تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
بهترین دانشگاه‌ های مالزی

دانشگاه‌ های مالزی

زمان مطالعه: 17 دقیقه
4.8/5 - (333 امتیاز)

دانشگاه های مالزی انتخاب 150.000 دانشجوی خارجی از 140 کشور دنیا است؛ چراکه شرایط پذیرش آسانی داشته و برای اپلای کردن نیازی به کنکور یا ارائه مدرک زبان نخواهید داشت! در مقایسه با سایر کشورهای آسیایی می‌توان گفت اکثر دانشگاه‌ های کشور مالزی معتبر هستند و از طرفی شهریه مقرون به صرفه‌ای هم دارند. در این مقاله به معرفی دانشگاه‌های دولتی و خصوصی مالزی و همچنین شرایط و مدارک پذیرش، اپلای و ددلاین آنها می‌پردازیم. همچنین اگر دوست دارید در یکی از دانشگاه‌های خوب مالزی ثبت نام کنید با STUDYKL تماس بگیرید.

video
play-rounded-fill

چرا دانشگاه‌ های مالزی بهترین گزینه برای تحصیل هستند؟

 • بزرگ‌ترین مزیت دانشگاه‌ های مالزی این است که رشته‌هایی را ارائه می‌دهند که نیاز بازار کار است. حتی این مراکز علمی رشته‌هایی را طراحی می‌کنند که مورد نیاز جامعه شناخته شده؛ از همین رو دانشجویان به محض فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی، می‌توانند وارد بازار کار شوند. 
 • سیستم آموزشی دانشگاه‌های خوب مالزی، مطابق استاندارهای معتبر بین المللی و جهانی است. اگر شما هم با امتیازات و ویژگی‌های این مراکز علمی آشنا شوید با ما هم عقیده خواهید شد.
 • تحصیل در مالزی یعنی درس خواندن در کشوری توسعه یافته و دانشگاه‌‌هایی با اعتبار جهانی! مالزی میزبان بیش از 150,000 دانشجوی بین المللی از 140 کشور جهان است که ایرانی ها نیز جزو این دانشجویان هستند.

چرا دانشگاه های مالزی؟

فهرست بهترین دانشگاه‌ های مالزی

اگر می‌خواهید نام بهترین دانشگاه های مالزی را بدانید و فهرستی از آنها را در دست داشته باشید نظرتان را به این بخش جلب می‌کنیم:

 • دانشگاه مالایا مالزی (University of Malaya Malaysia)
 • دانشگاه علوم مالزی (University of Science Malaysia)
 • دانشگاه پوترا مالزی (Putra University Malaysia)
 • دانشگاه ملی مالزی (Kebangsaan University Malaysia)
 • دانشگاه تکنولوژی مالزی (University of Technology Malaysia)
 • دانشگاه تیلورز مالزی (Taylors University Malaysia)
 • دانشگاه یو سی اس آی مالزی (UCSI University Malaysia)
 • دانشگاه پتروناس مالزی (PETRONAS)
 • دانشگاه اوتارا مالزی (University of Utara Malaysia)
 • دانشگاه فناوری مارا (Mara University of Technology Malaysia)
 • دانشگاه بین المللی آی ان تی آی (INTI International University Malaysia)
 • دانشگاه سان وی مالزی (Sunway University Malaysia)
 • دانشگاه ای پی یو مالزی (APU University Malaysia)
 • دانشگاه مدیریت و علوم (MSU)
 • دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی (IIUM)
  دانشگاه تناگا نشنال (UNITEN)
 • دانشگاه پاهانگ مالزی (UMP)
 • دانشگاه تونکو عبدالرحمن (UTAR)
 • دانشگاه پندیدیکان سلطان ادریس (UPSI)
 • دانشگاه ترنگانو مالزی (UMT)
 • دانشگاه ساراواک مالزی (UNIMAS)
 • دانشگاه صباح مالزی (UMS)
 • دانشگاه پرلیس مالزی (UniMAP)
 • دانشگاه کوالالامپور (UniKL)
 • دانشگاه ام ام یو مالزی (MMU University Malaysia)
 • دانشگاه ناتینگهام مالزی (University of Nottingham Malaysia)
 • دانشگاه موناش مالزی (Monash University Malaysia)
 • دانشگاه علم و تکنولوژی مالزی (University of Science and Technology Malaysia)
 • دانشگاه یونیسل مالزی (Unicel University Malaysia)
 • دانشگاه ژئومتیکا مالزی (University of Geomatics Malaysia)
 • دانشگاه ماهسا مالزی (Mahsa University Malaysia)
 • دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی (Limkokwing University Malaysia)

رنکینگ جهانی دانشگاه‌های مالزی 2024

باید بدانید که دانشگاه‌ های مالزی از نظر هزینه و رتبه تفاوت‌های زیادی با هم دارند. اکثر دانشجویان بین المللی دوست دارند در دانشگاه های معتبر جهان درس بخوانند! اگر شما هم یکی از این افراد هستید توجهتان را به رتبه دانشگاههای مالزی در جهان 2024 جلب می‌کنیم:

نام دانشگاه‌ موقعیت مکانی در مالزی رنکینگ 2024
دانشگاه UM مالزی کوالالامپور 65
دانشگاه USM مالزی جورج تاون 137
دانشگاه UPM مالزی سری کمبانگان 158
دانشگاه UKM مالزی بانگی 159
دانشگاه UTM مالزی جوهور بهرو 188
دانشگاه TAYLORS مالزی سوبانگ جایا 284
دانشگاه UCSI مالزی کوالالامپور  300
دانشگاه UTP مالزی سری اسکندر 307
دانشگاه MMU مالزی سایبرجایا 538
دانشگاه UiTM مالزی شاه عالم 555
دانشگاه سان‌وی مالزی سوبانگ جایا 586
دانشگاه APU مالزی کوالالامپور 630 – 621
دانشگاه IIUM مالزی گومبک 720 – 711
دانشگاه UNITEN مالزی پوتراجایا 770– 761
دانشگاه PAHANG مالزی پکان 790 – 781

در سال 2023 برترین دانشگاه دولتی مالزی، دانشگاه مالایا (UM) رتبه نهم را در میان 10 دانشگاه برتر آسیا به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، دانشگاه تیلورز، برترین دانشگاه خصوصی مالزی در رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیا، رتبه 49 را کسب نموده و به جمع 50 دانشگاه برتر آسیا پیوست.

انواع دانشگاه مالزی

 1. دانشگاه دولتی: این دسته از دانشگاه‌ها تحت نظارت دولت مالزی بوده و اکثر دانشجویان آن، مالزیایی هستند. دانشگاه‌های دولتی مالزی دارای رتبه جهانی بوده و برای تحصیل ارشد و دکتری مناسبند. 
 2. دانشگاه خصوصی یا بین المللی: اکثر دانشگاه‌های بین المللی مالزی، خصوصی هستند. این مراکز علمی دارای سیستم آموزشی روز دنیا و رشته‌های مدرن بوده و برای تحصیل مقطع کارشناسی پیشنهاد می‌شود. دانشگاه‌های خصوصی مالزی دانشجویان خارجی را هم می‌پذیرند و مدارک معتبری به شما ارائه می‌دهند که در تمام دنیا ارزش و اعتبار دارد. شما به محض فارغ التحصیل شدن از دانشگاه‌ های خصوصی مالزی می‌توانید در کشورهای اروپایی و امریکایی مشغول به کار شوید.

STUDYKL با دو دهه تجربه، پذیرش دانشگاه‌ های برتر مالزی را برایتان اخذ می‌کند.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

معرفی دانشگاه های دولتی مالزی

در ادامه به معتبرترین دانشگاه های دولتی کشور مالزی اشاره می‌کنیم:

– دانشگاه مالایا مالزی (UM)

دانشگاههای دولتی مالزی؛ دانشگاه یو ام

دانشگاه مالایا مالزی قدیمی‌ترین دانشگاه‌ دولتی مالزی است که در شهر کوالالامپور قرار دارد. این دانشگاه بالاترین رنکینگ  را از آن خود نموده و جزو دانشگاه های برتر مالزی است.

دانشگاه یو ام، صاحب رتبه 1 مالزی در بین دیگر دانشگاه‌های این کشور و رتبه جهانی 65 در رنکینگ 2024 است.

 • دانشگاه مالایا حدود 17,159 نفر دانشجو دارد.
 • این دانشگاه موفق به دریافت رتبه 9 آسیا در رنکینگ 2024 شده است!

– دانشگاه پوترا مالزی (UPM)

دانشگاه پوترا؛ از دانشگاه های برتر مالزی

دانشگاه UPM مالزی یکی از دانشگاه‌ های دولتی تحقیقاتی در مالزی است که با قدمت 70 ساله جایگاه علمی شناخته شده‌ای در دنیا دارد. پوترا یکی از دانشگاه های دولتی مالزی بوده که رتبه 3 در مالزی را به خود اختصاص داده است. همچنین این دانشگاه با کسب رتبه جهانی 158 در رنکینگ 2024، برتری خود را به دنیا اثبات نمود.

– دانشگاه ملی مالزی (UKM)

دانشگاه ملی جزو دانشگاه های دولتی مالزی

یکی از بهترین دانشگاه های مالزی، دانشگاه ملی یا همان کبانگ ساان می‌باشد. کسب رتبه 159 جهانی و رتبه 4 مالزی، افتخاری است که دانشگاه کبانگ ساان در رنکینگ 2024 به ارمغان آورده! دانشگاه UKM مالزی دارای 17,000 دانشجو بوده که در رشته‌های برق، مکانیک، شیمی، عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی نفت و مدیریت بیزینس مشغول به تحصیل هستند.

– دانشگاه تکنولوژی مالزی (UTM)

دانشگاه‌های مالزی؛ دانشگاه تکنولوژی

دانشگاه فناوری مالزی، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه فنی مهندسی این کشور بوده که در سال 2023 موفق به کسب رتبه 203 جهانی و 5 در میان دیگر دانشگاه‌ های مالزی شده است. همچنین این دانشگاه در رنکینگ جهانی 2024 در جایگاه 188 شد!

متقاضیان تحصیل در دانشگاه تکنولوژی مالزی می‌توانند در طیف وسیعی از رشته‌های علوم، علوم پزشکی، مهندسی پزشکی، مدیریت منابع انسانی به صورت کاملاً تخصصی تحصیل کنند. یکی از دلایل اصلی شهرت این دانشگاه داشتن اساتید مجرب و فعالیت‌های فوق العاده دانشجویی است.

– دانشگاه علوم مالزی (USM)

دانشگاه علوم؛ از دانشگاه های دولتی مالزی

اگر مایل هستید در یکی از دانشگاه های دولتی مالزی با 17,000 دانشجو تحصیل کنید، باید پذیرش  دانشگاه USM را بگیرید. جالب است بدانید دانشگاه ساینز معروف به دانشگاه علوم مالزی در رتبه بندی 2024 موفق به دریافت رتبه 137 شد.

این دانشگاه شامل سه مجموعه دانشگاهی مجزا است: دانشکده علوم در جزیره پیانگ (Penang)، دانشکده مهندسی که در 30 کیلومتری دانشکده علوم  قرار دارد و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی که در سواحل شرقی مالزی در کلانتان (Kelantan) قرار دارد.

– دانشگاه تکنولوژی مارا (UiTM) 

دانشگاه دولتی تکنولوژی مارا به عنوان بزرگترین دانشگاه جامع و یکی از بهترین دانشگاه های مالزی شناخته شده و با ارائه آموزش‌های نوآورانه در زمینه‌های علمی، فناوری و علوم انسانی در آسیا مطرح است. این دانشگاه با داشتن 34 پردیس، 4 کالج تخصصی، 14 دانشکده و 9 مرکز آکادمیک در سراسر مالزی بیش از 500 رشته آموزشی در سطوح پیش دانشگاهی، دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و برنامه‌های حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

UiTM در رتبه‌بندی دانشگاه‌های QS در سطح آسیا سال 2024 در جایگاه 98، در سطح جهانی در جایگاه 555 و در مالزی رتبه را از آن خود نموده است. دانشگاه مارا مالزی با بیش از 700,000 فارغ‌التحصیل در زمینه‌های علمی، فناوری، علوم انسانی و کارآفرینی، فرصت‌هایی را برای شکل‌دهی به رهبران در سطوح ملی، صنعتی و جهانی فراهم می‌کند و با تمرکز بر تعالی آکادمیک، نوآوری، اهداف اجتماعی-اقتصادی، اعتباربخشی جهانی، جهانی‌شدن و فناوری‌های جدید به سمت تبدیل شدن به یک دانشگاه شهره جهانی تا سال 2025 پیش می‌رود.

– دانشگاه بین‌ المللی اسلامی مالزی (IIUM)

دانشگاه بین‌ المللی اسلامی مالزی یا IIUM یک دانشگاه دولتی است که با عنوان “تمن ایلمو و بودی” یا باغ دانش و فضیلت نیز شناخته می‌شود. این دانشگاه که به طور رسمی در تاریخ 20 می 1983 تأسیس شد، از همکاری دولت مالزی و چندین دولت مسلمان و همچنین سازمان همکاری اسلامی (OIC) بهره برد.

دانشگاه دولتی IIUM یک موسسه آموزش عالی جامع است که رشته‌های مختلفی همچون علوم، مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی و هنر را ارائه می‌دهد؛ با این حال ارزش‌های اسلامی در تمامی رشته‌ها گنجانده شده‌اند. دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی با داشتن دانشکده‌های متنوعی چون مهندسی، معماری و طراحی محیطی، زبان‌ها و مدیریت، آموزش، پزشکی، علوم مرتبط با بهداشت، داروسازی، پرستاری، علوم و دندانپزشکی، فضای مناسبی برای ادامه تحصیلات تکمیلی است.

از نظر امکانات IIUM با داشتن امکانات ICT گسترده، کتابخانه‌های متعدد، مرکز فعالیت‌های فرهنگی، پیچیده ورزشی و مسکونی متنوع و همچنین مسجد سلطان حاجی احمد شاه با ظرفیت 9000 نفر، به خوبی از نیازهای دانشجویان پشتیبانی می‌کند. در زمینه آموزش، زبان‌های انگلیسی و عربی به عنوان زبان‌های آموزشی به کار گرفته شده‌اند و دوره‌های آموزشی علوم اسلامی نیز با استفاده از زبان عربی ارائه می‌شوند.

– دانشگاه پاهانگ مالزی (UMPSA) 

دانشگاه پاهانگ که اخیرا به دانشگاه پاهانگ السلطان عبدالله تغییر نام داده، یکی از دانشگاه های دولتی مالزی است که در سال 2002 تاسیس شد. این دانشگاه در زمینه مهندسی و فناوری تخصص دارد. دانشگاه دولتی پاهانگ دارای دو پردیس است. پردیس اصلی در پکان که در 27 جولای 2009 افتتاح شده و تا 10,000 دانشجو و 2,000 کارمند را در خود جای می‌دهد.

این پردیس میزبان 4 دانشکده مهندسی و یک مرکز زبان‌های مدرن است. پردیس دوم در گامبنگ واقع شده که 30 کیلومتری کوانتان و در منطقه صنعتی ساحل شرقی مالزی قرار دارد و تا 5,000 دانشجو را در خود جای می‌دهد. این پردیس شامل 4 دانشکده، 1 موسسه و 2 مرکز آموزشی است.

دانشگاه UMPSA انواع رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد مبتنی بر عمل را ارائه می‌دهد. این رشته ها شامل رشته‌های مهندسی مکاترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی خودرو و فناوری‌های مرتبط است. همچنین دانشگاه پاهانگ ارائه دهنده مدرک دوگانه مهندسی با دانشگاه کارلسروهه آلمان است.

– دانشگاه صباح مالزی (UMS)

دانشگاه صباح مالزی یا به اختصار UMS یکی از دانشگاه های دولتی شناخته شده در این کشور است. این دانشگاه همچنین رشد شخصی دانشجویان خود را در اولویت قرار داده تا از آنها رهبران لایق و متعهد بسازد. دانشگاه صباح مالزی در منطقه‌ای خوش آب و هوا و زمینی وسیع بنا شده است.

در واقع UMS یکی از زیباترین دانشگاه های مالزی بوده که دارای چشم اندازهای جذاب، فضایی سرسبز و ساختمانی مدرن است. در واقع، UMS تنها دانشگاه در مالزی است که دارای ساحل و اسکله است!

دانشگاه صباح مالزی از زمان تأسیس، تلاش‌های مستمری برای توسعه زیرساخت‌های مدرن و در عین حال حفظ جانوران موجود انجام داده است. امکانات متنوع دانشگاه دولتی صباح مالزی شامل کتابخانه‌های جامع، ابزار و آزمایشگاه‌های آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته، آزمایشگاه‌های چند رسانه‌ای، وای فای، اینترنت و امکانات آنلاین، مراکز ورزشی، فضای سبز، خوابگاه دانشجویی و… است.

معرفی دانشگاه‌ های خصوصی و بین المللی مالزی

با بهترین دانشگاه های خصوصی کشور مالزی آشنا شوید:

– دانشگاه تیلورز مالزی (Taylor’s)

دانشگاه های بین المللی مالزی؛ دانشگاه تیلورز

علاقه‌مندان به صنعت توریسم و جهانگردی در دانشگاه تیلورز مالزی گرد هم جمع شده‌اند. این دانشگاه لقب قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین مرکز مهمانداری و مدیریت توریسم در دنیا را به دوش می‌کشد. دانشگاه خصوصی و بین المللی تیلورز در سال 2023 موفق به دریافت رتبه 284 جهانی و 6 در مالزی شده است.

تحصیل در دانشگاه تیلورز مالزی؛ دارنده رتبه 1 آسیای شرقی

این دانشگاه همزمان به شما 2 مدرک می‌دهد! یکی از دانشگاه کوئینزلند استرالیا و دومی از دانشگاه بریستول انگلستان. همچنین تیلورز شرایط ترانسفر نیز دارد. شما می‌توانید به مدت 1 یا 2 سال در مالزی درس بخوانید و تحصیلات خود را در کشورهای پارتنر مانند استرالیا و انگلستان ادامه دهید.

علاوه بر همه این‌ها دانشگاه تیلورز، بزرگ‌ترین مرکز پیش دانشگاهی مالزی نیز هست که رشته‌های قابل انتقال دارد. تیلورز یکی از دانشگاه های برتر مالزی است که می‌توان در آن ادامه تحصیل داد. از طرفی دانشجویانی که معدل بالایی دارند می‌توانند بورسیه‌های قابل توجهی بگیرند که نظیر آنها تخفیف شهریه است.

– دانشگاه نوآوری و فناوری آسیا و اقیانوسیه مالزی (APU)

دانشگاه APU؛ جزو بهترین دانشگاه های مالزی

دانشگاه نوآوری و فناوری آسیا و اقیانوسیه، مکانی متفاوت برای آموختن فناوری‌های نوین و مشاهده تأثیر آن در زندگی روزمره است. از افتخارات دانشگاه APU مالزی کسب جوایز بسیار در زمینه آموزش‌های تخصصی، تحقیق و توسعه است.

دریافت دو مدرک همزمان از مالزی و انگلستان با تحصیل در دانشگاه APU مالزی

از جوایز ارزنده فعالیت‌های دانشجویی این دانشگاه خصوصی در مالزی هم نمی‌توان حرفی به میان نیاورد! جالب است بدانید دانشگاه نوآوری و فن‌آوری آسیا و اقیانوسیه معروف به دانشگاه قرن بیست و یکم است. 

از طرفی ای پی یو یکی از دانشگاه‌هایی است که هر ساله رشد قابل توجهی دارد و رشته‌های به‌روز طراحی می‌کند. همچنین این دانشگاه به شما مدرک همزمان از دانشگاه دِ مونت فورت انگلستان را می‌دهد. 

– دانشگاه سان‌ وی مالزی (SUNWAY)

دانشگاه های خصوصی مالزی؛ دانشگاه سان وی

دانشگاه سان وی نیز جزو دانشگاه های مالزی است که در دسته دانشگاه‌های بین المللی قرار دارد. رسالت دانشگاه خصوصی سان وی، تربیت رهبران و مدیرانی است که در آینده، جایگاه‌های مهمی را در جامعه به عهده بگیرند. ارائه آموزش‌های با کیفیت و خدمات مطلوب، گام‌های بلند دانشگاه در طی این مسیر است. کسب رتبه 1 برای «تجربه آموزش جامع» و «دروس کیفی و استخدامی» نشانی از موفقیت سان‌ وی در همین راستا است.

با تحصیل در دانشگاه سان وی شما همزمان 2 مدرک دریافت می‌کنید؛ یکی از دانشگاه سان وی و دومی از دانشگاه لنکستر انگلستان. همچنین این دانشگاه شرایط انتقالی هم دارد و شما می‌توانید در دانشگاه‌های پارتنر آن ادامه تحصیل دهید.

باید بدانید سان وی رنج متنوعی از رشته‌های روز دنیا را ارائه می‌دهد. در واقع یکی از بهترین دانشگاه‌های مالزی برای تحصیل رشته موسیقی، سان وی است. همچنین رشته‌هایی مانند کامپیوتر، مهندسی و… در این دانشگاه ارائه می‌گردد. ناگفته نماند سان وی دارای کالج پیش دانشگاهی است که مدرک کانادایی به شما ارائه می‌دهد.

– دانشگاه UCSI مالزی

دانشگاه های خصوصی مالزی؛ دانشگاه UCSI

دانشگاه UCSI مالزی یک مرکز علمی در قلب مالزی و شهر کولالامپور است. یو سی اس آی دانشگاهی خصوصی و بین المللی بوده که طیف وسیعی از رشته‌های درسی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. نظیر آنها مدیریت، حسابداری، آی تی، روانشناسی، موسیقی، داروسازی، پرستاری و پزشکی، مهندسی و علوم پایه است.

– دانشگاه پتروناس مالزی (PETRONAS)

دانشگاه پتروناس به اختصار UTP در 10 ژانویه 1997 تاسیس گردید. این دانشگاه در زمینی به مساحت 400 هکتار در موقعیت استراتژیک بندر سری اسکندر، پراک دارالریضوان بنا شده است. جالب است بدانید پتروناس یکی از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت و گاز مالزی است.

UTP رنج متنوعی از برنامه‌های مهندسی، علم و فناوری مرتبط با صنعت را در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. دانشگاه پتروناس مالزی بیش از 22000 فارغ التحصیل داشته که در حال حاضر دارای 4000 دانشجوی کارشناسی و 1000 فارغ التحصیل از سراسر دنیا است. همچنین این دانشگاه دارای بورسیه‌های جذابی است.

– دانشگاه ام ام یو مالزی (MMU)

دانشگاه ام ام یو مالزی

دانشگاه چند رسانه ای مالزی به عنوان یک موسسه آموزش عالی در تلاش برای تربیت نسل‌های جدید، رهبران آینده شهرت دارد. همچنین این دانشگاه مالزی فرصت‌هایی را برای ایجاد برنامه‌های درسی فراهم نموده تا بعداً بتواند به صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور کمک کند.

دانشگاه MMU مالزی دارای 3 پردیس است. اولین آن در Melaka و 2 پردیس دیگر در شهرهای Cyberjaya و Johor ساخته شده‌اند. ام ام یو در ابتدا به عنوان یک کاتالیزور پروژه‌های تحقیقاتی آغاز به کار نمود. امروزه این دانشگاه میزبان 13 مرکز تحقیقاتی بوده که بر حوزه‌های خاص مانند فناوری نانو، میکروسیستم‌ها، بیومتریک، واقعیت مجازی، مایکروویو، و مخابرات، مهندسی، فوتونیک، رباتیک پیشرفته و تجارت تمرکز دارند.

– دانشگاه یونیتن مالزی (UNITEN)

دانشگاه UNITEN مالزی در سال 1999 تحت نظر شرکت برق Tenaga Nasional Berhad، یکی از شرکت‌های پیشرو در جنوب شرقی آسیا، تاسیس شد. UNITEN از 4 دانشکده اصلی تشکیل شده است: دانشکده مهندسی، دانشکده فناوری اطلاعات، دانشکده مدیریت کسب‌وکار و حسابداری و دانشکده اقتصاد انرژی و علوم اجتماعی.

هر دانشکده مجموعه‌ای وسیع از برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد که برای پاسخگویی به نیازهای پویای صنعت و جامعه طراحی شده‌اند. دانشگاه یونیتن در مکانی استراتژیک قرار دارد و دارای 2 پردیس در سلانگور و پوتراجایا است.

این دانشگاه تنها یک مرکز توانمندی آکادمیک نیست؛ بلکه مرکزی برای تحقیق و توسعه نوآورانه نیز محسوب می‌شود. امکانات در یونیتن از آخرین فناوری‌ها برخوردار هستند، از کلاس‌های مدرن گرفته تا کتابخانه‌های گسترده و آزمایشگاه‌های پیشرفته، تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان به بهترین منابع برای سفر آموزشی خود دسترسی دارند. 

– دانشگاه ماهسا مالزی (MAHSA)

دانشگاه ماهسا مالزی

MAHSA (آکادمی علوم بهداشت متفقین مالزی) در سال 2004 توسط پروفسور تان سری راه اندازی شد. پروفسور تان سری یک پزشک بالینی بوده و رئیس دانشگاه MAHSA مالزی نیز هست. با مدیریت و رهبری او امروزه دانشگاه مهسا به یک موسسه آموزش عالی مالزیایی مبدل گردیده است.

این دانشگاه رشته‌های نظیر پزشکی، علوم زیستی، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم بهداشتی، پرستاری در سطوح دیپلم، مدرک، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌دهد. چشم‌انداز دانشگاه MAHSA مالزی تربیت متخصصان دلسوز برای خدمت به نیازهای کشور در راستای اهداف ملی و برنامه‌های تحول دولت در قرن بیست و یکم است.

پردیس جدید این دانشگاه 48 هکتار بوده و در بندر ساوجانا پوترا ساخته شده. امروزه دانشگاه MAHSA از 75 کشور مختلف آسیایی و استرالیایی، بریتانیایی، ایالات متحده آمریکا و کانادا دانشجو دارد.

دانشگاه MAHSA به طور کامل توسط آژانس صلاحیت مالزی (MQA) به رسمیت شناخته شده و معتبر است. یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور مالزی که می‌توانید روی آن حساب کنید. علاوه بر همه این موارد، باید بدانید دانشگاه ماهسا دارای هزینه‌های مناسب برای تحصیل است. 

– دانشگاه ناتینگهام مالزی (Nottingham)

دانشگاه ناتینگهام مالزی

وقت آن رسیده که با اولین شعبه‌ یک دانشگاه‌ انگلیسی در خارج از این کشور آشنا شوید! دانشگاه ناتینگهام مالزی، نماینده دانشگاه ناتینگهام انگلستان بوده که در سال 1881 به عنوان دانشگاهی اجتماعی تأسیس شد. پس از پایان سال 1999 بود که دانشگاه نانتینگهام مجوز احداث شعبه در سایر کشورها را دریافت کرد.

ثمره این تلاش افتتاح شعبه مالزی دانشگاه ناتینگهام در سال 2000 بود. در حال حاضر مجتمع آموزشی ناتینگهام با ایجاد دانشکده‌های مختلف در زمینه‌های گوناگون، یکی از پایه‌های اصلی آموزش در اروپا به حساب می‌آید. امروزه این مرکز علمی یکی از دانشگاه‌های برتر مالزی است.

– دانشگاه موناش مالزی (MONASH)

دانشگاه موناش مالزی

دانشگاه MONASH مالزی یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌ های استرالیا در مالزی است که آمادگی پذیرش دانشجو از سراسر جهان را دارد. ضمن آن که این مرکز آموزشی اولین دانشگاه خارجی است که در کشور مالزی آغاز به کار کرد. دانشگاه موناش جزو دانشگاه‌های خصوصی مالزی نیز به شمار می‌رود.

– دانشگاه علم و تکنولوژی مالزی

دانشگاههای مالزی؛ دانشگاه علم و تکنولوژی

برای تحصیل در رشته‌های فنی می‌توانید روی دانشگاه علم و تکنولوژی حساب کنید. این دانشگاه مالزی در 33 کیلومتری شهر کوالالامپور قرار دارد. لازم است بدانید، دانشگاه علم و تکنولوژی ثمره توافق و همکاری میان بنیاد Ehsan MUST و مؤسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) است.

– دانشگاه UNISEL مالزی

دانشگاه UNISEL مالزی

دانشگاه UNISEL دانشگاهی تخصصی در رشته‌های صنعتی است که با هدف آماده سازی دانشجویان برای ورود به مشاغل و حرفه‌های صنعتی تأسیس شده است. موقعیت این دانشگاه در منطقه بستاری در 50 کیلومتری کوالالامپور است. برای تحصیل در دانشگاه های مالزی، دانشگاه یونیسل گزینه خوبی است.

– دانشگاه ژئومتیکا مالزی (GUC)

دانشگاه ژئومتیکا مالزی

اگر دوست دارید در یکی از برترین دانشگاه های خصوصی مالزی درس بخوانید، ژئومتیکا گزینه خوبی است. دانشگاه Geomatika مالزی با نام اختصاری (GUC) به عنوان یک مرکز حرفه‌ای در سال 2000 فعالیتش را آغاز نمود. درخواست برای ثبت نام در این دانشگاه وقتی شروع کرد رشته نقشه برداری زمین را به لیست رشته‌ها و تخصص‌هایش افزود. بعد از آن دانشجویان بسیاری متقاضی تحصیل در دانشگاه ژئومتیکا شدند و این مرکز آموزشی توانست تأییدیه وزارت آموزش را دریافت نماید.

از طرفی تعامل و ارتباط مستمر این دانشگاه با سهامداران مختلف، تضمین خوبی برای ارائه خدمات باکیفیت است.  تا به امروز، گروه آموزشی Geomatika پردیس‌های ماهواره‌ای را در کوچینگ، کوتا کینابالو و کنینگاو ایجاد نموده و در حال برنامه ریزی برای راه اندازی چند پردیس دیگر در مالزی و خارج از کشور ظرف 3 سال است. GUC متعهد به ارائه آموزش عالی و با کیفیت بالا به دانشجویان محلی و بین المللی است.

– دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی (Limkokwing)

دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی

دانشگاه لیم کوک وینگ کریتیو تکنولوژی یکی از برترین دانشگاه های مالزی بوده که امروزه 30.000 دانشجو از سراسر آفریقا، اروپا و آسیا دارد. ساختمان اصلی دانشگاه لیم کوک وینگ در کشور مالزی است. این دانشگاه با هدف توسعه خلاقانه انتقال فناوری تاسیس شد.

همچنین یکی از اهداف دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی، ایجاد و تقویت پیوندهای استراتژیک با دانشگاه‌های موجود در سراسر جهان مانند استرالیا، آمریکا، نیوزلند و کانادا است. برای ثبت نام در این دانشگاه کسب حداقل نمره آزمون انگلیسی (تافل) یا آزمون زبان بین المللی انگلیسی (IELTS) الزامی است.

اپلای برای دانشگاه های مالزی 2024

چگونگی اپلای کردن برای دانشگاه های مالزی

Apply به معنی اقدام به درخواست برای پذیرش گرفتن از دانشگاه است. یکی از مهم‌ترین کارهایی که یک دانشجو باید انجام دهد اپلای دانشگاه است. در واقع تا اینکار را انجام ندهید، نمی‌توانید ویزای تحصیلی بگیرید! پس اپلای دانشگاه های مالزی امر خیلی مهمی است.

البته پذیرش تحصیلی (Admission) فقط جزئی از فرآیند اپلای دانشگاههای مالزی است؛ برای مثال دریافت فرم‌های مربوط به ویزا، تعیین وقت سفارت و تهیه بلیط هواپیما جزئی از این فرآیند محسوب می‌شود.

در همین میان باید بدانید که Applicant به فردی می‌گویند که متقاضی پذیرش از مراکز تحصیلی باشد. اگر موفق به Admission یا همان پذیرش تحصیلی شوید وارد مرحله Offer دانشگاه خواهید شد. به زبان ساده آفر به معنای پیشنهاد نیز هست.

شما فقط کافی‌‌ست با ما تماس بگیرید تا اپلای دانشگاه موردنظرتان را انجام دهیم.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

ددلاین دانشگاه های مالزی (آخرین زمان برای درخواست پذیرش)

ددلاین دانشگاه های مالزی

ددلاین واژه آشنایی برای دانشجویان بین‌ المللی است. منظور از ددلاین همان ضرب العجل دانشگاه‌ها برای پذیرش است. به عبارت بهتر ددلاین آخرین فرصتی است که می‌توانید برای دریافت پذیرش دانشگاه‌ های مالزی، اپلیکیشن آنلاین را ثبت (submit) کنید.

همان‌طور که می‌دانید ددلاین یا آخرین زمان برای درخواست پذیرش هر دانشگاه متفاوت است؛ بهترین روش برای اطلاع از آخرین مهلت ثبت نام، سر زدن به وب سایت دانشگاه موردنظرتان می‌باشد.

شرایط کلی تحصیل در دانشگاه های مالزی 2024

شرایط کلی تحصیل در دانشگاه های مالزی

شرایط تحصیل در دانشگاه‌ های مالزی عبارتند از:

 • مرتبط بودن رشته تحصیلی قبلی و بعدی شما
 • معدل قابل قبول 
 • مدرک زبان در صورت وجود: اغلب برای شرکت در دوره‌های لیسانس، داشتن نمره 6 آیلتس و در برخی دانشگاه‌ها ارائه نمره 5.5 نیز قابل قبول است. برای کارشناسی ارشد و بالاتر هم باید حداقل نمره آیلتس 6 به بالا باشد!

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه‌ های مالزی

هر کدام از دانشگاه‌ های مالزی، سیستم خاصی برای پذیرش و ثبت نام دارد که در وب سایت دانشگاه به طور کامل از آن صحبت شده است. بنابراین قبل از آماده کردن مدارک بهتر است، دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظرتان را آماده کنید. هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، می‌توانید مدارک لازم را آماده کرده و برای دانشگاه ارسال کنید.

مدارک عمومی برای تحصیل در دانشگاه‌ مالزی

همان طور که گفته شد مدارک لازم برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت است، ولی برای اطلاع شما برخی از مدارک عمومی لازم برای تحصیل در مالزی را لیست کرده‌ایم.

 • اسکن آخرین مدرک تحصیلی (دیپلم دبیرستان یا لیسانس دانشگاه)
 • ریزنمرات سوابق تحصیلی قبلی
 • اسکن پاسپورت
 • توصیه نامه اساتید
 • رزومه
 • عکس

مدرک زبان موردنیاز برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های مالزی

مدرک زبان یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های معروف مالزی به کارتان می‌آید. از آنجایی که اکثر دانشگاه‌ های مالزی بخصوص دانشگاه های بین المللی آن به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، داشتن مدرک زبان آیلتس و تافل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

البته فقط در دست داشتن این مدرک کافی نیست! شما باید حداقل نمره قبولی را کسب نموده باشید. نمره قبولی آزمون آیلتس و تافل برای تحصیل در دانشگاههای مالزی به این گونه است:

 • مدرک زبان مورد نیاز برای مقطع کاردانی آیلتس 5
 • مدرک زبان لازم برای تحصیل کارشناسی آیلتس 5.5
 • مدرک زبان برای تحصیل کارشناسی ارشد مالزی، آیلتس با نمره 6

توجه داشته باشید که هر دانشگاهی در مالزی قوانین و شرایط خاصی برای مدرک زبان دارد. البته اکثر دانشگاه های معتبر مالزی قوانین یکسانی در خصوص مدرک زبان موردنیاز و نمره قبولی ارائه می‌دهند.

همچنین اکثر دانشگاه‌های بین المللی مالزی به دانشجویان خود فرصت می‌دهند تا قبل از ورود به دانشگاه مدرک زبان خود را در کالج‌های این کشور دریافت کنند و نمره حد حساب را اخذ نمایند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی

هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی

در کل باید این‌طور گفت که هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی شامل چند مورد می‌شود:

 • هزینه اخذ ویزای تحصیلی مالزی
 • هزینه بلیط هواپیما
 • هزینه اسکان و خوابگاه
 • هزینه کتاب
 • شهریه دانشگاه
 • هزینه خورد و خوراک
 • و…

بجز هزینه کتاب و بلیط، دیگر هزینه ها کاملا وابسته به نوع دانشگاهی است که انتخاب می‌کنید. همچنین باید بدانید هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی مالزی با هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کاملا متفاوت است.

شهریه دانشگاه های مالزی 2024

مهم‌ترین سؤال در ذهن کسانی که می‌خواهند بار سفر به سوی مالزی را ببندند، شهریه دانشگاه های مالزی است. هر چند همه چیز بستگی به دانشگاه و رشته تحصیلی‌تان دارد، اما باید بدانید به طور متوسط، یک دانشجوی بین‌المللی در مالزی باید سالانه حدود 20،000 تا 35،000 رینگت برای تحصیل در مقطع لیسانس بپردازد.

برای اطلاع دقیق از هزینه های تحصیل در مالزی و شهریه هر کدام از دانشگاه های مالزی با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

ارزان ترین دانشگاه های مالزی کدامند؟

ارزان ترین دانشگاه های مالزی

ارزان ترین دانشگاه های مالزی شامل:

 • دانشگاه یو پی ام
 • دانشگاه یو ام
 • دانشگاه یو اس ام 
 • دانشگاه ماهسا
 • دانشگاه صباح

چگونگی تحصیل رایگان در دانشگاه های مالزی!

تعجب نکنید، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های معروف مالزی وجود دارد به شرط آن که واجد دریافت بورسیه تحصیلی باشید. بسیاری از دانشگاه‌‌های مالزی برای رفاه حال دانشجویان لیست بلند بالایی از بورسیه‌ ها را مقابل دیدگان آنها قرار می‌دهند تا دوران تحصیلی کم خرجی داشته باشند. در این میان برخی بورسیه‌ ها خیلی دلچسب و با شرایط عالی همراه است. به طور مثال می‌توانید لیست بورسیه دانشگاه تیلورز یا کمک‌ هزینه‌ تحصیلی در دانشگاه UPM را بررسی کنید.

معرفی بهترین دانشگاه های مالزی برای ایرانی ها 

 • دانشگاه APU: یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل ایرانی‌ها، دانشگاه ای پی یو است. این دانشگاه یکی از پیشروترین دانشگاه‌های دنیا در ارائه رشته‌های متنوع و به‌روز بوده و شما بعد از تحصیل در آن، می‌توانید وارد بازار کار شوید! می‌دانید چرا؟ چون دانشگاه APU کلاس‌های عملی برگزار می‌کند؛ در واقع با گرفتن مدرک لیسانس در این دانشگاه شما به یک نیروی متخصص تبدیل می‌شوید و می‌توانید پس از فارغ التحصیلی درآمد کسب کنید.
 • دانشگاه TAYLORS: یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های مالزی برای ایرانیان، دانشگاه تیلورز است. این دانشگاه در رنکینگ جهانی 2024 دارای رتبه 284 بوده و رشته‌ها و گرایش‌های جذابی همچون توریسم، آشپزی، معماری، پزشکی و… را ارائه می‌دهد.
 • دانشگاه SUNWAY: دانشگاه سان وی نیز از جمله دانشگاه‌های برتر مالزی است که می‌توانید روی آموزش‌های کاربردی و نوین آن حساب کنید.
 • دانشگاه UM: دانشگاه مالایا که نام آن در رنکینگ جهانی 2024 نیز ثبت شده دارای رتبه 65 است. این دانشگاه برای تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ایرانی پیشنهاد می‌شود. 

رشته های دانشگاه های مالزی

رشته های دانشگاه‌های مالزی بسیار متنوع و کاربردی هستند که در ادامه به محبوب‌ترین آنها می‌پردازیم:

 • حسابداری
 • معماری
 • علوم کامپیوتر
 • اقتصاد
 • کسب و کار
 • مهندسی کامپیوتر 
 • IT
 • مهندسی نفت
 • بیزینس
 • مدیریت هتلداری و مهمانداری
 • آشپزی
 • داروسازی
 • زیست شناسی
 • مهندسی پزشکی
 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • چندرسانه‌ای
 • هوش مصنوعی
 • اینترنت اشیا
 • ارتباطات و رسانه
 • مدیریت کسب و کار
 • مهندسی عمران
 • فین تک
 • دارایی و سرمایه گذاری
 • علوم غذایی
 • طراحی بازی
 • طراحی داخلی
 • بازار یابی
 • مهندسی مکانیک
 • آمار

مقایسه اعتبار جهانی دانشگاه‌های مالزی با ایران

خوب است بدانید که رنکینگ جهانی 2024 طبق این معیارها رتبه بندی می‌شود؛ امکانات تحقیقاتی و آزمایشی، شمار دانشجویان، بورس‌های تحصیلی اعطایی به دانشجویان، کیفیت اساتید دانشگاه و موارد دیگر. با نگاه به جداول زیر قضاوت را به شما می‌سپاریم:

دانشگاه های معتبر مالزی رتبه جهانی  2024
دانشگاه مالایا مالزی 65
دانشگاه علوم مالزی 137
دانشگاه پوترا مالزی 158
دانشگاه ملی مالزی 159
دانشگاه تکنولوژی مالزی 188
دانشگاه تیلورز مالزی 284
دانشگاه UCSI مالزی 300

حالا این جدول را با جدول رنکینگ جهانی دانشگاه های ایران مقایسه کنید:

دانشگاه های شناخته شده و معتبر ایران رتبه جهانی 2024
دانشگاه صنعتی شریف 334
دانشگاه تهران 360
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 375
دانشگاه علم و صنعت ایران تهران 451
دانشگاه شیراز 681-690
دانشگاه شهید بهشتی 951-1000

بعد از مقایسه این دو جدول به خوبی متوجه می‌شوید که دانشگاه‌ های مالزی از اعتبار و رتبه بهتری نسبت به دانشگاه ها ایران در سال 2024 برخودارند. حالا انتخاب را به عهده خودتان می‌گذاریم!

سوالات متداول

مزایای تحصیل در دانشگاه‌ های مالزی چیست؟

 • ارائه 2 مدرک همزمان 
 • سیستم آموزش عملی
 • هزینه تحصیل مناسب
 • فاقد اهمیت بودن گپ تحصیلی
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • بدون محدودیت سنی 
 • ارائه مدرک مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات در ایران 

مدرک زبان مورد نیاز برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های مالزی چیست؟

در کل آیلتس مدرک خوبی است. برای شرکت در مقطع کاردانی دانشگاه‌های مالزی، اخذ نمره 5 آکادمیک آیلتس کافی است؛ ولی برای کارشناسی باید حداقل نمره 5.5 را اخذ نمایید. همچنین برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد مالزی، نمره 6 آیلتس الزامی است.

ارزان ترین دانشگاه های مالزی کدام است؟

دانشگاه مالایا، دانشگاه پوترا مالزی، دانشگاه یو پی ام و دانشگاه صباح مالزی.

معتبرترین دانشگاههای مالزی، کدام دانشگاه ها هستند؟

دانشگاه مالایا، دانشگاه کبانگ سان، دانشگاه تیلورز، دانشگاه ای پی یو مالزی، دانشگاه سان وی و…

آیا مالزی دارای شعب از معتبرترین دانشگاه های دنیا نیز هست؟

بله. شعب دانشگاه‌هایی مانند ناتینگهام انگلستان، سان وی و موناش استرالیا در مالزی دایر است.

آیا مدارک تحصیلی مالزی در سایر کشورهای دنیا معتبر است؟

بله، از مقاطع تحصیلی پایه مانند مهدکودک گرفته تا لیسانس و دکتری در سراسر دنیا به رسمیت شناخته می‌شود.

آیا امکان تحصیل ایرانی ها در دانشگاه های پزشکی مالزی هست؟

بله؛ ولی برای تحصیل پزشکی در مالزی نه تنها ایرانیان بلکه بیشتر دانشجویان بین المللی، با چالش‌هایی رو به رو خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است با کارشناسان ما در تیم STUDYKL تماس بگیرید.

بهترین و پرطرفدارترین رشته‌ های دانشگاهی در مالزی چیست؟

همه چیز به میل و علاقه شما بستگی دارد، ولی بد نیست بدانید این رشته‌ های تحصیلی در مالزی بیشتر مورد استقبال دانشجویان بین المللی قرار می‌گیرد:

 • کامپیوتر
 • هوش مصنوعی
 • مارکتینگ
 • علوم دیجیتال و رسانه
 • دوره‌های مدیریت بازرگانی
 • دوره‌های مهندسی
 • داروسازی
 • حسابداری و امور مالی
 • توریسم یا گردشگری
 • هنر و طراحی

تفاوت کالج و دانشگاه در مالزی چیست؟

حتما در فیلم‌های هالیوودی دیده‌اید که دانش آموزان در مورد رفتن به کالج صحبت می‌کنند! اگر پای صحبت‌های دانش آموزان مالزیایی هم بنشینید، حتما در مورد کالج رفتن صحبت‌هایی می‌شنوید! بیایید یکبار برای همیشه این مفاهیم را در ذهن بسپارید:

1. کالج های مالزی

کالج ها، نهادهای آموزش عالی هستند که انواع خاصی از مدارک تحصیلی را ارائه می‌دهند. مدارکی که کالج ها ارائه می‌دهند شامل:

 • پیش دانشگاهی (به عنوان مثال A-Level)
 • کاردانی

این بدان معناست که اگر مدرک تحصیلی خود را در یک کالج کامل کنید، گواهی فارغ التحصیلی شما به جای کالجی که در آن تحصیل می‌کنید، توسط دانشگاه شریک کالج اعطا می‌گردد. علاوه بر این، کالج‌ها اغلب در مقایسه با دانشگاه‌ های مالزی کوچک‌تر هستند؛ زیرا به طور کلی دوره‌های کمتری ارائه می‌دهند.

2. دانشگاه های مالزی

دانشگاه‌ها دارای بالاترین جایگاه هستند و توانایی اعطای مدرک دارند. مدارکی که دانشگاه ها ارائه می‌دهند شامل:

 • پیش دانشگاهی
 • کاردانی
 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد و دکتری

رتبه بندی دانشگاه های جهانی (QS) چیست؟

رتبه‌بندی QS نوعی سیستم امتیازدهی دانشگاه های جهانی است که به صورت سالانه منتشر می‌شود. مطابق این سیستم ارزیابی، لیست دانشگاه‌هایی که بهترین رتبه را در سراسر جهان دارند هر ساله منتشر می‌شود. این کار برای نشان دادن شهرت علمی هر دانشگاه است. ارزیابی با بررسی جنبه‌های کلیدی مختلف شامل بررسی همتایان دانشگاهی، نسبت استاد به دانشجو، استناد به هر دانشکده، شهرت کارفرما، نسبت دانشجویان بین‌ المللی و نسبت کارکنان بین‌المللی، شیوه تدریس، قابلیت استخدام فارغ‌ التحصیلان و غیره انجام می‌شود.

اخذ پذیرش دانشگاه های معروف مالزی با STUDYKL

STUDYKL، بهترین مشاور و نماینده شما برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های مالزی است.

به ما اعتماد کنید تا بهترین دانشگاه مالزی متناسب با شرایط و بودجه‌‌تان را معرفی و پذیرشش را اخذ نماییم.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *