تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
سه شنبه , فروردین ۱ ۱۴۰۲
منو
StudyKL با 18 سال تجربه، پشتیبان شما برای تحصیل در مالزی
اطلاعیه: وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ مشاوره شریف بزرگترین ارائه کننده اطلاعات تمامی مراکز تحصیلی مالزی می باشد.
ویزای همراه مالزی

ویزای همراه مالزی

4.9/5 - (259 امتیاز)

ویزای همراه مالزی، تنها یک مدرک برای ورود به این کشور نیست، بلکه آغاز فصل جدید زندگی در کنار عزیزان است. با ویزای همراه کشور مالزی از ادامه تحصیل در کنار خانواده لذت ببرید و برای رسیدن به افق‌های بلند آینده تلاش کنید.

StudyKL نماینده و راهنما شما برای اخذ انواع ویزای مالزی است.

برای همراهی فرزند یا همسرتان در طول دوره تحصیل در مالزی با StudyKL در تماس باشید.

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

درباره ویزای همراه مالزی

وجود یک همراه دلسوز مخصوصاً برای دانش‌آموزانی که برای تحصیل در مالزی قدم به این کشور گذاشته‌اند، ضرورتی اجتناب ناپذیر است که دولت مالزی راه حل ویژه‌ای برای آن اندیشیده است. ویزا همراه مالزی راهکار دولت برای حفظ انسجام خانواده و حل چالش تنهایی در این کشور است.

ویزای همراه (Dependent Pass) نوعی ویزا است که به همراهان دانشجو یا دانش آموزان اجازه اقامت در مالزی را می‌دهد. به عبارت بهتر ویزای همراه به کسانی تعلق می‌گیرد که می‌خواهند دوران تحصیل را در کنار همسر و فرزندان یا والدین سپری کنند. دریافت این ویزا شرایطی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

انواع ویزای همراه در مالزی

ویزای همراه کشور مالزی

ویزای همراه همان‌طور که از نامش پیدا است نوعی ویزا است که برای همراهی به افراد خانواده و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ های مالزی و مدارس بین‌ المللی مالزی تعلق می‌گیرد. این ویزا 2 نوع دارد:

 1. ویزای همراه دانش آموزی مالزی
 2. ویزای همراه دانشجویی مالزی

شرایط دریافت ویزای همراه دانش آموزی مالزی

باید بدانید که ویزای همراه دانش‌آموزی فقط برای مادر دانش‌آموز صادر می‌شود، گرفتن ویزای همراه برای خواهر یا برادر امکان‌پذیر نیست. در صورت اثبات جدایی والدین از هم و شرایط خاص، پدر دانش آموز بجای مادر او می‌تواند ویزای همراه بگیرد. توجه داشته باشید ویزای همراه تنها برای دانشجویان و دانش‌آموزان است و کسانی که در کالج‌ های زبان مالزی تحصیل می‌کنند، شرایط دریافت آن را ندارند!

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی مالزی

ویزای همراه دانشجویی تنها برای وابستگان نزدیک، مانند همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجویان خارجی است. بر اساس قوانین کشور مالزی کسانی که ویزای همراه دارند، اجازه اشتغال در مالزی را ندارند.

افراد دارنده ویزای همراه مالزی از تمام حقوق شهروندی برخوردار خواهند بود.

نکات مهم ویزای همراه مالزی

 • پرداخت هزینه‌ یک مرحله از پروسه‌ اخذ ویزا برای اقامت مالزی است. این هزینه‌ ها با توجه به ملیت و تابعیت متقاضیان، رقم متفاوتی دارد.
 • زمان لازم برای دریافت ویزای همراه مالزی بسیار کوتاه است و نیازی به صبر ایوب نیست، فقط کافی است دو تا سه هفته صبر کنید.
 • اگر همراهان دانشجو یا دانش آموز تمایل به انجام کسب و کار در مالزی داشته باشند، ابتدا باید ویزای همراه خود را لغو کنند و به جای آن از سوی شرکتی که قرار است در آنجا کار کنند، ویزای کار دریافت کنند.

مدت اعتبار ویزای همراه مالزی 2022

یکی از نکاتی که حتماً باید بدانید، مدت اعتبار ویزای همراه مالزی در سال 2022 است. از آنجا که این ویزا وابسته به ویزای تحصیلی است، اعتبارش نیز در گرو اعتبار ویزای دانش آموز و دانشجو است. اگر ویزای نفر اصلی اعتبار یک ساله داشته باشد، ویزای فرد تابع آن نیز 1 ساله خواهد بود.

برای تمدید ویزا نیز باید پاسپورت همراهان را به دانشگاه تحویل دهید تا همزمان با ویزای تحصیلی، ویزای همراه نیز تمدید شود. نکته‌ای که دانستش خالی از لطف نیست، این است که مدت اعتبار پاسپورت برای تحویل به دانشگاه و دریافت ویزای همراه یک سال و نیم است.

ویزای همراه دانش آموزی، صرفاً برای مادر صادر می‌شود. تنها در صورت متارکه میان والدین و ارائه حکم قانونی حضانت فرزند توسط پدر و موافقت‌نامه کتبی مادر است که این ویزا برای پدر صادر می‌شود.

اقدامات لازم برای دریافت ویزای همراه دانش آموزی

 1. برای دریافت ویزای همراه دانش آموزی، قبل از هر کار باید ویزای سوشیال مالزی بگیرید تا اجازه ورود به خاک مالزی را داشته باشید.
 2. پس از دریافت ویزای تحصیلی مالزی می‌توانید برای دریافت ویزای همراه اقدام کنید.
 3. انجام کارها در این مرحله بسیار ساده است چون مدرسه محل تحصیل، تمام کارهای صدور ویزا را انجام می‌دهد.

شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی

ویزای همراه دانشجویی را کسانی دریافت می‌کنند که یا فرزند یا پدر و مادرشان در مالزی به تحصیل اشتغال دارد. در صورتی که دانشجوی در حال تحصیل مجرد باشد، می‌تواند ویزای همراه برای والدینش بگیرد.

دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در صورتی که ازدواج کرده و متأهل باشد، این ویزا را می‌تواند برای همسر و فرزندانش دریافت کند.

دانشجویان متأهل علاوه بر همسر و فرزندان اجازه دریافت ویزا برای والدین را هم دارند.

دریافت ویزای همراه مالزی برای مقاطع مختلف تحصیلی

همان طور که اشاره شد ویزای دانشجویی تنها برای وابستگان نزدیک دانشجو صادر می‌شود. برای دریافت ویزای همراه دانشجویی باید در یکی از این مقاطع تحصیل کنید:

دانشجویان مقطع کارشناسی تنها در صورتی اجازه دریافت ویزای همراه را دارند که در دانشگاه‌های دولتی به تحصیل اشتغال داشته باشند.

6 گام برای دریافت ویزای همراه دانشجویی

 1. اولین قدم برای دریافت ویزا همراه مالزی داشتن ویزای تحصیلی است.
 2. پس از دریافت نامه تأییدیه دانشگاه (VDR)، باید برای دریافت ویزای سوشیال همراهان اقدام کنید تا اجازه ورود به خاک مالزی را داشته باشید.
 3. ادامه روند دریافت ویزای همراه مالزی منوط به ارائه پاسپورت به دانشگاه است تا بقیه کارها را ازطریق دانشگاه دنبال شود.
 4. در این مرحله مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزا، دریافت نامه‌ی اشتغال به تحصیل از سوی دانشگاه است.
 5. در گام چهارم همراهان با در دست داشتن نامه اشتغال به تحصیل به اداره گذرنامه مراجعه کرده و با تحویل مدارک ترجمه شده، شناسنامه، و پاسپورت خود برای دریافت این ویزا  اقدام نمایند.
 6. پس از تحویل مدارک به دانشگاه تنها 2 ماه زمان لازم است تا ویزایتان صادر شود.

سوالات متداول درباره ویزای همراه مالزی

اگر همسرم دانشجوی مالزی باشد آیا امکان درخواست ویزای همراه دارم؟

بله. اگر همسر یا فرزند شما در مالزی تحصیل کند شما می‌توانید برای درخواست ویزای همراه مالزی اقدام کنید.

چه کسانی واجد شرایط ویزای همراه مالزی هستند؟

دانش آموزان و دانشجویان مالزی می‌توانند برای والدین و متاهل‌ها برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزا همراه بدهند.

آیا راهی برای گرفتن ویزا همراه برای پدر و مادر دانش آموز وجود دارد؟

خیر. همانطور که اشاره شد فقط مادر دانش آموز می‌تواند درخواست ویزای همراه بدهد! اما تحت شرایطی StudyKL می‌تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند.

هزینه دریافت ویزای همراه مالزی چقدر است؟

برای اطلاع از هزینه ویزای همراه مالزی در سال 2022 باید با مشاوران ما در StudyKL تماس بگیرید.

اخذ ویزای همراه مالزی با StudyKL

StudyKL همراه و مشاور شما در تمام مدت تحصیل و اقامت در مالزی است. با ما در مالزی تنها نیستید.

 • بیش از 20 سال است که به طور خاص و فقط برای تحصیل در مالزی فعالیت حرفه‌ای داریم.
 • چون نمایندگی بیش از 70 دانشگاه، کالج و مدرسه مالزی را داریم.
 • چون آشنایی کامل با ساختار دانشگاه‌های مالزی داریم.
 • چون پذیرش 99 درصدی متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های مالزی را در پرونده خود داریم.

برای دریافت مشاوره رایگان برای گرفتن ویزای همراه مالزی با ما تماس بگیرید.

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.