تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
یکشنبه , اردیبهشت ۳۰ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

ویزای تحصیلی یک نوع ویزای مهم برای دانشجویان است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. این ویزا به دانشجویان امکان می‌دهد که برای مدت زمان مشخصی در کشوری دیگر برای تحصیل در دانشگاه یا مؤسسه آموزشی ثبت نام کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی تضمینی اول از همه باید شرایط، مدارک و هزینه آن را بدانید. در ادامه به تمام این موارد می‌پردازیم…

STUDYKL ارائه دهنده خدمات تحصیل در مالزی و نماینده شما برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

ویزای تحصیلی چیست؟

در پاسخ به سوال ویزا تحصیلی چیست باید گفت؛ ویزای تحصیلی یک نوع ویزای مهاجرتی است که به شما اجازه می‌دهد در دانشگاه‌های خارج از کشورتان تحصیل کنید. این ویزا برای مدت مشخصی صادر شده و بستگی به مدت زمان تحصیل و طول ترم شما دارد.

البته باید اشاره داشته باشیم که ویزای تحصیلی خود به دو نوع ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی تقسیم می‌شود. ویزای دانشجویی که بیشتر محبوبیت دارد یک مدرک ضروری سفر برای افرادی است که قصد دارند برای تحصیل به خارج از کشور سفر کنند. لُب کلام اینکه؛ قبل از ثبت نام در مدارس و دانشگاه‌های خارج از کشور، گرفتن ویزا تحصیلی لازم است.

تحصیل در مالزی بدون کنکور و مدرک زبان

مراحل اخذ ویزای تحصیلی

در این قسمت باید با مراحل اخذ ویزای تحصیلی به طور کلی آشنا شوید و به عبارت بهتر یک چک لیست در دست داشته باشید که راهنمای‌تان باشد:

 1. مقصد خود را انتخاب کنید: دوست دارید در کدام کشور تحصیل کنید؟ در مورد شرایط ویزای آن کشور تحقیق کنید.
 2. مدرسه یا دانشگاه مدنظرتان را بیابید: زمانی که کشور مدنظرتان انتخاب شد، مدرسه یا دانشگاه متناسب با نیاز و گرایش‌تان پیدا نموده و از آنها نامه پذیرش بگیرید.
 3. مدارک لازم برای اخذ ویزا را جمع آوری کنید: اکثر کشورها به مدرک حمایت مالی، مدارک تحصیلی و بیمه درمانی نیاز دارند. قبل از درخواست ویزا مطمئن شوید که تمام مدارک لازم را جمع آوری کرده‌اید.
 4. برای اخذ ویزای تحصیل درخواست دهید: درخواست خود را به همراه تمامی مدارک مورد نیاز به سفارت یا کنسولگری مربوطه ارسال کنید. همچنین ممکن است نیاز به پرداخت هزینه درخواست داشته باشید!
 5. خودتان را برای مصاحبه آماده کنید: برخی کشورها به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزا نیاز به مصاحبه دارند. اگر چنین است، حتماً با تمرین سؤالات معمول مصاحبه، از قبل آماده شوید.
 6. منتظر تصمیم قطعی باشید: سفارت یا کنسولگری درخواست شما را بررسی نموده و سپس برای تایید یا ریجکت آن تصمیم می‌گیرد. این فرآیند ممکن است چندین هفته یا حتی ماه‌ها طول بکشد، بنابراین صبور باشید.
 7. بار سفر ببندید و راهی شوید: در صورت تایید ویزا، می‌توانید به مقصد سفر کرده و تحصیل را آغاز کنید.

به یاد داشته باشید شاید مراحل و الزامات خاص برای دریافت ویزای تحصیلی بسته به کشوری که می‌خواهید در آن تحصیل کنید متفاوت باشد! همچنین انجام تحقیقات کامل و پیروی از تمام دستورالعمل‌های ارائه شده توسط سفارت یا کنسولگری برای اطمینان از موفقیت‌آمیز بودن درخواست ویزا بسیار مهم است.

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی

گرفتن ویزا تحصیلی برای افرادی که علاقمند تحصیل در خارج از کشور هستند، گام مهمی است. به طور کلی شرایط اخذ ویزای تحصیلی بسته به کشور و شرایط فردی شما متفاوت است. از جمله مهم‌ترین شرایط  گرفتن ویزا تحصیلی شامل:

1. معدل

درست است که خیلی از کشورهای خارجی کنکور ندارند؛ اما اکثر آنها برای پذیرش شرط و شروط‌هایی قرار داده‌اند. برخی از این موسسات آزمون ورودی برگزار نموده و دسته‌ای دیگر، طبق معدل و نمرات شما، مجوز تحصیل صادر می‌کنند.

2. اثبات توانایی یا تمکن مالی

اول از همه باید بدانید شرایط پشتیبانی مالی برای افراد زیر 18 سال با بالای 18 سال فرق دارد!

 • افراد زیر 18 سال: برای مثال فرزند شما می‌خواهد ویزای تحصیلی بگیرد. شما که سرپرست او هستید باید اثبات کنید که می‌توانید از پس مخارج زندگی و هزینه‌های تحصیل او بربیایید. معمولا برای ویزای دانش آموزی این شرایط باید ایجاد شود.
 • افراد بالای 18 سال: فردی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارد و سن اون بیشتر از 18 سال است، شخصا باید تعهد بدهد و اثبات کند که می‌تواند هزینه‌های تحصیلش را پرداخت کند.

البته یک راه سومی هم وجود دارد! اگر شما در کشور مقصد فامیل یا آشنایی دارید که می‌تواند پشیبانی مالی شما را بر عهده بگیرد، باید از او بخواهید اعلام آمادگی کند. 

ویزای تحصیلی مالزی با مشاوره رایگان

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی

بعد از بررسی شرایط لازم باید مدارک موردنیاز برای ویزای تحصیلی را آماده کنید. نظیر آنها:

 • پاسپورت که حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد
 • نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی یا مدرکی مبنی بر ثبت نام
 • اثبات بودجه کافی یا مدرکی دال بر داشتن تمکن مالی
 • مدرکی مبنی بر پوشش بیمه درمانی
 • مدرک زبان معتبر مانند تافل، آیلتس و… و کسب نمره قبولی در آنها
 • انگیزه‌نامه و زندگی نامه
 • داشتن نامه کتبی رضایت والدین برای افراد زیر 18 سال

هزینه ویزای تحصیلی

هزینه ویزای تحصیلی

هزینه ویزای تحصیلی بسته به کشوری که می‌خواهید در آن تحصیل کنید و ملیت شما متفاوت است. برای اطلاع از هزینه دقیق وضعیت خود باید کمی تحقیق کنید. به طور کلی هزینه ویزای تحصیلی می‌تواند از چند صد دلار تا چند هزار دلار متغیر باشد.

برخی کشورها شاید از شما بخواهند که برای مواردی مانند بیمه درمانی یا جمع آوری داده‌های بیومتریک هزینه‌های اضافی بپردازید. برای برآورد دقیق هزینه ویزا تحصیلی، توصیه می‌کنیم با سفارت یا کنسولگری کشوری که می‌خواهید در آن تحصیل کنید بررسی کنید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی

ویزای دانشجویی به دارندگان این امکان را می‌دهد که در کشور محل تحصیل خود برای چند ماه یا سال متوالی زندگی کنند. با این حال، مدت اعتبار ویزای تحصیلی به مدت دوره تحصیلی شما بستگی دارد.

برای مثال مدت اعتبار ویزا تحصیلی ایالات متحده تا 60 روز پس از فارغ التحصیلی از دوره، به شما اجازه اقامت با ویزای دانشجویی داده می‌شود. البته اگر بخواهید پس از اتمام دوره اصلی خود، باز هم در کشور مقصد، ادامه تحصیل دهید، می‌توان این ویزا را تمدید کرد.

ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان

در برخی از کشورهای اروپایی و کشور کانادا برای دریافت ویزای تحصیلی نیاز به داشتن مدرک زبان رسمی مانند IELTS یا TOEFL دارید. با این حال، در برخی موارد، مثلاً اگر شما دانشجوی بین‌المللی هستید و قبلاً به صورت تمام وقت در کشوری که زبان رسمی آن انگلیسی است زندگی کرده‌اید، احتمالاً می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان، ویزا تحصیلی را دریافت کنید!

در بیشتر موارد، هنگام درخواست برای ویزا تحصیلی، مدرک زبان برای اثبات مهارت شما در زبان آموزشی در موسسه انتخابی مورد نیاز است. با این حال، برخی کشورها و موسسات هستند که ممکن است نیازی به مدرک زبان نداشته باشند! به خصوص اگر به زبان مادری خود تحصیل می‌کنید یا تحصیلات قبلی را به زبان آموزشی گذرانده باشید.

مهم است که با مؤسسه و اداره مهاجرت یا سفارت کشور خاص بررسی کنید تا تأیید کنید که آیا مدرک زبان برای درخواست ویزای تحصیلی شما مورد نیاز است یا خیر! در برخی موارد، موسسه موردنظر شما ممکن است دوره‌های زبان را برای دانشجویان بین المللی که شرایط زبان را برآورده نمی‌کنند، ارائه دهد.

مشاوره ویزای تحصیلی

شاید بررسی شرایط خاص کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید زمان زیادی از شما بگیرد و یا در ارتباط با مدارک لازم برای اخذ این ویزا سوالاتی داشته باشید! مشاوره ویزای تحصیلی بهترین راه برای تسریع امور مربوط به این امر است. در ادامه مشاوره کوتاهی درباره دریافت ویزا تحصیلی به شما ارائه می‌دهیم:

 • این فرآیند را زود شروع کنید چون ممکن است زمانبر باشد.
 • درباره شرایط مورد نیاز تحقیق کنید چراکه تایید ویزا تحصیلی کاملا وابسته به شرایط شماست.
 • از دوستان و آشنایان شما در کشورهای مختلف، راهنمایی بخواهید و درباره شرایط زندگی و تحصیل و حتی فرهنگ و قوانین آنجا سوال بپرسید.
 • مدارک و اسناد خود را سریعا جمع آوری کنید و هر لحظه آماده ارسال باشند.

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان اخذ ویزای دانشجویی مالزی می‌توانید با STUDYKL در ارتباط باشید.

سوالات متداول درباره ویزای تحصیلی

چگونه برای ویزای تحصیلی اقدام کنیم؟

در برخی موارد، می‌توانید به صورت آنلاین برای ویزا تحصیلی اقدام کنید. البته اکثر کشورها شما را به سفارتخانه‌ خود در کشور مبدا، ارجاع می‌دهند.

اولین گام برای درخواست ویزای تحصیلی چیست؟

برای دریافت ویزای تحصیلی، شما باید به دانشگاه یا مدرسه‌ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید، درخواست پذیرش دهید و سپس با مراجعه به سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر، درخواست صدور ویزا را ارائه کنید. البته ممکن است هر کشوری دارای شرایط و مقررات خاص خود برای اخذ ویزا تحصیلی باشد.

ویزای تحصیلی چیست؟

ویزا تحصیلی در واقع مجوز یک سفر تحصیلی است که توسط تمام کشورهای دنیا اعم از کانادا، ترکیه، مالزی، آلمان و… صادر می‌گردد. به طور خلاصه ویزا تحصیلی به دارندگان اجازه ورود به یک کشور خارجی و زندگی در طول دوره تحصیل را می‌دهد.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی چقدر است؟

اغلب مدت اعتبار ویزا تحصیلی یکسال یا 12 ماه می‌باشد.

آیا شرط سنی برای اخذ ویزا تحصیلی وجود دارد؟

در اکثر کشورها سن خاص و مشخصی وجود ندارد و همه افراد زیر 18 سال و بالای 18 سال می‌توانند ویزا تحصیلی بگیرند.

نحوه دریافت ویزای تحصیلی چگونه است؟

قبل از شروع تحصیل در خارج از کشور لازم است برای ویزا تحصیلی اقدام کنید. روند دقیق دریافت این مجوز همیشه به محل زندگی و تحصیل شما بستگی دارد. برای دریافت این ویزا ابتدا باید مدارک شناسایی شخصی مهم و یک فرم درخواست تکمیل شده را ارسال کنید. البته که مصاحبه و آزمون در برخی از کشورها برای صدور ویزای تحصیلی صورت می‌گیرد.

تحصیل در کشور مالزی با STUDYKL

STUDYKL با دو دهه تجربه بهترین حامی و راهنمای شما برای تحصیل در مالزی، اخذ ویزای دانش آموزی و دانشجویی و دیگر خدمات مهاجرتی به این کشور است.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *