تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
چهارشنبه , مرداد ۲۶ ۱۴۰۱
منو
StudyKL با 18 سال تجربه، پشتیبان شما برای تحصیل در مالزی
اطلاعیه: وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ مشاوره شریف بزرگترین ارائه کننده اطلاعات تمامی مراکز تحصیلی مالزی می باشد.

حمل و نقل

5/5 - (5 امتیاز)

مالزی، با شبکه ی حمل و نقل ارزان و توسعه یافته ای که دارد، رفت و آمد را برای دانشجویان راحت و به صرفه کرده است. هزینه ی هر بار سفر در سیستم حمل و نقل عمومی مالزی کمتر از یک دلار است و دو حالت سفر دارد- سرویس های حمل و نقل عمومی و سرویس های حمل و نقل خصوصی.

سفر درون شهری

رفت و آمد عمومی در اطراف شهر در مالزی نسبتا آسان است: شما می توانید از سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و مقرون به صرفه ی شهری استفاده کنید و کل شهر را بگردید.

اتوبوس

به عنوان یک دانشجو، با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس به جای تاکسی های گرانتر می توانید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید. اتوبوس های عمومی می توانند شما را با خیال راحت به هر نقطه ای از مالزی برسانند.

علاوه بر این، اکثر دانشگاه های مالزی نیز اتوبوس های خود را برای دانشجویان بین الملل خود اجاره می کنند تا دانشجویان بتوانند با هزینه کمتر از نقاط مهم سراسر شهر بازدید کنند- ما به شدت توصیه می کنیم از این اتوبوس ها استفاده کنید. همچنین می توانید از اتوبوس های Go KL  استفاده کنید، اتوبوس هایی که در نقاط مهم مرکز شهر کوالالامپور تردد می کنند و کاملا رایگان هستند.

مترو

استفاده از مترو یکی دیگر از روش های بسیار محبوب حمل و نقل در پایتخت مالزی، کوالالامپور، است. حمل و نقل RapidKL و KTM کوالالامپور را به همه ی ایالت های اصلی و مناطق مهم حومه شهر متصل می کند. در داخل خود کوالالامپور، مونو ریل کوالالامپور از مرکز شهر عبور می کند. تبادل بین خطوط نیز وجود دارد و اتوبوس هایی که بین هر ایستگاه قرار دارند به شما امکان می دهند که بدون زحمت در کل شهر سفر کنید.

KL Sentral یک مرکز حمل و نقل مدرن است که به بسیاری از قطارها از جمله سیستم حمل و نقل KTM، LRT، MRT و KLIA و همچنین اتوبوس های محلی از جمله اتوبوس های فرودگاه بین المللی کوالالامپور خدمات می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *