تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
زبان-کشور-مالزی

زبان کشور مالزی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

زبان مالزی یا بهتر است بگوییم زبان کشور مالزی و مردم این منطقه، مالایی یا باهاسا مالزی است. البته باید بدانید دولت مالزی اهمیت زبان انگلیسی را به عنوان یک زبان بین المللی به رسمیت شناخته و اقداماتی انجام شده تا انگلیسی به عنوان دومین زبان در مالزی تدریس شود. در ادامه بیشتر درباره زبان مردم مالزی صحبت می‌کنیم…

 STUDYKL  با دو دهه تجربه راهنمای شما برای ثبت نام در کالج های زبان مالزی است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

زبان‌ مردم مالزی چیست؟

زبان رسمی و ملی مردم مالزی مالایی یا باهاسا مالایو (bahasa melau) است. قومیت‌های اصلی در کشور مالزی عبارتند از مالایی‌ها، مردم چین هان، مردم تامیل و بسیاری از قومیت‌های دیگر که هر کدام به زبان خاص خود صحبت می‌کنند. بزرگترین زبان های بومی که در شرق مالزی صحبت می‌شود، زبان‌های ایبان، دوسونیک و کادازان هستند.

در کل باید بدانید مالزی دارای 137 زبان زنده است که 41 مورد آن در شبه جزیره مالزی یافت می‌شود. دولت مالزی نیز آموزش‌ها را در سطح ابتدایی به هر یک از سه زبان اصلی، مالایی، ماندارین و تامیل ارائه می‌دهد. در زبان مالایی و تامیل تعدادی تفاوت گویشی وجود دارد.

– انگلیسی زبان دوم مردم مالزی

- انگلیسی زبان دوم مردم مالزی

در همین میان باید گفت زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان مردم مالزی شناخته می‌شود! حتی شما در کوچه و خیابان شاهد انگلیسی صحبت کردن مردم مالزی خواهید بود. جالب است بدانید زبان انگلیسی یک درس اجباری در آموزش ابتدایی و متوسطه کشور مالزی است.

با وجود گستردگی زبان‌ مالزی، زبان دوم این کشور که اجباری و فراگیر بوده زبان انگلیسی است. زبان انگلیسی زبان بین المللی و پایه برای کسب و کار و تعاملات جهانی است. این زبان بین المللی نقش میانجی را داشته و در ارتباطات سیاسی، اقتصادی، نظامی، صنعتی، فرهنگی، علمی و غیره کاربرد وسیع دارد.

در واقع زبان رایجی که در همه شهرها، فروشگاه‎‌ها، مراکز اداری، تجاری و دانشگاهی و غیره مالزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زبان انگلیسی است. انگلیسی برای تمام مردم مالزی، قابل فهم است و مردم این کشور توانایی برقراری ارتباط و تعامل به این زبان را نیز دارند.

همچنین زبان تدریس در اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌های خصوصی و بین المللی مالزی، انگلیسی است. علاوه بر این زبان انگلیسی در برخی زمینه‌های رسمی که توسط قانون زبان ملی پیش‌بینی شده است، بر زبان مالایی اولویت دارد؛ به‌ویژه در ایالت‌های صباح و ساراواک که مردم در محل کار خود به زبان انگلیسی ارتباط برقرار می‌کنند. از قلم نیفتد که قوانین مالزی معمولاً به زبان انگلیسی تدریس و خوانده می‌شود!

– چینی؛ زبان کاربردی برای تجارت در مالزی

یک چهارم از مردم مالزی چینی‌های مهاجری هستند که برای کار و تجارت راهی این کشور شده‌اند. چینی‌ها از نقاط مختلف به مالزی مهاجرت کرده‌اند و تفاوت لهجه‌های چینی در مالزی به دلیل همین تنوع قومیت است. با لهجه‌های رایج چینی در مالزی آشنا شوید:

 • چینی ماندارین
 • هوکین
 • فوجیان
 • زبان کانتونی
 • هاکا
 • تئوچو

– هندی؛ زبان برخی از مردم مالزی

هندی؛ زبان برخی از مردم مالزی

هندی‌های ساکن در مالزی بیشتر از شرق هند مهمان این کشور شده‌اند. هر چند طبقات متوسط و بالای هندی‌های ساکن در مالزی به زبان انگلیسی تکلم می‌کنند؛ ولی لهجه و زبان غالب هندی‌هایی که از جنوب هند وارد مالزی شده‌‎اند به شرح زیر است:

 • زبان تأمیلی
 • تلوگو
 • مالایالام
 • زبان هندی

– دیگر زبان‌ های رایج کشور مالزی

نژاد مرکب اورسیایی که ترکیبی از اعقاب پرتقالی_مالایی هستند یک زبان درآمیحته با پرتغالی دارند که به پاپیا کریستانگ معروف است. مهاجرین کشور فیلیپین نیز به زبان چاکاوانو صحبت می‌کنند. خوب است بدانید این زبان ممزوجی از زبان اسپانیولی در آسیا است.

اوراسیایی‌ها با اعقاب دو رگه مالایی و اسپانیایی نیز گروه دیگری از ساکنین مالزی هستند که عموماً در صاباح زندگی می‌کنند. زبان عربی نیز زبان رایج در مدارس اسلامی و مذهبی است. با این تنوع قومیت و فرهنگ‌ها در مالزی، آنچه بیشتر از همه برای گردشگران جالب توجه است مکالمات روزمره مردم با زبان ترکیبی از کلمات مالایی، چینی، تایلندی، انگلیسی و هندی است.

از کشور مالزی چه می‌دانید؟

مالزی با نام رسمی فدراسیون مالزی (Persekutuan Malaysia) کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن شهر کوالالامپور است. جالب است بدانید پایتخت اداری مالزی پوتراجایا است که بیشتر سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌ها در این شهر جدید قرار دارند. دریای جنوب چین این کشور را به دو بخش مالزی شرقی و غربی تقسیم کرده است.

لازم است بدانید فدراسیون مالزی دارای 13 ایالت و 3 سرزمین فدرال با جمعیتی ترکیبی از مردم چین و هند است. ترکیب جمعیتی مالزی این چنین است:

 • مالایی 65درصد
 • چینی 25 درصد
 • هندی 7 درصد
 • سایر کشورها 1 درصد

معرفی زبان مالایی؛ زبان کشور مالزی

زبان مالایی عضو شاخه غربی یا اندونزیایی آسترونزی، خانواده زبانی (مالایو – پلینزی) بوده که بیش از 33.000.000 نفر در شبه جزیره مالایی، سوماترا، بورنئو و جزایر کوچکتر متعدد منطقه به عنوان زبان مادری صحبت می‌کنند و به طور گسترده در مالزی و اندونزی استفاده می‌گردد.

زبان مالایی در گذشته به خط جاوی نگارش می‌شد که یک الگوی خطی عربی است. به مرور زبان و تسلط انگلیسی‌ها بر این کشور ورود ترکیبات لاتین به جای الگوی عربی بود که سبک نگارشی زبان در مالزی را دستخوش تغییرات زیادی کرد.

با برخی لغات پرکاربرد مالایی آشنا شوید:

لغات پرکاربرد به زبان مالزی یا مالایی لغات پرکاربرد به زبان فارسی
Salam alleykom سلام
Selamat tinggal خداحافظ
Terima Kasih متشكرم
Ya بله
Tidak خير
Makan خوردن
Minum آشامیدن

سوالات متداول درباره زبان مالزی

زبان رسمی مالزی چیست؟

مالایی

زبان مردم مالزی چیست؟

زبان مردم مالزی شامل مالایی، انگلیسی، چینی، هندی و… است.

سلام به زبان مالزی چه می‌شود؟

سلام به زبان مالایی selamat می‌شود.

اقامت و تحصیل در مالزی همراه با STUDYKL

STUDYKL ارائه دهنده خدمات تخصصی در امور تحصیلی، اخذ ویزا و اقامت خانه دوم در کشور مالزی است.

برای پاسخ به سؤالات‌تان همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *