تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
ویزای دانش آموزی مالزی

ویزای دانش آموزی مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
4.9/5 - (169 امتیاز)

آنقدر که بیش از حد روی موفقیت‌های کشورهای غربی و اروپایی زوم کردیم، از پیشرفت کشورهای آسیایی غافل شدیم! به شما حق می‌دهیم حیرت‌زده شوید از اینکه مالزی بیستمین مقصد تحصیلی در جهان است! با خودتان می‌گویید مگر می‌شود همین بغل گوش خودمان، در آسیا، کشوری تا این حد پیشرفته و مجهز به امکانات تحصیلی وجود داشته باشد! حالا که زودتر از بقیه به این نتیجه رسیدید، به فکر اخذ ویزای دانش آموزی مالزی برای فرزندتان باشید.

فقط کافی‌ست شما همت کنید، STUDYKL گام به گام همراه شماست. از اخذ ویزا گرفته تا ثبت نام در مدارس مالزی را به ما بسپارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

ویزای دانش آموزی مالزی چیست؟

به ویزای تحصیلی مالزی، ویزای دانش آموزی هم می‌گویند. پس اگر جایی شنیدید ویزای تحصیلی یا پاس دانش آموزی، بدانید داستان از چه قرار است. دانش آموزانی که ویزای تحصیلی مالزی را اخذ نمایند، قادر خواهند بود در بهترین مدارس بین المللی مالزی درس بخوانند. در واقع فرزندتان باید در طول دوره ابتدایی تا به اتمام رساندن دبیرستان، دارای ویزای دانش آموزی باشد.

9 منفعتی که با اخذ ویزای دانش آموزی مالزی نصیبتان می‌شود!

اخذ ویزای دانش آموزی مالزی منافع بسیاری دارد که حتما یکی از آنها نظر شما را جلب می‌کند. بیایید فقط 9 منفعتی که با اخذ ویزای دانش آموزی مالزی شامل حالتان می‌شود را با هم بخوانیم…

 1. مالزی دارای بهترین و مجهزترین مدارس بین‌المللی است که بعد از اخذ ویزای دانش آموزی می‌توانید در یکی از این مدارس تحصیل کنید!
 2. سیستم آموزشی مدارس مالزی کاملا به‌روز بوده و از آخرین متدهای تعلیم در دنیا بهره‌مند است.
 3. معلمان و مربیانی که در مدارس بین المللی مالزی تدریس می‌کنند، اغلب فارق‌التحصیل کشورهای خارجی می‌باشند.
 4. مدرکی که به فرزند شما اعطا می‌شود اعتبار جهانی دارد و او می‌تواند پس از اتمام دوره دبیرستان در مالزی، وارد معتبرترین دانشگاه‌های دنیا شود!
 5. فرهنگ کشور مالزی به گونه‌ای است که هیچ کودکی از نژادپرستی رنج نمی‌برد و دانش آموزان بین المللی مانند خواهر و بردار در کنار هم مشغول به تحصیل خواهند شد.
 6. از آنجاییکه دین و مذهب اکثر مالایی‌ها اسلام است، کودک شما از نظر اعتقادات نیز هیچ مشکلی نخواهد داشت.
 7. هزینه زندگی و تحصیل در مالزی، بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از کشورهای اروپایی است.
 8. مالزی سرزمینی خوش آب و هوا و سرسبز بوده و با اخذ ویزای دانش آموزی، کودک‌تان به دنیایی زیبا پا می‌گذارد که جان می‌دهد برای گشت و گذارهای علمی و تفریحی.
 9. تدریس به زبان انگلیسی (یعنی فرزند شما نیاز به مدرک زبان برای اخذ ویزای دانش آموزی مالزی ندارد؛ چراکه در این کشور می‌تواند آموزش زبان را در پیش بگیرد).

مدت اعتبار ویزای دانش آموزی

درست است که فرزند شما می‌تواند با همان ویزای دانش آموزی تا مقطع دبیرستان پیش برود؛ ولی مدت اعتبار ویزای دانش آموزی مالزی فقط 12 ماه یا همان یکسال است! پس توجه داشته باشید که هر سال باید ویزای دانش آموزی را تمدید کنید.

به بیان ساده اینکه در پایان هر دوره تحصیلی و پایان هر سال، باید ویزای دانش آموزی را تمدید نمایید. دقت کنید برای تمدید این ویزا نباید زیادی لفتش بدهید؛ چون حداقل 1 و نیم ماه و یا 6 هفته برای تمدید ویزای تحصیلی مالزی زمان دارید.

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی مالزی 2024

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی مالزی 2023

بعد از گذشت 20 ماه بالاخره مرزهای مالزی باز شد. طبق آخرین خبرها از 12 فروردین 1401، مرزهای مالزی به روی همه باز شده و امکان اخذ ویزای دانش اموزی مالزی در سال 2024 وجود دارد.

با این حال مالزی برای ورود افراد خارجی کمی محتاطانه عمل می‌کند و تحت این شرایط به متقاضیان، اجازه ورود به مالزی را می‌دهد:

 • انجام تست PCR برای کودکان زیر 17 سال
 • تست ریپید در 24 ساعت اول ورود به مالزی
 • ارائه مدرک برای اثبات تزریق واکسن دیجیتال انگلیسی
 • ارائه تست PCR منفی (این تست باید دو روز قبل از سفر انجام شده باشد)

شرایط سنی برای گرفتن ویزای دانش‌آموزی

مهم نیست کودک شما درحال‌حاضر چه مقطعی را می‌گذراند، برای اخذ ویزای دانش آموزی مالزی باید قبل از 17 سال اقدام کنید. اگر دوست دارید فرزندتان از همان ابتدا تحت تعلیم دوره‌های آموزشی مدارس مالزی باشد باید از سن 5 سالگی و قبل از ورود به دبستان، امور مربوط به اخذ ویزای تحصیلی او را فراهم آورید. لُپ کلام اینکه سن ورود به مدارس مالزی 5 تا 17 سال است. پس شرایط سنی نیز برای اخذ ویزای دانش آموزی مالزی بین این اعداد خواهد بود.

مدارک لازم برای دریافت ویزا دانش آموزی مالزی

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانش آموزی مالزی

ریلکس باشید، مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی مالزی چیز خاصی ندارد و به خوبی از پس جمع آوری آن برمی‌آیید. فقط حواستان باشد که تمام این مدارک را کامل و درست تهیه کنید تا خدایی نکرده کودکتان یکسال از تحصیل عقب نماند.

 • 2 عدد عکس پاسپورتی
 • گزارش عملکرد 3 سال آخر تحصیل
 • کپی و اصل پاسپورت دانش آموز و والدین با تاریخ انقضا بیش از 12 ماه
 • ترجمه سند ازدواج والدین یا طلاق نامه در صورت جدایی والدین

شرایط عکس ویزای مالزی برای کودکان

 1. کودک باید در عکس تنها باشد. این به این معنی است که شما نمی‌توانید در تصویر باشید و آنها را نگه دارید.
 2. هیچ چیز دیگری مانند اسباب بازی یا بطری در تصویر نباید وجود داشته باشد.
 3. کودک باید رو به دوربین، با دهان بسته و حالت چهره خنثی باشد.
 4. عکس باید رنگی باشد.
 5. عکس دانش آموز بهتر است جدید باشد؛ نهایت مربوط به 3 ماه گذشته باشد.
 6. عکس باید در استودیو گرفته شود.
 7. تصویر باید با پس زمینه سفید و بدون الگو گرفته شود.
 8. تصویر نباید برای حذف هر گونه ویژگی متمایز، مانند خال مادرزادی یا جای زخم، ویرایش شود.
 9. تصویر نباید به هیچ وجه تغییر کند که رنگ پوست شما را نادرست نشان دهد.
 10. اگر قرمزی چشم در تصویر وجود دارد، باید آن را دوباره بگیرید و ویرایش نکنید.
 11. کودک باید مستقیم به جلو خیره شود. سر نباید خم شود یا به سمت عقب برگردد.
 12. عکس باید با روشنایی و کنتراست، کافی باشد. این به معنای عدم نوردهی بیش از حد یا کمتر، بدون سایه و بدون تابش خیره کننده است.
 13. روی تصویر نباید هیچ گونه چین یا علامت منگنه وجود داشته باشد.
 14. موهای کودک نباید صورتش را بپوشاند. موهایش را پشت گوش بگذارید، بهتر است.

هزینه ویزای دانش آموزی مالزی 2024

مهم‌ترین بخش ماجرا همین جاست! با اینکه نمی‌توانیم یک عدد و رقم مشخصی را برای اخذ ویزای دانش آموزی به شما بگوییم؛ اما خیالتان راحت هزینه تحصیل در مالزی بسیار کمتر از سایر کشورهای پیشرفته است.

در واقع هزینه ویزای دانش آموزی با توجه به مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. نکته دیگر اینکه مقطع تحصیلی نیز روی قیمت ویزای دانش آموزی مالزی موثر می‌باشد. برای اطلاع دقیق از نرخ قیمت ویزای دانش آموزی می‌توانید با STUDYKL در ارتباط باشید.

زمان مناسب برای درخواست ویزا دانش آموزی

با توجه به این مسئله که شرایط مدارس بین المللی برای دوره‌های تحصیلی با یکدیگر متفاوت است، زمان اخذ ویزای تحصیلی مالزی برای هر مدرسه نیز فرق دارد. برای مثال مدرسه بین المللی سان وی، در طی یکسال تحصیلی فقط 2 ترم دارد، در صورتیکه مدرسه تیلورز مالزی، دارای 3 ترم تحصیلی است.

پیشنهاد می‌کنیم این کار تخصصی را به STUDYKL بسپارید و نگران آن نباشید. برای اخذ ویزای دانش آموزی و زمان مناسب دریافت این ویزا از مدارس مالزی، با ما در تماس باشید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

ویژگی‌های مهم ویزای دانش آموزی کشور مالزی

ویزای دانش اموزی مالزی مزایا و ویژگی‌های خوبی دارد که ما در اینجا به 3 ویژگی آن اشاره می‌کنیم:

 1. اگر موفق به دریافت ویزای تحصیلی شوید، می‌توانید ویزای همراه مالزی را نیز دریافت نمایید.
 2. باید بدانید ویزای دانش آموزی مالزی جزو ویزاهای چند بار ورود بوده و قابل تمدید نیز هست.
 3. فرزند شما می‌تواند از سن 5 تا 17 سال با همان ویزای دانش آموزی به تحصیل خود ادامه دهد.

شرایط اخذ ویزا همراه با ویزای دانش آموزی

اگر نگران فرزند خود هستید و نمی‌توانید او را به تنهایی روانه یک کشور دیگر کنید، برای اخذ ویزای همراه مالزی اقدام کنید. این ویزا به والدین دانش آموزان زیر 18 سال داده می‌شود.

البته باید بدانید دانش آموزان زیر 10 سال حتما باید همراه داشته باشند! یعنی یکی از والدین باید همراه کودک به مالزی برود. ناگفته نماند در این کشور فقط به مادر دانش آموز ویزای همراه داده می‌شود؛ البته در صورت جدایی والدین از هم، این ویزا به پدر دانش آموز نیز تعلق می‌گیرد.

ضمن اینکه برخی از مدارس بین المللی مالزی مانند سانوی، دارای بهترین و مجهزترین خوابگاه است. طبق قوانین مدارس در مالزی، دانش آموز بالای 10 سال با اجازه والدینی که دارای ویزای همراه است، می‌تواند خوابگاه بگیرد. در این صورت دیگر نیازی به شما نیست و می‌توانید به کشور خود بازگردید.

بهترین مدارس برای اخذ ویزا دانش اموزی مالزی

جالب است بدانید برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی باید دست به دامن مدارس مالزی شوید. از همین رو بهترین مدارس بین المللی مالزی برای اخذ ویزای دانش آموزی را به شما معرفی می‌کنیم:

از هر کدام این مدارس بتوانید برای فرزندتان ویزای دانش آموزی مالزی را دریافت کنید، بُرد می‌کنید؛ چراکه این مدارس جزو بهترین مدارس مالزی برای تحصیل ایرانی‌ها هستند.

سوالات متداول

آیا با ویزای دانش آموزی می‌توان ویزای همراه گرفت؟

بله اگر کودک یا نوجوان شما موفق به اخذ ویزای دانش آموزی مالزی شود می‌تواند برای یکی از والدینش ویزای همراه مالزی بگیرد.

آیا با ویزای دانش آموزی می‌توان دوران دانشجویی را هم در مالزی گذراند؟

خیر، مدت اعتبار ویزای دانش آموزی مالزی تنها 1 سال است و شما هر سال باید این ویزا را تمدید کنید. برای ادامه تحصیل در مالزی نیز می‌توانید درخواست ویزای دانشجویی بدهید.

انواع ویزا برای تحصیل در مالزی چیست؟

 1. ویزای دانش آموزی مالزی
 2. ویزای دانشجویی مالزی

باید بدانید ویزای دانش آموزی فقط یکی از انواع ویزای تحصیلی مالزی است. ویزای دیگر تحصیلی تحت عنوان ویزای دانشجویی نیز ارائه می‌شود. از دوره پیش دبستانی تا دبیرستان، امکان تحصیل با ویزای دانش آموزی برای فرزند شما فراهم خواهد بود.

اما به محض اینکه بخواهد وارد دانشگاه های مالزی شود، باید ویزای دانشجویی بگیرد. هر دو این ویزاها جزو ویزاهای چند بار ورود هستند؛ ولی باید مدام تمدید شوند و زمان این ویزاها محدود است.

اخذ ویزای دانش آموزی مالزی با STUDYKL

 • اگر دوست دارید راه را برای پیشرفت فرزندتان هموار کنید، با STUDYKL در ارتباط باشید.
 • ما سالیان سال است که همراه دانش آموزان محصل در مالزی هستیم، حالا که به پشت سرمان نگاه می‌کنیم، قریب به 20 سال پشتکار و تجربه را می‌بینیم.
 • اما تنها چیزی که در این میان STUDYKL را سر پا نگه داشته، رضایت مشتریانش است. کودکانی که حالا بزرگ شده‌اند و دارای پست و مقامی هستند. جالب است بدانید ما با اکثر مشتریان خود در ارتباطیم و به خود می‌بالیم که شاهد موفقیت‌های آنها هستیم.
 • اگر شناختی از مدارس مالزی ندارید، به ما اعتماد کنید تا یکی از بهترین آنها را مطابق با بودجه شما، معرفی کنیم. همچنین صفر تا صد اخذ ویزای تحصیلی مالزی و ویزای همراه مالزی را به ما بسپارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن، اینکار را برایتان انجام دهیم.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *