تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
یکشنبه , اردیبهشت ۳۰ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
مدرک دوگانه چیست؟

مدرک دوگانه چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
5/5 - (5 امتیاز)

مدرک دوگانه بین المللی دریچه‌ای به دنیای دانش است که به شما اجازه می‌دهد در یک حوزه تخصصی دو مدرک دانشگاهی را دریافت کنید. یکی از این مدارک توسط دانشگاه محلی و مدرک دیگر توسط یک دانشگاه خارجی به شما اعطا می‌گردد. این فرصت طلایی پلی است برای پیوستن به جامعه جهانی دانش!

STUDYKL نماینده شما برای تحصیل در دانشگاه‌های مالزی است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

مدرک دوگانه چیست؟

برنامه مدرک دوگانه (به انگلیسی: Dual degree) یک مسیر تحصیلی منحصر به فرد است که بین دو دانشگاه، معمولاً در دو کشور متفاوت برقرار می‌شود. این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که در صورت برآورده کردن شرایط خاص تعیین شده برای برنامه دو مدرک رسمی دریافت کنند. این برنامه می‌تواند در سطح کارشناسی یا ارشد باشد و یا حتی این فرصت را برای دانشجویان فراهم کند که در پایان مسیر تحصیلی خود، هم مدرک کارشناسی و هم مدرک کارشناسی ارشد کسب کند.

مدرک دوگانه یک مزیت رقابتی برای فارغ التحصیلان در بازار کار ایجاد می‌کند، امکان حرکت کاری بیشتر در کشورهای مختلف را فراهم می‌کند و کارفرمایان را در مقایسه صلاحیت‌های ملی آسان‌تر می‌کند. این یک گام بزرگ برای پیشرفت در دنیای امروز است.

دریافت دو مدرک همزمان از مالزی و انگلستان با تحصیل در دانشگاه APU مالزی

مزایای گرفتن مدرک دوگانه از دو کشور مختلف!

در این بخش مزایای اخذ مدرک دوگانه بین المللی را ارائه می‌دهیم:

– اعتبار بین المللی 

قطعا اعتبار بین المللی مدرک دوگانه بسیار بیشتر است. از این رو شما به کمک مدرک خود می‌توانید بهترین پُست‌های سازمانی را از آن خود کنید. همچنین پروسه شاغل شدن فردی که مدرک دوگانه دارد بسیار بیشتر از سایر فارغ التحصیلان است. در دست داشتن یک مدرک معتبر بین المللی به شما قدرت و نفوذ بیشتری می‌بخشد تا به شغل ایده‌آل خود برسید.

– آسان تر شدن پروسه شغل یابی

مدرک دوگانه ارزشی است که در هنگام جستجو برای یافتن شغل مناسب، ملموس خواهد شد. با این مدرک میزان بُرد شما برای به دست آوردن شغل موردنظرتان نسبت به رقبا بیشتر است؛ چون رزومه تحصیلی ارزشمندتری در دست دارید. در دنیای امروز شرکت‌ها به دنبال کارمندانی هستند که علاوه بر تخصص خاص خود، مهارت‌های عمومی بیشتری داشته باشند. از این رو درصد قبولی شما و پذیرفته شدن برای اخذ جایگاه شغلی موردنظر، بالاتر است.

– تجربه زندگی و تحصیل در دو کشور مختلف

مدرک دوگانه بین‌المللی به شما این فرصت را می‌دهد که تجربه زندگی و تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید. زندگی در خارج از کشور به شما این امکان را می‌دهد که مستقل باشید، خودتان را مدیریت کنید و تجربیات جدیدی کسب کنید. همچنین با داشتن ویزای دانشجویی، شما می‌توانید به صورت پاره‌وقت کار کنید و درآمد اضافی کسب کنید، تجربیات جدیدی را کسب کنید و به اشتراک بگذارید.

زندگی و تحصیل در خارج از کشور به شما یاد می‌دهد که چگونه مستقل باشید و از همه امتیازاتی که در کشور خود به دست می‌آورید، قدردان باشید. این یک گام بزرگ برای پیشرفت در دنیای امروز است.

– ارتباط موثر با افراد بیشتر با ورود به دنیای بین المللی

مدرک دوگانه بین‌المللی فرصتی است برای دوستی با افراد جدید در جامعه‌ای جدید. برای مثال باشگاه‌ها، انجمن‌ها و سازمان‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید به آنها ملحق شوید و با افرادی با علایق مشابه خودتان آشنا شوید. همچنین شما با دانشجویان از رشته‌های مختلف آشنا خواهید شد. با آشنایی با افراد جدید از طریق این سازمان‌ها، شما می‌توانید شبکه خود را گسترش دهید که در آینده بسیار مفید خواهد بود.

حفظ روابط خوب با اساتید، کارکنان و سایر اعضای هیئت علمی نیز بسیار مهم است؛ زیرا آنها می‌توانند در رزومه‌تان یا هنگامی که به توصیه‌نامه برای اهداف علمی نیاز دارید به شما کمک کنند. برای ایجاد یک شبکه قوی و گسترده، در فعالیت‌های مختلف مانند باشگاه‌ها و انجمن‌های دانشجویی فعال باشید. این یک گام بزرگ برای پیشرفت در دنیای کنونی است.

تحصیل در مالزی با STUDYKL

STUDYKL با دو دهه تجربه بهترین حامی و راهنمای شما برای تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های مالزی است.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

منبع:

www.cidd.org/#:~:text=A%20double%2Ddegree%20program%20is,for%20the%20program%20are%20met

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *