تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
دانشگاه APU مالزی

شرایط ورود دانشجویان بین المللی به مالزی

زمان مطالعه: 3 دقیقه
5/5 - (33 امتیاز)

شرایط ورود دانشجویان بین‌ المللی به مالزی نکات مهمی را دربردارد. هر دانشجویی قبل از ورود به مالزی و حتی بعد از آن هم باید اقداماتی را انجام دهد! برای دانستن این اطلاعات مهم ادامه مطلب را بخوانید…

STUDYKL راهنمای شما برای تحصیل در مالزی است.

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیلی با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

3 شرط اساسی ورود دانشجویان بین‌ المللی به مالزی

شرط اصلی ورود دانشجویان بین‌المللی به مالزی، رعایت کردن 3 نکته زیر است:

 1. اگر قصد ورود به عنوان دانشجوی بین‌المللی به مالزی را دارید، باید 12 سال درس بخوانید تا اجازه پذیرش در یکی از دانشگاه‌های مالزی را داشته باشید.  (مدرک تحصیلی شما باید به تأیید وزارت آموزش و پرورش مالزی رسیده باشد.)
 2. همه دانشجویان بین‌المللی قبل از ورود به مالزی نیازمند معاینه پزشکی هستند. هر چند دانشجویانی که در دانشگاه‌ های دولتی مالزی ثبت نام کرده‌اند، نیازی به انجام این کار ندارند چون غربالگری پزشکی در کلینیک‌های دانشگاه‌های دولتی انجام می‌شود.
 3. علاوه بر معاینه پزشکی، دانشجویان بین‌المللی پس از ورود به مالزی ملزم به تکمیل معاینه پزشکی در کلینیک‌ها و بیمارستان‌های تأیید شده EMGS هستند. (برای انجام این کار 7 روز از تاریخ ورود خود به مالزی زمان دارید.)

قوانین جدید ورود دانشجویان بین المللی به مالزی 2024

دانشجویان بین المللی مالزی

بر اساس اطلاعات جدید سال 2024 صادر شده توسط EMGS، کلیه دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در مالزی را دارند، قبل از ورود به مالزی باید فرم‌های مربوطه را در وب‌سایت EMGS پر کنند که شامل جزئیاتی مانند شماره تماس فعال، تاریخ و زمان پرواز، شرکت هواپیمایی و شماره پرواز و همچنین بارگذاری کپی بلیط پرواز می‌شود.

الزامات بهداشتی دانشجویان اینترنشنال برای ورود به مالزی

 1. کلیه دانشجویان بین‌المللی نیاز دارند گواهی سلامت داشته باشند.
 2. این گواهی برای بیماری‌های مسری، عفونی یا بیماری‌هایی است که روند تحصیل را دچار اختلال می‌کند.
 3. دانشجویان بین‌المللی از مناطق آندمیک (تب زرد) بدون گواهی ایمن سازی معتبر بلافاصله پس از ورود به مدت 6 روز قرنطینه می‌شوند.
 4. در صورتی که دانشگاه بفهمد دانشجویی بیماری مسری یا عفونی دارد، نیازمند مراقبت‌های خاص پزشکی یا ناقل بیماری است، می‌تواند او را به کشور خود بازگرداند.

نکات مهم برای دانشجویان بین المللی قبل از ورود به مالزی

دانشجویان بین المللی مالزی

دانشجویان بین المللی قبل از ورود به مالزی باید بدانند:

 • کلیه دانشجویانی که قصد تحصیل تمام وقت در مالزی را دارند ملزم به دریافت ویزای دانشجویی هستند.
 • توصیه می‌شود قبل از دریافت VAL پرواز خود را به مالزی رزرو نکنید.
 • هنگامی که SEV شما صادر شد، می‌توانید وارد مالزی شوید. مدت اعتبار SEV معمولا 30 روز است.

نکات مهم برای دانشجویان بین المللی بعد از ورود به مالزی

کارهایی که دانشجویان بین المللی پس از ورود به مالزی باید انجام دهند را با هم بخوانیم:

 1. eVAL/SEV و گذرنامه اصلی خود را به میز مهاجرت در فرودگاه بین المللی کوالالامپور (KLIA) ارائه دهید تا مهر ورود خود را دریافت کنید.
 2. در اولین روز کاری بعد از ورود به مالزی باید ورود خود را به اطلاع دفتر بین المللی و دفتر ویزا در محوطه دانشگاه گزارش دهید.
 3. پس از تکمیل بررسی سلامت پس از ورود، پاسپورت خود را برای دریافت برچسب تأیید ویزای دانشجویی به اداره ویزا ارسال کنید. (دقت کنید تا زمانی که پاسپورتتان به شما بازگردانده نشده است برای رسیدن به مقصد بعدی برنامه ریزی نکنید.)
 4. پس از تأیید گذرنامه و ارسال مجدد به اداره ویزا، از طریق ایمیل برای دریافت پاسپورت با شما تماس گرفته می‌شود.
 5. تا زمانی که پاسپورت شما در بخش EMGS/Immigration پردازش می‌شود، اجازه سفر درون کشوری ندارید.

سوالات متداول

برای ورود و تحصیل در مالزی به مدرک زبان نیاز است؟

هر چند تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان هم امکان‌پذیر است، ولی اگر مایل هستید زبان انگلیسی را در کشوری که زبان دومش انگلیسی است، یاد بگیرید چند گزینه پیش رو دارید:

می‌توانید از برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه سان وی مالزی و دانشگاه تیلورز پذیرش بگیرید و در مراکز آموزش زبان آنها آموزش‌های لازم را ببینید. گزینه بعدی ثبت‌نام در بهترین کالج‌ های زبان مالزی و شرکت در دوره آمادگی TOEFL یا سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی آکادمیک IELTS Academic است.

همچنین می‌توانید در برنامه زبان انگلیسی معتبر (CIEP) که توسط مراکز زبان ELS ارائه می‌شود، ثبت‌نام کنید. CIEP به صورت آنلاین در دسترس است و شما می‌توانید حتی وقتی که در کشور خود هستید، آموزش‌های لازم را دریافت کنید.

نامه تأیید ویزا یا چیست؟ VAL

نامه تأیید ویزا همان مدرکی است که توسط اداره مهاجرت مالزی صادر می‌شود. این نامه را زمانی دریافت می‌کنید که با درخواست ویزای شما موافقت شود. دانشجویان برخی از کشورها می توانند با VAL وارد مالزی شوند، در حالی که شهروندان سایر کشورها ممکن است نیاز به درخواست ویزای یکبار ورود از نزدیکترین سفارت مالزی داشته باشند.

ویزای یک بار ورود یا چیست؟ SEV

ویزای یکبار ورود یا SEV ویزایی است که برای ورود افراد غیر مقیم صادر می‌شود. دانشجویانی که برای تحصیل وارد مالزی می‌شوند نیازمند SEV پس از تایید VAL هستند.

خدمات EMGS چیست؟

خدمات جهانی آموزش مالزی یا EMGS نهاد خصوصی منصوب شده از سوی وزارت آموزش و پرورش مالزی است. وظیفه این مرکز پردازش تمام درخواست‌های دانشجویان بین‌المللی برای نامه تأیید ویزا (VAL’s) است. خدمات جهانی آموزش مالزی (EMGS) یک شرکت با ضمانت (“CLBG”) تحت نظارت وزارت آموزش عالی مالزی است.

اداره مهاجرت مالزی چه کارهایی انجام می‌دهد؟

اداره مهاجرت مالزی سازمانی است که تاییدیه VAL و Student Pass را تایید، رد و صادر می‌کند.

غربالگری پزشکی چیست؟

غربالگری پزشکی یک بررسی سلامتی است که شامل معاینه عمومی توسط پزشک معاینه کننده، آزمایش خون و ادرار و همچنین معاینه اشعه ایکس قفسه سینه است.

تحصیل در مالزی با STUDYKL 

STUDYKL نماینده و راهنمای شما برای اخذ ویزای تحصیلی، اخذ پذیرش از مدارس و دانشگاه‌های معتبر مالزی است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱
منبع: https://educationmalaysia.gov.my

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *