تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
اقامت مالزی

اقامت مالزی

زمان مطالعه: 5 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

اقامت مالزی شاید آرزوی اکثر طبیعت‌دوستان و گردشگران باشد! البته که با اقامت در مالزی بجز لذت بردن از طبیعتی خارق‌العاده، دسترسی خوبی به بهترین مراکز علمی و آموزشی در سطح بین المللی خواهید داشت. این کشور آسیایی با زیرساخت‌هایی مدرن در حد اروپا و ایالات متحده، هزینه‌های اندکی برای زندگی به دنبال دارد. در این مقاله بیشتر درباره اقامت موقت و دائم مالزی و همچنین شرایط اقامت برای ایرانیان صحبت می‌کنیم. پس مطالعه این نوشته جذاب را از دست ندهید…

STUDYKL نماینده شما برای اقامت در کشور مالزی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

چرا اخذ اقامت مالزی؟

مالزی کشوری است که در جنوب شرقی قاره آسیا جاخوش کرده؛ ولی چیزی از کشورهای اروپایی کم ندارد. هر چه از طبیعت زیبا، آب و هوای مطلوب، معماری آن بگوییم باز هم حق مطلب را ادا نکرده‌ایم. این موضوع را می‌توانید از افرادی که مالزی را برای اقامت انتخاب کرده‌اند، بپرسید.

گرفتن اقامت مالزی برای افرادی شیرین‌تر است که زیبایی‌های آن را از نزدیک دیده باشند. البته که مالزی علاوه بر طبیعت بکر و دست‌نخورده، دارای زیرساخت‌های پیشرفته و مدرن است که خودتان شاهد آن خواهید بود.

در واقع مزایای گرفتن اقامت این کشور آنقدر زیاد است که نمی‌توان آن را در این متن کوتاه گنجاند. همین بس که بدانید قدم زدن در سواحل شنی و تماشای هیاهوی آدم‌ها از ارتفاع 452 متری برج‌های 88 طبقه پتروناس در کوالالامپور، لذتی است که هر آن بخواهید، نصیبتان می‌شود.

درباره اقامت دائم و موقت مالزی 

انواع اقامت در مالزی از نظر زمانی به 2 دسته تقسیم می‌شود:

 1. اقامت بلند مدت در مالزی

  اقامت دائم مالزی به این معنا است که شما اجازه دارید به مدت محدود یا نامحدود در مالزی زندگی کنید. این نوع اقامت از نظر زمانی، طولانی‌تر است و نیاز به رعایت شرایط خاصی دارد. بهترین شیوه اقامت بلند مدت استفاده از اقامت خانه دوم من یا MM2H است.

  این ویزا نیاز به تمدید دارد و فرد متقاضی باید ثابت کند که در تمام مدت اقامت در کشور مالزی حاضر خواهد بود! از طرفی شهروند این کشور محسوب نمی‌شود و تابعیت کشور خود را دارد. پس شهروندی مالزی نصیب مهاجران نمی‌شود و مخصوص بومی‌ها است.

 2. اقامت کوتاه مدت در مالزی

  اقامت کوتاه مدت مالزی زمان کمی را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ چیزی بین 3 تا 6 ماه! برای این نوع اقامت باید ویزای مالزی داشته باشید. ویزای توریستی مالزی یا ویزای همراه دانشجویی نمونه‌هایی از این نوع اقامت هستند.

پس از مشخص شدن هدف‌ می‌توانید برای اقامت در مالزی برنامه‌ریزی کنید. می‌توانید از روش‌های بلند مدت یا کوتاه مدت اقامت استفاده کنید.

راه های قانونی گرفتن اقامت مالزی

راه های قانونی گرفتن اقامت مالزی

برای اخذ اقامت کشور مالزی راه‌های زیادی وجود دارد؛ اما مسئله اینجاست که کدام راه مناسب شماست و می‌توانید از طریق آن اقدام کنید. در ادامه به چند روش معمول برای اقامت در مالزی می‌پردازیم:

1. گرفتن اقامت از طریق تحصیل

اقامت از طریق تحصیل در مالزی یکی از مطمئن‌ترین و بهترین راه‌ها است. با گرفتن ویزای تحصیلی شما می‌توانید به صورت قانونی به کشور مالزی بروید و در طول دوره تحصیل، آنجا بمانید. معمولا ویزای تحصیل مالزی 1 ساله بوده؛ یعنی با کمک این روش شما قادر خواهید بود 12 ماه در خاک مالزی اقامت نموده، سپس آن را تمدید کنید.

2. اخذ اقامت مالزی از طریق ویزای همراه

اقامت با ویزای همراه برای افرادی قابل پیگیری است که فرزندی داشته باشند که مشغول تحصیل در مالزی باشد. والدین او بخصوص مادر، به راحتی می‌تواند با ویزای همراه اقامت کشور مالزی را دریافت کند.
البته افرادی که همسرشان در مالزی دانشجو است و فرزندان کمتر از 21 سال آنها نیز با کمک این روش می‌توانند اقامت بگیرند. معمولا مدت این اقامت وابسته به ویزای تحصیل فردی است که از طریق او قصد گرفتن اقامت مالزی را دارید.

3. دریافت اقامت دائم مالزی با سرمایه گذاری

اقامت در مالزی به سرمایه گذاری 1.000.000 MYR نیاز دارد. دو طرح اقامت از طریق سرمایه گذاری پیش روی شماست.

 1. برنامه خانه دوم مالزی (MM2H)
 2. برنامه ویزای حق بیمه (PVIP)

این دو طرح به اتباع خارجی با ارزش خالص اجازه می‌دهند تا پس از حداقل سرمایه گذاری 1 میلیون MYR (تقریباً 230.000 دلار) به ترتیب با ویزای ده و بیست ساله در کشور اقامت کنند.

4. اخذ اقامت 5 ساله مالزی با برنامه مالزی خانه دوم من

اقامت 5 ساله مالزی که به برنامه یا طرح MM2H هم معروف است، یکی از بهترین راه‌ها برای ماندن و زندگی در این کشور است. با کمک این طرح افراد با رعایت شرایط خاصی، قادر به گرفتن اقامت و تمدید پنج ساله آن هستند.

5. گرفتن اقامت مالزی از طریق خرید ملک

با خرید ملک شما نمی‌توانید اقامت مالزی را بگیرید؛ شاید بتوانید در مالزی ملکی بخرید؛ اما از این طریق نمی‌توان به صورت قانونی در مالزی اقامت داشت.

6. دریافت اقامت مالزی از طریق کار

از آنجایی که دولت مالزی متکی به نیروی کار بومی است؛ شرایط گرفتن اقامت کاری مالزی کمی برای مهاجران چالش‌برانگیز خواهد بود. اما اگر در این زمینه مصر هستید، مقاله کار در مالزی را بخوانید.

بی‌راهه‌ها برای اخذ اقامت مالزیا

درست است که مالزی کشوری امن و آرام برای زندگی است و شاید اکثر مهاجران دوست داشته باشند اقامت آن را بگیرند؛ اما این مسئله نباید باعث انتخاب اشتباه شود. از آنجایی که اخبار غلط درباره روش‌های اخذ اقامت مالزی منتشر شده، از شما می‌خواهید دقت خود را در این زمینه بالا ببرید.

برای مثال با این 3 بی‌راهه هرگز اقامت مالزی را نمی‌توان گرفت:

 1. اقامت از طریق تولد فرزند: همچنین مالزی با تولد فرزند به شما امکان اقامت دائم و حتی موقت نمی‌دهد.
 2. اقامت از طریق ثبت شرکت: با ثبت هیچ شرکتی شما نمی‌توانید در مالزی اقامت کنید!
 3. پناهنگی: به هیچ وجه به فکر پناهنده شدن در مالزی نباشید! این کشور مسئولیت پناهندگان را نمی‌پذیرد و به آنها اقامت نخواهد داد.

شرایط اقامت در مالزی برای ایرانیان

سرزمین زیبای مالزی، علاوه بر طبیعت بکر و مدرنیته بودنش، دارای مردم خونگرم و مهربانی است. از همین رو این کشور بسیار مهاجرپذیر بوده و مردمانش نیز می‌توانند با مهاجران ارتباط خوبی بگیرند. در نهایت می‌توان گفت ایرانی ها نیز می‌توانند زندگی خوبی را در مالزی داشته باشند.

شرایط اقامت در مالزی برای ایرانیان پروسه سختی نیست! اول از همه باید وجوه کافی داشته باشید و همچنین مدارکتان برای رفتن به مالزی کامل باشد. در صورتیکه بتوانید اثبات کنید از پس مخارج زندگی در این کشور برمی‌آیید، سایر مراحل برایتان ساده می‌شود.

برای مشاوره رایگان درباره اقامت مالزی برای ایرانیان در سال 2023 با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

لیست افراد ممنوعه که نمی‌توانند در مالزی اقامت کنند!

لیست افراد ممنوعه که نمی‌توانند در مالزی اقامت کنند!

در لیست افراد ممنوع الورود به مالزی، این دسته آدم‌ها اجازه ندارند به خاک مالزی قدم بگذارند:

 • کسانی که توانایی تأمین مالی خود و افراد خانواده را در مالزی ندارند.
 • کسانی که مبتلا به بیماری‌های عفونی، روانی یا ذهنی هستند.
 • کسی که اثر ضربات چاقو بر بدنش دارد
 • کسانی که دارای سوءسابقه هستند و پرونده قضایی داشته و مدتی در زندان بوده‌اند.
 • کسانی که مشکل اخلاقی داشته و برای انجام امور غیر اخلاقی قصد اقامت در کشور مالزی را دارند.

سوالات متداول در ارتباط با اقامت در مالزی

مدت اقامت در مالزی بدون ویزای چقدر است؟

معمولا اقامت در مالزی بدون ویزا فقط به مدت دو هفته امکانپذیر است. البته باز هم بستگی به کشور مبدا دارد. برای مثال ایرانی ها می‌توانند از این اقامت دو‌هفته‌ای در مالزی نهایت لذت را ببرند.

آیا گرفتن اقامت دائم مالزی برای ایرانی ها سخت است؟

در کل باید بدانید مالزی اقامت مادام العمر به کسی نمی‌دهد! بنابراین ایرانیان می‌توانند برای گرفتن ویزای 5 ساله مالزی یا ویزای 10 ساله ساراواک مالزی، اقدام کنند. پس از مقیم شدن در مالزی می‌توانید این ویزا را تمدید کنید.

شرایط اخذ اقامت دائم مالزی چیست؟

بهتر است بدانید اقامت دائم مالزی 5 ساله است و هر 5 سال یکبار باید آن را تمدید کنید.

چگونه می‌توان برای نزدیکان خود اقامت مالزی گرفت؟

به دارندگان برخی ویزاهای مالزی مانند ویزای تحصیلی و ویزای مالزی خانه دوم اجازه همراهی اعضای خانواده مانند والدین، همسر و فرزندان زیر 18 سال داده می‌شود.

پس از اخذ اقامت 5 ساله مالزی می‌توانم پدر و مادرم را به مالزی ببرم؟

بله، اگر پدر و مادر شما بالای 60 سال داشته باشند، این امکان وجود دارد.

معایب گرفتن اقامت مالزی چیست؟

در مالزی اقامت دائم وجود ندارد و شما باید دائماً مدارک خود را برای اقامت تمدید کنید.

اخذ اقامت دائم و موقت مالزی در سریع‌ترین زمان با STUDYKL 

STUDYKL مجری قدرتمندی است که ثمره دو دهه تجربه فعالیت تخصصی موفقیت‌آمیز در زمینه “اقامت مالزی خانه دوم من” را در کوله بارش دارد.

کارشناسان باتجربه STUDYKL مجهز به اطلاعات تخصصی و به روز، آماده پاسخگویی به شما هستند.“با ما در مالزی تنها نیستید.” 

قبل از هر تصمیمی از ما مشاوره رایگان بگیرید!

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *