اخذ اقامت دائم مالزی چیست؟

بهتر است بدانید اقامت دائم مالزی 5 ساله است و هر 5 سال یکبار باید آن را تمدید کنید.

کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به مالزی چیست؟

مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین و ساده ترین راه های گرفتن اقامت مالزی است که هزینه اندکی روی دستتان می‌گذارد.

آیا گرفتن اقامت دائمی مالزی برای ایرانی ها سخت است؟

در کل باید بدانید کشور مالزی اقامت مادام العمر به کسی نمی‌دهد! بنابراین ایرانیان می‌توانند برای گرفتن ویزای 5 ساله مالزی یا ویزای 10 ساله ساراواک مالزی، اقدام کنند. پس از مقیم شدن در مالزی می‌توانید این ویزا را تمدید کنید.

زندگی در مالزی برای ایرانیان چگونه است؟

از آنجایی که مالزیایی‌ها نیز اکثرا دین اسلام را قبول داشته و افکار نژادپرستانه ندارند، زندگی در مالزی برای ایرانیان بسیار ایده‌آل است.

اخذ اقامت موقت و دائم در مالزی را با StudyKL 

StudyKL مجری قدرتمندی است که ثمره دو دهه تجربه فعالیت تخصصی موفقیت‌آمیز در زمینه “اقامت مالزی خانه دوم من” را در کوله بارش دارد.

کارشناسان باتجربه StudyKL مجهز به اطلاعات تخصصی و به روز، آماده پاسخگویی به شما هستند.“با ما در مالزی تنها نیستید.” 

قبل از هر تصمیمی برای مهاجرت به مالزی از ما مشاوره رایگان بگیرید!

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱