تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
سه شنبه , خرداد ۹ ۱۴۰۲
منو
StudyKL با 18 سال تجربه، پشتیبان شما برای تحصیل در مالزی
اطلاعیه: وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ مشاوره شریف بزرگترین ارائه کننده اطلاعات تمامی مراکز تحصیلی مالزی می باشد.
تحصیل دبیرستان در مالزی
تحصیل دبیرستان در مالزی

تحصیل دبیرستان در مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (109 امتیاز)

تحصیل دبیرستان در مالزی 5 سال طول می‌کشد و مختص دانش آموزان 12 تا 17 سال است. با گذراندن دوره متوسطه فرصتی ایده‌آل برای تحصیل در سطح جهانی را خواهید داشت. تحصیل در مدارس مالزی شما را برای ورود به دانشگاه‌های برتر آماده می‌کند. در ادامه به شرایط تحصیل دبیرستان می‌پردازیم…

StudyKL مجری تمام امور مربوط به تحصیل در مالزی است.

برای دریافت اطلاعات دقیق از شیوه ثبت‌ نام در مدارس مالزی با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

چرا تحصیل دبیرستان‌ در مالزی؟

تحصیل در مقطع دبیرستان در مالزی از شما دانش آموزی متفاوت و منحصر به فرد می‌سازد. با درس خواندن در مدارس بین المللی مالزی، به جای گشتن و یافتن اطلاعات از کتاب و اینترنت، به منبع اصلی متصل می‌شوید و چشمانتان رو به فرهنگ، تاریخ، زبان و میراث مالزی باز می‌شود. تحصیل دبیرستان‌ در مالزی دریچه‌ای است برای کشف دنیایی جدید!

در دبیرستان‌ مالزی یاد می‌گیرید به یک زبان خارجی با دوستانتان ارتباط برقرار کنید، غذاهای جدید و هیجان انگیز بخورید، اعتماد به نفس بالایی پیدا کنید و در یک کلام روی پای خود بایستید.

سن تحصیل در دبیرستان‌های مالزی

– مزایای تحصیل در مدارس مالزی

یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها برای فرزندان، گزینش مدرسه است. انتخاب مدرسه خوب برای تحصیل، تأثیر زیادی بر آینده کودکان دارد. تحصیل در مدارس مالزی مزایای زیادی دارد که با هم مرور می‌کنیم:

 • مدارس مالزی به خاطر تنوع فرهنگی، محیط اجتماعی خوب و مناسبی برای پرورش خلاقیت و رشد اجتماعی دانش آموزان دارد.
 • در این کشور مهاجرانی از اقوام و کشورهای مختلف به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می‌کنند.
 • مالزی کشوری است که سطح اقتصادی بالا و همراه با توسعه اجتماعی پایدار دارد.
 • این کشور برای دانش آموزان بین‌المللی که می‌خواهند در خارج از کشور با قیمت پایین تحصیل کنند بسیار مناسب است.
 • در این کشور زبان انگلیسی در کنار مالایی صحبت می‌شود، ضمن آن که بسیاری از مردم به زبان‌های چینی و دیگر زبان‌های آسیای جنوب شرقی مسلط هستند. زندگی کردن در چنین محیطی برای دانش آموزان بین المللی بسیار مفید است.
 • مدرک تحصیلی اکثر دبیرستان‌های مالزی در خارج از کشور  معتبر و شناخته شده است.

 مزایای تحصیل دبیرستان در کشور مالزی

برنامه درسی دوره دبیرستان در مالزی 

برنامه درسی کشور مالزی برای دوره دبیرستان با ایران متفاوت است. برای مثال در مدارس دولتی مالزی، دانش‌آموزان باید دروس اجباری مانند باهاسا مالایا، انگلیسی، علوم، تاریخ، جغرافیا و ریاضیات را بگذرانند و این یک برنامه درسی مخصوص برای مدارس دولتی این کشور است.

البته که برنامه‌های درسی متفاوتی در مالزی ارائه شده که یکی دیگر از آنها برنامه درسی بریتانیا است. این برنامه درسی معمولا در مدارس خصوصی و بین المللی ارائه می‌گردد و بسیار هم پرطرفدار می‌باشد؛ چراکه یک برنامه درسی بین المللی بوده و بسیاری از کشورهای اروپایی از این برنامه درسی برای تدریس به دانش آموزان بهره می‌گیرند.

کمبریج IGCSE یا برنامه درسی بریتانیا بر کاربرد دانش، تفکر انتقادی، سازگاری، مهارت‌های خوب زبان انگلیسی و آگاهی فرهنگی تمرکز دارد. در این برنامه درسی دانش آموزان باید حداقل پنج درس را علاوه بر دروس اجباری بگذرانند. برنامه درسی بریتانیا آزمونی به نام IGCSE دارد که در پایان دوره از شما گرفته می‌شود.

از طرفی دانش آموزان برای اخذ مدرک دیپلم آمریکایی می‌بایست چند واحد درسی مشخص را از کلاس 9 تا 12 تکمیل کنند. علاوه بر این، دانش آموزان این فرصت را دارند که در آزمون‌های استاندارد مانند SAT،PSAT و ACT شرکت نموده تا دانش خود را در زمینه‌های خاص بسنجند.

شرایط تحصیل در مدارس مالزی

شرایط تحصیل دبیرستان در مالزی، فرآیند پیچیده‌ای ندارد. شش سال آموزش ابتدایی در مالزی اجباری بوده از 5 سالگی شروع می‌شود، پس از آن سه سال آموزش متوسطه پایین و دو سال متوسطه عالی است و در نهایت تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی را باید در پیش بگیرید.

– شرایط سنی تحصیل دبیرستان‌ در مالزی

آموزش‌های دوران ابتدایی و متوسطه در مالزی برای همه اجباری است. برای تحصیل در مدارس مالزی می‌توانید از سن 5 تا 18 سالگی اقدام کنید. با احتساب سال‌های ابتدایی دانش آموزان مالزی در سن 13 سالگی وارد دبیرستان می‌شوند. سن تحصیل دبیرستان‌ مالزی از 13 تا 18 سالگی است. به طور کلی تحصیل دبیرستان در مالزی به 2 دوره 3 ساله تقسیم می شود.

سن تحصیل در مقاطع مختلف دبیرستان‌ های مالزی

 • دوره اول دبیرستان دوره متوسطه مقدماتی و برای دانش آموزان 13 تا 15 ساله است.
 • تحصیل در دوره متوسطه تکمیلی مخصوص دانش آموزان 15 تا 18 ساله است.

تحصیل در مقاطع تحصیلی متوسطه مالزی

تحصیل دبیرستان مالزی به 2 دوه تقسیم می‌شود.

 1. دوره متوسطه مقدماتی؛ یک دوره 3 ساله است که به دانش آموزان علوم پایه، علوم انسانی، هنر و صنعت را آموزش می‌دهند. در پایان این دوره متقاضیان باید در آزمون SPM شرکت کنند.
 2. دوره متوسطه تکمیلی، دانش آموزان 15 تا 18 ساله باید در این دوره شرکت کنند؛ در صورت موفقیت در دوره 3 ساله مدرک STPM دریافت می کنند.

– شرایط تحصیل دبیرستان در مالزی بدون مدرک زبان

حالا که صحبت از زبان انگلیسی شد باید بدانید، تحصیل در مالزی و دبیرستان‌های ملی به زبان مالایی است، از سوی دیگر تحصیل در دبیرستان‌‌های مستقل چینی هم به زبان چینی است؛ اما مژده به دانش آموزان بین‌ المللی که قصد درس خواندن در دوره متوسطه مالزی را دارند، تحصیل در دبیرستان‌های بین المللی مالزی به زبان انگلیسی است.

حتی اگر شما مهارت کافی در زبان انگلیسی را نداشته باشید، می‌توانید با شرکت در دوره‌ های آمادگی زبان انگلیسی، تحصیل در دبیرستان های این کشور را کلید بزنید. ثبت نام در مدارس بین‌المللی مالزی مانند مدرسه بین المللی تیلورز تضمینی برای تسلط شما به زبان انگلیسی برای شرکت در کلاس‌ها است، این مدرسه با برگزاری کلاس‌های آمادگی زبان، شرایط لازم برای شرکت در کلاس‌ها را فراهم می‌کنند.

– گذراندن دوره پیش دانشگاهی در دبیرستان های مالزی

سال دوازدهم در مالزی به منزله همان مقطع پیش دانشگاهی است. این دوره بین 1 تا 2 سال طول می‌کشد و دانش آموزانی که این دوره را به اتمام می‌رسانند موفق به دریافت دیپلم کانادایی می‌شوند.

یکی از بهترین مدارس و دبیرستان‌ها برای گذراندن دوره پیش دانشگاهی در مالزی، مدرسه بین المللی سان وی است. با تحصیل در این مدرسه موفق به دریافت مدرک معتبر CIMP خواهید شد. با این مدرک نه تنها دانشگاه های مالزی؛ بلکه در تمام دانشگاه‌های دنیا به روی شما باز خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دبیرستان مالزی

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس مالزی عبارتند از:

 • ترجمه تمام صفحات گذرنامه
 • فرم درخواست از مدرسه
 • شناسنامه رسمی
 • کارت ایمن سازی
 • اگر فرزندتان را از مدرسه‌ای به مدرسه‌ای دیگر منتقل می‌کنید، آخرین گزارش مدرسه و کارت انتقال را ارسال کنید.
 • ترجمه آخرین وضعیت تحصیلی
 • شناسنامه و کارت شناسایی فرد متقاضی تحصیل در مدارس کشور مالزی
 • تکمیل دفترچه ثبت نام در مدارس مالزی
 • ارائه اصل پاسپورت
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • و ارائه گواهی سلامت از دیگر مدارک لازم برای ثبت نام دبیرستان در مالزی است.

– مدرک زبان لازم برای تحصیل در مدارس مالزی

فقط کافی‌ست شما بخواهید در مالزی درس بخوانید، همه چیز برایتان مهیا خواهد شد! اکثر مدارس بین المللی و خصوصی مالزی دارای کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی هستند. این آموزش‌ها از پایه تا پیشرفته ارائه شده و شما می‌توانید مهارت‌تان در یادگیری زبان انگلیسی را در سطوح مختلف تقویت کنید. نام این کلاس‌ها، کلاس آمادگی زبان انگلیسی برای دانش آموزان است تا بتوانید خیلی سریع خودتان را به کلاس درس برسانید.

تحصیل در مقطع دبیرستان در مالزی

هزینه تحصیل دبیرستان در مالزی 2023

هزینه تحصیل دبیرستان سالانه حدود 20.000 تا 80.000 رینگیت است. هزینه تحصیل دوره متوسطه در مالزی موضوعی است که به شدت مورد توجه والدین و دانش آموزان قرار دارد. البته این هزینه وابسته به منطقه و شرایط شما متفاوت است!

در همین میان باید بدانید هزینه تحصیل دبیرستان‌ مالزی، چیزی حدود یک چهارم هزینه تحصیل در اروپا یا آمریکا است! پس مطمئن باشید بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. در کل اگر قصد درس خواندن در یک کشور مدرن را داشته باشید، مالزی بهترین انتخاب است.

بورسیه تحصیلی دبیرستان در مالزی

انواع مختلفی از کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه برای دوره متوسطه وجود دارد. فقط کافی است جزو دانش آموزان واجد شرایط باشید. البته شرایط دریافت کمک هزینه یا بورسیه تحصیلی مدارس مالزی متفاوت است.

مدرسه سان وی مالزی یکی از مدارس بین‌المللی مالزی است که شرایط مطلوبی برای بورسیه کردن دانش آموزان مستعد و درس خوان دارد، چرا شما یکی از این دانش آموزان نباشید؟

تاریخ ثبت نام در مدارس مالزی 2023

ثبت‌نام در مدارس دولتی با درخواست‌ پذیرش آغاز می‌شود. تاریخ ثبت‌ نام در سال 2023 از 17 فوریه تا 17 مارس آغاز می‌شود. از آنجا که سال تحصیلی در مدارس دولتی مالزی به دو ترم تقسیم می‌شود؛ ثبت نام هر دوره تقریباً در اکتبر هر سال شروع می‌شود.

ترم اول معمولا از اوایل ژانویه شروع می‌شود و در پایان ماه می به پایان می‌رسد؛ در اواسط ماه مارس یک استراحت میان ترم حدود یک هفته وجود دارد. خوب است بدانید مدارسی که از سیستم آموزشی بریتیش استفاده می‌کنند، در هر سال 3 ترم تحصیلی دارند و برای هر ترم ورودی جدید می‌پذیرند، بنابراین یکی از مهم‌ترین مزیت‌ های تحصیل در مالزی این است که در صورتی که یک ترم از تحصیل عقب ماندید، در ترم جدید می‌توانید ثبت نام کرده و وارد مدرسه شوید.

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی برای تحصیل دبیرستان در مالزی

شاید شنیده باشید که برای تحصیل در مالزی نیاز به ویزای تحصیلی دارید! ولی همه ماجرا را نمی‌دانید. داستان از این قرار است که اگر قصد تحصیل در مدارس مالزی را داشته باشید باید به فکر اخذ ویزای دانش آموزی مالزی باشید.

این ویزا به دانش آموزان بین 5 تا 17 سال تعلق می‌گیرد و نوع دیگر آن که برای شرکت در دانشگاه های مالزی است، ویزای دانشجویی مالزی نام دارد. ویزای دانشجویی به افراد بالای 18 سال اعطا می‌شود.

مدت اعتبار ویزای دانش آموزی برای تحصیل دبیرستان در مالزی، 1 سال است و سال بعد باید آن را تمدید کنید. ناگفته نماند ویزای دانش آموزی مالزی چند بار ورود بوده و با این ویزا شما می‌توانید برای دیدن اعضای خانواده خود به ایران بازگردید. البته اگر دوست داشته باشید یکی از والدین خود را به مالزی ببرید می‌توانید برای ویزای همراه نیز اقدام کنید.

برای تحصیل در مقطع دبیرستان در مالزی اول از همه باید عزمتان را جزم کنید، سپس با کارشناسان ما تماس بگیرید تا هرآنچه لازم است برای تحصیل دبیرستان در مالزی بدانید را در اختیار شما قرار دهند.

سوالات متداول درباره تحصیل در مدارس مالزی

آیا در دوره دبیرستان هم میتوان ویزای همراه گرفت؟

بله. دانش آموز می‌تواند در دوره متوسطه مالزی هم برای والدین خود علی الخصوص مادرش، درخواست ویزای همراه بدهد.

دوره دبیرستان در مالزی چند سال طول می‌کشد؟

این دوره 5 ساله است و با نام دوره متوسطه اول و دوره متوسطه تکمیلی شناخته می‌شود.

بعد از سپری کردن مقطع دبیرستان در مالزی، وارد چه مقطعی می‌شویم؟

بعد از اتمام دوره متوسطه مالزی، باید گواهینامه‌های حرفه‌ای را بگذرانید و بعد از آن دوره دیپلما و لیسانس است.

سن مجاز برای تحصیل دبیرستان در مالزی از چند سال شروع می‌شود؟

برای تحصیل دبیرستان در مالزی نوجوانان 13 سال به بالا مجاز هستند و تا سن 17 یا 18 سال این دوره ادامه دارد.

آیا در مقطع دبیرستان هم امکان گرفتن ویزای همراه مالزی وجود دارد؟

بله، امکان درخواست ویزای همراه برای مادر دانش آموز وجود دارد و در صورت جدایی والدین و شرایط خاص، امکان اخذ ویزای همراه برای پدر دانش آموز امکان پذیر خواهد شد.

تحصیل دبیرستان در مدارس مالزی با StudyKL

StudyKL، باسابقه‌ترین مرجع تخصصی برای تحصیل و اقامت در مالزی است و می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم برای تحصیل در مدارس مالزی را برای شما انجام دهد.

اخذ ویزا و اقامت mm2h، نمایندگی بیش از 70 دانشگاه، کالج، مدرسه بین المللی، آموزشگاه زبان و غیره، دستاورد سال‌ها فعالیت ما در مالزی است.

برای مشاوره رایگان درباره تحصیل دبیرستان در کشور مالزی تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *