تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
یکشنبه , اردیبهشت ۳۰ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
تحصیل پیش دبستانی در مالزی

تحصیل دوره پیش دبستانی در مالزی 2024

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

پیش دبستانی در مالزی برای کودکان خردسال زیر 5 سال طراحی شده است. در این مقطع هدف آماده سازی کودکان خردسال برای ورود به مدرسه و کلاس اول است. آموزش پیش دبستانی در مالزی با مهدکودک متفاوت بوده و در این مقطع مطالب آموزشی مهمی به کودک شما ارائه می‌شود. بیایید بیشتر درباره تحصیل پیش دبستانی در مالزی صحبت کنیم…

درباره دوره پیش دبستانی در کشور مالزی

تحصیل در مالزی هوشمندانه‌ترین تصمیم برای آینده کودکتان است. در این مقطع هدف نگهداری از کودکان نیست؛ بلکه آموزش و تقویت مهارت‌های فردی آنهاست. برای مثال در پیش دبستانی‌ های مالزی مهارت‌های اجتماعی اولیه مثل تعامل بین فردی، عضویت در گروهی از همسالان و مهارت‌های کلاسی مانند پیروی از دستورالعمل‌های معلم را آموزش می‌دهند.

البته برخی از آموزش‌های رسمی نیز در این دوره انجام می‌شود؛ مانند تقویت مهارت‌های زبان. در کشور مالزی، دو نوع مؤسسه وجود دارد که به پیش‌ دبستانی خدمات می‌دهند، یعنی مراکز نگهداری از کودک که خردسالان زیر 4 سال را ثبت‌نام می‌کنند و مهدکودک‌هایی که کودکان بین 4 تا 5 سال را می‌پذیرند.

برنامه پیش دبستانی در مالزی بیشتر روی مهارت‌های شناختی و یادگیری کودک (مانند توجه، حافظه و تفکر)، مهارت‌های حرکتی (مانند تعادل، نگه داشتن اشیاء) و رشد اجتماعی-عاطفی مانند دوست یابی تمرکز دارد. در واقع پیش دبستانی یک دوره حیاتی در زندگی کودک شماست؛ چون به او آموزش داده می‌شود که چگونه با همسالان، مربیان و والدین ارتباط برقرار کند و سرگرمی‌های موردعلاقه خود را پیدا نماید.

– تفاوت مهد کودک و پیش دبستانی در مالزی 

همان‌طور که گفتیم در مالزی، مراقبت و آموزش در دوره کودکی (به اختصار: ECCE) به دو گروه سنی 0 تا 4 سال و 4 تا 6 سال تقسیم می‌شود. کودکان زیر 4 سال به مهدکودک‌ها یا مراکز نگهداری از کودکان معروف به “TASKA” می‌روند، در حالی که کودکان 5 تا 6 ساله باید در پیش دبستانی‌های مالزی ثبت نام کنند.

وزارت رفاه اجتماعی بر TASKA نظارت دارد و وزارت آموزش و پرورش بر پیش دبستانی‌های مالزی. ECE در مالزی از طریق بخش‌های دولتی و خصوصی ارائه می‌شود. بخش خصوصی 71٪ از ثبت نام TASKA را تشکیل می‌دهد، در حالی که بخش دولتی 60٪ از بخش پیش دبستانی را در اختیار دارد.

نرخ ناخالص ثبت نام کودکان پیش دبستانی در مالزی حدود 86 درصد است! بیشتر پیش دبستانی‌ های دولتی به کودکان کم درآمد و محروم خدمات می‌دهند. چندین سیاست و قوانین داخلی بر تنظیم ECE در مالزی حاکم است. یک برنامه درسی ملی و استانداردهای کیفیت برای اطمینان از کیفیت ECE و گواهینامه معلمان وضع شده. معلمان پیش دبستانی در مالزی باید دارای حداقل مدرک دیپلم در ECE (DECE) باشند.

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل پیش دبستانی مالزی

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل پیش دبستانی مالزی

یکی از ساده‌ترین مقطع‌های تحصیل در مالزی، تحصیل پیش دبستانی است؛ چراکه شرایط و مدارک خاصی نیاز ندارد. در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

  • 1 عدد کپی از گذرنامه با صفحات حاوی جلد، عکس، مشخصات، ویزا و صفحه انقضا
  • 1 کپی از پاسپورت والدین یا سرپرست (فقط در صفحه مشخصات)
  • چند قطعه عکس رنگی جدید به اندازه پاسپورت
  • ترجمه سند ازدواج والدین یا سند طلاق در صورت جدا شدن

* توجه داشته باشید مادر کودک می‌تواند در طی دوره پیش دبستانی با کمک ویزای همراه مالزی اقامت بگیرد و همراه کودک خود به این کشور برود.

STUDYKL نماینده شما برای ثبت نام در پیش دبستانی های مالزی است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید. 

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

شرط سنی برای ثبت نام دوره پیش دبستانی در مالزی

شرط سنی تحصیل دوره پیش دبستانی در مالزی بین 3 تا 5 سال است. کودکان زیر 3 سال نیز می‌توانند در مهدکودک‌های مالزی ثبت نام شوند.

معرفی بهترین پیش دبستانی های مالزی

البته که در دست داشتن لیستی از بهترین پیش دبستانی های مالزی بسیار مهم است. از این رو گلچینی از آنها را برایتان آماده کردیم:

  • پیش دبستانی درخت دانش مالزی
  • پیش دبستانی بچه‌های سوپر نابغه مالزی
  • پیش دبستانی ملودی کیندیلند مالزی
  • پیش دبستانی آتلیه کودک مالزی
  • پیش دبستانی بچه واقعی در مالزی

1. پیش دبستانی درخت دانش مالزی

پیش دبستانی درخت دانش یک مرکز باسابقه بوده که رویکرد آموزشی مونته سوری را اجرا می‌کند. در این پیش دبستانی محیطی مفرح، امن و جذاب فراهم شده تا کودک شما به خوبی پرورش پیدا کند.

برنامه درسی این پیش دبستانی به توسعه مهارت‌های اجتماعی، رشد فیزیکی و عاطفی و مهارت فکری کودک کمک می‌کند. گروه سنی 3 تا 6 سال می‌توانند در درخت دانش ثبت نام کنند. این پیش دبستانی در شهر کوالالامپور مالزی قرار دارد.

2. پیش دبستانی بچه‌های سوپر نابغه مالزی

شعار این پیش دبستانی ایجاد عشق به آموزش، عشق به یادگیری و عشق به اشتراک گذاری است. در این مرکز، گروهی از مربیان حرفه‌ای دور هم جمع شده‌اند تا بهترین‌ها را برای فرزندان شما رقم بزنند. پیش دبستانی بچه های سوپرنابغه نیز در شهر کوالالامپور پایتخت مالزی قرار دارد.

3. پیش دبستانی ملودی کیندیلند مالزی

از آنجایی که جهان دائماً در حال تکامل است، بهترین کار این است که فرزندانمان را برای آینده‌ای نامعلوم با تجهیز آنها به مهارت‌های آینده آماده کنیم! فرزندان ما باید برای رویارویی با عدم قطعیت‌ها اعتماد به نفس داشته باشند و برقراری ارتباط و همکاری مؤثر با دیگران را یاد داشته باشند. در پیش دبستانی ملودی کیندیلند مالزی کودک شما تمام این‌ها را خواهد آموخت. گروه سنی 3 تا 6 سال می‌توانند در این مرکز آموزشی ثبت نام انجام دهند.

4. پیش دبستانی آتلیه کودک در مالزی

افتخار آتلیه کودک به برنامه درسی‌اش شاید شروع خوبی برای معرفی این مرکز آموزشی باشد! کودکان زیر 6 سال می‌توانند در پیش دبستانی آتلیه کودک مالزی ثبت نام کنند. تیم مربیان آتلیه کودک، بسیار آموزش‌دیده و دارای شامل گواهی پزشکی هستند. این محیط آموزشی بسیار مهیج بوده و یک رژیم غذایی مغذی و سالم به کودک شما ارائه خواهد شد. آتلیه کودک در منطقه مرفه‌نشین تامان دسا و بوکیت جلیل واقع شده است.

5. پیش دبستانی REAL Kids مالزی

REAL Kids در سال 1986 تأسیس گردید. این پیش دبستانی بزرگ‌ترین مهدکودک زنجیره‌ای مالزی بوده و دارای بیش از 30 مرکز و 5000 دانش آموز در سراسر کشور است. برنامه‌های جامع REAL Kids شامل مجموعه‌ای از درس‌ها و فعالیت‌های فوق برنامه برای آماده سازی کودک به مقاطع بالاتر است. کودکان بین 3 تا 6 سال می‌توانند در این پیش دبستانی ثبت نام کنند.

سوالات متداول

سن تحصیل پیش دبستانی در مالزی چقدر است؟

آموزش رسمی در مالزی از سن 4 سالگی شروع می‌شود که پیش دبستانی است؛ اما این آموزش اجباری نیست! با این وجود، اکثر کودکان زیر شش 6 سال آموزش پیش دبستانی خود را به طور رسمی به عنوان آمادگی برای ورود به سیستم مدرسه آغاز می کنند.

تفاوت مهد کودک و پیش دبستانی در مالزی چیست؟

پیش دبستانی یک برنامه آموزشی داوطلبانه برای کودکان 3 یا 4 ساله است. از سوی دیگر، مهدکودک برای هر کودک مالزیایی 5 ساله اجباری است.

آیا پیش دبستانی در مالزی رایگان است؟

بله. پیش دبستانی‌های دولتی رایگان یا با هزینه کمتر در مالزی وجود دارد که معمولا برای افراد مالایی قابل ثبت نام است. البته شرکت در پیش دبستانی‌های خصوصی هزینه دارد. این هزینه بسته به عواملی مانند برنامه درسی و امکانات می‌تواند متفاوت باشد.

تحصیل پیش دبستانی در مالزی با STUDYKL

STUDYKL با دو دهه تجربه بهترین حامی و راهنمای شما برای تحصیل در مالزی و اخذ ویزای تحصیلی و همراه است.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

منابع:

https://www.malaysia.gov.my/portal/subcategory/98https

www.educationmalaysia.in/stream/early-childhood-education

mykiddyland.com/top-kindergarten-in-kuala-lumpur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *