تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
دانشگاه خودروسازی مالزی

دانشگاه خودروسازی مالزی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه خودروسازی مالزی موسوم به DRB-HICOM University of Automotive Malaysia تجربه‌ای بی‌نظیر در زمینه آموزش صنعت خودرو را ارائه می‌دهد. این دانشگاه که پیشتر به عنوان International College of Automotive شناخته می‌شد، محیطی مناسب برای دانشجویانی است که دوست دارند در صنعت خودرو تحصیل کنند. برنامه‌های آموزشی متنوع و مدرن آن، دروازه‌ای به دنیای جذاب خودروسازی است. در این مقاله بیشتر با این دانشگاه آشنا خواهید شد.

STUDYKL نماینده شما برای تحصیل در دانشگاه‌های مالزی است.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

معرفی دانشگاه خودروسازی مالزی

دانشگاه خودروسازی DRB-HICOM مالزی در واقع یک دانشگاه خصوصی بوده و جزو برجسته‌ترین مراکز آموزشی در حوزه صنعت خودرو است. موقعیت مکانی این دانشگاه در مجتمع خودروسازی DRB-HICOM در شهر پکان پاهانگ است و بر روی زمینی به مساحت 42 هکتار قرار دارد.

این دانشگاه در یک پردیس بزرگ و مجهز واقع در مرکز صنعت خودروسازی قرار واقع شده و 2 دانشکده مهم در زمینه‌های مهندسی و کسب‌وکار دارد. ارائه دوره‌های متنوع از جمله کاردانی، کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، تمرکز اصلی آن بر آموزش‌های مرتبط با صنعت خودرو است.

برنامه‌های درسی در DRB-HICOM ترکیبی از آموزش نظری و عملی را به دانشجویان ارائه می‌دهند، با هدف ایجاد ارتباط مستقیم با نیازهای واقعی صنعت. این دانشگاه با هدف تربیت رهبران کارآفرین و تولید محصولات نوآورانه برای صنایع خودرو و خدمات، به کیفیت آموزشی و پژوهشی بالا و ارتباطات جهانی اهمیت می‌دهد. پس می‌توان DRB-HICOM از جمله دانشگاه های برتر مالزی است.

تاریخچه دانشگاه دی‌ آر‌ بی هایکام مالزی

این دانشگاه که در ابتدا با نام کالج بین‌المللی خودرو (ICAM) در 2 آوریل 2010 با 42 دانشجو آغاز به کار کرد، در اکتبر 2015 به یک دانشگاه تمام عیار تبدیل شد. دانشگاه دی‌آر‌بی هایکام که در حوزه صنعت خودرو تخصص دارد، تحت مالکیت و مدیریت گروه DRB-HICOM، یکی از بزرگ‌ترین کنسرسیوم‌های صنعتی در مالزی فعالیت می‌کند.

این گروه در زمینه‌های مختلفی از جمله خودروسازی، خدمات مالی و زیرساخت فعال است و دانشگاه به عنوان بخشی از تعهدات این گروه به توسعه منابع انسانی در صنعت خودرو تاسیس شده است. هدف اصلی دانشگاه، تربیت نیروهای متخصص برای پیوستن به بازار کار و ارتقاء دانش و مهارت کارکنان گروه DRB از طریق برنامه‌های آموزشی که تئوری و عملی را ترکیب می‌کنند می‌باشد.

دانشکده‌ های دانشگاه خودروسازی مالزی

دانشگاه DRB-HICOM بیش از 51 برنامه آموزشی را در 2 دانشکده ارائه می‌دهد:

 • دانشکده مهندسی و فناوری 
 • دانشکده کسب‌وکار و مدیریت

این برنامه‌ها شامل دوره‌های پیش‌دانشگاهی، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌شوند.

رشته‌ های دانشگاه DRB-HICOM

در دانشکده مهندسی و فناوری، رشته‌های متنوعی از جمله:

 • مدیریت سیستم‌های خودرویی
 • فناوری خودرو
 • مدیریت مونتاژ و بازرسی خودرو
 • مهندسی مکاترونیک
 • مهندسی تولید و مهندسی مکانیک ارائه می‌شوند.

در دانشکده کسب‌ و کار و مدیریت نیز برنامه‌هایی در زمینه:

 • مدیریت فناوری صنعتی
 • مهندسی مکانیک با تمرکز بر فناوری خدمات خودرو
 • طراحی صنعتی
 • و دیگر تخصص‌های مرتبط وجود دارد.

امکانات و خدمات دانشگاه خودروسازی مالزی

دانشگاه DRB-HICOM به دلیل تمرکز بر روی آموزش‌های مرتبط با صنعت خودرو، فضای آموزشی را با استفاده از روش‌های نوین و همچنین تاکید بر یادگیری تجربی و مبتنی بر صنعت پیش می‌برد. آموزش‌ها بر اساس نیازهای صنعت فعلی و پیشرفت‌های آن طراحی شده و بر اساس چارچوب آموزشی بر پیش دانشگاهی نتایج و تجربه‌های صنعتی است. دانشگاه به توسعه مهارت‌های حرفه‌ای معلمان و دانشجویان از طریق کارگاه‌های آموزشی و جلسات تبادل نظر توجه ویژه‌ای دارد.

خوابگاه دانشجویی دانشجویان بین‌المللی دانشگاه خودروسازی مالزی

خوابگاه دانشجویی دانشگاه خودرو سازی DRB-HICOM دارای امکانات مدرن و راحتی‌های لازم برای دانشجویان بین‌المللی است. این خوابگاه‌ها شامل اتاق‌های تک نفره و دو نفره با حمام اختصاصی، امکانات امنیتی 24 ساعته، فضای ورزشی، دسترسی به اینترنت وی‌فای، و دیگر امکانات رفاهی می‌شوند.

شرایط و مدارک لازم برای ثبت‌نام دانشجویان بین‌ المللی در دانشگاه خودروسازی مالزی

برای پذیرش در دانشگاه DRB-HICOM، دانشجویان بین‌ المللی باید:

 • مدارک تحصیلی خود را ارائه دهند و نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارند. معیار تسلط به زبان برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد، داشتن حداقل نمره 5 در آزمون IELTS است.
 • علاوه بر این دانشجویان بین‌المللی باید با توجه به برنامه‌ای که درخواست می‌دهند، مدارک و فرآیند ثبت‌نام خاصی را دنبال کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی DRB-HICOM مالزی

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی خودروسازی مالزی برای دانشجویان بین‌ المللی بسته به برنامه درسی انتخابی است. به طور خلاصه، هزینه‌ها به شرح زیر است:

 • مقطع پیش دانشگاهی (Foundation): مانند مهندسی یا کسب‌وکار با هزینه کلی حدود 18,030 تا 20,330 رینگیت مالزی برای یک سال تحصیلی
 • مقطع کاردانی: در حوزه‌های کسب‌وکار و مدیریت یا مهندسی و فناوری، با هزینه کلی حدود 42,900 تا 57,100 رینگیت مالزی برای 2.5 سال تحصیلی
 • مقطع کارشناسی: در حوزه‌های کسب‌وکار و مدیریت یا مهندسی و فناوری، با هزینه‌های کلی حدود 68,870 تا 90,020 رینگیت مالزی برای 3 تا 4 سال تحصیلی
 • مقطع تحصیلات تکمیلی: مانند MSc در مهندسی فناوری یا MBA، با هزینه‌های کلی حدود 44,540 تا 55,380 رینگیت مالزی برای 2 تا 3 سال تحصیلی
 • برنامه‌های یادگیری از راه دور (ODL): مانند MBA یا DBA، با هزینه‌های کلی حدود 29,750 تا 50,460 رینگیت مالزی

این هزینه‌ها شامل شهریه و سایر هزینه‌های مرتبط می‌شود و می‌تواند بر اساس برنامه‌های مختلف و طول دوره تحصیلی متفاوت باشد.

بورسیه های دانشگاه خودروسازی مالزی

دانشگاه خودروسازی DRB-HICOM بورسیه‌های مختلفی را برای حمایت از تحصیل دانشجویان ارائه می‌دهد که بر اساس سطح تحصیلی و نیازهای مالی دسته‌بندی شده‌اند.

 • بورسیه پیش دانشگاهی:

بورسیه تمام شهریه: برای شهروندان مالزیایی با درآمد خانوادگی کمتر از ۱۵,۰۰۰ رینگیت در ماه که کل شهریه را پوشش می‌دهد.

بورسیه جزئی شهریه: برای شهروندان مالزیایی با درآمد خانوادگی بیشتر از ۱۵,۰۰۰ رینگیت در ماه، که ۵۰٪ شهریه را پوشش می‌دهد.

 • بورسیه کاردانی:

DERMASISWA B40: مختص شهروندان مالزیایی در دسته درآمدی B40، شامل کل شهریه، سایر هزینه‌ها، هزینه اقامت و کمک هزینه ماهانه.
بورسیه جزئی شهریه: ۱۰,۰۰۰ رینگیت برای خانواده‌هایی با درآمد کمتر از ۴,۰۰۰ رینگیت و ۷,۵۰۰ رینگیت برای درآمدهای بین ۴,۰۰۰ تا ۱۵,۰۰۰ رینگیت. برای درآمدهای بیشتر از ۱۵,۰۰۰ رینگیت، تخفیف یا بورسیه‌ای وجود ندارد.

 • بورسیه مقطع کارشناسی:

بورسیه جزئی شهریه: ۱۵,۰۰۰ رینگیت برای خانواده‌های با درآمد کمتر از ۴,۰۰۰ رینگیت، و ۱۰,۰۰۰ رینگیت برای درآمدهای بین ۸,۰۰۰ تا ۱۵,۰۰۰ رینگیت. برای درآمدهای بالاتر از ۱۵,۰۰۰ رینگیت، بورسیه‌ای ارائه نمی‌شود.

 • بورسیه تحصیلات تکمیلی:

بورسیه جزئی شهریه: ارزش بورسیه برای تحصیلات تکمیلی هنوز اعلام نشده است.

 • بورسیه دانشجویان بین‌المللی:

بورسیه جزئی شهریه: این بورسیه ۳۰٪ شهریه را برای دانشجویان بین‌المللی که در برنامه‌های کاردانی، کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی تمام‌وقت تحصیل می‌‌کنند شامل می‌گردد.

دانشگاه خودروسازی مالزی کجاست؟

دانشگاه خصوصی خودروسازی DRB-HICOM مالزی در مجتمع صنعتی DRB-HICOM، واقع در Lot 1449, PT 2204, منطقه صنعتی Kan Jaya در ایالت پاهانگ دارال مکمور، مالزی قرار دارد.

این دانشگاه که تخصص خود را بر روی آموزش و پژوهش در حوزه خودروسازی متمرکز کرده است، در محلی استراتژیک و مرتبط با صنعت خودروسازی فعالیت می‌کند. این مکان به دانشگاه این فرصت را می‌دهد که به طور مستقیم با صنایع وابسته همکاری کرده و تجربیات عملی ارزشمندی را به دانشجویانش ارائه دهد. 

تحصیل در مالزی با STUDYKL

STUDYKL با دو دهه تجربه بهترین حامی و راهنمای شما برای:

 • تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی
 •  اخذ ویزای دانشجویی مالزی
 • اخذ ویزای همراه دانشجویی
 • مشاوره رایگان تخصصی در ارتباط با انتخاب رشته و دانشگاه مناسب با بودجه شما
 • رزرو خوابگاه
 • و…

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

منبع: www.en.dhuautomotive.edu.my/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *