تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
مالزی چگونه مسلمان شد؟

مالزی چگونه مسلمان شد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (12 امتیاز)

مالزی چگونه مسلمان شد؟ سوالی که بسیاری از دوستداران و گردشگران آن، می‌پرسند. اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید و می‌خواهید بدانید کشور مالزی چطور مسلمان شد، در چه تاریخی این اتفاق افتاد؟ و اینکه جمعیت مسلمانان مالزی چقدر است، ادامه این مقاله جذاب را بخوانید…

STUDYKL نماینده شما برای اخذ اقامت و ویزای مالزی است.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

کشور مالزی چگونه مسلمان شد؟

کشور مالزی چگونه مسلمان شد؟

دین اسلام برای اولین بار در قرن هفتم میلادی و با حضور تجار هندی و اعراب به این کشور وارد گردید. وضعیت خوب اقتصادی مالزی باعث جذب تاجران مسلمان به مالزی و آشنایی مردم این کشور با دین اسلام شد. با افزایش تعداد مسلمانان و ترویج دین اسلام رفته رفته مناطق مسلمان‌نشین در مالزی افزایش پیدا کرد.

در قرن 14 میلادی پادشاه وقت مالاکا با آغوش باز اسلام را پذیرفت و به گسترش آن در منطقه کمک شایانی کرد. اسلام در مالزی با سنت‌های پیش از ورود آن، اعتقادات سنتی و مفاهیم سیاسی عجین است. مسلمانان مالزی غالباً شافعی هستند ولی طرفداران صوفیه و اسماعلیه را هم در این کشور می‌بینید.

انواع ویزای مالزی برای سفر و اقامت

در مالزی روزانه 5 بار صدای اذان شنیده می‌شود. هر چند تعطیل رسمی هفتگی در مالزی شنبه و یک شنبه است؛ ولی در روز جمعه ادارات، سازمان‌ها و نهادهای دولتی به مدت 2 ساعت برای حضور در نماز جمعه تعطیل می‌شوند و مردم نیز با حضور در نماز جمعه به برگزاری باشکوه این فریضه دینی کمک می‌کنند.

در قانون اساسی مالزی، آزادی دین تضمین شده؛ ولی لازم است بدانید برای گرفتن اقامت باید مسلمان باشید. البته اگر به عنوان توریست وارد این کشور می‌شوید، هرگز راجع به دین و سیاست حرفی به میان نیاورید؛ چون این دو مورد خط قرمز کشور مالزی است.

جمعیت مسلمانان مالزی چقدر است؟

جمعیت مسلمانان مالزی چقدر است؟

جمعیت مسلمانات مالزی تقریباً 63.7٪ در سال 2024 است! در واقع بیش از 20 میلیون از جمعیت مالزی را مسلمانان تشکیل داده‌اند.

مسلمانان مالزی چگونه مردمانی هستند؟

مسلمانان مالزی برای آیین‌های دینی و مذهبی خود ارزش قائل بوده و به صفاتی چون صداقت، صبر، تقوا و ایمان به خدا پایبندند. خواندن نماز اول وقت و کلاه‌های گردی که واژه «فرقان» رویش حک شده، نماد مسلمانان مالزی است. شاه کلید زندگی و آزادی مالزیایی‌ها، صبر است.

در واقع، مسلمانان مالزی عموماً بسیار آرام و محتاط هستند. آنها اغلب در لباس، زبان بدن و رفتار متواضع بوده و تمایل دارند با صبر و حوصله زیادی به زندگی روزمره بپردازند. مسلمانان مالزی برخورد گرمی با مهاجران و غریبه‌ها داشته و بسیار مهمان‌نواز هستند. همچنین آنها مودبانه رفتار می‌کنند. در کل این افراد انسان‌های خوبی بوده و برای دوستی گزینه ایده‌آلی هستند.

دریافت سریع ویزای مالزی با STUDYKL

STUDYKL با دو دهه تجربه بهترین حامی و راهنمای شما برای اخذ اقامت دائم و موقت مالزی و همچنین انواع ویزا برای کشور مالزی است.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *