تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
شغل های پردرآمد در مالزی

شغل های پردرآمد در مالزی 2024

زمان مطالعه: 7 دقیقه
4.9/5 - (36 امتیاز)

شغل‌ های پردرآمد در مالزی بسیار است. البته تنها افرادی می‌توانند صاحب این مشاغل شوند که دارای مهارت‌های کافی و تجربه لازم باشند. از این رو حتی اگر مهاجر هم باشید می‌توانید یکی از مشاغل پردرآمد و پولساز مالزی را به دست آورید. در ادامه به معرفی این شغل ها می‌پردازیم و به لیستی از مشاغل مورد نیاز مالزی و حداقل دستمزد در سال جدید اشاره می‌کنیم…

STUDYKL نماینده رسمی در زمینه امور مربوط به اخذ ویزا و تحصیل در مالزی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

معرفی شغل های پردرآمد در مالزی 2024

معرفی شغل های پردرآمد در مالزی 2023

اگر قصد کار کردن در مالزی را داشته باشید کسب اطلاعات درباره مشاغل پردرآمد هم برایتان مهم خواهد بود. از این رو می‌خواهیم شغل های پردرآمد در مالزی سال 2024 را به شما معرفی کنیم. طبق آمارهای سال جدید، پردرآمدترین مشاغل مالزی عبارتند از:

 • مدیرعامل
 • پزشک
 • وکیل
 • مدیر مالی
 • مهندس عمران
 • مدیر بانک
 • متخصص فناوری اطلاعات یا IT
 • مدیر بازاریابی
 • خلبان
 • مدیر هتل

انواع ویزای کشور مالزی برای سفر و اقامت

1. مدیر عاملی

مدیر عاملی؛ جزو شغل های پردرآمد مالزی

یکی از شغل های پردرآمد در مالزی در سال 2024 مدیر عاملی است. حتما به گوشتان رسیده که مالزی محل استقرار شرکت‌های چندملیتی مانند آمازون، اپل، جی پی مورگان، ورایزون و غیره می‌باشد. از طرفی مدیرعامل هر شرکتی مسئول اطمینان از رعایت اصول حاکمیتی، مدیریت عملیات روزانه و رهبری مدیران اجرایی است. به همین جهت تقاضا برای سمت مدیر عاملی بالا بوده و امروزه یکی از پردرآمدترین مشاغل مالزی نیز شناخته می‌شود.

مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم  مدیریت عاملی محدوده حقوق و دستمزد میانگین درآمد مدیرعامل در مالزی
مدرک کارشناسی ارشد در MBA یا رشته مرتبط دیگر + 5 تا 10 سال تجربه حقوق مدیر عامل در مالزی از 10000 تا 50000 رینگیت در ماه در مالزی متغیر است.  30000 رینگیت در ماه

2. پزشکی

پزشکی؛ از جمله شغل های پردرآمد مالزی

خوب می‌دانید که در هر کجای دنیا نیاز به پزشک احساس می‌شود و نبود متخصصان در این زمینه، چالش‌آفرین خواهد بود. از این رو در مالزی نیز نیاز به پزشک، جراح، دندانپزشک و سایر متخصصان پزشکی بالا است. از آنجایی که پزشکان برای رسیدن به شغل ایده‌آل خود در مالزی باید زحمات بسیاری بکشند و راه دشواری را پشت سر بگذرانند، حقوق بالایی دریافت می‌کنند. از این رو پزشکی نیز جزو مشاغل پردرآمد در مالزی به شمار می‌رود.

مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم  پزشک محدوده حقوق و دستمزد میانگین درآمد پزشک در مالزی
دارابودن مدرک MBBS یا مدرک پزشکی از یک دانشگاه معتبر + گذراندن دوره کارآموزی یا رزیدنتی حقوق پزشک در مالزی از 10000 تا 30000 رینگیت در ماه متغیر است. 20000 رینگیت در ماه

3. وکالت

وکالت؛ از شغل های پرسود مالزی

در واقع وکیل نماینده قانون است و در دعاوی دادگاه‌ها از دیگران دفاع می‌کند. وکلا باید از قوانین و مقررات آگاه باشند. آنها با کمک دانش خود از قانون و سیستم‌های حقوقی به مشتریان‌شان درباره مسائل مختلف، مشاوره می‌دهند و در صورت لزوم از حق آنها دفاع می‌کنند. با توجه به میزان جدی بودن کار وکلا و سختی کار، این شغل نیز در دسته پردرآمدترین مشاغل مالزی قرار گرفته است.

مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم  وکالت محدوده حقوق و دستمزد میانگین درآمد وکیل در مالزی
دارا بودن مدرک حقوق از دانشگاه معتبر + ثبت نام در دانشکده‌های حقوقی معتبر حقوق یک وکیل در مالزی از 8000 تا 26000 رینگیت در ماه متغیر است. 17000 رینگیت در ماه

4. مدیر مالی

مدیر مالی؛ پردرآمدترین شغل های مالزی

مدیر مالی مسئول مدیریت اموال یک شرکت یا سازمان است. این افراد به خوبی بلدند که استراتژی مالی را توسعه داده و بر آن نظارت کنند. در اکثر سازمان‌ها مدیران مالزی حقوق بالایی دریافت می‌کنند؛ چراکه نقشی حیاتی در رشد اقتصادی و موفقیت شرکت دارند. در مالزی نیز پست مدیر مالی تقاضای بالایی دارد. در نتیجه یکی از شغل های پردرآمد در مالزی مدیرمالی است.

مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم  مدیر مالی محدوده حقوق و دستمزد میانگین درآمد مدیر مالی در مالزی
دارابودن حداقل مدرک MBA یا مدرک مرتبط + 5 تا 10 سال تجربه در بخش شرکت حقوق یک مدیر مالی مالزی از 8.000 تا 20.000 رینگیت در ماه متغیر است. 14.000 رینگیت در ماه

5. مهندسی عمران

مهندسی عمران؛ شغل‌های پردرآمد مالزی

یک مدیر پروژه ساخت و ساز یا مهندس عمران، مسئول هماهنگی و نظارت بر پروژه‌ها است. مهندسان عمران از طراحی و برنامه‌ریزی تا مراحل نهایی تکمیل کار، حضور پُررنگی دارند. از آنجایی که یک مهندس عمران باید تحت فشار سریع تصمیم بگیرد و روزانه با مسائل متعددی دست و پنجه نرم کند، از حقوق بالایی برخوردار خواهد بود.

مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم مهندسی عمران محدوده حقوق و دستمزد میانگین درآمد مدیر پروژه ساخت و ساز در مالزی
دارابودن مدرک لیسانس مهندسی یا معماری + داشتن مجوز کار حقوق یک مدیر پروژه ساختمانی در مالزی از 8.000 تا 20.000 رینگیت در ماه متغیر است. 14.000 رینگیت در ماه

6. مدیریت بانک‌

مدیریت بانک‌؛ شغلی پردرآمد در مالزی

از دیگر شغل های پردرآمد در مالزی، مدیر بانک است. مدیر بانک یک مدیر اجرایی در سطح ارشد بوده که مسئولیت رسیدگی روزانه به وظایف مربوط به بانکداری را بر عهده دارد. مدیران بانک باید چند کار را انجام دهند، حجم زیادی از اطلاعات را مدیریت کنند و تصمیمات حیاتی را به سرعت اتخاذ نمایند. یک مدیر بانک حرفه‌ای همچنین باید در زمینه‌های حسابداری، بازاریابی و منابع انسانی تخصص داشته باشد.

مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم  مدیر بانک محدوده حقوق و دستمزد میانگین درآمد مدیر بانک در مالزی
دارابودن مدرک لیسانس در مدیریت بازرگانی یا رشته‌های مرتبط + 5 تا 10 سال تجربه در زمینه مرتبط حقوق یک مدیر بانک مالزیایی از 6.000 تا 20.000 رینگیت در ماه متغیر است. 13.000 رینگیت در ماه

7. متخصص IT

متخصص IT؛ مشاغل پردرآمد مالزی

مالزی نیز مانند دیگر کشورها جهان به متخصصان IT و نرم افزار احتیاج دارد و برای آنها حقوق بالایی در نظر گرفته است. در واقع یکی از شغل های پردرآمد در مالزی سال 2024، مهندسی IT و نرم افزار است. حتی فارغ التحصیلان تازه وارد نیز فرصت‌های شغلی بسیاری در این زمینه خواهند داشت.

مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم متخصص IT   محدوده حقوق و دستمزد میانگین درآمد متخصص فناوری اطلاعات در مالزی
دارابودن مدرک لیسانس در مهندسی نرم افزار یا فناوری اطلاعات + داشتن 5 سال تجربه تخصصی محدوده حقوق برای متخصصان فناوری اطلاعات در مالزی 6.000 تا 18.000 رینگیت در ماه است. 12.000 رینگیت در ماه

8. مدیریت بازاریابی

مدیریت بازاریابی؛ شغلی پرسود در مالزی

یک مدیر بازاریابی با تحقیق و برنامه‌ریزی برای تبلیغات یک شرکت یا سازمان تلاش می‌کند. مدیران بازاریابی حرفه‌ای را نمی‌توان با طلا هم معاوضه کرد؛ چراکه می‌توانند بسیار سودآور باشند. مدیر بازاریابی می‌تواند در آژانس‌های تبلیغاتی یا سازمان‌های انتشاراتی مشغول به کار شود. اگر به این شغل می‌اندیشید، باید بدانید جزو مشاغل پردرآمد مالزی نیز هست.

مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم مدیر بازاریابی محدوده حقوق و دستمزد میانگین درآمد مدیر بازاریابی در مالزی
 دارا بودن مدرک لیسانس در مدیریت بازرگانی یا بازاریابی + 5 تا 10 سال تجربه تخصصی در این زمینه + داشتن مهارت‌‌های ارتباطی حقوق مدیر بازاریابی در مالزی از 5.000 تا 15.000 رینگیت در ماه متغیر است. 10.000 رینگیت در ماه

9. خلبانی

خلبانی؛ مشاغل پردرآمد مالزی

به دلیل افزایش تعداد خطوط هوایی تجاری و مسیرهای پروازی، خلبانان در سراسر جهان تقاضای زیادی دارند. این شغل یکی از شغل های پردرآمد در مالزی است.

مهارت‌های لازم خلبانی محدوده حقوق و دستمزد میانگین درآمد خلبانان در مالزی
شما باید حداقل 18 سال شهروند مالزی باشید + قبولی در آزمون پزشکی دستمزدی که می‌توانید در صنعت هوانوردی در مالزی انتظار داشته باشید از 5.000 تا 15.000 رینگیت در ماه متغیر است.  10.000 رینگیت در ماه

10. مدیریت هتل

مدیریت هتل؛ شغل پردرامد در مالزی

همواره شاهد پیشرفت صنعت گردشگری و مهمانداری هستیم. با بزرگ شدن این صنعت، گزینه‌های شغلی بسیاری هم ایجاد می‌شود. اگر می‌خواهید در این مسیر شغلی جایگاه خوبی به دست آورید، اول از همه نیاز به مهارت‌های قوی در خدمات مشتری، توجه عالی به جزئیات، مهارت‌های ارتباطی خوب و سواد کامپیوتری داشته باشید.

در کل بهتر است بدانید مدیران هتل‌ها در این کسب و کار بیشترین حقوق را در مالزی دریافت می‌کنند. پس به لیست شغل های پردرآمد در مالزی مدیریت هتل را هم بیفزایید.

مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم مدیریت هتل محدوده حقوق و دستمزد میانگین درآمد مدیر هتل در مالزی
مدرک لیسانس در رشته مدیریت هتل + حداقل 3 تا 5 سال تجربه در صنعت هتلداری حقوق ماهانه یک مدیر هتل در مالزی از 5.000 تا 15.000 رینگیت در ماه متغیر است. 10.000 رینگیت در ماه

لیست پولسازترین مشاغل مورد نیاز مالزی 1403

پیش از هر کاری بهتر است بدانید مالزی در سال 2024 به مشاغلی نیازمند است! مسلما اگر این کشور نیاز به مهارت شما نداشته باشد تمام زحماتتان برای گرفتن ویزای کار مالزی بر باد می‌رود. پس توجهتان را به مشاغل مورد نیاز مالزی در سال 2024 جلب می‌‌کنیم:

 • مهندس هوافضا، نفت، گاز و انرژی پتروشیمی
 • مهندس کامپیوتر (شامل فناوری اطلاعات و ارتباطات یا IT، مخابرات و چند رسانه‌ای)
 • مدیر کسب و کار (مدیر ارتباطات بازاریابی، مدیر رابطه، مدیر داخلی فروش در بخش تحلیل مالی)
 • بانکدار
 • مهندس یا کارمند در زمینه کشاورزی
 • کارمند در زمینه علم آمار
 • کارمند در زمینه علم شیمی
 • کارمند در زمینه ایمنی و بهداشت
 • طراح گرافیکی
 • پزشک (تجهیزات پزشکی)
 • برنامه ریز استراتژیک و تحلیل گر مالی
 • مدیر زنجیره تامین
 • مدیر فروش پروژه
 • مدیر بازپرداخت و مزایا

حداقل دستمزد در مالزی 

مهم‌ترین سوالاتی که در این باره ذهن شما را به خود مشغول می‌کند حقوق کار در مالزی و حداقل دستمزد در سال 2024 است! یعنی برای یک ماه زحمت شما چه مقدار دستمزد تقدیمتان می‌گردد. با خودتان می‌گویید نکند این همه زمان و انرژی صرف کنم تا در این کشور مشغول به کار شوم بعد بفهمم که حقوق کافی برای زندگی ندارم!

این بزرگترین ترس مهاجران خارجی است؛ اما دلهره نداشته باشید. اگر شما توسط کارفرمای خود ویزای مالزی را اخذ نموده باشید، حداقل دستمزد شما در ماه چیزی حدود 10.000 رینگیت خواهد بود. البته بجز این حقوق، کارمندان خارجی هزینه‌های جابجایی، کمک هزینه ماشین و حتی گاهی اوقات کمک هزینه شروع کار برای خرید لباس و… را دریافت خواهند کرد!

هزینه و مخارج زندگی در مالزی به دلار و تومان

حالا می‌رسیم به این سوال که آیا با این میزان درآمد می‌توان در مالزی زندگی کرد؟ بله. با داشتن 10.000 رینگیت در هر ماه می‌توانید یک زندگی مناسب و معقول داشته باشید. اگر ماهانه حدود 15.000 رینگیت تا 20.000 رینگیت حقوق بگیرید که چه بهتر! با این میزان درآمد یک زندگی خوب در مالزی خواهید داشت و پرداخت هزینه زندگی برایتان مشکل نخواهد بود.

هزینه اجاره یک اپارتمان مناسب در کشور مالزی بین 2 الی 4 هزار رینگت می‌باشد. پس با این میزان درآمد می‌توانید در بالای شهر یک واحد آپارتمان اجاره کنید و در رستوران‌های زیبا غذا بخورید! اگر بتوانید یک شغل آزاد مثل رستوران‌داری، مغازه‌داری و… در مالزی داشته باشید، ماهیانه چیزی حدود 5000 رینگیت و 8000 رینگیت درآمد کسب می‌کنید!

می‌بینید که درآمد کارمندی در مالزی از اکثر شغل‌های محلی بیشتر است. البته بستگی به مهارت و سرمایه شما نیز دارد. شاید با یک شغل محلی بتوانید ماهیانه 44.000 رینگیت درآمد داشته باشید. در مجموع بد نیست بدانید با یک قرارداد 5000 رینگتی نیز می‌توانید یک زندگی معمولی در مالزی داشته باشید.

در این مقاله درباره شغل های پردرآمد در مالزی و مسائل پیرامونش صحبت کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و چیزی را از قلم نینداخته باشیم.

دریافت ویزای مالزی با STUDYKL

STUDYKL با دو دهه تجربه بهترین حامی و راهنمای شما برای اخذ ویزای تحصیلی و اقامتی مالزی است.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

منبع:

www.iqiglobal.com/blog/most-high-paying-real-estate-jobs

dbdpost.com/top-highest-paying-jobs-in-malaysia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *