تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
چهارشنبه , مهر ۱۳ ۱۴۰۱
منو
StudyKL با 18 سال تجربه، پشتیبان شما برای تحصیل در مالزی
اطلاعیه: وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ مشاوره شریف بزرگترین ارائه کننده اطلاعات تمامی مراکز تحصیلی مالزی می باشد.
دانشگاه‌ های مالزی
دانشجویان دانشگاه های مالزی

بهترین دانشگاه‌ های مالزی

4.8/5 - (325 امتیاز)

دانشگاه‌ های مالزی، با رنکینگ عالی و اعتبار جهانی، آینده‌ای روشن و تضمین شده برایتان رقم خواهند زد. تحصیل و اقامت در مالزی، نقطه اوجی برای صعود در مقصد آرزوها است. اگر بهترین دانشگاه های مالزی را نمی‌شناسید از شما دعوت می‌کنیم ادامه این مطلب را بخوانید…

StudyKL با دو دهه تجربه مفتخر به ارائه خدمات به متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ های معتبر مالزی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

اعتبار دانشگاه های مالزی در دنیا

امروزه ملاک برتری دانشگاه‌ ها که دانشجویان و حتی والدین به دنبال آن هستند، آگاهی از نظام رتبه‌ بندی و امتیازات دانشگاه ها است. باید به حضورتان عرض کنیم که آموزش عالی و دانشگاه‌ های مالزی در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته‌اند.

 • طبق رتبه بندی سیستم آموزش عالی QS در سال 2018، دانشگاه های مالزی به عنوان دومین کشور آسیای جنوب شرقی موفق به کسب رتبه 25 در بین بیش از 195 کشور جهان شدند.
 • بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2020، نام 20 دانشگاه مالزی که عملکرد فوق العاده در ارائه آموزش‌ها داشته‌اند در میان بیش از 25,000 دانشگاه سراسر جهان می‌درخشد.
مراکز علمی مالزی به همین رتبه‌بندی بسنده نکرده و سوار بر قطار رشد و پیشرفت با شتاب به سوی هدف حرکت می‌کنند. بیشتر دانشگاه های مالزی به خاطر مقالات علمی معتبر و برجسته در جهان شهره و بنام هستند.

رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی در سال 2023

باید بدانید که دانشگاه‌ های مالزی از نظر هزینه و رتبه تفاوت‌های زیادی با هم دارند. اکثر دانشجویان بین المللی دوست دارند در دانشگاه های معتبر جهان درس بخوانند! اگر شما هم یکی از این افراد هستید توجهتان را به رنکینگ دانشگاه های مالزی در سال 2023 جلب می‌کنیم:

نام دانشگاه در مالزی رنکینگ جهانی 2023
دانشگاه UM 70
دانشگاه UPM 123
دانشگاه UKM 129
دانشگاه USM 143
دانشگاه UTM 203
دانشگاه TAYLORS 284
دانشگاه UCSI 284
دانشگاه UTP 361
دانشگاه UMM 481
دانشگاه فناوری مارا  700– 651
دانشگاه سان‌وی 650 – 601
دانشگاه UNITEN  700– 651
دانشگاه PAHANG 1000 – 801
دانشگاه UTAR 1000 – 801
دانشگاه UNIMAS 1000 – 801

رتبه بندی دانشگاه های جهانی (QS) چیست؟

رتبه‌بندی QS نوعی سیستم امتیازدهی دانشگاه های جهانی است که به صورت سالانه منتشر می‌شود. مطابق این سیستم ارزیابی، لیست دانشگاه‌ هایی که بهترین رتبه را در سراسر جهان دارند هر ساله منتشر می‌شود. این کار برای نشان دادن شهرت علمی هر دانشگاه است. ارزیابی با بررسی جنبه‌های کلیدی مختلف شامل بررسی همتایان دانشگاهی، نسبت استاد به دانشجو، استناد به هر دانشکده، شهرت کارفرما، نسبت دانشجویان بین‌ المللی و نسبت کارکنان بین‌المللی، شیوه تدریس، قابلیت استخدام فارغ‌ التحصیلان و غیره انجام می‌شود.

مقایسه اعتبار جهانی دانشگاه های مالزی با ایران 2023

خوب است بدانید که رنکینگ جهانی یا همان QS در سال 2023 طبق این معیارها رتبه بندی می‌شود؛ امکانات تحقیقاتی و آزمایشی، شمار دانشجویان، بورس های تحصیلی اعطایی به دانشجویان، کیفیت اساتید دانشگاه و موارد دیگر. با نگاه به جداول زیر قضاوت را به شما می‌سپاریم:

دانشگاه های معتبر مالزی رتبه جهانی در سال 2023
دانشگاه مالایا 70
دانشگاه پوترا مالزی 123
دانشگاه ملی مالزی 129
دانشگاه علوم مالزی 143
دانشگاه صنعتی مالزی 203
دانشگاه UCSI مالزی 284
دانشگاه تیلورز مالزی 284
دانشگاه صنعتی پتروناس 361

حالا این جدول را با جدول رنکینگ جهانی دانشگاه های ایران مقایسه کنید:

دانشگاه های شناخته شده و معتبر ایران رتبه جهانی در سال 2023
دانشگاه صنعتی شریف 380
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 443
دانشگاه تهران 501-510
دانشگاه علم و صنعت ایران تهران 531-540
دانشگاه شیراز 751-800
دانشگاه شهید بهشتی 1001-1200

بعد از مقایسه این دو جدول به خوبی متوجه می‌شوید که دانشگاه های مالزی از اعتبار و رتبه بهتری نسبت به دانشگاه ها ایران در سال 2023 برخودارند. حالا انتخاب را به عهده خودتان می‌گذاریم!

شهریه دانشگاه های مالزی 2023

شهریه دانشگاه های مالزی در سال 2023

مهم‌ترین سؤال در ذهن کسانی که می‌خواهند بار سفر به سوی مالزی را ببندند، شهریه دانشگاه های مالزی است. هر چند همه چیز بستگی به دانشگاه و رشته تحصیلی‌تان دارد، اما باید بدانید:

 • به طور متوسط، یک دانشجوی بین‌المللی در مالزی باید سالانه حدود 37،000 تا 39،000 رینگت برای تحصیل در مقطع لیسانس بپردازد.
 • البته مبلغی که ذکر شد برای رشته های مهندسی بود، در صورتی که جمع هزینه های تحصیل پزشکی در مالزی کمی بیشتر است.

برای اطلاع دقیق از هزینه های تحصیل در مالزی و شهریه هر کدام از دانشگاه های مالزی با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

تحصیل رایگان در دانشگاه های مالزی 

تعجب نکنید، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های مالزی وجود دارد به شرط آن که واجد دریافت بورسیه تحصیلی باشید. بسیاری از دانشگاه‌ های مالزی برای رفاه حال دانشجویان لیست بلند بالایی از بورسیه‌ ها را مقابل دیدگان آنها قرار می‌دهند تا دوران تحصیلی کم خرجی داشته باشند.

در این میان برخی بورسیه‌ ها خیلی دلچسب و با شرایط عالی همراه است. به طور مثال می‌توانید لیست بورسیه دانشگاه تیلورز یا کمک‌ هزینه‌ تحصیلی در دانشگاه UPM را در مقاله‌ جداگانه به دقت بررسی کنید.

بهترین و پرطرفدارترین رشته‌ های دانشگاهی در مالزی

همه چیز به میل و علاقه شما بستگی دارد، ولی بد نیست بدانید این رشته‌ های تحصیلی در مالزی بیشتر مورد اقبال دانشجویان بین المللی قرار دارد:

 • دوره‌های مدیریت بازرگانی
 • دوره‌های مهندسی
 • داروسازی
 • ارتباطات جمعی
 • حسابداری و امور مالی
 • مهمان‌نوازی و گردشگری
 • هنر و طراحی

تفاوت کالج، کالج دانشگاهی و دانشگاه در مالزی

حتما در فیلم‌های هالیوودی دیده‌اید که دانش آموزان در مورد رفتن به کالج صحبت می‌کنند! اگر پای صحبت‌های دانش آموزان مالزیایی هم بنشینید، حتما در مورد کالج رفتن صحبت‌هایی می‌شنوید! بیایید یکبار برای همیشه این مفاهیم را در ذهن بسپارید.

البته بجز کالج و دانشگاه، مراکزی با عنوان کالج دانشگاهی نیز داریم. شاید ابتدا کمی گیج شوید، ولی ما برایتان فرق این 3 را بیان می‌کنیم:

1.کالج های مالزی

این کالج ها، نهادهای آموزش عالی هستند که انواع خاصی از مدارک تحصیلی را ارائه می‌دهند. مدارکی که کالج ها ارائه می‌دهند شامل:

 • دوره های گواهینامه
 • دوره های پیش دانشگاهی (به عنوان مثال A-Level، استرالیا )
 • دوره های دیپلما و کاردانی
 • 3+0 برنامه های کارشناسی از سایر دانشگاه ها (معمولاً از دانشگاه های خارج از کشور مانند استرالیا و انگلستان)

این بدان معناست که اگر مدرک تحصیلی خود را در یک کالج کامل کنید، گواهی فارغ التحصیلی شما به جای کالجی که در آن تحصیل می‌کنید، توسط دانشگاه شریک کالج اعطا می‌گردد. علاوه بر این، کالج‌ها اغلب در مقایسه با دانشگاه‌ های مالزی کوچک‌تر هستند؛ زیرا به طور کلی دوره‌های کمتری ارائه می‌دهند.

2. کالج های دانشگاهی مالزی

در مقایسه با کالج ها، کالج های دانشگاهی جایگاه بالاتری دارند. مدارکی که کالج های دانشگاهی ارائه می‌دهند شامل:

 • دوره های پایه (به عنوان مثال بنیاد در علوم ، بنیاد در هنر)
 • دوره های دیپلما و کاردانی
 • مدارک کارشناسی (اعطا شده توسط خود کالج دانشگاه)
 • مقاطع تحصیلات تکمیلی

یک کالج دانشگاهی اغلب در حال تبدیل شدن به یک دانشگاه است؛ بدان معنا که روی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متمرکز می‌باشد. دولت مالزی همچنین کالج های دانشگاهی را ملزم به سرمایه گذاری بسیار بالاتری نسبت به کالج ها می‌نماید.

بنابراین، می‌توانید انتظار داشته باشید که کالج‌ های دانشگاهی مالزی دارای امکانات بهتر و محوطه‌های اغلب بزرگ‌تر باشند. به‌علاوه، همه دوره‌هایی که حداقل 1 گروه فارغ‌التحصیل دارند باید کاملاً معتبر باشند و اطمینان حاصل شود که مدرک شما با استانداردهای کیفیت تعیین‌شده توسط دولت مطابقت دارد.

3. دانشگاه های مالزی

واژه “دانشگاه” ریشه در زبان لاتین دارد که به “جامعه معلمان و دانشمندان” ترجمه می‌شود. در میان 3 نوع مؤسسه، دانشگاه ها دارای بالاترین جایگاه هستند و توانایی اعطای مدرک دارند. مدارکی که دانشگاه ها ارائه می‌دهند شامل:

 • دوره های پایه (به عنوان مثال بنیاد در علوم ، بنیاد در هنر)
 • دوره های دیپلما و کاردانی
 • مدارک کارشناسی (اعطا شده توسط دانشگاه)
 • مقاطع تحصیلات تکمیلی

دانشگاه های مالزی می‌توانند در رشته های مختلف دانشگاهی مدرک اعطا کنند. این برخلاف کالج های دانشگاهی است که در رشته های تخصصی مدرک صادر می‌کنند.

اگرچه اصطلاحات کالج، کالج دانشگاهی و دانشگاه به جای هم استفاده می‌شوند؛ اما معنای یکسانی ندارند. در نتیجه قبل از تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در مالزی، سعی کنید نوع دانشگاه یا کالج، بودجه و علایق شخصی خود را نیز در نظر بگیرید.

چرا تحصیل در دانشگاه های مالزی؟

تحصیل در مالزی یعنی درس خواندن در کشوری توسعه یافته و دانشگاه‌‌هایی با اعتبار جهانی! مالزی میزبان بیش از 150,000 دانشجوی بین المللی از 140 کشور جهان است.

سیستم آموزشی دانشگاه‌ های مالزی، مطابق استاندارهای معتبر بین المللی و جهانی است. اگر شما هم با امتیازات و ویژگی‌های دانشگاه‌های مالزی آشنا شوید با ما هم عقیده خواهید شد که شگفتی‌های دانشگاه‌های مالزی تمام شدنی نیستند.

مزایای تحصیل در دانشگاه‌ های مالزی

 • دو دانشگاه ناتینگهام و موناش، شعبه‌هایی از معتبرترین دانشگاه‌ های دنیا در مالزی هستند.
 • در جنوبی‌ترین شبه جزیره مالزی با فاصله 5 کیلومتری از سنگاپور، پردیسی وسیع با مساحت 350 هکتار وجود دارد که به وسیله هشت شعبه از برترین دانشگاه‌های سراسر جهان اداره می‌شود.
 • مدرک اکثر دانشگاه‌ های مالزی، مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات در ایران است!
 • در مالزی می‌توانید بدون دغدغه و نگرانی از هزینه‌های بالایی که در کشورهای اروپایی به شما تحمیل می‌شود، دوران تحصیل بی‌حاشیه و مقرون به صرفه‌ای را سپری کنید.
 • زبان تحصیلی دانشگاه‌ های مالزی در اکثریت دانشگاه‌های این کشور، انگلیسی است.
 • برای ورود به دانشگاه‌ های مالزی شرط سنی مهم نیست، چون علاق‌مندان به تحصیل هر سن و سالی که داشته باشند، می‌توانند راهی مهد آمال و آرزوهای خود در دانشگاه شوند.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید در مقاله 10 مزیت تحصیل در مالزی به تفصیل درباره جذابیت‌های تحصیل در این کشور پرداخته‌ایم.

دانشگاه های مالزی

از مالزی چه می‌دانید؟

مالزی (Malaysia) کشوری آسیایی با مساحت حدود 330 هزار کیلومتر است.

موقعیت جغرافیایی مالزی این کشور را تبدیل به شبه جزیره‌ای کرده است که نیمی از آن هم مرز تایلند و نیم دیگر جزیره مشترک با اندونزی است.

این وسعت و موقعیت جغرافیایی، پیشکش دریای جنوب چین به مالزی است؛ به لطف این دریا کشور مالزی به 11 ایالت و 2 ناحیه فدرال (کوالالامپور و پوتراجا) در شبه جزیره مالزی و 2 ایالت و 1 ناحیه فدرال (لابوآن) در شرق تقسیم شده است. جالب است بدانید فاصله دو ایالت مالزی 640 کیلومتر است.

زیبایی‌هایی مالزی فقط به طبیعت بکر، جنگل‌های بارانی، نژاد و مذاهب مختلف ختم نمی‌شود؛ مالزی مقصدی دل‌انگیز برای سفر تفریحی، تحصیلی و خانوادگی است.

برخی دلایل محبوبیت این کشور را با هم بخوانیم:

 • بازارها و مراکز خرید رنگارنگ مالزی هر کسی با هر سلیقه‌ای راضی می‌کند.
 • مساجد مسلمانان، معابد بودایی، زیارتگاه‌های هندوها نشان از آزادی مذاهب در مالزی است.
 • در مالزی همیشه فستیوال‌ها و جشنواره‌های مفرح وجود دارد.
 • سیستم حمل و نقل و بهداشت و درمان مالزی خدمات‌رسانی فوق‌العاده‌ای دارد.
واحد پول مالزی رینگیت بوده و زبان رسمی مردم مالایی است.

لیست دانشگاه‌ های معتبر مالزی

در کل دانشگاه‌ ها در مالزی به دو دسته دانشگاه‌ های خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند. ما در ادامه به فهرستی از بهترین دانشگاه های مالزی اشاره می‌کنیم:

 • دانشگاه مالایا مالزی
 • دانشگاه پوترا مالزی
 • دانشگاه تکنولوژی مالزی
 • دانشگاه ملی مالزی
 • دانشگاه علوم مالزی
 • دانشگاه تیلورز مالزی
 • دانشگاه سان وی مالزی
 • دانشگاه یو سی اس آی مالزی
 • دانشگاه ای پی یو مالزی
 • دانشگاه ناتینگهام مالزی
 • دانشگاه موناش مالزی
 • دانشگاه علم و تکنولوژی مالزی
 • دانشگاه یونیسل مالزی
 • دانشگاه ژئومتیکا مالزی
 • دانشگاه مهسا مالزی
 • دانشگاه لیم کوک وینگ
 • دانشگاه ام ام یو مالزی

دانشگاه های دولتی مالزی

به دانشگاه های دولتی مالزی، موسسات عمومی هم می‌گویند. در واقع  دانشگاه های دولتی، موسسات آموزش عالی با بودجه دولتی بوده که زیر نظر وزارت آموزش مالزی هستند. در کل می‌توان آنها را به سه دسته عمده تقسیم نمود:

 • دانشگاه های پژوهشی
 • دانشگاه های متمرکز
 • دانشگاه های جامع

در ادامه به معتبرترین دانشگاه های دولتی مالزی اشاره می‌کنیم:

دانشگاه مالایا مالزی (UM)

دانشگاه um مالزی

دانشگاه مالایا مالزی قدیمی‌ترین دانشگاه‌ دولتی مالزی است که در شهر کوالالامپور قرار دارد. این دانشگاه بالاترین رنکینگ  را از آن خود نموده و جزو بهترین دانشگاه های مالزی است.

 • در رتبه بندی QS World University Rankings 2021 دانشگاه مالایا در رتبه 59 جهانی و رتبه 9 در میان دانشگاه‌های آسیا قرار دارد.
 • دانشگاه مالایا حدود 21,050 نفر دانشجو دارد.
 • 14580 دانشجو در مقطع کارشناسی و 13700 دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد سهم این دانشگاه در توسعه علم و بهره‌وری در کشور مالزی است.
 • سهم 20 درصدی دانشجویان خارجی از 90 کشور دنیا، 3,500 نفر از 27,000 دانشجو است.

دانشگاه پوترا مالزی (UPM)

دانشگاه upm مالزی

دانشگاه upm مالزی یکی از دانشگاه‌ های دولتی تحقیقاتی در مالزی است که با قدمت 70 ساله جایگاه علمی شناخته شده ای در دنیا دارد. پوترا دانشگاهی با مقالات بین‌المللی متعدد و پیشرو در کسب رتبه‌های بالای ملی و بین المللی است. رنکینگ 28 آسیا و 132 بین المللی در سال 2021 جایگاه ویژه این دانشگاه را نشان می‌دهد.

دانشگاه ملی مالزی (UKM)

دانشگاه ukm مالزی

بگذارید برایتان از دانشگاه ژنومیک و میکروبیولوژی بگوییم که از سال 2001 تا 2005 بیش از 50 میلیون دلار بورسیه تحصیلی را از آن خود کرده است. کسب رنکینگ 141 جهانی و 35 آسیایی برگ افتخاری از دانشگاه ملی مالزی در سال 2021 بود. خبر خوب این که دانشگاه UKM مالزی دارای 17,000 بوده که در رشته‌های مهندسی، حقوق و سیاسی مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه تکنولوژی مالزی (UTM)

دانشگاه utm مالزی

دانشگاه فناوری مالزی، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه فنی مهندسی مالزی با رنکینگ 187 جهانی و 39 آسیایی است. متقاضیان تحصیل در مالزی در دانشگاه utm مالزی می‌توانند در طیف وسیعی از رشته‌های علوم، علوم پزشکی، مهندسی پزشکی، مدیریت منابع انسانی به صورت کاملاً تخصصی تحصیل کنند. یکی از دلایل اصلی شهرت این دانشگاه داشتن اساتید مجرب و فعالیت‌های فوق العاده دانشجویی است.

دانشگاه علوم مالزی (USM)

دانشگاه usm مالزی

اگر مایل هستید در دانشگاه تحقیقاتی و پژوهشی با 17,000 دانشجو تحصیل کنید، باید به دانشگاه USM مالزی یا همان دانشگاه علوم مالزی با رنکینگ 142 جهانی و 34 آسیایی سری بزنید.

این دانشگاه شامل سه مجموعه دانشگاهی مجزا است.

 • دانشکده علوم در جزیره پیانگ (Penang)
 • دانشکده مهندسی که در 30 کیلومتری دانشکده علوم  قرار دارد.
 • و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی که در سواحل شرقی مالزی در کلانتان (Kelantan) قرار دارد.

دانشگاه صباح مالزی

دانشگاه صباح مالزی یا به اختصار UMS یکی از دانشگاه های دولتی شناخته شده در این کشور است. این دانشگاه همچنین رشد شخصی دانشجویان خود را در اولویت قرار داده تا از آنها رهبران لایق و متعهد بسازد.

دانشگاه صباح مالزی در منطقه‌ای خوش آب و هوا و زمینی وسیع بنا شده. در واقع UMS یکی از زیباترین دانشگاه های مالزی بوده که دارای چشم اندازهای جذاب، فضایی سرسبز و ساختمانی مدرن است. در واقع، UMS تنها دانشگاه در مالزی است که دارای ساحل و اسکله است!

دانشگاه صباح مالزی از زمان تأسیس، تلاش‌های مستمری برای توسعه زیرساخت‌های مدرن و در عین حال حفظ جانوران موجود انجام داده است. امکانات متنوع دانشگاه دولتی صباح مالزی نظیر:

 • کتابخانه‌های جامع
 • ابزار و آزمایشگاه‌های آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته
 • آزمایشگاه‌های چند رسانه‌ای
 • وای فای
 • اینترنت و امکانات آنلاین
 • مراکز ورزشی
 • فضای سبز
 • خوابگاه دانشجویی
 • و…

دانشگاه‌ های خصوصی مالزی

StudyKL برایتان گلچینی از بهترین دانشگاه های مالزی را انتخاب کرده‌ است. با بهترین دانشگاه های خصوصی مالزی آشنا شوید.

دانشگاه تیلورز مالزی (TAYLORS)

دانشگاه taylor مالزی

علاقه‌مندان به صنعت توریسم و جهانگردی در دانشگاه تیلورز مالزی گرد هم جمع شده‌اند. این دانشگاه لقب قدیمی‌ترین و بزرگترین مرکز مهمانداری و مدیریت توریسم در جنوب شرق آسیا را به دوش می کشد. کسانی که مایل به تحصیل در مالزی و علی الخصوص دانشگاه تیلورز هستند بهتر است با افتخارات و جوایز دریافتی این دانشگاه آشنا شوند:

 •  2 جایزه طلایی PATA
 • جایزه پلاتینی مهمانداری آسیا (HAPA) به خاطر ممتاز بودن در آموزش توریسم و مهمانداری

علاوه بر همه این‌ها دانشگاه تیلورز، بزرگ‌ترین مرکز پیش دانشگاهی مالزی نیز هست که رشته‌های قابل انتقال دارد. تیلورز یکی از برترین دانشگاه های مالزی است که می‌توان در آن ادامه تحصیل داد.

همچنین باید بدانید که دانشگاه تیلورز مالزی دارای بورسیه ها و کمک هزینه های شگفت‌انگیزی برای دانشجویانش است. نظیر این بورسیه ها:

 • بورسیه کلاس جهانی دانشگاه تیلور
 • بورسیه شایستگی دانشگاه تیلور
 • بورسیه استعدادهای درخشان دانشگاه تیلور
 • بورسیه ورزشی دانشگاه تیلور
 • بورسیه جامعه دانشگاه تیلور
 • جایزه تعالی تیلور
 • جایزه تمایز تیلور

دانشگاه سان‌ وی مالزی 

دانشگاه sunway مالزی

رسالت دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی سان وی، تربیت رهبران و مدیرانی است که در آینده، کرسی‌های مهمی را در جامعه به عهده بگیرند. ارائه آموزش‌های با کیفیت و خدمات مطلوب، گام‌های بلند دانشگاه در طی این مسیر است. کسب رتبه 1 برای «تجربه آموزش جامع» و «دروس کیفی و استخدامی» نشانی از موفقیت سان‌وی در همین راستا است.

این مقاله مجالی برای لیست کردن تمام افتخارات دانشگاه سان وی مالزی نیست فقط بدانید:

 • دانشگاه سان وی مالزی در رتبه بندی آسیایی QS موفق به کسب رتبه برتر در میان دانشگاه‎‌ های مالزیایی و کالج های دانشگاهی شده است.
 • دانشگاه سان وی در ارزیابی SETARA 2017 از مؤسسات آموزش عالی مالزی رتبه 5 ستاره به خاطر امکانات و استخدام دریافت کرده است.
 •  sunway یکی از یازده دانشگاهی است که به وسیله دانشگاه اقتصاد دیجیتال مالزی، رتبه دانشگاه برتر فناوری دیجیتال را از آن خود کرده است.

دانشگاه UCSI مالزی

دانشگاه ucsi مالزی

دانشگاه UCSI مالزی یک مرکز علمی در قلب مالزی و شهر کولالامپور است که طیف وسیعی از آموزش‌های آکادمیک زیر را به دانشجویان ارائه می‌دهد:

 • مدیریت
 • حسابداری
 • آی تی
 • روانشناسی
 • موسیقی
 • داروسازی
 • پرستاری و پزشکی
 • مهندسی
 • علوم پایه

دانشگاه نوآوری و فن‌آوری آسیا و اقیانوسیه مالزی (APU)

دانشگاه apu مالزی

دانشگاه نوآوری و فناوری آسیا و اقیانوسیه، مکانی متفاوت برای آموختن فناوری‌های نوین و مشاهده تأثیر آن در زندگی روزمره است. از افتخارات دانشگاه APU مالزی کسب جوایز بسیار در زمینه آموزش‌های تخصصی، تحقیق-توسعه است.

از جوایز ارزنده فعالیت‌های دانشجویی این دانشگاه هم نمی‌توان حرفی به میان نیاورد. جالب است بدانید دانشگاه نوآوری و فن‌آوری آسیا و اقیانوسیه معروف به دانشگاه قرن بیست و یکم است.

دانشگاه ناتینگهام مالزی

دانشگاه ناتینگهام مالزی

وقت آن رسیده که با اولین شعبه‌ی دانشگاه‌ های انگلیسی در خارج از این کشور آشنا شوید. دانشگاه ناتینگهام مالزی، نماینده دانشگاه ناتینگهام انگلستان است که در سال 1881 به عنوان دانشگاهی اجتماعی تأسیس شد.

پس از پایان سال 1999 بود که دانشگاه نانتینگهام مجوز احداث شعبه در سایر کشورها را دریافت کرد. ثمره این تلاش افتتاح شعبه مالزی دانشگاه ناتینگهام در سال 2000 بود. در حال حاضر مجتمع آموزشی ناتینگهام با ایجاد دانشکده‌های مختلف در زمینه‌های گوناگون، یکی از پایه‌های اصلی آموزش در اروپا به حساب می‌آید.

دانشگاه موناش مالزی (MONASH)

دانشگاه موناش مالزی

از این بهتر نمی‌شود، دانشگاه MONASH مالزی یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌ های استرالیا در مالزی است که آمادگی پذیرش دانشجو از سراسر جهان را دارد. ضمن آن که این مرکز آموزشی اولین دانشگاه خارجی است که در کشور مالزی آغاز به کار کرد.

دانشگاه علم و تکنولوژی مالزی

دانشگاه must مالزی

برای تحصیل در رشته‌های فنی می‌توانید به 33 کیلومتری شهر کوالالامپور بروید تا از مزیت‌های تحصیل در بزرگ‌ترین دانشگاه علم و تکنولوژی برخوردار شوید. لازم است بدانید، این دانشگاه ثمره توافق و همکاری میان بنیاد Ehsan MUST و مؤسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) است.

دانشگاه UNISEL مالزی

دانشگاه unisel مالزی

دانشگاه UNISEL دانشگاهی تخصصی در رشته‌های صنعتی است که با هدف آماده سازی دانشجویان برای ورود به مشاغل و حرفه‌های صنعتی تأسیس شده است. موقعیت این دانشگاه در منطقه بستاری در 50 کیلومتری کوالالامپور است.

دانشگاه ژئومتیکا مالزی

دانشگاه ژئومتیکا مالزی

دانشگاه Geomatika مالزی با نام اختصاری (GUC) به عنوان یک مرکز حرفه‌ای در سال 2000 فعالیتش را آغاز نمود. درخواست برای ثبت نام در این دانشگاه وقتی شروع کرد رشته نقشه برداری زمین را به لیست رشته‌ها و تخصص‌هایش افزود. بعد از آن دانشجویان بسیاری متقاضی تحصیل در دانشگاه ژئومتیکا شدند و این مرکز آموزشی توانست تأییدیه وزارت آموزش را دریافت نماید.

از طرفی تعامل و ارتباط مستمر این دانشگاه با سهامداران مختلف، تضمین خوبی برای ارائه خدمات باکیفیت است.  تا به امروز، گروه آموزشی Geomatika پردیس‌های ماهواره‌ای را در کوچینگ، کوتا کینابالو و کنینگاو ایجاد نموده و در حال برنامه ریزی برای راه اندازی چند پردیس دیگر در مالزی و خارج از کشور ظرف 3 سال است. GUC متعهد به ارائه آموزش عالی و با کیفیت بالا به دانشجویان محلی و بین المللی است.

دانشگاه ماهسا مالزی

دانشگاه مهسا مالزی

MAHSA (آکادمی علوم بهداشت متفقین مالزی) در سال 2004 توسط پروفسور تان سری راه اندازی شد. پروفسور تان سری یک پزشک بالینی بوده و رئیس دانشگاه MAHSA مالزی نیز هست. با مدیریت و رهبری او امروزه دانشگاه مهسا به یک موسسه آموزش عالی مالزیایی مبدل گردیده است.

این دانشگاه رشته‌های نظیر پزشکی، علوم زیستی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم بهداشتی، پرستاری، بازرگانی، مالی، مدیریت هتلداری، فناوری اطلاعات و مهندسی در سطوح دیپلم، مدرک، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌دهد.

چشم انداز دانشگاه MAHSA مالزی تربیت متخصصان دلسوز برای خدمت به نیازهای کشور در راستای اهداف ملی و برنامه‌های تحول دولت در قرن بیست و یکم است. پردیس جدید این دانشگاه 48 هکتار بوده و در بندر ساوجانا پوترا ساخته شده. امروزه دانشگاه MAHSA از 75 کشور مختلف آسیایی و استرالیایی، بریتانیایی، ایالات متحده آمریکا و کانادا دانشجو دارد.

دانشگاه MAHSA به طور کامل توسط آژانس صلاحیت مالزی (MQA) به رسمیت شناخته شده و معتبر است. یکی از بهترین دانشگاه های مالزی که می‌توانید روی آن حساب کنید.

دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی

دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی

دانشگاه لیم کوک وینگ کریتیو تکنولوژی (Limkokwing University of Creative Technology) امروزه 30.000 دانشجو از سراسر آفریقا، اروپا و آسیا دارد. ساختمان اصلی دانشگاه لیم کوک وینگ در کشور مالزی است. این دانشگاه با هدف توسعه خلاقانه انتقال فناوری تاسیس شد.

همچنین یکی از اهداف دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی، ایجاد و تقویت پیوندهای استراتژیک با دانشگاه های موجود در سراسر جهان مانند استرالیا، آمریکا، نیوزلند و کانادا است. برای ثبت نام در این دانشگاه کسب حداقل نمره آزمون انگلیسی (تافل) یا آزمون زبان بین المللی انگلیسی (IELTS) الزامی است.

رشته ها و گرایشات دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی

 • لیسانس هنر معماری
 • لیسانس هنر
 • برنامه ریزی و طراحی شهری
 • لیسانس هنر معماری داخلی
 • لیسانس مهندسی عمران
 • لیسانس مهندسی برق و الکترونیک
 • لیسانس علوم (مطالعات معماری)
 • لیسانس علوم مدیریت
 • ساخت و ساز
 • لیسانس بانکداری و امور مالی
 • لیسانس فنون ورزش سلامتی و مدیریت تناسب اندام
 • لیسانس هنر در مدیریت گردشگری
 • لیسانس حسابداری بازرگانی
 • لیسانس بازرگانی کارافرینی
 • لیسانس بازرگانی مدیریت مهمانداری
 • لیسانس بازرگانی مدیریت منابع انسانی
 • لیسانس بازرگانی در تجارت بین الملل
 • لیسانس بازرگانی در مدیریت لوجستیک
 • لیسانس بازرگانی بازاریابی
 • لیسانس بازرگانی در امور مالی املاک و مسکن
 • لیسانس مدیریت کسب و کار
 • لیسانس مدیریت دولتی
 • لیسانس هنر در فنون طراحی صنعتی
 • لیسانس هنر تصویر سازی خلاقانه در عکاسی دیجیتالی
 • لیسانس طراحی در طراحی حرفه ای (ارتباطات بصری)
 • لیسانس طراحی در طراحی حمل و نقل
 • لیسانس علوم در سیستم هوشمند بازرگانی
 • لیسانس علوم کامپیوتر در فناوری رایانش ابری
 • لیسانس علوم در محاسبات سیار
 • لیسانس علوم در فناوری اطلاعات بازرگانی
 • لیسانس علوم در تجارت الکترونیک
 • لیسانس علوم محاسبات انفورماتیک و بصری
 • لیسانس علوم فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • لیسانس علوم فناوری اطلاعات
 • لیسانس علوم فناوری آموزشی
 • لیسانس علوم کارافرینی فنی
 • لیسانس هنر در انیمیشن
 • لیسانس هنر در خلاقیت چند رسانه ای
 • لیسانس هنر توسعه بازی‌های هنری
 • لیسانس هنر در طراحی بازی
 • لیسانس هنر تصاویر متحرک و افکت‌های تصویری
 • لیسانس هنر در خلاقیت رسانه‌ای و فناوری
 • لیسانس هنر خلاقیت محتوی دیجیتالی
 • لیسانس هنر ثبت و ضبط
 • لیسانس طراحی مد
 • لیسانس هنر ارتباطات با روانشناسی
 • لیسانس هنر پخش و روزنامه نگاری
 • لیسانس هنر فیلم و تلویزیون دیجیتالی
 • لیسانس هنر مدیریت مناسبت‌ها و رویدادها
 • لیسانس هنر ارتباطات حرفه‌ای
 • لیسانس ارتباطات رسانه ی دیجیتالی

دانشگاه ام ام یو مالزی

دانشگاه MMU مالزی

دانشگاه چند رسانه ای (MMU) مالزی به عنوان یک موسسه آموزش عالی در تلاش برای تربیت نسل‌های جدید، رهبران آینده شهرت دارد. همچنین این دانشگاه فرصت‌هایی را برای ایجاد برنامه‌های درسی فراهم نموده تا بعداً بتواند به صنعت نوظهور فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور (که مطابق با مدل سیلیکون ولی استنفورد در ایالات متحده است) کمک کند.

دانشگاه MMU مالزی دارای 3 پردیس است. اولین آن در Melaka و 2 پردیس دیگر در شهرهای Cyberjaya و Johor ساخته شده‌اند. ام ام یو در ابتدا به عنوان یک کاتالیزور پروژه‌های تحقیقاتی آغاز به کار نمود. امروزه این دانشگاه میزبان 13 مرکز تحقیقاتی بوده که بر حوزه‌های خاص مانند فناوری نانو، میکروسیستم‌ها، بیومتریک، واقعیت مجازی، مایکروویو، و مخابرات، مهندسی، فوتونیک، رباتیک پیشرفته و تجارت تمرکز دارند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی

در کل باید اینطور گفت که هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی شامل چند مورد می‌شود:

 • هزینه اخذ ویزای تحصیلی مالزی
 • هزینه بلیط هواپیما
 • هزینه اسکان و خوابگاه
 • هزینه کتاب
 • شهریه دانشگاه
 • و…

بجز هزینه کتاب و بلیط، دیگر هزینه ها کاملا وابسته به نوع دانشگاهی است که انتخاب می‌کنید. همچنین باید بدانید هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی مالزی با هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کاملا متفاوت است.

هزینه های زندگی دانشجویی در مالزی 2022

هزینه های زندگی دانشجویی در مالزی بین 450 تا 800 یورو در ماه است. 1 یورو برابر با 5 رینگت مالزی می‌باشد. هزینه غذا در مالزی نیز بین 200 تا 350 یورو در ماه است. برخی از قیمت های متوسط ​​محصولات غذایی در مالزی سال 2022 عبارتند از:

 • 1 قرص نان: 0.70 یورو
 • 1 لیتر شیر: 1.40 یورو
 • 12 تخم مرغ: 1.15 یورو
 • 1 کیلوگرم پنیر سفید: 9.50 یورو
 • 1 کیلوگرم سیب: 2.10 یورو
 • 1 کیلوگرم موز: 1.15 یورو
 • 1 وعده غذایی در رستوران های مقرون به صرفه: 2 یورو

همچنین هزینه گرفتن خوابگاه دانشجویی در مالزی چیزی حدود 255 یورو الی 680 یورو است. البته که خوابگاه دانشگاه بسیار برایتان به صرفه خواهد بود و شاید کمتر از این‌ها خرج روی دستتان بگذارد. اگر توانایی مالی خوبی دارید اجاره آپارتمان نیز فکر خوبی است.

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه های مالزی

هر کدام از دانشگاه های مالزی، سیستم خاصی برای پذیرش و ثبت نام دارد که در وب سایت دانشگاه به طور کامل از آن صحبت شده است. بنابراین قبل از آماده کردن مدارک بهتر است، دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظرتان را آماده کنید. هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، می توانید مدارک لازم را آماده کرده و برای دانشگاه ارسال کنید.

مدارک عمومی برای تحصیل در دانشگاه‌ های مالزی

همان طور که گفته شد مدارک لازم برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت است، ولی برای اطلاع شما برخی از مدارک عمومی لازم برای تحصیل در مالزی را لیست کرده‌ایم.

 • اسکن آخرین مدرک تحصیلی (دیپلم دبیرستان یا لیسانس دانشگاه)
 • کارنامه همراه با سوابق تحصیلی قبلی
 • اسکن پاسپورت و شناسنامه
 • ارائه نمرات تست اولیه
 • مدارک لازم برای دریافت کمک هزینه تحصیلی
 • توصیه نامه و تأیید اساتید، مدیران یا مسئولین مرکز آموزشی قبلی
 • نمونه کارها، امتیازات و نمونه‌های نوشتاری

مدرک زبان موردنیاز برای گرفتن پذیرش دانشگاه های مالزی

مدرک زبان یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های مالزی به کارتان می‌آید. از آنجایی که اکثر دانشگاه های مالزی بخصوص دانشگاه های بین المللی آن به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، داشتن مدرک زبان آیلتس و تافل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

البته فقط در دست داشتن این مدرک کافی نیست! شما باید حداقل نمره قبولی را کسب نموده باشید. نمره قبولی آزمون آیلتس و تافل برای تحصیل در دانشگاه های مالزی به این گونه است:

 • مدرک زبان مورد نیاز برای مقطع کاردانی آیلتس 5
 • مدرک زبان لازم برای تحصیل کارشناسی آیلتس 5.5
 • مدرک زبان برای تحصیل کارشناسی ارشد مالزی، آیلتس با نمره 6
توجه داشته باشید که هر دانشگاهی در مالزی قوانین و شرایط خاصی برای مدرک زبان دارد. البته اکثر دانشگاه های معتبر مالزی قوانین یکسانی برای در خصوص مدرک زبان موردنیاز و نمره قبولی ارائه می‌دهند.

اپلای دانشگاه های مالزی

Apply به معنی درخواست برای پذیرش است. یکی از مهم‌ترین کارهایی که یک دانشجو باید انجام دهد اپلای دانشگاه است. در واقع تا اینکار را انجام ندهید، نمی‌توانید ویزای تحصیلی مالزی بگیرید! پس اپلای دانشگاه های مالزی امر خیلی مهمی است.

البته پذیرش تحصیلی (Admission) فقط جزئی از فرآیند اپلای دانشگاه های مالزی است؛ برای مثال دریافت فرم‌های مربوط به ویزا، تعیین وقت سفارت و تهیه بلیط هواپیما جزئی از این فرآیند محسوب می‌شود.

در همین میان باید بدانید که Applicant به فردی می‌گویند که متقاضی پذیرش از مراکز تحصیلی باشد. اگر موفق به Admission یا همان پذیرش تحصیلی شوید وارد مرحله Offer دانشگاه خواهید شد. به زبان ساده آفر به معنای پیشنهاد نیز هست.

ددلاین دانشگاه های مالزی

ددلاین واژه آشنایی برای دانشجویان بین‌ المللی است. منظور از ددلاین همان ضرب العجل دانشگاه ها برای پذیرش است. به عبارت بهتر ددلاین آخرین فرصتی است که می‌توانید برای دریافت پذیرش دانشگاه‌ های مالزی، اپلیکیشن آنلاین را ثبت (submit) کنید.
همان‌طور که می‌دانید ددلاین و آخرین زمان پذیرش دانشگاه‌ های مختلف با هم فرق دارد؛ بهترین روش برای اطلاع از آخرین مهلت سر زدن به وب سایت دانشگاه است.
ددلاین بیشتر دانشگاه های دنیا از اول دسامبر به بعد باز می‌شود، جالب است بدانید از این تاریخ به بعد، هر روز که بگذرد تعداد دانشگاه‌هایی که پذیرش دارند کمتر می‌شود. بنابراین بهتر است با اقامت مالزی، مقدمات لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر را قبل از این تاریخ تهیه کنید.

برای اطلاع از ددلاین دانشگاه های مالزی با کارشناسان StudyKL تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

سوالات متداول درباره دانشگاه های مالزی

ارزان ترین مدرک در مالزی کدام است؟

معمولا برای هر مدرکی بجز پزشکی درخواست بدهید، ارزان خواهد بود. بخصوص اگر دانشگاه‌ های ارزانی مانند مالایا، دانشگاه صباح، دانشگاه یونی مپ مالزی را انتخاب کنید.

هزینه مدرک لیسانس در مالزی چقدر است؟

شهریه دوره کارشناسی برای تحصیل در سال 2022-2023 لیسانس امور مالی، مدیریت و تجزیه و تحلیل کسب و کار 37000 رینگیت، لیسانس مدیریت تجارت بین الملل 39700 رینگیت، لیسانس مطالعات مدیریتی 39600 رینگیت، لیسانس مطالعات ارتباطات بین المللی 38300 رینگیت و…

بهترین شهرها برای زندگی دانشجویی در مالزی کدام است؟

کوالالامپور، پنانگ، جوهور و سلانگور

ارزان ترین دانشگاه های مالزی کدام است؟

دانشگاه مالایا، دانشگاه پوترا مالزی، دانشگاه آزاد مالزی، دانشگاه USCI، دانشگاه مالزی، پرلیس (یونی مپ) و دانشگاه صباح مالزی.

معتبرترین دانشگاه های مالزی، کدام دانشگاه ها هستند؟

دانشگاه مالایا، دانشگاه کبانگ سان، دانشگاه اوتارا، دانشگاه ساینز مالزی، دانشگاه پوترا و…

آیا مالزی دارای شعب از معتبرترین دانشگاه های دنیا نیز هست؟

بله. شعب دانشگاه هایی مانند ناتینگهام انگلستان، سان وی و موناش استرالیا در مالزی دایر است.

آیا مدارک تحصیلی مالزی در سایر کشورهای دنیا معتبر است؟

بله، از مقاطع تحصیلی پایه مانند مهدکودک گرفته تا لیسانس و دکتری در سراسر دنیا به رسمیت شناخته می‌شود.

آیا امکان تحصیل ایرانی ها در دانشگاه های پزشکی مالزی هست؟

بله؛ ولی برای تحصیل پزشکی در مالزی نه تنها ایرانیان بلکه بیشتر دانشجویان بین المللی، با چالش‌هایی رو به رو خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است با کارشناسان ما در تیم StudyKL تماس بگیرید.

پذیرش دانشگاه های مالزی با StudyKL

StudyKL، تخصصی‌ترین مرجع، برای اخذ پذیرش در کلیه مقاطع تحصیلی است. اخذ ویزا و اقامت 5 ساله، نمایندگی بیش از 70 دانشگاه، کالج، مدرسه بین المللی، آموزشگاه زبان در کشور مالزی، دستاورد سال‌ها فعالیت تخصصی ما است.

به ما اعتماد کنید تا بهترین دانشگاه مالزی متناسب با شرایط و بودجه‌ را به شما معرفی کنیم و پذیرشش را در کمترین زمان ممکن برایتان اخذ نماییم.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.