تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
دستیابی تیم موشکی USM

دستیابی تیم موشکی USM به مسابقات Spaceport America Cup 2022

زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (14 امتیاز)

دستیابی تیم موشکی USM به مسابقات Spaceport America Cup 2022 یکی دیگر از افتخارات دانشگاه علوم مالزی است. این خبر چندی است که منتشر شده و شور و حالی دیگر در دل دانشجویان دانشگاه USM به پا نموده. شما را به خواندن ادامه این خبر دعوت می‌کنیم.

STUDYKL راهنما و حامی شما برای ثبت نام در دانشگاه های دولتی مالزی است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

درباره مسابقات Spaceport America Cup

Spaceport America Cup بزرگ‌ترین کنفرانس مهندسی موشک بین دانشگاهی و مسابقه پرتاب موشک دانشجویی است. در این مسابقه، دانشجویان سراسر جهان در مرکز فضایی جمع می‌شوند تا موشک‌های ساخته‌ی خودشان را پرتاب کنند.

در مسابقه Spaceport America Cup، دانشجویان موظفند موشک‌های جامد، مایع یا هیبریدی را به ارتفاعات 10000 و 30000 پایی پرتاب کنند. در واقع این مسابقه بستری است که به دانشجویان مهندسی فرصت می‌دهد تا پس از کسب دانش در USM، تصویر بزرگتری از عملی بودن آن را دریافت کنند.

تیم موشکی USM Wau را چه کسانی تشکیل داده‌اند؟

تیم موشکی دانشگاه یو اس ام، اولین تیم مالزیایی است که در جام فضایی آمریکا 2022 (برگزار شده در نیومکزیکو آمریکا از 20 تا 25 ژوئن 2022) شرکت کرد. این رقابت توسط انجمن راکت صدای آزمایی (ESRA) سازماندهی گردید.

تیم موشکی USM Wau متشکل از 9 دانشجوی مهندسی هوافضا، 2 دانشجوی مهندسی شیمی و 1 دانشجوی مهندسی مکانیک است. این تیم، موشک خود را HEBAT نامیده که مخفف سخت کوشی، تجربه، باور، دستیابی و با هم بودن است.

تیم موشکی USM Wau، افتخارآفرین دانشگاه علوم مالزی

USM به تیم موشکی USM Wau افتخار نموده و از آنها برای رسیدن به آسمان پشتیبانی می‌کند. وانمیتا آتیمولان، رهبر تیم موشکی USM که امروز به همراه همه‌ی هم تیمی‌ها و مشاورش دکتر نوریلمی آمیلیا اسماعیل تمام تلاش خود را برای مسابقاتی که در آمریکا برگزار شده بود انجام داده بود گفت:

« این واقعاً یک تجربه‌ی عالی برایمان بود و مهم‌تر از همه اینکه واقعاً مدیون دانشگاه علوم مالزی هستیم که ما را در تمام زمینه‌ها برای دستیابی به جام Spaceport آمریکا، حمایت کرد.»

وی افزود: « اکنون ما منتظر نتایجی هستیم که آخر هفته توسط برگزار کننده مسابقه اعلام خواهد شد و امیدواریم USM بدرخشد؛ شاید شانس با ما باشد! البته ما از همه‌ی حامیان مالی خود به ویژه خطوط هوایی مالزی برای حمایت مالی در سفر به آمریکا تشکر می‌کنیم.»

او ادامه داد: « USM بهترین آموزش را برای کمک به ما برای مشارکت در یک پروژه‌ی بزرگ ارایه کرده است و این یک دستاورد بزرگ در زندگی ماست. ماموریت این پروژه پرتاب یک موشک در ارتفاع 10000 فوتی و بازگشت ایمن آن و استقرار یک Nanosat بود که بتواند با استفاده از فناوری کوادکوپتر به طور مستقل فرود آید.»

جدیدترین اخبار دانشگاه های مالزی را در STUDYKL بخوانید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

منبع خبر: https://news.usm.my/index.php/english-news/7840-usm-wau-rocketry-team-praises-usm-provided-them-the-support-to-reach-for-the-sky

تاریخ: 29 ژوئن 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *