تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
پوشش مردم مالزی

پوشش مردم مالزی

زمان مطالعه: 3 دقیقه
5/5 - (6 امتیاز)

پوشش مردم مالزی ممکن است بسته به اعتقادات و سنت‌هایی که دارند متفاوت باشد. البته که فرهنگ و نژاد مردم آن نیز تاثیر بسیار زیادی در نوع پوشش آنها دارد. نوع پوشش در مالزی و هر آنچه می‌خواهید بدانید را در ادامه این مقاله جذاب ارائه داده‌ایم…

STUDYKL نماینده شما برای اخذ انواع ویزا برای مالزی است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

پوشش در مالزی

پوشش در کشور مالزی بسته به فرهنگ و زمینه اجتماعی فرد، متفاوت و متنوع است. بسیاری از مردان و زنان در مالزی در روز انواع لباس‌های شهری مدرن نظیر کت و شلوار یا پیراهن و شلوار می‌پوشند. همچنین در برخی مناطق، مردان از سارونگ و یا شلوار بلند ترکیب با پیراهن استفاده می‌کنند.

همچنین، برای پوشش در مراسم‌های خاصی مانند عروسی، جشن‌های مذهبی و…، انواع پوشش‌های سنتی مانند “باجو آدات” برای مردان و “کورونگ” برای زنان دیده می‌شود. لازم به ذکر است که به علت تأثیر فرهنگ اسلامی در این کشور، برخی از مردان و زنان از پوشش‌های اسلامی نظیر لباس کامل برای مردان و روسری برای زنان استفاده می‌کنند. در کل پوشش در مالزی بسیار متنوع است و به تأثیر فرهنگ و تمدن‌های مختلفی که در این کشور وجود دارد، برمی‌گردد.

پوشش مردم مالزی

پوشش مردم کشور مالزی

پوشش سنتی مردم مالزی با نام “باجو آدات” شناخته می‌شود که در طول روز از پوشش‌های دیگر نیز استفاده می‌شود. برای مردان، باجو کریس و برای زنان، کورونگ لباس سنتی است. در برخی مناطق، مردان از سارونگ که یک نوع خرج کره‌ای بلند است و با شلوار کوتاهی ترکیب می‌شود، استفاده می‌کنند. همچنین، به علت تأثیر فرهنگ اسلامی در این کشور، پوشش‌های اسلامی نیز برای مردان و زنان وجود دارد. در نتیجه، پوشش مردم مالزی به تأثیر فرهنگ و تمدن‌های متنوعی که در این کشور وجود دارد، برمی‌گردد.

مردم مالزی در طول روز انواع مختلفی از لباس‌ها را می پوشند؛ اما لباس سنتی آنها به نام “باجو آدات” شناخته می‌شود. برای مردان از لباسی ارزشمند به نام «باجو کورونگ» و برای زنان شامل لباس سنتی به نام «کبایا» است. شایان ذکر است که بسته به پیشینه قومی و فرهنگی، انواع دیگری از لباس‌ها نیز در مالزی پوشیده می‌شوند. به عنوان مثال، در برخی مناطق، مردان ترجیح می‌دهند «سارونگ» بپوشند، که نوعی دامن بلند و گشاد است که با شلوار کوتاه ست می‌شود.

انواع ویزای کشور مالزی برای سفر و اقامت

همچنین به دلیل نفوذ فرهنگ اسلامی در کشور، پوشش اسلامی هم برای مردان و هم برای زنان رایج است. به عنوان مثال، از مردان انتظار می‌رود که لباس‌هایی با پوشش بیشتر به تن کنند و زنان در بیشتر موارد موظفند سر خود را با چادر یا روسری بپوشانند. به طور کلی، انتخاب پوشش مردم مالزی تحت تأثیر فرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف موجود در این کشور است.

پوشش زنان در مالزی

پوشش زنان در مالزی

در مالزی، پوشش زنان بسته به فرهنگ و تمدن محلی و همچنین اعتقادات دینی متفاوت است. بیشتر زنان در مالزی، در عموم مواقع با یک لباس سنتی به نام “کورونگ” پوشیده شده‌اند که شامل یک بلوز و دامن بلند است. این لباس در انواع رنگ‌ها و طرح‌های متفاوتی در دسترس است و بیشتر در مراسم خاصی مانند عروسی و جشن‌های مذهبی استفاده می‌شود.

به علت تأثیر فرهنگ اسلامی، برخی از زنان در مالزی روسری سر خود را پوشیده و برای پوشیدن لباس‌های سنتی، از شال یا روسری به عنوان روسری استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که پوشش زنان در مالزی بسیار متنوع بوده؛ برای مثال زنان در برخی از شرایط، از لباس‌های شهری مدرن نظیر کت و شلوار یا روسری استفاده می‌کنند.

سوالات متداول درباره پوشش مالزیایی ها

پوشش سر در مالزی برای دختران و زنان چیست؟

tudung. اصطلاح “tudong” یا “tudung” یک کلمه مالایی اندونزیایی است که به معنای واقعی کلمه به معنای “پوشش” است که معمولاً در انگلیسی به عنوان روسری ترجمه می‌شود. تودونگ معمولاً برای توصیف روسری در مالزی استفاده می‌شود؛ در حالی که در اندونزی معمولاً تودونگ را کرودونگ یا شاید جلباب می‌نامند.

 STUDYKL حامی و راهنمای شما برای انجام امور مربوط به مالزی

 STUDYKL ارائه دهنده خدماتی همچون:

  • اخذ انواع ویزا مالزی مانند ویزا سوشیال، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی و…
  • اخذ اقامت مالزی
  • مشاوره رایگان تحصیلی
  • و…

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *