تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
یکشنبه , اردیبهشت ۳۰ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
امتیاز بالای مقالات برق و الکترونیک دانشگاه UM مالزی

امتیاز بالای مقالات برق و الکترونیک دانشگاه UM مالزی

زمان مطالعه: 3 دقیقه
5/5 - (12 امتیاز)

اخبار جدید دانشگاه مالایا مالزی در 6 آوریل 2022 بر این مضمون بود؛ امتیاز 100 درصد مقالات برق و الکترونیک برای استناد به هر مقاله! البته که این تاثیر تحقیقات دانشگاه UM بر جهان را نشان می‌دهد. این اخبار حاکی از سیر صعودی دانشگاه مالایا در رتبه بندی دانشگاه‌ های جهانی QS سال 2022 است.

STUDYKL مجری و حامی شما برای تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی است.

برای مشاوره رایگان تحصیلی تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

نقطه شروع اعتبار مقالات دانشگاه UM

نقطه شروع اعتبار مقالات دانشگاه UM

در واقع نقطه شروع دانشگاه مالایا در سال 2017 بود که در بین 140 دانشگاه برتر در هر پنج حوزه‌ی موضوعی قرار گرفت. این حوزه‌های موضوعی که بهبود گسترده‌ای از نظر رتبه بندی داشتند شامل:

  • مهندسی و فناوری (که نسبت به سال گذشته از رتبه 45 به 9 رسیده)،
  • علوم اجتماعی و مدیریت (که از رتبه 50 به 35 رسیده)، هنر و علوم انسانی (از رتبه 84 به 21 رسیده)،
  • علوم طبیعی (از 116 به 113 رسیده) و
  • علوم زیستی و پزشکی (که از 179 به 138 رسیده)

و امروزه پژوهش‌های رشته برق و الکترونیک دانشگاه مالایا دارای بالاترین امتیاز در بین دانشگاه‌ های مالزی بوده که برای استناد در هر مقاله (100%) و H-index (69.4%) است.

پیشرفت پژوهش‌های برق و الکترونیک از زبان معاون دانشگاه مالایا 

معاون دانشگاه مالایا، پروفسور داتو ایر دکتر محد حمدی شکر اظهار داشت که تعداد استنادهای بالاتر در هر مقاله را می‌توان به عنوان میزان اعتبار و تاثیر بیشتر کار پژوهشگران UM تلقی کرد.

وی افزود: ما در تلاش هستیم تا بر اساس بیانیه چشم انداز جدید خود بر جهان تاثیر بگذاریم. تاثیر گذاری پژوهش‌های ما زمانی مشخص می‌شود که مرجعی برای پژوهشگران دیگر باشد.

من احساس غرور می‌کنم که پژوهش‌های برق و الکترونیک ما توانسته بالاترین امتیازها را در بین دانشگاه‌ های مالزی برای استناد در هر مقاله (100%) و H-index (69.4%) کسب کند. ما این موضوع را تصدیق برنامه‌ی استراتژیک و همچنین برنامه‌ی تحولمان می‌دانیم که در حال حرکت در مسیر درست هستیم.

پروفسور داتو ایر دکتر محد حمدی شکر

دانشگاه مالایا برای اطمینان از اینکه پژوهش‌های ما نه تنها برای محافل دانشگاهی؛ بلکه برای جامعه‌ی جهانی بزرگ‌تر مرتبط و تاثیرگذار است، نوآوری‌هایی در سیستم مدیریت عملکرد انجام داده است. امسال امیدواریم 5 پروژه‌ی ویژه با تاثیر بالا و 15 پروژه رده دوم را برای سال 2022 توسعه داده و پشتیبانی کنیم.

پروژه ویژه یک تلاش دانشگاهی برای رسیدن به حوزه‌های مهم با تاثیر قابل توجه برای کشور و جوامع بین المللی توسعه یافته است. همچنین معاون دانشگاه مالایا مالزی ادامه داد؛ به دنبال مشارکت بیشتر پژوهشگران و دانشجویانمان در تجاری سازی هستیم؛ چراکه این امر می‌تواند نشان دهد که اختراعات و نوآوری‌های ما نه تنها به لحاظ نظری درست بوده؛ بلکه می‌تواند در دنیای واقعی توسعه یافته و به بازار عرضه گردد!

موفقیت‌های سال گذشته دانشگاه یو ام مالزی

آقای پروفسور داتو ایر دکتر محد حمدی شکر در ادامه صحبت‌هایش به موفقیت‌های سال گذشته اشاره کرد. این موفقیت‌ها شامل:

  • ایجاد 6 استارتاپ جدید با فناوری عمیق
  • 10 استارتاپ فناوری عمیق در حال آموزش
  • 5 استارتاپ دانشجویی در حال آموزش
  • ثبت 67 اختراع
پروفسور داتو ایر دکتر محد حمدی شکر اذعان داشت؛ استارتاپ‌های ما نه تنها به دنبال بازدهی مالی؛ بلکه مهم‌تر از آن تاثیرات مهمی در حل مشکلات جامعه دارند.

وی افزود: در میان استارتاپ‌هایی که ما در سال گذشته تاسیس کردیم، Biosight دستگاه ارزیابی اسکولیوز قابل حمل را ارائه داده، Unisearch and innovation روشی را برای تشخیص سریع باکتری سالمونلا توسعه می‌دهد و Essentinutrien در حال تجاری سازی قارچ شیر ببر برای آسم است.

از بین 37 موضوعی که توسط QS رتبه بندی شدند، دانشگاه UM امسال با 17 موضوع در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است و در دو موضوع نیز نسبت به عملکرد سال گذشته پیشرفت داشته است، همچنین در بقیه موارد نیز در 51 درصد بهبود داشته و در 38 درصد نیز در رتبه‌ی قبلی مانده است.

علاوه بر این، بهترین عملکرد UM از نظر شهرت علمی در جغرافیا بوده که 76.2 بوده و از نظر شهرت کارفرما نیز مطالعات ارتباطات و رسانه با 81.1 درصد بالاترین امتیاز را کسب کرده است.

جدیدترین اخبار مالزی را در STUDYKL بخوانید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

منبع خبر: https://um.edu.my/news/electrical-amp-electronic-scores-100-for-citations-per-paper-demonstrates-impact-of-um-research-to-the-world

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *