تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
چهارشنبه , مهر ۱۳ ۱۴۰۱
منو
StudyKL با 18 سال تجربه، پشتیبان شما برای تحصیل در مالزی
اطلاعیه: وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ مشاوره شریف بزرگترین ارائه کننده اطلاعات تمامی مراکز تحصیلی مالزی می باشد.
ویزای سوشیال مالزی

ویزای سوشیال مالزی

4.9/5 - (169 امتیاز)

ویزای سوشیال مالزی یک فرصت تکرارنشدنی و ایده‌آل برای گشت و گذار و بازدید از این کشور رویایی است. با کمک ویزای دوماهه مالزی اقامت طولانی‌تری خواهید داشت و به اهدافی که بخاطرش بار سفر بستید، خواهید رسید؛ چون زمان خوبی در اختیار دارید. برای اخذ ویزای سوشال مالزی فقط کافی‌ست سر رشته امور را به دست StudyKL بسپارید.

StudyKL با صرفه جویی در زمان و هزینه، ویزای اجتماعی مالزی را ظرف 48 ساعت به دست‌تان می‌رساند.

برای هماهنگی‌های لازم با کارشناسان StudyKL تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

ویزای سوشال مالزی چیست؟

تابحال حدس زدید که این ویزا چه کارایی دارد، ولی اجازه بدهید کمی مهندسی‌تر به سراغ توضیحش برویم. در کل برای دریافت ویزای مالزی گزینه‌های زیادی وجود دارد که شما بنا به هدف و مقصد سفرتان، مجاز به انتخاب یکی از انواع آن هستید. ویزای سوشال مالزی (Malaysia social visa) یکی از بهترین انواع ویزاها است که برخلاف ویزای توریستی که زمان کوتاهی دارد، برای بازه زمانی طولانی‌تری صادر می‌شود.

این ویزا قابلیت تبدیل به سایر ویزاها را داشته و مقدمه‌ای برای دریافت سایر ویزاهای مالزی است. به طور مثال برای تحصیل در مالزی و دریافت ویزای دانشجویی، ویزای همراه یا ویزای بازنشستگی (mm2h) مالزی تنها با در دست داشتن ویزای سوشال است که اجازه ورود به خاک مالزی را دارید. پس از آن می‌توانید برای دریافت سایر ویزاهای مالزی اقدام کنید.

ویزای سوشال مالزی چیست؟

چرا ویزای سوشیال مالزی؟

واقعا حیف نیست پا به خاک بگذارید و تا سربرنگرداندید وقت بازگشتتان فرا برسد؟ دلایل مختلفی وجود دارد که بخواهید به مالزی بروید! برای مثال شرکت در مسابقات ورزشی، تحقیق در مورد مدرسه، دانشگاه یا خوابگاه های مالزی. از همه مهمتر گردش و تفریح است.

با هر نیتی بخواهید به مالزی بروید با ویزای توریستی فقط می‌توانید 14 روز در این سرزمین زیبا بمانید! مطمئن باشید این 14 روز مثل برق و باد می‌گذرد. پس قبل از تصمیم گیری و اخذ ویزای مالزی، بدانید که ویزای سوشیال مجوز 60 روز اقامت را به شما می‌دهد! خبر خوش اینجاست که می‌توانید حتی این ویزا را تمدید کنید! چی ازین بهتر؟

ویزای سوشیال یا 2 ماهه قبلا با ویزای سه ماهه مالزی شناخته می‌شد و تا 90 روز اعتبار داشت.

افرادی که کاندیدای دریافت ویزای 60 روزه مالزی هستند

این نوع ویزا از نظر زمانی انعطاف زیادی داشته و قابلیت تمدید تا 90 روز را هم دارد. پس اگر شما هم جزو کسانی هستید که به طور دقیق نمی‌دانید، طول سفرتان به مالزی چند روزه خواهد بود این ویزا برای شما است. StudyKL مجری دریافت انواع ویزای مالزی و از جمله ویزای سوشال در کوتاه‌ترین زمان است.

از سوی دیگر ویزای سوشال نوعی مجوز بازدید اجتماعی کوتاه مدت است که برای این افراد صادر می‌شود:

 • گردشگران و توریست‌ها
 • روزنامه نگاران و خبرنگاران
 • کسانی که برای شرکت در جلسات و کنفرانس‌های اداری، تجاری، کاری و غیره وراد مالزی می‌شوند
 • کسانی که قصد رسیدگی و حسابرسی شرکت و کارخانه خود رد مالزی را دارند
 • عقد و امضای قراردادهای کاری و تجاری
 • شرکت در آزمون و امتحانات
 • شرکت در رقابت و رویدادهای ورزشی
 • سایر فعالیت‌هایی که توسط مدیر کل مهاجرت مالزی تأیید شود

5 دلیل برای دریافت ویزای دوماهه مالزی

برای روشن‌تر شدن ماجرا کسانی را که ویزای سوشال مالزی را می‌گیرند می‌توانیم به 5 دسته تقسیم کنیم:

 1. کسانی که قصد اقامت طولانی‌تر از 14 روز در مالزی را دارند.
 2. آنهایی که می‌خواهند برای گردش و تفریح به مالزی بروند.
 3. کسانی که قصد دیدار اقوام و دوستان را دارند.
 4. آنهایی مجبور به سفرهای تجاری کوتاه مدت هستند.
 5. کسانی که قصد شرکت در کنفرانس‌های علمی، خبری و غیره را دارند.

5 دلیل برای دریافت ویزای دوماهه مالزی

مراحل دریافت ویزای سوشیال مالزی 1401

بسیاری از کارها فقط تا زمانی که انجام نشوند، غیر ممکن به نظر می‌رسند، دریافت ویزای دو ماهه مالزی هم کار سختی نیست، فقط باید مراحل آن را بدانید و قدم به قدم برای رسیدن به آن پیش بروید.

 1. برای داشتن ویزای سوشال مالزی، تصمیم برای جهشی بزرگ در زندگی است. چون هر موفقیتی با تصمیم برای تلاش آغاز می‌شود. زندگی شما از همان لحظه‌ای متحول می‌شود که تصمیمی تازه و بگیرید و برای رسیدن به آن پایبند باشید. مالزی همان مقصد و نقطه شروع شما برای تحولی بزرگ و رسیدن به موفقیت است.
 2. انجام مراحل اداری و آماده کردن مدارک است. StudyKL در تمام مراحل انجام کار همراه و یاور شما است.
 3. صبر کردن برای رسیدن به نتیجه دلخواه است. موفقیت میوه شیرین صبوری است. برای دریافت ویزای سوشال فقط کافی است کمتر از 10 روز صبر کنید تا تلاش‌تان به ثمر برسد.
 4. دریافت ویزای سوشال و پرواز به سرزمین خوش آب و هوای مالزی است.

اخذ ویزای سوشال برای افراد خانواده 

ویزای سوشال مالزی را می‌توانید برای تمام افراد خانواده بگیرید، لیستی از افراد خانواده که مجاز به دریافت ویزای سوشال مالزی هستند را با هم بخوانیم:

 • همسر تبعه خارجی یک شهروند مالزیایی
 • اعضای خانواده دارندگان کارت استخدام مالزی
 • همسر عرفی
 • فرزندان بالای 21 سال (نباید متاهل باشند)
 • والدین یا پدر و مادر شوهر
 • اتباع خارجی متقاضی درمان در مالزی و 1 همراه

انواع ویزاهای مالزی در سال 2022

برای آشنایی با مالزی باید از چم و خم کار را بدانید و با انواع ویزای مالزی آشنایی کامل داشته باشید تا با کم‌ترین چالش به مقصد برسید.

  1. اگر قصد سفر کوتاه مدت و توریستی به کشور زیبای مالزی را دارید می‌توانید از ویزای توریستی 14 روزه استفاده کنید.
  2. ویزای سوشال یا اجتماعی را کسانی می‌گیرند که قصد اقامت طولانی‌تری نسبت به گردشگران در مالزی را دارند. این نوع ویزا را می‌توانید به دعوت شخص حقیقی یا حقوقی دریافت کنید، رایج‌ترین نوع ویزای سوشال متعلق به خانواده دانشجویان ایرانی در مالزی است.
  3. ویزای تحصیلی که زمان آن یک ساله است و در طول مدت تحصیل در مالزی تمدید می‌شود. شاید برایتان حالب باشد که بدانید با ویزای تحصیلی اجازه کار کردن در مالزی را نخواهید داشت.
  4. ویزای همراه همان طور که از نامش پیدا است برای همراهی با کسانی است که قصد تحصیل در مالزی را دارند. این ویزا وقتی برای همراه دانش آموزان باشد ویزای همراه دانش آموزی است و زمانی که برای همراهی خانواده دانشجویان صادر می‌شود به ویزای همراه دانشجویی مهمور می‌شود.
  5. ویزای کار هر چند شرایط پیچیده‌ای دارد ولی به 2 صورت قابل دریافت است. یا باید از سوی شرکتی در مالزی دعوت به کار شده باشید یا قصد تأسیس شرکت در این کشور را داشته باشید.
  6. ویزای بازنشستگی یا mm2h را کسانی که به دنبال زندگی آرام و بی دردسر در مالزی هستند دریافت می‌کنند.
  7. و در نهایت ویزای ترانزیت برای عبور از فرودگاه مالزی بدون ماندن در این کشور است.

با انواع ویزای مالزی از نظر زمان آشنا شوید

دولت مالزی 3 نوع ویزا برای اتباع خارجی صادر می‌کند، تفاوت اصلی ویزاها در بازه زمانی آنها است. با انواع ویزای مالزی با اعتبار زمانی مختلف آشنا شوید:

1. ویزای یک بار ورود (SEV) 
ویزای یک بار ورود برای اتباع خارجی صادر می‌شود که قصد اقامت کوتاه مدت و دید و یازدید در مالزی را دارند. این نوع ویزا معمولاً برای یک بار ورود صادر شده و تا سه ماه از تاریخ صدور معتبر است.

2. ویزای چند بار ورود (MEV)
این ویزا برای اتباع خارجی صادر می‌شود که عمدتاً برای امور تجاری یا دولتی نیاز به رفت و آمد مکرر به مالزی دارند. ویزای چند بار ورود برای مدت 3 ماه تا 12 ماه از تاریخ صدور معتبر است. ویزای چند بار ورود برای شهروندان هند و جمهوری خلق چین صادر می‌شود. مدت اعتبار ویزای مولتیپل یک سال است. هر ورودی فقط برای 30 روز است و تمدید اقامت مجاز نیست.

مدارک لازم ویزای 2 ماهه مالزی برای ایرانیان

مدارک لازم ویزای 2 ماهه مالزی برای ایرانیان

آماده کردن مدارک لازم برای اخذ ویزای دوماهه مالزی، مرحله‌ای است که دقت و توجه بیشتری را می‌طلبد، با لیست کامل مدارک لازم برای اخذ ویزای دو ماهه مالزی آشنا شوید:

 • عکس پرسنلی با زمینه سفید
 • اصل پاسپورت یا گذرنامه
 • کپی رزرو بلیط رفت و برگشت به مدت 60 روز
 • هزینه‌ی تقاضای ویزا
 • گواهی تمکن مالی بانک که تأیید 8 تا 10 میلیون تومان در حساب‌تان باشد.
 • ارائه دعوت نامه مالزی (اگر در دست داشته باشید راحت‌تر می‌توانید به مالزی سفر کنید)

در شرایط جدید ویزای مالزی سال 2022 ارائه کارت دیجیتال واکسن نیز به مدارک بالا افزوده شده است.

زمان انتظار برای دریافت ویزای سوشیال مالزی

اگر شما هم جزو کسانی هستید که زمانبندی و برنامه ریزی قبل از شروع کار برایتان اهمیت زیادی دارد، بهتر است بدانید، زمان لازم برای دریافت ویزای سوشال مالزی تقریبا 7 روز است. با این حساب از زمان گرفتن ویزا تا پرواز به مقصد مالزی 7 روز فرصت دارید. ناگفته نماند که سفارت مالزی روزهای جمعه و شنبه تعطیل است. برای محکم کاری این 2 روز را هم به 7 روز اضافه کنید، و برنامه ریزی‌تان را برای سفر به مالزی و خرید بلیط هواپیما تا 10 روز به تأخیر بیندازید.

تاریخ اعتبار ویزای سوشال مالزی

ویزای دوماهه مالزی همان طور که نامش پیدا است، اعتبار دو ماهه دارد. به یاد داشته باشید که زمان اعتبار ویزای سوشال از وقتی محاسبه می‌شود که مهر آن بر روی پاسپورت‌تان می‌خورد. لازم است بدانید اگر تا 3 ماه پس از دریافت مهر وارد کشور مالزی نشوید، ویزایتان لغو شده و دوباره باید برای دریافت ویزای سوشال مالزی اقدام کنید.

برای درک بهتر این موضوع توجه‌تان را به جدول زیر جلب می‌کنیم:

مدت اعتبار ورود ویزای سوشیال مالزی مدت اعتبار اقامت ویزای سوشیال مالزی
مدت اعتبار ورود با ویزای دوماهه مالزی از زمان صدور، 3 ماه بوده که این زمان قابل تمدید نیست؛ یعنی اگر بعد از مهر شدن پاسپورت، تا سه ماه بعد به کشور مالزی وارد نشوید، ویزای صادر شده برای شما لغو می‌شود و دوباره باید برای ویزای 60 روزه مالزی اقدام کنید. مدت اعتبار اقامت در واقع مدت زمانی است که پس از ورودتان به مالزی، می‌توانید در این کشور بمانید. این زمان برای ویزا سوشیال کشور مالزی، دو ماه یا 60 روز است.

شرایط تمدید ویزای دو ماهه سوشیال مالزی

برای آسایش خاطر شما باید بگوییم، مدت زمان ویزا سوشیال مالزی قابل تمدید است. خبر خوب این که می‌توانید ویزای سوشال دوماهه را تا 3 ماه نیز تمدید کنید. به عبارت بهتر تاریخ اعتبار ویزای سوشال از 15 روز تا 90 روز قابل تمدید است.

برای تمدید ویزای سوشال پس از 60 روز می‌توانید آن را تمدید کنید. البته ناگفته نماند که همه چیز بستگی به تشخیص مسئول اداره مهاجرت مالزی دارد.

مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای Social مالزی

برای تمدید زمان ویزای سوشال به 90 روز باید این مدارک را به همراه داشته باشید:

 1. پاسپورت متقاضی
 2. فرم IMM.55
 3. اسناد پشتیبان (در صورت وجود)
 4. بلیط برگشت معتبر به کشور مبدا یا ویزا و بلیط معتبر برای ورود به کشور ثالث.

هزینه دریافت ویزای دو ماهه مالزی 2022

نگاهی به جدول هزینه‌‌ها، حکایت از تفاوت رقم پرداختی برای افراد کشورهای مختلف دارد، برای اطلاع دقیق از قیمت ویزای سوشال مالزی در سال 1401 با کارشناسان StudyKL در تماس باشید.

اگر هم قصد تمدید زمان اعتبار ویزا را دارید، بهتر است بدانید هزینه تمدید ویزای سوشیال در شعبه کوالالامپور با پوتراجایا کمی متفاوت است. تماس با کارشناسان StudyKL بهترین کار برای اطلاع از میزان دقیق هزینه دریافت ویزا سوشیال یا تمدید آن است.

مزایای اخذ ویزای سوشیال مالزی 

وقتی می‌گوییم ویزای سوشال یا اجتماعی از محبوب‌ترین ویزاهای مالزی است بی‌دلیل نمی‌گوییم، مزایای ویزای سوشال مالزی را با هم بخوانیم:

 • زمان ویزای سوشال مالزی کاملا متغیر است و بنا به خواسته و میل شما تنظیم می‌شود.
 • ویزای سوشال قابلیت تبدیل شدن به هر ویزایی را دارد.
 • از ویزای سوشال می‌توانید برای دریافت سایر ویزاها مانند ویزای تحصیلی مالزی و MM2H استفاده کنید.
 • ویزای سوشال را می‌توانید برای تمام افراد خانواده بگیرید.

معایب ویزای سوشیال مالزی

همان طور که از مزایای ویزای سوشال مالزی برایتان گفتیم، بد نیست از معایب این ویزا هم پرده برداری کنیم، هر چند از نظر ما اینها بیشتر دلایلی است که قدر و ارزش زمان خود را بدانید و برنامه‌ریزی مناسبی برای تاریخ اعتبار ویزای سوشال داشته باشید.

 1. مهم است بدانید؛ اگر در این بازه زمانی 3 ماهه از ویزای خود برای ورود به مالزی استفاده نکنید، با تأسف فراوان، ویزای تان لغو می‌شود.
 2. دقت کنید که این مدت قابل تمدید نیست. بنابراین بهتر است قبل از دریافت ویزا برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده باشید تا زمان را از دست ندهید.
 3. نکته‌ای که نباید فراموش کنید اینجا است که پس از دریافت social visa از سفارت مالزی تنها 3 ماه زمان دارید که خودتان را به این کشور برسانید.

نکات مهم قبل از دریافت ویزای اجتماعی مالزی  

ویزای سوشیال مالزی

همان طور که گفته شد زمان اعتبار ویزای سوشال مالزی 3 ماه است. یعنی شما از زمان دریافت ویزای اجتماعی یا سوشال مالزی فقط 3 ماه برای اقامت در مالزی وقت دارید.

 1. مدت زمان اعتبار ویزای سوشال که از سفارت مالزی در تهران دریافت می‌کنید سه ماه است. یعنی شما 90 روز فرصت دارید از این ویزا استفاده کنید.
 2. دقت داشته باشید که این تاریخ، شروع مدت زمان اقامت شما نیست! پس از ورود به مالزی و در فرودگاه، وقتی مهر ویزا بر روی پاسپورت‌تان ثبت می‌شود، شمارش معکوس برای اقامت‌تان آغاز می‌شود.
 3. حتما پول نقدی حداقل 1000 دلار همراه‌تان داشته باشید، قوانین مالزی مسافران را ملزم به داشتن پول نقد برای پرداخت هزینه‌های سفر کرده است.
 4.  نداشتن پول نقد ممکن است به قیمت دیپورت شدن‌تان تمام شود.

درباره مهر ویزای سوشال مالزی

بهتر است در فرودگاه مالزی شش دانگ حواستان را جمع کنید تا افسری که قرار است مهر ویزایتان را بزند دچار اشتباه نشود. ممکن است در پاسپورت شما مهر دو ماهه درج شده باشد، در حالی که شما قصد اقامت 14 روزه در مالزی را دارید!

یا در حالی که شما مسافر 60 روزه مالزی هستید، برای شما زمان 14 روز ثبت شده باشد. دلیل اصلی بروز اشتباه، متغیر بودن زمان ویزای سوشال است. بنابراین بهتر است هنگام دریافت مهر ویزا این نکات را مد نظر قرار دهید: به مهری که افسر مهاجرت بر روی ویزایتان ثبت می‌کند دقت کنید.

این احتمال وجود دارد که مسئول مربوطه صفحه ویزای شما را رؤیت نکند، پس خودتان صفحه ویزا را باز کنید و پاسپورت را تحویل دهید. قبل از ترک کانتر، ویزا ابتدا تاریخ و مدت زمان اقامت که بر روی پاسپورت‌تان مهر شده است را با دقت چک کنید.

بدون هیچ نگرانی و در کمال خونسردی ویزایی که در پاسپورت خود دارید را مجدد به مسئول مربوطه نشان دهید که آن را همان لحظه تصحیح کنند. ممکن است هنگام ورود به فرودگاه مسئول ویزا، از شما درباره دلیل اصلی سفرتان بپرسد، در این صورت می‌دانید چه پاسخی بدهید؟

بهتر است در پاسخ افسر بگویید که برای سفر توریستی یا دیدن اقوام و دوستان به مالزی سفر کرده‌اید.

تفاوت ویزای یکساله مالزی با ویزا سوشال

خیلی از افراد تصور می‌کنند ویزای سوشیال مالزی یکسال اعتبار دارد! البته که این گونه نیست. در گذشته ویزای سوشیال مالزی 90 روز اجازه اقامت به توریست‌ها را می‌داد که امروزه اعتبارش 60 روزه است. بنابراین باید بدانید ویزای سوشال مالزی با ویزای یکساله مالزی تفاوت دارد و نمی‌توان ویزای سوشیال را تا 1 سال تمدید نمود.

اگر به دنبال اخذ ویزای یکساله مالزی هستید باید برای ویزای زبان مالزی، ویزای تحصیلی مالزی و ویزا برای اخذ دیپلما درخواست بدهید. با هر یک از این ویزاها اجازه یکسال اقامت در کشور مالزی را خواهید داشت.

StudyKL مجری و حامی شما برای اخذ ویزای سوشال مالزی است. ویزای سوشیال فوری و تضمینی با قیمت پایین را از ما بخواهید.

سوالات متداول ویزای Social مالزی

هزینه الصاق مهر سوشال بر پاسپورت در سال 2022 چقدر است؟

هزینه الصاق مهر سوشیال بر پاسپورت بسیار ناچیز است که هنگام اخذ این ویزا به شما اعلام می‌گردد.

از ویزای سوشیال چند بار می‌توان استفاده کرد؟

ویزای دوماهه یا سوشال مالزی، یکبار ورود یا Single Entry هست و فقط یکبار می‌توان از این ویزا استفاده کرد و برای بار دوم باید دوباره اقدام به دریافت ویزا کرد.

آیا بدون دعوت نامه می‌توان ویزای سوشیال مالزی دریافت کرد؟

برای دریافت پاسخ خود بهتر است با StudyKL تماس بگیرید.

آیا امکان ریجکتی ویزای 2ماهه مالزی وجود دارد؟

در صورت ناقص بودن مدارکتان این امکان وجود دارد. ولی اگر از ابتدای کار با StudyKL در ارتباط باشید و از ما مشاوره بگیرید درصد این امکان به صفر می‌رسد.

گرفتن ویزای سوشال مالزی چند روز طول می‌کشد؟

روند اصلی اخذ ویزای سوشیال مالزی بین 7 تا 10 روز طول می‌کشد! اگر عجله دارید باید برای ویزای فوری سوشال یا 2ماهه اقدام کنید. StudyKL این ویزا را ظرف 48 ساعت برایتان اخذ می‌نماید.

در صورت ریجکت ویزای سوشیال مالزی، آیا هزینه بازگشت داده می‌شود؟

اگر مدارکتان کامل باشد، حتی یک درصد هم احتمال ریجکت نخواهید داشت. در صورت ریجکت ویزای سوشال مالزی مبلغ بازگردانده نخواهد شد.

دریافت ویزای سوشیال مالزی با StudyKL

با استفاده از خدمات StudyKL به سادگی ویزای سوشیال از سفارت مالزی دریافت کنید.

StudyKL با دو دهه تجربه فعالیت در زمینه تحصیل و اقامت در مالزی، آماده خدمات رسانی به شما برای انواع ویزای مالزی است.

برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

یک دیدگاه

 1. حداکثر تمدید ویزای سوشیال مالزی چقده؟ ینی چند وقت میتونم این ویزارو تمدید کنم تا چند ماه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.