تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
دانشگاه APU مالزی

شرایط ورود دانشجویان بین المللی مالزی

زمان مطالعه: 5 دقیقه
5/5 - (33 امتیاز)

شرایط ورود دانشجویان بین‌المللی به مالزی، نکات مهمی را دربردارد. هر دانشجویی قبل از ورود به مالزی و حتی بعد از آن هم باید اقداماتی را انجام دهد! برای دانستن این اطلاعات مهم ادامه مطلب را بخوانید…

STUDYKL راهنمای شما برای تحصیل در مالزی است.

برای آشنایی با قوانین ورود به مالزی با کارشناسان STUDYKL در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

3 شرط اساسی ورود دانشجویان بین‌المللی به مالزی

شرط اصلی ورود دانشجویان بین‌المللی به مالزی، رعایت کردن 3 نکته زیر است:

 1. اگر قصد ورود به عنوان دانشجوی بین‌المللی به مالزی را دارید، باید 12 سال درس بخوانید تا اجازه پذیرش در یکی از دانشگاه‌های مالزی را داشته باشید.  (مدرک تحصیلی شما باید به تأیید وزارت آموزش و پرورش مالزی رسیده باشد.)
 2. همه دانشجویان بین‌المللی قبل از ورود به مالزی نیازمند معاینه پزشکی هستند. هر چند دانشجویانی که در دانشگاه‌ های دولتی مالزی ثبت نام کرده‌اند، نیازی به انجام این کار ندارند چون غربالگری پزشکی در کلینیک‌های دانشگاه‌های دولتی انجام می‌شود.
 3. علاوه بر معاینه پزشکی، دانشجویان بین‌المللی پس از ورود به مالزی ملزم به تکمیل معاینه پزشکی در کلینیک‌ها و بیمارستان‌های تأیید شده EMGS هستند. (برای انجام این کار 7 روز از تاریخ ورود خود به مالزی زمان دارید.)

قوانین جدید ورود دانشجویان بین المللی به مالزی

دانشجویان بین المللی مالزی

بر اساس اطلاعات جدید صادر شده توسط EMGS، کلیه دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در مالزی را دارند، قبل از ورود به مالزی باید 2 کار را انجام دهند:

 1. آزمایش تشخیص COVID-19
 2. قرنطینه چهارده 14 روزه در ایستگاه های قرنطینه
وزارت بهداشت مالزی در تاریخ 30 اکتبر 2020 بخشنامه‌ای صادر کرد که طبق آن کلیه دانشجویان بین المللی که مایل به ورود به مالزی هستند، باید به صورت آنلاین هزینه‌‌های آزمایش COVID-19 و هزینه قرنطینه را پرداخت کنند.

شیوه جدید اجرای قوانین ورود دانشجویان بین المللی به مالزی

اگر تا به حال برای ورود به مالزی اقدام نکرده‌اید، کمی دیگر هم صبر کنید چون از تاریخ 14 دسامبر 2020 دانشجویان بین المللی باید این شرایط را برای ورود به مالزی رعایت کنند:

 • دانشجویان بین‌المللی باید سه 3 روز قبل از ورود به مالزی، آزمایشات مربوط به RT-PCR COVID-19 را انجام دهند. (اگر تاریخ آزمون RT-PCR COVID-19 بیشتر از 3 روز قبل از تاریخ عزیمت باشد، نتیجه آزمایش پذیرفته نیست و دانشجویان باید دوباره در بدو ورود تست RT-PCR COVID-19 را انجام دهد ضمن آن که باید از فیلتر دیگری به نام قرنطینه 10 روزه عبور کند.
 • وزارت بهداشت مالزی، مدت زمان قرنطینه را از چهارده 14 روز به 7 روز کاهش داده است. این کار زمان ورود مسافران ورودی که نتایج آزمایش RT-PCR COVID-19 را کوتاه‌تر می‌کند.
 • دقت داشته باشید که نتایج آزمون RT-PCR COVID-19 باید به زبان انگلیسی باشد، تا روند بررسی مدارک برای مقامات مربوطه در مالزی ساده‌تر شود.
مسافران بین المللی که توانایی ارائه نتایج آزمون RT-PCR COVID-19 را ندارند، تحت یک دوره قرنطینه 10 روزه قرار می‌گیرند.

هزینه‌هایی که برای آزمایش غربالگری COVID-19 باید پرداخت کنید

لطفاً هنگام ورود به مالزی مراقب سلامتی‌تان باشید تا بیمار نشوید چون هزینه‌های مربوط به آزمایش تشخیص COVID-19، هزینه قرنطینه و هزینه پذیرش در بیمارستان همگی بر عهده خودتان به عنوان دانشجو است.

 • هزینه تست غربالگری کووید 19 در دروازه ورودی بین المللی و وزارت بهداشت و درمان 250 رینگت است.
 • هزینه اقامت برای 14 روز قرنطینه 150 رینگت است. هزینه عملیات ایستگاه قرنطینه 2600 رینگت است.
 • دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت 150رینگت در هر شب و هزینه ثابت 2600 رینگت در ایستگاه قرنطینه هستند.

الزامات بهداشتی دانشجویان اینترنشنال برای ورود به مالزی

 1. کلیه دانشجویان بین‌المللی نیاز دارند گواهی سلامت داشته باشند.
 2. این گواهی برای بیماری‌های مسری، عفونی یا بیماری‌هایی است که روند تحصیل را دچار اختلال می‌کند.
 3. دانشجویان بین‌المللی از مناطق آندمیک (تب زرد) بدون گواهی ایمن سازی معتبر بلافاصله پس از ورود به مدت 6 روز منهای مدت سفر قرنطینه می‌شوند.
در صورتی که دانشگاه بفهمد دانشجویی بیماری مسری یا عفونی دارد، نیازمند مراقبت‌های خاص پزشکی یا ناقل بیماری است، می‌تواند او را به کشور خود بازگرداند.

شرط معدل برای انتقال دانشجویان خارج از کشور

یکی از سؤالاتی که ذهن بسیاری از متقاضیان تحصیل در مالزی را درگیر خود کرده، شرط معدل برای انتقال دانشجویان به مالزی است.

خبر خوب این که برای ورود به دانشگاه‌ های مالزی هر چند داشتن پرونده درخشان و نمره‌های بالا مزیت محسوب می‌شود، ولی مهم‌تر از آن مدرک تحصیلی سال دوازدهم است. در جریان باشید که مدرک ارائه شده باید توسط آموزش و پرورش مالزی تأیید شده و به رسمیت شناخته شود.

همه چیزهایی که باید درباره ویزای مالزی بدانید

دانشجویان متقاضی تحصیل در مالزی که با دریافت ویزا مسافر این کشور می‌شوند بدانند:

 • کلیه دانشجویانی که قصد تحصیل تمام وقت در مالزی را دارند ملزم به دریافت ویزای دانشجویی مالزی هستند.
 • برای دانشجویان فعلی، ویزای دانشجویی مالزی به صورت سالیانه تمدید خواهد شد.
 • توصیه می شود قبل از دریافت eVAL پرواز خود را به مالزی رزرو نکنید.
 • هنگامی که SEV شما صادر شد، می توانید وارد مالزی شوید. مدت اعتبار SEV 30 روز است.

برای ورود و تحصیل در مالزی به مدرک زبان نیاز است؟

هر چند تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان هم امکان‌پذیر است، ولی اگر مایل هستید زبان انگلیسی را در کشوری که زبان دومش انگلیسی است، یاد بگیرید چند گزینه پیش رو دارید:

می‌توانید از برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه سان وی مالزی و دانشگاه تیلورز پذیرش بگیرید و در مراکز آموزش زبان آنها آموزش‌های لازم را ببینید. گزینه بعدی ثبت‌نام در بهترین کالج‌ های زبان مالزی و شرکت در دوره آمادگی TOEFL یا سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی آکادمیک IELTS Academic است. همچنین می‌توانید در برنامه زبان انگلیسی معتبر (CIEP) که توسط مراکز زبان ELS ارائه می‌شود، ثبت‌نام کنید. CIEP به صورت آنلاین در دسترس است و شما می‌توانید حتی وقتی که در کشور خود هستید، آموزش‌های لازم را دریافت کنید.

4 اقدام مهم دانشجویان بین المللی قبل از ورود به مالزی

دانشجویان بین المللی مالزی

اقداماتی که دانشجویان بین المللی قبل از ورود به مالزی باید انجام دهند را با هم بخوانیم:

 1. سه روز قبل از سفر به مالزی، آزمایش RT-PCR COVID-19 را انجام دهید و نتیجه آزمایش RT-PCR COVID-19 را به انگلیسی ترجمه کنید تا توسط مقامات مربوطه در مالزی قابل بررسی باشد.
 2. برنامه MySejahtera را از اپ استور iOS یا فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید تا بتوانید اطلاعات مورد نیازتان را 3 روز قبل از ورود، تکمیل کنید.
 3. در صورتی که مجبور به قرنطینه اجباری شدید، باید به مدت 14 روز یا هر دوره‌ای که وزارت بهداشت مالزی (MOH) مشخص می‌کند، در قرنطینه سپری کنید.
 4. ممکن است طول زمان قرنطینه شما از 14 روز بسته به ارزیابی خطر به 21 روز افزایش پیدا کند، پس صبوری پیشه کنید و برای روزهای خوشی که در پیش دارید برنامه‌ریزی کنید.
دومین غربالگری RT-PCR COVID-19 در نقطه ورود بین المللی (KLIA & KLIA2) و غربالگری سوم در روز دهم قرنطینه انجام می شود. تست چهارم در صورت نیاز در روز هجدهم انجام می شود.

اقدامات دانشجویان بین المللی بعد از ورود به مالزی

کارهایی که دانشجویان بین المللی پس از ورود به مالزی باید انجام دهند را با هم بخوانیم:

 1. eVAL/SEV و گذرنامه اصلی خود را به میز مهاجرت در فرودگاه بین المللی کوالالامپور (KLIA) ارائه دهید تا مهر ورود خود را دریافت کنید.
 2. در اولین روز کاری بعد از ورود به مالزی باید ورود خود را به اطلاع دفتر بین المللی و دفتر ویزا در محوطه دانشگاه گزارش دهید.
 3. پس از تکمیل بررسی سلامت پس از ورود، پاسپورت خود را برای دریافت برچسب تأیید ویزای دانشجویی به اداره ویزا ارسال کنید. (دقت کنید تا زمانی که پاسپورتتان به شما بازگردانده نشده است برای رسیدن به مقصد بعدی برنامه ریزی نکنید.)
 4. پس از تأیید گذرنامه و ارسال مجدد به اداره ویزا، از طریق ایمیل برای دریافت پاسپورت با شما تماس گرفته می شود.
 5. تا زمانی که پاسپورت شما در بخش EMGS/Immigration پردازش می‌شود، اجازه ندارید برنامه سفرتان را به سایر نقاط مالزی بچینید.

نامه تأیید ویزا یا VAL

نامه تأیید ویزا همان مدرکی است که توسط اداره مهاجرت مالزی صادر می‌شود. این نامه را زمانی دریافت می‌کنید که با درخواست ویزای شما موافقت شود.

دانشجویان برخی از کشورها می توانند با VAL وارد مالزی شوند، در حالی که شهروندان سایر کشورها ممکن است نیاز به درخواست ویزای یکبار ورود از نزدیکترین سفارت مالزی داشته باشند.

ویزای یک بار ورود یا SEV

ویزای یکبار ورود یا SEV ویزایی است که برای ورود افراد غیر مقیم صادر می‌شود. دانشجویانی که برای تحصیل وارد مالزی می‌شوند نیازمند SEV پس از تایید VAL هستند.

خدمات EMGS را بشناسید

خدمات جهانی آموزش مالزی یا EMGS نهاد خصوصی منصوب شده از سوی وزارت آموزش و پرورش مالزی است. وظیفه این مرکز پردازش تمام درخواست‌های دانشجویان بین‌المللی برای نامه تأیید ویزا (VAL’s) است. خدمات جهانی آموزش مالزی (EMGS) یک شرکت با ضمانت (“CLBG”) تحت نظارت وزارت آموزش عالی مالزی است.

با اداره مهاجرت مالزی آشنا شوید

اداره مهاجرت مالزی سازمانی است که تاییدیه VAL و Student Pass را تایید، رد و صادر می‌کند.

غربالگری پزشکی چیست؟

غربالگری پزشکی یک بررسی سلامتی است که شامل معاینه عمومی توسط پزشک معاینه کننده، آزمایش خون و ادرار و همچنین معاینه اشعه ایکس قفسه سینه است.

تحصیل در مالزی با STUDYKL 

STUDYKL سخاوتمندانه، تجربه‌ی 18 سال فعالیت خود در مالزی را با شما به اشتراک می‌گذارد.

با STUDYKL در تماس باشید تا اطلاعات جامع و کاملی برای زندگی و اقامت در مالزی به دست بیاورید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱
منبع: https://educationmalaysia.gov.my

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *