تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
یکشنبه , اردیبهشت ۳۰ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
حیوانات مالزی

حیوانات مالزی

زمان مطالعه: 7 دقیقه
4/5 - (22 امتیاز)

در قلب جنوب شرقی آسیا، مالزی با تنوع حیرت‌انگیزی از حیات وحش خود جلوه می‌کند. در میان جنگل‌های بارانی جذابش، حیواناتی زندگی می‌کنند که برخی از آنها بسیار عجیب و در عین حال جذاب و شگفت‌انگیز هستند. از ببر مالایی مرموز گرفته تا پلنگ ابری کمیاب در دنیا، مالزی حیات وحش خارق‌العاده‌ای دارد. اگر می‌خواهید با حیوانات مالزی بخصوص حیوانات خطرناک و بومی آن آشنا شوید شما را به یک سفر جذاب و ماجراجویانه در دل جنگل‌های آن دعوت می‌کنیم. 

STUDYKL نماینده شما برای اخذ ویزای سفر و مهاجرت به مالزی است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

لیست معروف ترین حیوانات بومی مالزی

معروف‌ترین حیوانات بومی مالزی که بسیار هم جذاب بوده و برخی از آنها گونه‌ای کمیاب هستند:

 • ببر مالایی (Malayan tiger)
 • فیل آسیایی (Asian elephant)
 • کرگدن (Rhinoceros)
 • پلنگ ابری (clouded leopard)
 • تاپیر مالایی (Malayan tapir)
 • گربه پلنگ (Leopard cat)
 • سیکوت نخل آسیایی (Asian palm civet)
 • مار کریسوپله پاردیسی یا مار پرنده (chrysopelea paradisi)
 • بینتورنگ (Binturong)
 • فیل هندی (Indian elephant)
 • نوک شاخ (Hornbill)
 • آهو سامبر (Sambar deer)
 • پانگولین (Pangolins)
 • دارکوب (Woodpeckers)
 • گاومیش آبی خانگی (domestic water buffalo)
 • هوپو (Hoopoe)
 • جاکاناس (Jacanas)
 • ماکاک خرچنگ خوار (Crab-eating macaque)
 • زاغی سبز معمولی (Common green magpie)
 • مورچه دیوانه زرد (Yellow crazy ant)
 • لورینی (Loriini)
 • آروانای آسیایی (Asian arowana)
 • ژاکانای دم قرقاول (Jacana)
 • مار موش زیبایی (Beauty rat snake)
 • مونتجاک (Muntjac)
 • آنیلیوس (Anelius)
 • کرم شب تاب (Firefly)
 • مارمولک‌ (lizard)
 • اسکینک (Skink)
 • شاه کبرا (King cobra)
 • مار افعی‌ (Vipers)
 • پایتون مشبک (Reticulated python)

انواع ویزای کشور مالزی برای سفر و اقامت

معرفی حیوانات حیات وحش مالزی با عکس

به جهان شگفت‌انگیز حیوانات مالزی خوش آمدید، جایی که طبیعت با تنوعی بی‌بدیل حیات وحش را در خود جای داده است. از پرندگان رنگارنگ تا پستانداران بی‌نظیر، هر گونه حیوانی در کشور مالزی داستانی زیبا برای گفتن دارد. در ادامه به معرفی حیوانات جذاب مالزی می‌پردازیم.

ببر مالایی

ببر مالایی

 این موجودات شگفت‌انگیز و بی‌نظیر که تعدادشان به شدت کاهش یافته است، در جنگل‌های مالزی زندگی می‌کنند. ببرهای مالایی با پوست خاکستری مایل به زرد و خطوط سیاه برجسته، یکی از پنج زیرگونه ببر باقیمانده در جهان هستند!

فیل آسیایی

فیل آسیایی

 این موجودات شگفت انگیز و بزرگ با کله گنده و دنباله‌های طولانی، در جنگل‌های مرطوب و گسترده مالزی زندگی می‌کنند. این فیل‌ها نسبت به همتایان آفریقایی خود کوچک‌تر بوده؛ ولی همچنان از قدرت و احترام بالایی برخوردارند.

کرگدن

کرگدن

 این موجودات قدرتمند با پوست زبر خود در مالزی زندگی می‌کنند. کرگدن‌ها دارای بدنی مستطیل شکل با پوستی ضخیم و زبر هستند و شاخی بزرگ روی بینی دارند.

تاپیر مالایی

تاپیر مالایی، از حیوانات بومی مالزی

 این موجودات زیبا و عجیب با بدنی بزرگ و کله‌ای کوچک و خرطومی‌مانند، در حیات وحش مالزی زندگی می‌کنند. آنها اغلب در زندگی شبانه دارند و در طول روز می‌خوابند.

گربه پلنگ

گربه پلنگ

گربه پلنگ‌ها هم اندازه یک گربه خانگی هستند؛ اما روی پوست آنها الگوهایی از پلنگ به چشم می‌خورد. این گربه‌ها در جنگل‌های مالزی زندگی می‌کنند و زندگی شبانه دارند؛ از این رو در طول روز روی درختان می‌خوابند.

سیکوت نخل آسیایی

سیکوت نخل آسیایی

این حیوانات کوچک و بامزه با بدنی سیاه و قهوه‌ای، در حیات وحش مالزی دیده شده‌اند. آنها نیز زندگی شبانه دارند و در طول روز می‌خوابند تا از نظرها دور باشند.

اخذ ویزای سوشیال مالزی فقط در 72 ساعت!

بینتورنگ

بینتورنگ؛ حیوانات عجیب مالزی

این حیوانات با بدنی مانند گربه و صورتی شبیه به خرس، در جنگل‌های مالزی زندگی می‌کنند. بینتورنگ ها موجوداتی با بوی خاص و بدنی سیاه و سفید هستند که جزو حیوانات عجیب و غریب مالزی به شمار می‌روند.

فیل هندی

فیل هندی

فیل‌های هندی یکی از انواع فیل‌های معروف در دنیاست که بدنی بزرگ دارند. این فیل‌ها اغلب در جنگل‌های مرطوب و گسترده زندگی می‌کنند و دارای زندگی اجتماعی پیچیده‌ای هستند.

نوک شاخ

نوک شاخ، حیوانات مالزی

این پرندگان زیبا و عجیب با نوک بزرگ و خمیده خود، در جنگل‌های مالزی زندگی می‌کنند. اندازه و شکل نوک این پرندگان آنها را تبدیل به یکی از برجسته‌ترین پرندگان مالزی کرده است.

آهو سامبر

آهو سامبر؛ حیوانات دوست داشتنی مالزی

این آهوهای زیبا با پوستی قهوه‌ای رنگ مایل به قرمز تیره هستند. آهوهای سامبر بسیار قدرتمند هستند و یکی از بزرگ‌ترین گونه‌های آهو در آسیا قلمداد می‌‌شوند.

مار کریسوپله پاردیسی

این مارهای عجیب و غریب با توانایی پرواز در هوا، در حیات وحش مالزی به چشم می‌خورند. اندازه کوچک و الگوهای رنگی زیبا روی بدنشان، سبب جذاب بودن آنها شده است. 

ماکاک خرچنگ خوار

ماکاک خرچنگ خوار از حیوانات بومی مالزی

این میمون‌های کوچک با چهره‌های قهوه‌ای و کِرِم‌رنگ، در سواحل مالزی زندگی می‌کنند. این میمون‌ها اغلب در حال جستجو برای خرچنگ‌ها و میگوها در ساحل هستند و می‌توانند به راحتی از درختان بالا بروند.

پانگولین

پانگولین، حیوانات عجیب و غریب مالزی

یکی از حیوانات عجیب و غریب مالزی که دارای پوست‌های سخت و خاردار هستند، پانگولین است. آنها برای محافظت از خود می‌توانند به یک توپ خاردار تبدیل شوند.

دارکوب

دارکوب

دارکوب‌ها نیز یکی از حیوانات مالزی هستند که با پرهای رنگارنگ و براق‌شان، معروفند. این پرندگان صدای بلندی از خود تولید می‌کنند که اغلب جنگل‌نوردان به شنیدن صدای آنها عادت دارند.

گاومیش آبی خانگی

گاومیش آبی خانگی

گاومیش‌های آبی مالزی اغلب برای کشاورزی و حمل و نقل استفاده می‌شوند. این حیوانات بامزه در روستاهای مالزی زندگی می‌کنند. 

هوپو

هوپو؛ حیوانات بومی مالزی

هوپوها پرندگانی با نوکی خمیده و طویل و بال‌هایی با الگوهای رنگی فریبنده هستند که در بوته‌های خراشیده و جنگل‌های مالزی زندگی می‌کنند. این پرنده‌ها معمولا به صورت گروهی پرواز می‌کنند و صدایی دلنشین دارند. 

جاکاناس

جاکاناس

جاکاناس ها گونه‌ای از پرندگان بومی مالزی هستند که معمولاً در سواحل زندگی می‌کنند. این پرندگان جزو حیوانات عجیب مالزی هستند.

زاغی سبز معمولی

زاغی سبز معمولی

زاغی سبز معمولی با صدای بلند و زنگ‌مانندش، معروف است. این پرندگان زیبا با پرهای سبز براق در جنگل‌های مالزی زندگی می‌کنند.

مورچه دیوانه زرد

مورچه دیوانه زرد

این مورچه‌های کوچک و پر انرژی با رنگ زرد خود شهرت دارند. مورچه دیوانه زرد بسیار زحمتکش بوده و همواره برای پیدا کردن غذا مشغول به کار است.

لورینی

لورینی؛ حیوانات معروف مالزی

لورینی گروهی از پرندگان رنگارنگ و زیبا هستند که در حیات وحش مالزی به وفور به چشم می‌خورند. این پرندگان با پرهای رنگی، صدای بلند و بازیگوشی‌هایی که دارند خود را در دل توریست‌ها جا می‌کنند.

آروانای آسیایی

آروانای آسیایی، از آبزیان مالزی

این ماهی‌های زیبا و بزرگ که اغلب در آب‌های شیرین مالزی زندگی می‌کنند به دلیل براق بودن و زیبایی‌شان از جذابیت خاصی برخورداند.

ژاکانای دم قرقاول

ژاکانای دم قرقاول

این پرندگان زیبا با دم‌های بلند و رنگین کمانی، در دریاچه‌های مالزی زندگی می‌کنند. ژاکانای دم قرقاول یکی از شگفت‌انگیزترین پرندگان مالزی است.

مار موش زیبایی

یکی از زیباترین حیوانات مالزی مار موش زیبایی است. این مارهای کوچک با پوست رنگارنگ خود از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

مونتجاک

مونتجاک، حیوانات مالزی

مونتجاک‌ ها گونه‌ای از گوزن‌ها هستند. این حیوانات با پوستی قهوه‌ای‌رنگ و چشمانی بزرگ، حیوانات جذاب و دوست‌داشتنی‌ای هستند که در حیات وحش مالزی زندگی می‌کنند.

آنیلیوس

آنیلیوس در واقع یک نوع مار است که زهر نداشته و بدنی کوچک و باریک دارد. این نوع مار دارای پوستی است که رنگ آن مدام تغییر می‌کند! در کل آنیلیوس یکی از جذاب‌ترین حیوانات مالزی است.

کرم شب تاب

کرم شب تاب

کرم‌های شب تاب حشرات کوچکی هستند که شب‌ها پرواز می‌کنند. این حشرات با نورهای خیره‌کننده‌ خود فضا را روشن نموده و محیطی فانتزی و جذاب خلق می‌کنند.

مارمولک‌

مارمولک‌

یکی از معروف‌ترین حیوانات مالزی مارمولک‌ها هستند. این خزنده‌ها دارای پوستی صاف و براق، دم‌هایی بلند و زبان‌هایی چسبناک بوده که طعمه خود را به سرعت می‌بلعند.

اسکینک

اسکینک

اسکینک ها با دم‌هایی بلند که اغلب برای دفاع استفاده می‌شود یکی از حیوانات بومی مالزی هستند.

حیوانات خطرناک مالزی

در دل حیات وحش مالزی حیوانات خطرناکی وجود دارند که در همین حال جذاب نیز هستند. اگر دوست دارید این حیوانات خطرناک را ببینید باید به منطقه بورنئو و شمال مالزی سفر کنید. در این قسمت معروف‌ترین حیوانات خطرناک مالزی را به شما معرفی می‌کنیم:

پلنگ ابری

پلنگ ابری؛ حیوانات خطرناک مالزی

 این گونه خاص از پلنگ با لکه‌هایی که به آنها ظاهری شبیه به ابرها می‌دهد، در جنگل‌های مالزی زندگی می‌کنند. پلنگ ابری همواره در خطر شکار غیرقانونی است. این موجودات زیبا و قدرتمند، جزو حیوانات خطرناک مالزی هستند.

شاه کبرا

 این مارهای مهیب و ترسناک با طولی بیش از 5 متر، یکی از بزرگ‌ترین مارهای سمی در جهان هستند. اندازه، قدرت و سرعت زیادی که در حمله دارند، آنها را به یکی از حیوانات خطرناک مالزی تبدیل کرده است. این حیوان با یک نگاه، می‌تواند احساس ترس و احترام را ایجاد کند.

افعی‌

افعی‌؛ حیوانات خطرناک مالزی

مالزی خانه‌ی مارهای خطرناک جهان از جمله افعی‌ها، کبراها و پایتون‌ها است. این مارها با انواع مختلفی از رنگ، اندازه و سم‌ها می‌توانند در حیات وحش مالزی پیدا شوند. افعی چاله حرا یکی از خطرناک‌ترین گونه‌های مار است. این حیوان می‌تواند جریان خون انسان را قطع کند و در عین حال بیشترین تعداد مرگ و میر را دارد.

پایتون مشبک

پایتون مشبک؛ خطرناک ترین حیوانات مالزی

 این مارهای بزرگ و قدرتمند که به دلیل الگوی پوستی خاص و زیبای‌شان نامگذاری شده‌اند، در جنگل‌های مالزی پیدا می‌شوند. با اندازه بزرگ و قدرت خیره‌کننده، پایتون‌ها یکی از بزرگ‌ترین مارهای جهان شناخته می‌شوند. این مارهای غول پیکر نیز می‌توانند برای انسان‌ها خطرناک باشند؛ بخصوص وقتی که تهدید شده یا ترسانده شوند. 

کبراهای سوماترایی

کبراهای سوماترایی با سمی که تولید می‌کنند یکی از خطرناک‌ ترین حیوانات مالزی شناخته شده‌اند.

کروکودیل‌های آب شور

کروکودیل‌های آب شور با دندان‌های تیز و پوست زبر جزو حیوانات ترسناک مالزی هستند. 

اقامت کوتاه مدت و بلند مدت در مالزی با STUDYKL

STUDYKL با دو دهه تجربه بهترین حامی و راهنمای شما برای اخذ اقامت دائم مالزی و ویزا برای اقامت کوتاه مدت در مالزی است.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *