تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
شرایط بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در مالزی

شرایط بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در مالزی

زمان مطالعه: 5 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

بورسیه تحصیلی مالزی راهی برای تحصیل رایگان و یا ارزان در این کشور است. برای افرادی که دوست دارند کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند، درخواست دادن برای بورسیه بهترین روش است. در این مطلب قصد داریم شرایط بورسیه و کمک هزینه تحصیلی مالزی را برایتان شرح دهیم…

برای دریافت بورسیه تحصیلی مالزی و کمک هزینه تحصیل در مالزی با STUDYKL تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

درباره بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی مالزی

تحصیل در مالزی یک فرصت ایده‌آل برای دست یافتن به هر آنچه میخواهید است. کشوری که علاوه بر مقرون به صرفه بودن هزینه‌ های آموزشش، کمک هزینه هایی با نام بورسیه را نیز به دانشجویان شایسته و لایق اهدا می‌کند. این کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی شامل:

 • کمک‌های مالی
 • کمک هزینه‌های تحصیلی
 • معافیت‌ از پرداخت شهریه
 • بودجه‌های آموزشی
 • انواع وام
 • هزینه کتاب و مسکن
 • هزینه بلیط هواپیما
 • هزینه درمان و بیمه
 • کمک هزینه سفرهای علمی و پژوهشی
 • کمک هزینه زندگی در مالزی
 • و…

مزایای بورسیه تحصیلی در مالزی

بورسیه های تحصیلی مالزی هدف زیبایی را دنبال می‌کنند! نیت از این بورسیه برداشتن موانع برای افرادی است که به دلیل وضعیت مالی خانواده قادر به تحصیل نیستند! و با پشتوانه این هدف مزایایی شامل حال دانشجویان می‌شود که نظیر آنها:

 1. یکی از مزایای بارز بورسیه های تحصیلی مالزی، پیشرفت علمی دانشجویان و تشویق آنها برای اخذ نمرات درخشان است.
 2. ایجاد رقابت بین دانشجویان و به چالش کشیدن استعداد درونی دانشجویان یکی دیگر از فواید بورسیه تحصیلی مالزی است.
 3. همچنین دانشجویان برای عملکرد بهتر تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا ریز نمرات خوبی داشته باشند و مقالات تحقیقاتی مفیدی ارائه دهند.
 4. با اخذ بورسیه تحصیلی، اکثر اساتید شما را شناخته و برای ورود به بازار کار، افراد بیشتری به شما اعتماد دارند.
 5. از طرفی با نشان دادن شایستگی خود به سایر دانشجویان و اساتید، در درجه اول اعتماد به نفس خود را بالا می‌برید و در آینده تبدیل به یک مدیر و رهبر موفق در جامعه خواهید شد.
 6. گذشته از فواید روحی و روانی بورسیه شدن، این کمک هزینه باری را از دوشتان برمی‌دارد و با ذهن باز به ادامه تحصیل فکر می‌کنید.
 7. به حداقل رسیدن هزینه های تحصیل در مالزی، حتما به طور مستقیم روی زندگی فردی و خانوادگی شما تاثیر می‌گذارد و با دریافت این بورسیه می‌توانید بیشتر پول‌های خود را خرج تفریح و گردش در مالزی کنید.

شرایط بورسیه تحصیلی مالزی 2023

از آنجایی که سازمان‌های مختلفی در مالزی بورسیه اعطا می‌کنند، هیچ رویه خاصی برای اخذ بورسیه تحصیلی وجود ندارد؛ بدان معنا که شرایط اخذ کمک هزینه تحصیلی مالزی در سال 2023 وابسته به دانشگاه یا موسسه‌ای است که می‌خواهید درخواستتان را برایش ارسال کنید.

در واقع برای دریافت هر یک از کمک هزینه های تحصیلی مالزی باید یک سری از الزامات را در نظر گرفت. هر ساله بورسیه های بسیاری به دانشجویان بین المللی و محلی اهدا می‌شود و باید در مورد زمان درخواست بورسیه تحصیلی مالزی پرس و جو کنید.

– دریافت بورسیه تحصیلی مالزی برای دانشجویان بین المللی

حتما می‌دانید بورسیه تحصیلی یک نوع جایزه برای افراد شایسته است. اگر شما هم به تازگی دیپلم (در مالزی SPM) خود را گرفته‌اید و با دیدن کارنامه درخشانتان ذوق می‌کنید، لایق اخذ بورسیه تحصیلی مالزی هستید. این بورسیه علاوه بر مالزیایی‌ها به دانشجویان بین المللی هم تعلق می‌گیرد.

در کل مالزی کشور خوبی برای تحصیل است و هزینه کمتری روی دستتان می‌گذارد. از طرفی کمک هزینه تحصیل که همان بورسیه تحصیلی مالزی است طبق شرایطی شامل حالتان می‌شود. هر ساله دولت و دانشگاه‌ های مالزی انواع بورسیه‌ها، وام‌ها و سایر کمک‌های مالی را به دانشجویان بین المللی اعطا می‌کنند.

دانشجویان بین المللی می‌توانند برای این بورس ها درخواست دهند و در صورت واجد شرایط بودن آن را دریافت کنند:

 • بورسیه دانشگاه ملل متحد IIGH
 • بورسیه تحصیلی TWAS/USM برای دانشمندان جوان مالزی
 • بورسیه بنیاد البخاری
 • صندوق آموزش ستاره
 • برنامه بورسیه و بورسیه مشترک المنافع مالزی
 • بورسیه بین المللی مالزی
 • بورسیه دولتی مالزی
 • صندوق آموزش روزانه سین چو
 • بورسیه تحصیلی یایاسان تونکو عبدالرحمن
 • بنیاد کوک

– شرایط اخذ بورسیه رایگان مالزی

اگر بورسیه کامل مالزی نصیبتان شود که در ظرف عسل می‌اُفتید. بورسیه تحصیلی صد در صد مالزی شامل تمام هزینه های آموزش است! یعنی برای تحصیل در مالزی هیچ پولی لازم نیست پرداخت کنید. یک فرصت استثنایی و عالی برای ترقی و پیشرفت.

شرایط دریافت بورسیه 100 درصد مالزی شامل:

 • رزومه درخشان تحصیلی
 • توانایی ورزشی
 • شایستگی و توانایی رهبری
 • و…

البته برای اطلاع دقیق از واجد شرایط بودن این بورسیه بهتر است با STUDYKL تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

مدارک موردنیاز برای گرفتن بورسیه تحصیلی مالزی 

در مورد مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی یا همان کمک هزینه تحصیل در مالزی باید بدانید، این موضوع نیز کاملا وابسته به نوع بورسیه‌ ای است که می‌خواهید بگیرید! برای مثال بورسیه دانشگاه سان وی مالزی با بورسیه دانشگاه تیلورز متفاوت است و مدارک لازم برای دریافت این بورسیه نیز از موسسه‌ای به موسسه دیگر متغیر خواهد بود.

برای مثال یکی از مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی مالزی، کپی از ریزنمرات شما از پیشینه تحصیلی‌تان است. مثلا برای اخذ بورسیه و وام‌های دیگر باید مدارک مربوط به آنها را جمع آوری کنید. در کل این‌طور بگوییم که مدارک موردنیاز برای بورسیه شدن در مالزی، باید شایستگی شما را نسبت به سایر دانشجویان اثبات کند.

انواع بورسیه های تحصیلی مالزی

در ذهن اکثر ما این‌طور نقش بسته که اگر فردی باهوش باشد می‌تواند بورسیه تحصیلی دریافت کند! ولی دقیقا این‌طور نیست. بورسیه‌ها معمولا توسط سازمان‌های دولتی، موسسات آموزش عالی خصوصی و سایر سازمان‌ها در مالزی به دانش آموزان و دانشجویان اعطا می‌شوند. البته شرکت‌ها و موسسات غیرانتفاعی نیز ممکن است اینکار را انجام دهند.

در کل انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی مالزی شامل:

1. بورسیه‌ های مبتنی بر نیاز

معمولا این نوع بورسیه به افرادی تعلق می‌گیرد که مشکلات مالی داشته باشند. البته دانشجو یا دانش آموز باید ثابت کند که دچار مشکل مالی شده تا بتواند بورسیه مبتنی بر نیاز را دریافت نماید.

2. بورسیه‌ های مبتنی بر شایستگی

اگر دوست دارید این بورسیه تحصیلی را بگیرید باید اثبات کنید که از بقیه متمایز هستید و شایستگی دریافت آن را دارید. برای اخذ بورسیه شایستگی معدل شما باید از (GPA) در حد آستانه مشخص شده باشد و بتوانید آن را حفظ کنید تا واجد شرایط برای گرفتن این نوع از بورسیه شوید.

3. بورسیه های ورزشی مالزی

بورسیه‌های ورزشی یکی از شناخته‌شده‌ترین و رقابتی‌ترین کمک هزینه‌های تحصیلی برای دانش آموزانی است که می‌خواهند در رشته‌های ورزشی تحصیل کنند. لازمه آن هم استعداد بالا و پیشینه تحصیلی قوی است.

4. بورسیه برای دانشجویان بااستعداد با معدل بالا

یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بورسیه‌ های تحصیلی مالزی، بورسیه ای است که به سابقه برتر علمی دانش آموزان تعلق می‌گیرد. دانش آموزی که بتواند معدل بالایی داشته باشد فعالیت‌های فوق برنامه درخشانی کسب نموده باشد این بورسیه شامل حالش می‌شود.

5.بورسیه تحصیلی مالزی برای اقلیت‌ها

شاید این بورسیه تحصیلی کمی برایتان سوال‌برانگیز باشد که این دیگر چه نوع بورسیه‌ای است. با یک مثال این موضوع را شفاف‌سازی می‌کنیم. مثلا بورسیه‌‌ای که برای دانش آموزان رنگین پوست در نظر گرفته می‌شود یا به یک جامعه و قوم خاصی تعلق می‌گیرد. این بورسیه در مالزی توسط دولت فدرال، شرکت‌ها و کالج‌ها اعطا می‌شود.

سوالات متداول درباره بورسیه تحصیلی به مالزی

آیا دانشجویان باید بورسیه‌ های تحصیلی را پس دهند؟

بورسیه‌ها جوایزی هستند که برای موفقیت‌های تحصیلی یا ورزشی به دانش آموزان اعطا می‌شود و کاملاً رایگان هستند، بنابراین نیازی به بازپرداخت آنها ندارید. با این حال، باید در نظر داشته باشید که اگر شرایط خاصی را رعایت نکنید، بورس تحصیلی خود را از دست خواهید داد یا ملزم به بازپرداخت آن خواهید بود.

شرایط اصلی بورسیه چیست؟

یکی از رایج‌ترین شرایط برای بورسیه تحصیلی مالزی، پیشرفت تحصیلی است. معمولاً دانشگاه یا موسسه‌ای که به آن درخواست بورسیه شدن دادید، دستاوردهای تحصیلی شما را با نگاه کردن به معدل‌تان، کلاس‌هایی که شرکت کردید و عملکرد شما در آزمون‌های استاندارد شده (مانند SAT یا ACT) ارزیابی می‌کنند. این مدارک نشان می‌دهد که تا به حال چقدر عملکرد خوبی داشته‌اید و آیا شایسته دریافت بورس تحصیلی مالزی هستید یا خیر!

چگونه می‌توان بورسیه کارشناسی ارشد مالزی را گرفت؟

برای برنامه مدرک کارشناسی ارشد، متقاضیان باید حداقل درجه دوم بالاتر (افتخار) یا حداقل CGPA 3.0 در سطح مدرک کارشناسی کسب کنند. دانش پژوهان می‌بایست برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در موسسات آموزش عالی منتخب به طور تمام وقت تحصیل کنند.

بورسیه شهریه چیست؟

بورسیه های تحصیلی کامل، جوایز کمک مالی هستند که به طور کلی هزینه شهریه را پوشش می‌دهند.

بورسیه تحصیلی کشور مالزی چگونه است؟

اکثر بورسیه های ارائه شده در مالزی، بورسیه های تحصیلی هستند، با معافیت کامل یا جزئی از هزینه تحصیل بر اساس نتایجی که شما ارائه می‌دهید. با دریافت بورسیه تحصیلی مالزی می‌توانید هزینه‌های اضافی باقی‌مانده را با پول خود تکمیل کنید و همچنین اگر به دنبال دیپلم یا مدرک هستید، وام PTPTN را تکمیل کنید.

دانشجویان بر چه اساسی بورسیه می‌گیرند؟

داوران هر موسسه و دانشگاه پس از درخواست دانشجویان، معدل‌، نمرات آزمون، تجربیات و مقالات‌تان را مطالعه نموده و براساس آنها شایستگی شما برای دریافت بورسیه تحصیلی مالزی را بررسی می‌کنند. پس از مقایسه رزومه شما با دیگران، برنده دریافت بورسیه تحصیلی مالزی را اعلام نموده و به شما خبر می‌دهند.

اخذ بورسیه تحصیلی کشور مالزی با STUDYKL

STUDYKL مشاور و حامی شما در زمینه اخذ ویزای تحصیلی مالزی، اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر مالزی و هر آنچه مربوط به تحصیل در مالزی است.

برای مشاوره رایگان در خصوص بورسیه تحصیلی مالزی با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *