تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
مراحل اخذ پذیرش تحصیلی مالزی

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی مالزی 2025 – 2024

زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی مالزی مانند مسیری است که اگر هوشمندانه در آن حرکت کنید؛ سریع‌تر به هدفتان می‌رسید. در این مقاله تخصصی شما را راهنمایی می‌کنیم که از همان ابتدا مراحل را درست پشت سر بگذارید تا از ثبت نام امسال جا نمانید!

STUDYKL نماینده شما برای تحصیل در دانشگاه‌های مالزی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی مالزی

برای اخذ پذیرش تحصیلی در مالزی باید این مراحل را طی کنید:

1. مشاوره قبل از تحصیل؛ مهم‌ترین مرحله

STUDYKL با توجه به بودجه، شرایط، معدل، رشته‌ای که دیپلم آن را گرفته‌اید و رشته‌ای که قصد دارید در دانشگاه ادامه دهید، به شما دانشگاه معرفی می‌کند. همچنین گرایش‌ها و رشته‌هایی که بازار کار خوب و آینده پردرآمدی دارند را معرفی خواهیم کرد! از این رو پس از فارغ التحصیلی شما می‌توانید به عنوان یک فرد ماهر و متخصص در کشورهای دیگر مشغول به کار شوید.

همچنین اگر قصد بازگشت به ایران را دارید متناسب با خواسته شما رشته و دانشگاه پیشنهاد خواهیم داد؛ چراکه باید رشته و دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید بخصوص مدرکتان، مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت ایران باشد تا بتوانید با آن شروع به کار کنید.

2. تهیه مدارک موردنیاز

بسته به مقطع، رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید لیستی را برایتان ارسال می‌کنیم تا از طریق آن بتوانید مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی را جمع آوری کنید.

3. درخواست پذیرش از دانشگاه

اول از همه باید بدانید درخواست پذیرش از دانشگاه ممکن است کمی زمانبر باشد. البته برخی از دانشگاه‌های مالزی طی یک هفته پذیرش می‌دهند؛ اما این پروسه در اکثر دانشگاه‌ها بین 1 هفته تا حتی 3 ماه است!

4. اقدام برای اخذ نامه VAL

بعد از اینکه پذیرش دانشگاه را برایتان گرفتیم باید نامه VAL را از اداره مهاجرت مالزی اخذ کنیم. در این مرحله نیز به یک سری از مدارک نیاز داریم که باید برای ما ارسال کنید.

5. اخذ مهر SEV از سفارت مالزی در ایران

SEV به معنای ویزای یکبار ورود است که مهر آن را باید از سفارت مالزی در تهران اخذ نمود. این مهر 3 ماه معتبر است و در این مدت زمان شما باید وارد مالزی شوید. برای ورود دانشجویان به مالزی در فرودگاه گیت مشخصی وجود دارد که باید از آن عبور کنید. اکثر دانشگاه‌ها نماینده مشخصی برای استقبال از دانشجو دارند که در این گیت راهنمای شما خواهند بود و با کمک این شخص می‌توانید از گیت عبور کرده و به عنوان یک دانشجو وارد خاک مالزی شوید.

6. اخذ مهر یک ماهه در فرودگاه

در فرودگاه شما مهر یک ماهه برای انجام امور ثبت نام در دانشگاه اخذ خواهید کرد. در طی این 1 ماه زمان دارید تا ویزای دانشجویی خود را بگیرید. 

7. انجام آزمایشات پزشکی و تحویل مدارک برای ثبت نام در دانشگاه

بعد از ورود به مالزی باید آزمایشات پزشکی را پشت سر بگذرانید و مدارکتان را برای ثبت نام در دانشگاه تحویل دهید. معمولا این پروسه 3 تا 4 هفته زمان می‌برد.

8. تحویل پاسپورت به دانشگاه

برای گرفتن استیکر ویزای دانشجویی مالزی که یکساله است، باید همان ابتدا که وارد مالزی شدید در اولین فرصت پاسپورتتان را سریعا به دانشگاه تحویل دهید. توجه داشته باشید که شما فقط 1 ماه زمان دارید تا امور مربوط به ثبت نام و اخذ ویزای دانشجویی را انجام دهید. پس در این امر تعلل نکنید!

ویزای تحصیلی مالزی با مشاوره رایگان

9. دریافت ویزای دانشجویی و آغاز تحصیل در مالزی

بعد از تحویل پاسپورت حدود 3 تا 4 هفته طول می‌کشد تا ویزای دانشجویی یکساله به دستتان برسد. این مرحله آخر است و شما حالا دانشجوی این کشور هستید و می‌توانید از تحصیل در مالزی لذت ببرید.

تحصیل در مالزی با STUDYKL

STUDYKL با دو دهه تجربه بهترین حامی و راهنمای شما برای تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی، اخذ ویزای دانشجویی و… است.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *