تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
کالج ژئوماتیکا به دانشگاه ارتقا یافت!

همکاری سازمان بهداشت جهانی و دانشگاه USM

زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

تقویت همکاری سازمان بهداشت جهانی و USM برای افزایش ظرفیت توالی ژنوم Sars-CoV-2 خبری تازه از دانشگاه علوم مالزی است. دانشگاه USM میزبان بازدید کاری نماینده‌ی سازمان بهداشت جهانی (WHO)، دکتر رابیندرا آبیاسینگه، از مالزی، برونئی و سنگاپور بود. در طول این بازدید نیم روزه از پردیس بهداشت USM، دو طرف و مقامات وزارت بهداشت کشور بحث مشترکی را برای تقویت بیشتر ظرفیت توالی ژنوم برگزار کردند…

STUDYKL راهنما و مجری شما برای ثبت نام در بهترین دانشگاه‌های مالزی

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

افزایش ظرفیت تست WGS در بیمارستان USM، نتیجه همکاری با WHO 

پیش‌تر، در اوایل دسامبر 2021، سازمان بهداشت جهانی و اتحادیه اروپا، امکانات پیشرفته توالی ژنوم کل (WGS) را برای آزمایشگاه میکروبیولوژی پزشکی و انگل شناسی بیمارستان USM تحت برنامه‌ی پاسخ و آمادگی برای مقابله با کووید 9 در آسیای جنوب شرقی تامین کرده بودند.

معاون دانشگاه USM، پروفسور داتو دکتر فیصل رفیق محمد آدیکان گفت: « با همکاری فنی سازمان بهداشت جهانی و حمایت مالی اتحادیه اروپا، ظرفیت تست WGS در آزمایشگاه بیمارستان USM افزایش یافته است. درک بهتر انواع ویروس Sars-Cov-2 به طور خاص در ایالت کلانتان و بقیه مالزی فراهم آمده است.»

این ویروس یکی از علت‌های شناخته شده‌ی بیماری کووید 19 است. بنابراین، تعیین توالی ژنوم برای ردیابی تکامل ژنتیکی انواع آن، نظارت بر گسترش بیماری و توسعه‌ی آزمایش‌های تشخیصی، کاندیدهای واکسن جدید و سایر موارد به عنوان ابزاری برای پاسخ به این بیماری مهم است.

وی افزود: بنابراین داشتن ظرفیت آزمایشگاهی برای انجام توالی یابی کل ژنوم (WGS) به عنوان اقدامی برای کمک و آماده سازی کشور برای مقابله با شیوع‌های احتمالی آینده ضرورت دارد.

حمایت سازمان بهداشت جهانی از دانشگاه USM

حمایت سازمان بهداشت جهانی از دانشگاه USM

به گفته‌ی فیصل رفیق، با حمایت فنی سازمان بهداشت جهانی و بودجه‌ی اتحادیه اروپا، آزمایشگاه میکروبیولوژی پزشکی و انگل شناسی بیمارستان USM به یکی از آزمایشگاه‌های مرجع WGS در مالزی تبدیل شده است.

آزمایشگاه میکروبیولوژی و انگل شناسی پزشکی بیمارستان USM قادر به انجام توالی یابی سریع و دقیق با استفاده از تجهیزات WGS جدید تکنولوژی نانو آکسفورد است که توسط سازمان بهداشت جهانی تامین شده است.

فیصل رفیق افزود: « در نتیجه ما قادر خواهیم بود داده‌های توالی ژنوم انواع ویروس‌های شناسایی شده در مالزی را به اشتراک بگذاریم؛ همچنین به نظارت جهانی از طریق پایگاه داده‌ی GISAID و توسعه‌ی آزمایش‌های تشخیصی و تولید واکسن نیز کمک کنیم. خوشحالیم که بخشی از این برنامه در همکاری با سازمان بهداشت جهانی برای ارتقای درک بیشتر از یک دشمن ناشناخته به نام Sars-Cov-2 هستیم.»

– همکاری سازمان WHO و دانشگاه USM برای نابودی کرونا

به گفته‌ی فیصل رفیق USM فرصتی برای غنی سازی پایگاه داده و مشارکت فعال‌تر در توسعه‌ی واکسن‌ها و بهبود کیفیت مراقب از بیماران کووید 19 پیدا کرده است. وی امیدوار است که این همکاری‌ها به ویژه در سایر زمینه‌های مرتبط با سلامت بیشتر توسعه یابد.

در بحث همکاری برای تقویت ظرفیت توالی یابی ژنوم نظرات همه‌ی ذینفعان از جمله نمایندگان اداره بهداشت ایالت کلانتان که برای شرکت در این بحث دعوت شده بودند نیز در نظر گرفته شد.

دکتر رابیندرا آبیاسینگه، نماینده سازمان بهداشت جهانی در مالزی، برونئی و سنگاپور گفت: « اگرچه مالزی و سایر کشورها در حال حاضر به سمت یک مرحله‌ی گذار بومی در حرکت هستند، اما همه باید بدانند که کووید 19 هنوز هم وجود دارد و در اطراف ما مشاهده می‌شود. این کشور ممکن است به دلیل ظهور انواع جدید این ویروس و همچنین پیروی ضعیف از رویه‌های عملیاتی استاندارد شاهد بازگشت مجدد سویه‌های مختلف کووید باشد.»

وی گفت: ما باید با تلاش‌های خود به تقویت آمادگی و ظرفیت واکنش خود به کشور کمک کنیم تا همیشه برای محافظت از جان مردم و به حداقل رساندن پیامدهای اقتصادی آن آماده باشد.

جدیدترین اخبار دانشگاه های مالزی را در STUDYKL بخوانید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

منبع خبر: https://news.usm.my/index.php/english-news/7834-who-and-usm-strengthening-collaboration-to-further-increase-sars-cov-2-genome-sequencing-capacity

تاریخ:  27 ژوئن 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *