تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
مدرسه معرفت مالزی
مدرسه ایرانی معرفت مالزی

مدرسه معرفت مالزی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (82 امتیاز)

تحصیل در مدرسه معرفت مالزی یعنی درس خواندن با تجهیزات مدرن، فناوری‌های به روز و با سیستم جهانی کمبریج! با ثبت‌ نام در مدرسه ایرانی معرفت در مالزی از فرزندتان دانشمندی بسازید که برای رویارویی با چالش‌های جدید علمی دنیا مجهز شده است. در این مقاله بیشتر با مدرسه معرفت آشنا خواهید شد.

STUDYKL نماینده و حامی شما برای ثبت نام در مدرسه بین المللی معرفت مالزی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. 

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

معرفی مدرسه بین المللی معرفت مالزی

مدرسه معرفت مالزی (به انگلیسی: marefat malaysia school) که به MIS نیز معروف است یک مدرسه خصوصی و بین المللی است. این مدرسه برای دانش‌آموزان در رده‌های سنی 3 تا 18 سال مناسب است و دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را ارائه می‌دهد. مدرسه بین المللی معرفت تحت حمایت و تأیید وزارت آموزش و پرورش مالزی است و با اتکا به برنامه درسی دانشگاه کمبریج، کلاس‌هایی از پایه 1 تا 12 را ارائه می‌دهد. 

این مدرسه تأکید ویژه‌ای بر فراهم آوردن فضای خانوادگی، متمایز و دوستانه دارد که به همکاری و رشد متقابل دانش‌آموزان کمک می‌کند. برنامه‌های آموزشی مدرسه معرفت شامل دوره‌های زبان انگلیسی، ریاضیات و علوم مطابق با استانداردهای کمبریج هستند. از ویژگی‌های برجسته MIS، تأکید بر تسلط کامل بر زبان انگلیسی است که به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد که در عرصه‌های بین‌المللی بیشتر موفق شوند.

تاریخچه مدرسه ایرانی معرفت در مالزی

مدرسه ایرانی معرفت

سال 2008 بود که در میان مدارس بین المللی در مالزی نام جدیدی پیدا شد. مجتمع امام خمینی (ره) معروف به مدرسه معرفت، یک مدرسه روزانه برای آموزش دانش آموزان 3 تا 18 ساله بود.

دلیل اصلی محبوبیت این مدرسه، آموزش‌های کامل و مراقبت واقعی از دانش آموزان در فضای خانوادگی متمایز و دوستانه بود. آنچه مایه افتخار این مدرسه اینترنشنال است، تمرکز بر تقویت ویژگی‌های شخصیتی زیر در میان دانش آموزان مشتاق و باانگیزه است:

 • احترام
 • تحمل
 • برتری آموزشی
 • ایجاد خلاقیت
 • تمایز
 • رشد و تعالی

مدرسه معرف تحت حمایت و تأیید وزارت آموزش و پرورش مالزی و برنامه درسی دانشگاه کمبریج است.

مزایای تحصیل در مدرسه معرفت مالزی

مدرسه ایرانی معرفت یک مدرسه ممتاز برای تحصیل دانش آموزان ایرانی از مقطع ابتدایی تا پیش دانشگاهی در مالزی است. آموزش‌های این مدرسه مخصوصاً برای ایرانی‌ها دوست‌داشتنی و جذاب است می‌دانید چرا؟ اجازه دهید چند مزیت تحصیل در این مدرسه را برشماریم:

 1. بخش عمده‌ای از معلمان مدرسه معرفت تحصیل کرده در خارج از کشور هستند و تجربه و سابقه‌ای طولانی در این زمینه دارند.
 2. آموزش و پرورش در کلاس‌هایی با تعداد دانش آموزان کمتر، به معلمان این توانایی را می‌دهد که تمرکز بیشتری برای پیشرفت و تدریس دانش آموزان قرار دهند
 3. استفاده از تجهیزات مدرن و فناوری‌های به روز، فرآیند یادگیری را در دانش‌آموزان به تفریحی لذت بخش تبدیل کرده است.

با 5 پشتیان حمایتی در مدرسه معرفت آشنا شوید

شیوه خاص پشتیبانی و حمایت از دانش آموزان که در این مدرسه اجرا می‌شود، ویژه و متفاوت است. دانش‌آموزان تحت حمایت تیم پشتیبانی برای تأمین امنیت فیزیکی و روانی هستند. تیم پیشتیبانی متشکل از این اعضا هستند:

 1. پشتیبان درسی دانش آموزان
 2. مشاور آموزش دیده
 3. پرستار
 4. امدادگر
 5.  آتش‌نشان

2,800 دانش آموز و 16 جایزه و نشان افتخار، دستاورد 10 سال فعالیت تخصصی این مدرسه است.

زبان تدریس مدرسه MAREFAT مالزی چیست؟

تأکید ویژه مسئولین مدرسه بر تسلط و آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است؛ ولی از سهم کلاس‌های ماندارین هم در ساعات معمول هم نباید غافل شد. به عبارت بهتر هر چند اولویت با آموزش‌ها به زبان انگلیسی است ولی دانش‌آموزان مدرسه در طول تحصیل با زبان باهاسا مالزی و ماندارین نیز آشنا می‌شوند. آموزش‌های زبان انگلیسی مدرسه معرفت در حد آموزش‌های بهترین کالج های زبان مالزی است.

از ابتدایی تا دبیرستان با مدرسه معرفت مالزی

شما می‌توانید از مقطع ابتدایی تا دبیرستان در مدرسه معرفت مالزی تحصیل کنید.

 1. مقطع پیش دبستانی مدرسه ایرانی معرفت شامل 3 سال آموزش بوده که برای کودکان 3 تا 6 ساله طراحی شده است. این بخش به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های اساسی زندگی، اعتماد به نفس، خلاقیت و تفکر انتقادی را توسعه دهند. در مقطع پیش دبستانی از روش‌های آموزشی مدرن و جذاب استفاده می‌کند تا کودکان را برای ورود به مقطع ابتدایی آماده کند.
 2. مقطع ابتدایی مدرسه معرفت شامل 6 سال آموزش بوده که برای دانش‌آموزان 7 تا 12 ساله طراحی شده است. این بخش به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا دانش و مهارت‌های لازم برای موفقیت در بخش دبیرستان را کسب کنند. در مقطع ابتدایی از برنامه درسی کمبریج برای زبان انگلیسی، ریاضی و علوم استفاده می‌کند و همچنین دروسی مانند زبان ملی، زبان ماندارین، موسیقی، هنر، تربیت بدنی و مطالعات اجتماعی را نیز ارائه می‌دهد.
 3. مقطع دبیرستان نیز شامل 6 سال آموزش است که برای دانش‌آموزان 13 تا 18 ساله طراحی شده است. این بخش به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا دانش و مهارت‌های لازم برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان را کسب کنند. در مقطع دبیرستان از برنامه درسی کمبریج برای کسب مدرک IGCSE و A-Level کمک می‌گیرد و دروسی مانند زبان انگلیسی، ریاضی، علوم، اقتصاد، حسابداری، کامپیوتر، زبان فرانسه، تربیت بدنی و مطالعات اسلامی را نیز ارائه می‌دهد.

دریافت مدرک A_Level از مدرسه ایرانی معرفت

جالب است بدانید امتحانات IGCSE /A_Level پس از یک دوره 2 ساله از دانش آموزان گرفته می‌شود و در پایان مدرک معتبری به آنها اعطا می‌شود. این مدرک ضمن آن که نشان دهنده گذران دروس بین المللی کمبریج است، نوعی گواهینامه آموزش و پرورش مالزی و مهر تأییدی برای پایان تحصیلات ابتدایی و متوسطه است. جالب است بدانید؛ این مدرک در سراسر جهان شناخته شده است.

شرایط و مدارک موردنیاز برای ثبت نام در مدرسه ی معرفت مالزی

برای ثبت نام در مدرسه معرفت مالزی، شما به مدارک زیر نیاز دارید:

 • تمام کارنامه‌های مقاطع قبلی
 • ترجمه رسمی شناسنامه دانش‌آموز با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه (پس از ورود به مالزی دریافت مهر تاییدیه سفارت ایران در مالزی)
 • كپی معمولی از تمامی صفحات پاسپورت دانش‌آموز
 • كپی صفحه اول پاسپورت والدین
 • 12 قطعه عکس 4*3
 • عكس والدین
 • کارت واکسیناسیون (شناسنامه سلامت)
 • ترجمه رسمی گواهی ازدواج یا طلاق والدین دانش‌آموز با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه (پس از ورود به مالزی دریافت مهر تاییدیه سفارت ایران در مالزی)

سوالات متداول

استراتژی منحصر به فرد مدرسه معرفت مالزی چیست؟

فضای مدرسه معرفت آن قدر شاد و دوستانه است که دانش‌آموزان مشتاق، هر روز صبح را به امید و انگیزه شروعی دوباره در این مدرسه آغاز می‌کنند. مأموریت اصلی مدرسه معرفت در همین چند جمله خلاصه می‌شود:

 • حمایت از دانش آموزان با ایجاد فضای آموزشی مفید و مؤثر
 • دسترسی به آموزش‌های پیشرفته برای به چالش کشیدن دانش‌آموزان و سنجش یادگیری آموخته‌ها
 • ایجاد اشتیاق برای دنبال کردن و پیگیری مطالب آموزشی جدید
 • تحریک دانش‌آموزان برای ایجاد تغییر مثبت با ابتکارات جدید
 • تبدیل کردن دانش آموزان به شهروندانی مسئول برای زندگی در جهان فردا

چطور در فعالیت‌های فوق برنامه مدرسه معرفت شرکت کنیم؟

فعالیت‌های فوق برنامه یکی از بخش‌های جدانشدنی آموزش‌ها در مدرسه معرفت است. دانش‌آموزان مختارند با توجه به علایق  خود در یکی از این کلاس‌ها شرکت کنند:

 • در کلاس رباتیک دانش آموزان تبدیل به انسان های خلاق و نوآور می شوند.
 • کلاس‌های هنر مبتنی بر پروژه است که فرصت تجربه یادگیری عملی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد.
 • در کلاس‌های تکواندو تمرین های کششی، کم کردن فعالیت قلب، تمرین و جلسات اسپارینگ انجام می‌شود.

پیش دبستانی‌ها در مدرسه معرفت مالزی چه چیزی یاد می‌گیرند؟

برنامه درسی سال‌های اولیه مدرسه معرفت،SMAREFAT است. این سیستم برترین شیوه اموزش و پرورش IEYC محسوب می‌شود.

 • در این شیوه به پرورش نیازهای دوران کودکی توجه ویژه‌ای می‌شود.
 • آموزش‌ها مبتنی بر پرسش‌‎های دانش‌آموزان و مطابق نیاز آنها طبقه‌بندی می‌شود.
 • آموزش‌ها براساس یادگیری تک‌تک کودکان متمرکز است.
 • استراتژی مدرسه بر آموزش مهارت‌های ریاضی، علوم برای دانش آموزان ابتدایی برنامه ریزی شده است.

دلایل جذابیت مدرسه معرفت برای والدین چیست؟

 1. به اعتقاد والدین، محیط دوستانه و در عین حال رقابتی، همراه با آموزش‌های حرفه‌ای مدرسه معرفت، باعث تعالی دانش آموزان و کسب نمرات عالی آنها می‌شود.
 2. در کنار این خدمات پشتیبانی، هزینه‌های مقرون به صرفه و آموزش‌های باکیفیت است که این مدرسه را انتخاب اول والدین قرار داده است.

ثبت نام در بهترین مدارس مالزی با STUDYKL 

STUDYKL قوی‌ترین پارنتر ایرانی برای تحصیل در مالزی است.

ما با در نظر گرفتن حساسیت‌های آموزشی و ارزیابی تخصصی مدارس مالزی، امکان تحصیل فرزندتان را در بهترین مدارس فراهم می‌کنیم.

برای مشاوره رایگان تحصیلی تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *