تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
تحصیل ابتدایی در مالزی

تحصیل ابتدایی در مالزی

زمان مطالعه: 7 دقیقه
4.8/5 - (140 امتیاز)

تحصیل مدارس ابتدایی در مالزی آغازی برای موفقیت‌های بزرگ است که می‌تواند کودک‌تان را به عالی‌ترین مقاطع تحصیلی برساند و در پی آن آینده‌ شغلی روشنی را برایش مهیا سازد. تحصیل در مقطع ابتدایی مالزی یکی از حساس‌ترین دوره‌ها است. در واقع دوره دبستان مقطعی است که اگر آگاهانه مدیریت نشود آینده فرزند شما را به چالش می‌کشد! این مقاله راهنمای شما برای تحصیل دوره ابتدایی در مالزی است.

STUDYKL  نماینده و مجری شما برای ثبت نام در بهترین مدارس ابتدایی مالزی است.

به ما اعتماد کنید؛ چراکه تابه‌حال راهنمای هزاران کودک برای درس خواندن در دبستان‌های مالزی بوده‌ایم!

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

6 مزیت تحصیل مدارس ابتدایی در مالزی

با همین 6 مزیت شما را متقاعد می‌کنیم که تحصیل مدارس ابتدایی در مالزی به نفع فرزند شماست:

 • آموزش باکیفیت و استاندارد 

سیستم آموزشی مالزی از استانداردهای بین‌المللی برخوردار بوده و همواره توسط وزارت آموزش عالی نظارت می‌شود! الخصوص برای تحصیل دبستان در مالزی، برنامه‌های آموزشی مفرح و آموزنده‌ای در انتظار کودک شما است.

 • زندگی در کشوری پیشرفته

مالزی کشوری در حال توسعه بوده و در آسیا شناخته شده است. در مالزی شاهد پیشرفته‌ترین زیرساخت‌ها خواهید بود و امکاناتی به‌روز در مدارس ابتدایی این کشور به چشم می‌خورد.

 • هزینه‌های نسبتا پایین تحصیل ابتدایی در مالزی

تحصیل در مالزی نسبت به کشورهایی مانند استرالیا، ایالات متحده، انگلستان، فرانسه، کانادا و… هزینه کمتری دارد و همین موضوع سبب می‌شود هزاران کودک و نوجوان تحصیل در مدارس ابتدایی مالزی را به سایر کشورها ترجیح بدهند.

 • زندگی امن و آرام در سرزمین زیبای مالزی

مالزی یکی از امن‌ترین و باثبات‌ترین کشورهای جهان با میزان جرم و جنایت نسبتاً پایین بوده؛ به گونه‌ای که در سال 2023 رتبه 4 امن‌ترین کشور آسیایی را از آن خود کرده است. از طرفی این کشور به دور از بلایای طبیعی بوده؛ از همین رو سرزمینی شاد برای زندگی شناخته می‌شود. همچنین آب و هوای مالزی در تمام طول سال مطبوع و دلپذیر بوده و با باران‌ همراه است.

 • سهولت در اخذ ویزای دانش‌آموزی مالزی

خوشبختانه کشور مالزی به راحتی ویزای دانش آموزی صادر می‌کند. پس چالشی در این زمینه نخواهید داشت و فرزندتان می‌تواند به راحتی دوره ابتدایی در مالزی را پشت سر بگذراند.

برای اخذ تضمینی ویزای دانش آموزی مالزی با STUDYKL تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

انواع مدارس ابتدایی در مالزی

خوشبختانه کشور مالزی سیستم آموزشی وسیع و گسترده‌ای دارد. برای ثبت نام در مقطع دبستان می‌توانید طبق بودجه و سلیقه خود یکی از مدارس ابتدایی در مالزی را انتخاب کنید:

 • مدارس ابتدایی خصوصی یا بین المللی مالزی
 • مدارس ابتدایی ایرانی در مالزی
 • مدارس ابتدایی ملی یا دولتی در مالزی

1. تحصیل ابتدایی در مدارس بین المللی مالزی

مدارس ابتدایی در مالزی

مدارس بین المللی در واقع همان مدارس خصوصی هستند که برنامه درسی بین المللی برای آموزش پیش دبستانی، ابتدایی و دبیرستان ارائه می‌دهد. برنامه درسی می‌تواند کانادایی، آمریکایی، بریتانیایی و استرالیایی باشد. زبان آموزشی در مدارس ابتدایی بین المللی انگلیسی است. این نوع مدارس خدمات خوبی ارائه می‌دهند برای مثال کلاس‌های بزرگ، امکانات عالی، استخر، کتابخانه و غیره.

امروزه مالزی دارای بیش از 100 مدرسه بین‌ المللی است که با برنامه‌های درسی استاندارد پیش رفته و مدارک معتبر جهانی ارائه می‌دهند. در واقع یکی از بهترین گزینه‌های روی میز برای تحصیل ابتدایی در مالزی، مدارس بین المللی هستند. اگر دوست دارید فرزند شما یک فرد لایق و کاردان برای جامعه امروزی باشد، مدارس بین المللی مالزی را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ چراکه در این مدارس آموزش‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شود!

از طرفی برنامه‌های آموزشی مدارس بین المللی مالزی جزو بهترین طرح‌ها در دنیا برای آموزش به کودکان هستند. کودک شما در این مدارس یک شخص اجتماعی بار خواهد آمد و برای ورود به دنیای بین المللی آماده می‌شود.

2. تحصیل ابتدایی در مدارس ایرانی مالزی

شاید دلتان بخواهد فرزندتان در مدرسه‌ای با فرهنگ و رسوم ایرانی درس بخواند! پس لازم است بدانید مالزی دارای چندین مدرسه ایرانی می‌باشد. این مدارس دقیقا از سیستم آموزشی ایران پیروی نموده و حتی روزهای تعطیل این مدارس با ایران یکسان است! مدارس ایرانی برای تحصیل ابتدایی در مالزی نیز وجود دارد که معمولا خصوصی هستند.

فقط توجه داشته باشید تحصیل در مدارس ابتدایی ایرانی در مالزی شرایط خاصی دارد! برای مثال در صورتی می‌توانید در این مدارس ثبت نام کنید که در مالزی ویزای معتبری داشته و نیازی به گرفتن ویزا از طریق تحصیل نداشته باشید.

3. تحصیل ابتدایی در مدارس دولتی مالزی

معمولا در مدارس دولتی مالزی آموزش به زبان مالایی تدریس شده و طبق برنامه ملی پیش می‌رود؛ چراکه با بودجه دولت تامین می‌شوند. از آنجایی که دین اکثر مردم مالزی اسلام بوده، در مدارس دولتی مالزی نیز آموزش اسلامی حاکم است. در کل باید بدانید مدارس دولتی برای مالزیایی‌ها بوده و خارجی‌ها نمی‌توانند در آن تحصیل کنند! پس این گزینه را از ذهن دور کنید.

بهترین مدارس ابتدایی مالزی

در ادامه لیستی از بهترین دبستان‌های مالزی برای مقطع ابتدایی را می‌خوانید:

 • مدرسه بین المللی سان وی مالزی
 • مدرسه بین المللی APS مالزی
 • مدرسه بین المللی ماهسا مالزی
 • مدرسه بین المللی تیلورز مالزی
 • مدرسه بین المللی فیرویو مالزی
 • مدرسه بین المللی نکسوس مالزی
 • مدرسه بین المللی سیفول مالزی

تحصیل در مدرسه سان وی مالزی و اخذ مدرک کانادایی

– مدرسه های ایرانی در مالزی برای تحصیل ابتدایی

 • مدرسه امام خمینی مالزی: این مدرسه نیز یک مدرسه ابتدایی ایرانی در مالزی است که تحصیل در آن مزیت‌های بسیاری دارد. نظیر آن تشکیل پرونده دانش آموزی و معافیت تحصیلی دانش آموزان مشمول خدمت سربازی است.
 • مدرسه غیرحضوری رایان کاشیها مالزی: برای تحصیل در مقطع ابتدایی می‌توانید روی این مدرسه حساب کنید. یک مدرسه غیرحضوری ایرانی که هیچ محدودیت سنی ندارد!
 • مدرسه معرفت مالزی: یکی از معروف‌ترین مدارس ابتدایی در مالزی مدرسه معرفت است. این مدرسه تنها مدرسه ایرانی در مالزی بوده که مجاز به اخذ ویزای دانش‌آموزی است. همچنین سیستم آموزشی این مدرسه بین المللی است نه ایرانی!

توجه داشته باشید در صورت انتخاب مدرسه امام خمینی یا رایان کاشیها امکان گرفتن ویزای دانش آموزی و همراه وجود ندارد.

مزایای تحصیل در مدارس ابتدایی مالزی

شرایط تحصیل و پذیرش مدارس ابتدایی مالزی 2024

شرایط تحصیل در مقطع ابتدایی مالزی از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر متفاوت است. والدینی که علاقه‌مند به ثبت نام فرزندان خود در مدارس بین المللی هستند می‌توانند با کارشناسان ما در تیم STUDYKL تماس بگیرند.

به طور کلی، فرآیند درخواست مدارس بین المللی مالزی شامل پرداخت هزینه ثبت نام و آزمون ارزیابی است. اگر کودک تمام شرایط را برآورده کند، والدین باید برای ثبت نام موفق، هزینه پذیرش و سپرده را پرداخت کنند.

– شرط سنی برای تحصیل ابتدایی در مالزی

برای ثبت نام در مدارس دولتی مالزی کودک شما حداقل باید 5 سال داشته باشد. در کل طول دوره مقطع ابتدایی در مالزی 6 سال می‌باشد.

باید بدانید شروع آموزش ابتدایی در مدارس بین المللی مالزی به سیستم آموزشی ارائه شده توسط مدارس مربوطه بستگی دارد. مدارسی که از سیستم آموزشی کمبریج پیروی می‌کنند، کودکان 4 یا 5 ساله را می‌پذیرند که سال اول آموزش ابتدایی را نشان می‌دهد.

اما مدارسی که از سیستم آموزشی بریتیش پیروی می‌کنند کودکان 6 ساله را می‌پذیرند و امکان ثبت نام از 6 سال به بالا برای فرزند شما فراهم است.

شرایط تحصیل ابتدایی بدون مدرک زبان!

اگر فرزند شما به زبان انگلیسی مسلط نیست اصلا نگران نباشید؛ چراکه مدارس بین المللی به کودکانی که مدرک زبان ندارند، امکان شرکت در کلاس زبان انگلیسی خواهد داد. به عبارتی فرزند شما قبل از اینکه وارد دوره ابتدایی شود دوره زبان انگلیسی را در پیش می‌گیرد.

مدارک لازم برای تحصیل مدارس ابتدایی در مالزی

مدارک لازم برای تحصیل دبستان در مالزی شامل:

 • کپی از گذرنامه با صفحات حاوی جلد، عکس، مشخصات، ویزا و صفحه انقضا
 • 4 عکس رنگی جدید به اندازه پاسپورت
 • کپی از پاسپورت والدین یا سرپرست
 • کارنامه یا گزارش تحصیلی
 • ترجمه سند ازدواج والدین یا سند طلاق در صورت جدا شدن
 • ترجمه شناسنامه دانش آموز

هزینه تحصیل ابتدایی در مالزی

هزینه تحصیل ابتدایی در مالزی

هزینه تحصیل ابتدایی در مالزی به طور سالانه چیزی حدود 19.000 رینگیت تا 100.000 رینگیت می‌باشد. البته این مبلغ برای مدارس بین المللی معمولی با امکانات مناسب است! 

در کل باید بدانید هزینه‌ تحصیل ابتدایی در مالزی بسته به نوع آن، متفاوت خواهد بود. شاید برای تحصیل مدارس ابتدایی در مالزی نیاز به مشاوره تخصصی داشته باشید. از همین رو پیشنهاد می‌کنیم سوالات خود در زمینه تحصیل دوره دبستان در مالزی را از STUDYKL بپرسید.

سوالات متداول 

مزایای تحصیل ابتدایی در مدارس بین المللی مالزی چیست؟

 • مهارت زندگی بین المللی
 • فعالیت‌های فوق‌العاده متنوع و جذاب به همراه درس
 • امکانات و برنامه‌های درسی عالی و به‌روز
 • آزمایشگاه‌های مجهز علوم و کامپیوتر
 • کتابخانه‌های بزرگ
 • استخرهای شنا تمیز و شیک
 • تشکیل کلاس‌های کم‌جمعیت‌تر

زمان شروع سال تحصیلی برای مدارس ابتدایی مالزی چه وقتی است؟

شروع سال تحصیلی مدارس ابتدایی مالزی از ژانویه بوده و تا نوامبر ادامه پیدا می‌کند. یعنی حدودا از دی ماه شروع شده و تا آبان ماه سال بعد ادامه دارد. تعطیلی میان ترم‌ها نیز حدود 3 هفته تا یک ماه است. اتفاق خوشایند مدارس ابتدایی مالزی، تعداد ترم‌های تحصیلی است. هر سال تحصیلی در مدارس ابتدایی مالزی به چند ترم تقسیم می‌شود!

از همین رو برای تحصیل در مدارس مالزی هیچ وقت دیر نیست و شما همیشه برای ثبت‌نام و شروع آموزش زمان کافی را دارید. برای مثال سیستم آموزشی استرالیایی 4 بار در سال ورودی دارد و نسبتا هزینه بالاتری دارد. البته تعداد محدودی از مدارس مالزی در حال حاضر از این سیستم پیروی می‌کنند.

آیا برای تحصیل در مدرسه ابتدایی در مالزی نیاز به مدرک زبان انگلیسی هست؟

خیر. خوشبختانه اکثر مدارس ابتدایی در مالزی سیستم آموزش زبان انگلیسی به کودکان را در برنامه درسی آنها قرار داده و حتی اگر فرزند شما یک کلمه از زبان انگلیسی نداند، مشکلی پیش نمی‌آید. البته در بدو ورود به مدرسه یک تست زبان از دانش آموزان گرفته می‌شود و آنها را ارزیابی می‌کنند.

آیا هزینه تحصیل ابتدایی در مالزی برای ایرانی ها متفاوت است؟

خیر. مدارس بین المللی مالزی مبلغی یکسانی را از اتباع خارجی مانند ایرانیان دریافت می‌کنند.

تفاوت مدارس دولتی با بین المللی مالزی چیست؟

معمولا مدارس دولتی مالزی از برنامه درسی و سیستم آموزشی ملی مالزی پیروی می‌کنند؛ در صورتیکه مدارس بین المللی مالزی تحت برنامه‌های آموزشی روز دنیا پیش می‌روند. زبان آموزشی مدارس بین المللی انگلیسی بوده؛ اما مدارس دولتی مالزی به زبان مالایی تدریس دارند. حتی معلمان مدارس بین المللی مالزی از نظر سطح دانش بسیار بالاتر بوده و مدارکشان را از بهترین دانشگاه های دنیا اخذ نموده‌اند!

چطور مدرسه ابتدایی مناسب فرزندم در مالزی را انتخاب کنم؟

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که والدین باید در نظر بگیرند. ما در اینجا به 5 فاکتور مهم اشاره می‌کنیم که موفقیت تحصیل ابتدایی در مالزی را تضمین می‌کنند:

 • برنامه درسی
 • مدارک تحصیلی معلم
 • روش‌های تدریس و انضباطی
 • هزینه‌‌ها
 • امکانات و ایمنی مدرسه

چرا تحصیل دوره ابتدایی در مالزی؟

معمولا کودکان پس از اتمام دوره پیش دبستانی وارد دبستان می‌شوند. گذراندن دوره ابتدایی مهم است؛ زیرا مهارت‌های تحصیلی پایه را برای کودکان فراهم نموده و پایه و اساس بقیه سال‌های تحصیلی آنها را محکم می‌کند. در واقع آموزش ابتدایی، کودکان را برای انتقال به دبیرستان آماده می‌کند.

علاوه بر این، این فرصت را به کودک‌تان می‌دهد تا مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی خود را توسعه دهد. مدارس ابتدایی معمولاً اولین جایی است که فرزند شما با کودکانی از مذاهب، نژادها و موقعیت‌های اجتماعی و اقتصادی متفاوت ملاقات می‌کند.

همچنین محیط مدرسه ابتدایی به کودکان ارزش‌های اخلاقی مانند مدارا و احترام را آموزش می‌دهد. از طرفی به دانش‌آموزان دبستانی مهارت‌های سوادآموزی تعلیم داده می‌شود که بسیار در زندگی روزمره کاربردی و مهم است.

از این‌ها گذشته کودک‌تان فرصتی برای تقویت مهارت‌هایی مانند تمرکز، مدیریت زمان، انجام چند کار، توانایی کار تیمی و… پیدا می‌کند که بسیار ارزشمند است. در نتیجه تحصیل ابتدایی در مالزی سبب رشد و بالندگی فرزند شما شده و راهش برای ورود به دانشگاه‌های معتبر دنیا هموارتر خواهد بود.

ثبت نام در مدارس ابتدایی در مالزی سال 2024 با STUDYKL

برای تحصیل در مدرسه ابتدایی در مالزی و امور مربوط به ثبت نام در مدارس ما با دو دهه تجربه در کنارتان هستیم.

STUDYKL به عنوان معتبرترین شرکت ارائه دهنده خدمات ویزای دانش آموزی و ویزای همراه مالزی تا به حال حتی یک شاکی نداشته است.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *