تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
سه شنبه , فروردین ۱ ۱۴۰۲
منو
StudyKL با 18 سال تجربه، پشتیبان شما برای تحصیل در مالزی
اطلاعیه: وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ مشاوره شریف بزرگترین ارائه کننده اطلاعات تمامی مراکز تحصیلی مالزی می باشد.
زبان های رایج در مالزی

زبان های رایج مالزی

5/5 - (1 امتیاز)

تنوع در مالزی فقط محدود به فرهنگ، معماری و سبک زندگی نمی‌شود، زبان‌های رایج مالزی نیز نمونه‌ای از تنوع در مالزی است، هر چند زبان رسمی این کشور مالایی است ولی حضور قبیله‌ها و مردمی که از سایر نقاط دنیا در این منطقه ساکن شده‌اند، گویش‌های متفاوتی را رقم زده‌ است.

 StudyKL  مفتخر به 18 سال فعالیت تخصصی فقط در حوزه مالزی است.

دارا بودن بزرگ‌ترین و جامع‌ترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌های کشور مایه افتخار مشاوره شریغ است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

از مالزی چه می دانیداز مالزی چه می‌دانید؟

مالزی با نام رسمی فدراسیون مالزی (Persekutuan Malaysia) کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن شهر کوالالامپور است. جالب است بدانید پایتخت اداری مالزی پوتراجایا است که بیشتر سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌ها در این شهر جدید قرار دارند.

دریای جنوب چین این کشور را به دو بخش مالزی شرقی و غربی تقسیم کرده است.

لازم است بدانید فدراسیون مالزی دارای 13 ایالت و 3 سرزمین فدرال با جمعیتی ترکیبی از مردم چین و هند است. ترکیب جمعیتی مالزی این چنین است:

 • مالایی 65درصد
 • چینی 25 درصد
 • هندی 7 درصد
 • سایر کشورها 1 درصد

زبان‌ های رایج مالزی

مالزی کشوری چند نژادی، چند فرهنگه و چند زبانه است، با این وجود، زبان ملی که مردم مالزی با آن تکلم می‌کنند، باهاسا مالایو (Bahasa Melau) نام دارد. این زبان به زبان آسترونزیایی معروف است که زبان زنده 290 میلیون نفر در کشورهای مالزی، اندونزی، برونئی، سنگاپور و بخش‌هایی از تایلند است. جالب است بدانید زبان مالایی در هر کدام از کشورها نام متفاوتی دارد.

 • در مالزی، برونئی و سنگاپور معروف به مالایی (Bahasa Malaysia) است.
 • در اندونزی به آن زبان اندونزیایی (Bahsa Indonesia) گفته می‌شود.

زبان چینی در مالزی

یک چهارم از جمعیت مالزی چینی‌های مهاجری هستند که برای کار و تجارت راهی این کشور شده‌اند. چینی‌ها از نقاط مختلف به مالزی مهاجرت کرده‌اند و تفاوت لهجه‌های چینی در مالزی به دلیل همین تنوع قومیت است. با لهجه‌های رایج چینی در مالزی آشنا شوید.

 • چینی ماندارین
 • هوکین
 • فوجیان
 • زبان کانتونی
 • هاکا
 • تئوچو

زبان هندی در مالزی

هندی‌های ساکن در مالزی بیشتر از شرق هند مهمان این کشور شده‌اند. هر چند طبقات متوسط و بالای هندی‌های ساکن در مالزی به زبان انگلیسی تکلم می‌کنند ولی لهجه و زبان غالب هندی‌هایی که از جنوب هند وارد مالزی شده‌‎اند به شرح زیر است:

 • زبان تأمیلی
 • تلوگو
 • مالایالام
 • زبان هندی

زبان‌ های رایج دیگر در مالزی

نژاد مرکب اورسیایی که ترکیبی از اعقاب پرتقالی_مالایی هستند یک زبان درآمیحته با پرتغالی دارند که به پاپیا کریستانگ معروف است. مهاجرین کشور فیلیپین نیز به زبان چاکاوانو صحبت می‌کنند. خوب است بدانید این زبان ممزوجی از زبان اسپانیولی در آسیا است.

اوراسیایی‌ها با اعقاب دو رگه مالایی و اسپانیایی نیز گروه دیگری از ساکنین مالزی هستند که عموماً در صاباح زندگی می‌کنند. زبان عربی نیز زبان رایج در مدارس اسلامی و مذهبی است. با این تنوع قومیت و فرهنگ‌ها در مالزی، آنچه بیشتر از همه برای گردشگران جالب توجه است مکالمات روزمره مردم با زبان ترکیبی از کلمات مالایی، چینی، تایلندی، انگلیسی و هندی است.

جایگاه زبان انگلیسی در مالزی

جایگاه زبان انگلیسی در مالزی

با وجود گستردگی زبان‌ها در مالزی، زبان دوم این کشور که اجباری و فراگیر بوده زبان انگلیسی است. زبان انگلیسی زبان بین المللی و پایه برای کسب و کار و تعاملات جهانی است. این زبان بین المللی نقش میانجی را داشته و در ارتباطات سیاسی، اقتصادی، نظامی، صنعتی، فرهنگی، علمی و غیره کاربرد وسیع دارد.

در واقع زبان رایجی که در همه شهرها، فروشگاه‎‌ها، مراکز اداری، تجاری و دانشگاهی و غیره مالزی مورد استفاده است زبان انگلیسی است. انگلیسی برای تمام مردم مالزی، قابل فهم است و مردم این کشور توانایی برقراری ارتباط و تعامل به این زبان را نیز دارند.

زبان مالایی مالزی

زبان مالایی در گذشته به خط جاوی نگارش می‌شد که یک الگوی خطی عربی است. به مرور زبان و تسلط انگلیسی‌ها بر این کشور ورود ترکیبات لاتین به جای الگوی عربی بود که سبک نگارشی زبان در مالزی را دستخوش تغییرات زیادی کرد.

با برخی لغات پرکاربرد مالایی آشنا شوید:

باهاسا فارسي
Salam alleykom سلام
Selamat tinggal خداحافظ
Terima Kasih متشكرم
Ya بله
Tidak خير
Makan خوردن
Minum آشاميدن

اقامت و تحصیل در مالزی همراه با StudyKL

StudyKL ارائه دهنده خدمات تخصصی در امور تحصیلی، اخذ ویزا و اقامت خانه دوم در کشور مالزی است.

هدف StudyKL همراهی شما تا رسیدن به افق‌های روشن فردا است.

با StudyKL دیدگاه روشنی از شرایط تحصیل و اقامت در مالزی پیدا می‌کنید.

برای پاسخ به سؤالات‌تان همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.