تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
مدرسه بین المللی استرالیا مالزی (AISM)

مدرسه AISM مالزی

زمان مطالعه: 3 دقیقه
5/5 - (8 امتیاز)

مدرسه بین‌ المللی استرالیا مالزی (به انگلیسی: Australian International School Malaysia) به اختصار AISM یکی از مدارس برتر برای افرادی است که دوست دارند با سیستم آموزشی استرالیایی تحصیل کنند. این مدرسه بین المللی امکانات و خدمات خوبی هم به دانش آموزان خارجی ارائه می‌دهد. در ادامه بیشتر با مدرسه AISM مالزی آشنا می‌شوید…

STUDYKL نماینده شما برای تحصیل در مدارس بین المللی مالزی است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

معرفی مدرسه بین‌ المللی استرالیا مالزی

مدرسه بین‌ المللی AISM تنها مدرسه استرالیایی در مالزی است. این مدرسه در لیست بهترین مدارس مالزی نیز قرار دارد. خدمات آموزشی مدرسه بین‌ المللی استرالیا از مرحله پیش‌دبستانی تا دبیرستان را ارائه می‌دهد. AISM از سال 1998 آغاز به کار نموده و امروزه با بیش از 20 سال سابقه، بزرگ‌ترین مدرسه بین‌ المللی استرالیایی در کشور مالزی است.

این مدرسه 3 مقطع تحصیلی خود را در یک کمپوس جای داده و بیش از 30 ملیت مختلف را در بین دانش‌آموزان خود دارد! AISM اولین مدرسه با گواهینامه یادگیری قابل مشاهده در جهان است! این رویکرد بر اساس شواهد به آموزش و یادگیری است که بر اساس بزرگ‌ترین تحقیق انجام شده در زمینه آموزش توسعه یافته است. دانش‌آموزان و معلمان یک زبان مشترک از یادگیری را به اشتراک می‌گذارند که در آن اهداف یادگیری و معیارهای موفقیت واضح هستند، بازخورد ارزشمند است و خودارزیابی‌ها برای بهبود دائمی هستند.

سیستم آموزشی مدرسه بین المللی استرالیایی

این مدرسه برنامه درسی استرالیا را از پیش‌دبستانی تا پیش‌دانشگاهی به دانش‌آموزان خود ارائه می‌دهد. این برنامه درسی توسط هیئت مدیره مطالعات، آموزش و استانداردهای آموزشی نیوساوت ولز (BOSTES) راهنمایی می‌شود و منجر به گواهینامه تحصیلات بالاتر (HSC) در سال 12 می‌گردد. مدرسه AISM توسط BOSTES و وزارت آموزش مالزی به عنوان یک مدرسه 5 ستاره شناخته شده است.

دانش‌آموزان این مدرسه با رویکرد یادگیری قابل مشاهده (Visible Learning) آموزش می‌بینند که در مدارس نیوزیلند و استرالیا و همچنین اسکاندیناوی و ایالات متحده بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه AISM به عنوان اولین مدرسه مجاز یادگیری قابل مشاهده در جهان شناخته شده است. دانش‌آموزان از طیف گسترده‌ای از تجارب غنی شامل موارد آکادمیک، توسعه رهبری، مهارت‌های تفکر، فعالیت‌های همکارانه، بین‌المللی‌سازی، یادگیری خدماتی، برنامه‌ریزی حرفه‌ای و برنامه‌های شخصیت‌سازی بهره می‌برند.

مقاطع تحصیلی مدرسه بین‌ المللی AISM مالزی

این مدرسه آموزش پیش‌ دبستانی تا دبیرستان را به دانش‌آموزان خود ارائه می‌دهد و بر اساس برنامه درسی استرالیا با راهنمایی از هیئت مدیره مطالعات، تدریس و استانداردهای آموزشی نیو ساوت ولز (BOSTES) عمل می‌کند. در کل مدرسه AISM به دو بخش تقسیم می‌شود: بخش ابتدایی و بخش متوسطه و بالاتر.

هر بخش توسط یک رئیس مدرسه اداره می‌شود که مسئول دانش‌آموزان و کادر آموزشی در آن است. همچنین یک مدیر کل همه مدرسه را با حمایت از رئیس عملیات اداره می‌کند. مدیر برنامه درسی و نوآوری نیز وظیفه نظارت بر برنامه درسی و محتوا در هر مدرسه را با مشاوره با رؤسای مدارس، بر عهده دارد.

 1. مقطع پیش‌ دبستانی از ترکیب چارچوب یادگیری سال‌های اولیه استرالیا و رویکرد Reggio Emilia استفاده می‌کند که در آن کودکان در معرض تجربیات یادگیری متنوعی بر اساس علاقه‌مندی‌ها و نیازهای خود قرار می‌گیرند.
 2. در مقطع ابتدایی (از پایه تا سال 5) دانش آموزان این دروس را می‌آموزند: انگلیسی، ریاضیات، علوم و فناوری، جامعه انسانی و محیط زیست، هنرهای خلاق و اجرایی، توسعه شخصی، سلامت و تربیت بدنی.
 3. مقطع متوسطه و بالاتر (سال‌های 6 تا 10) نیز دروس انگلیسی، ریاضیات (تمام سطوح)، علوم (زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک)، علوم انسانی و اجتماعی (جغرافیا، تاریخ)، زبان‌های غیر انگلیسی (بهاسا مالایی، ماندارین، اسپانیایی، فرانسوی)، فناوری و مطالعات کاربردی (طراحی فناوری و فناوری اطلاعات)، هنرهای خلاق (درام، موسیقی و هنرهای تصویری)، توسعه شخصی، سلامت و تربیت بدنی را می‌آموزند.

خدمات آموزشی و رفاهی مدرسه استرالیا مالزی

مدرسه بین‌ المللی AISM مالزی خدمات ارزنده‌ای به دانش آموزان خارجی ارائه می‌دهد. نمونه آنها:

 • حمل و نقل اسکول باس به سراسر کوالالامپور و کلانگ ولی
 • تخفیف‌های مختلف و بورس تحصیلی برای دانش‌آموزان شایسته
 • راهنمایی برای زندگی در کوالالامپور
 • تور مجازی از محوطه مدرسه
 • داشتن بیش از 70 درصد معلمان استرالیایی و خارجی و 26 ملیت مختلف در بین دانش‌آموزان
 • تاکید بر توازن بین امتحانات و توسعه مهارت‌های زندگی و رویکرد عملی
 • تمرکز بر رفاه دانش‌آموزان با 15 کارکنان آموزش دیده در زمینه ذهن‌آگاهی
 • داشتن برنامه‌های ورزشی، هنری، خدماتی و بهداشتی

شرایط و مدارک پذیرش و ثبت نام مدرسه AISM مالزی

شرایط و مدارک پذیرش و ثبت نام مدرسه بین‌المللی استرالیا مالزی در سال 2024 به شرح زیر است:

 • شما باید دارای گزارش تحصیلی معتبر از مقطع قبلی خود باشید و نمرات خوبی در آن کسب کرده باشید.
 • علاوه بر این باید بتوانید توانایی خود در زبان انگلیسی را اثبات کنید. اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست، باید در یکی از آزمون‌های زیر نمره قبولی کسب کنید:
  • IELTS: نمره کلی 6 یا بالاتر با حداقل 5.5 در هر مهارت
  • TOEFL: نمره کلی 79 یا بالاتر با حداقل 17 در خواندن، 18 در شنیدن، 20 در نوشتن و 16 در گفتار
  • PTE: نمره کلی 53 یا بالاتر با حداقل 51 در هر مهارت
 • شما باید یک گزارش پزشکی را ارائه دهید که شامل اطلاعاتی در مورد وضعیت سلامتی، تاریخچه پزشکی، واکسیناسیون‌ها و هر گونه نیاز ویژه یا محدودیت شما باشد.
 • همچنین می‌بایست یک کپی از پاسپورت خود را ارائه دهید که شامل اطلاعات شخصی، تاریخ انقضا و ویزای مالزی شما باشد.
 • یک عکس رنگی از چهره دانش آموز که چهره‌اش به خوبی دیده شود.

تاریخ شروع ترم تحصیلی مدرسه استرالیایی مالزی 

تاریخ شروع ترم مدرسه استرالیا مالزی در سال 2024 برای ترم اول حدودا 25 ژانویه تا 31 مارس بوده که آخرین روز ترم است. همچنین برای ترم دوم اولین روز 18 آوریل و آخرین روز ترم 23 ژوئن به صورت تقریبی است. تعطیلات میان ترم ترم اول از 1 آوریل تا 17 آوریل حدودا 2 هفته است و برای ترم دوم 24 ژوئن تا 19 ژوئیه به مدت 3 هفته است.

مدرسه AISM کجاست؟

مدرسه بین‌ المللی استرالیا یک مدرسه خصوصی در کشور مالزی است. این مدرسه در یک محله محافظت شده در شهرک معدنی سری کمبانگان (Seri Kembangan) استان سلانگور مالزی واقع شده است. AISM فاصله اندکی تا کوالالامپور دارد و در واقع بسیار نزدیک به پایتخت مالزی است.

تحصیل در مالزی با STUDYKL

STUDYKL با دو دهه تجربه بهترین حامی و راهنمای شما برای:

 • تحصیل در بهترین مدارس مالزی
 • اخذ ویزای دانش آموزی و همراه برای یکی از والدین 
 • مشاوره رایگان تحصیلی در ارتباط با انتخاب مدرسه مناسب با بودجه شما
 • رزرو خوابگاه در صورت وجود خوابگاه در مدرسه
 • و…

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *