تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
سه شنبه , خرداد ۹ ۱۴۰۲
منو
StudyKL با 18 سال تجربه، پشتیبان شما برای تحصیل در مالزی
اطلاعیه: وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ مشاوره شریف بزرگترین ارائه کننده اطلاعات تمامی مراکز تحصیلی مالزی می باشد.
دانشگاه‌‌های مورد تایید وزارت علوم ایران در مالزی

دانشگاه‌‌ های مورد تایید وزارت علوم ایران در مالزی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (3 امتیاز)

تحصیل در کشور مالزی و دانشگاه‌ های معتبرش، تضمینی برای آینده شما است به شرط آن که در دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم درس بخوانید! بنابراین پیش از درخواست برای دانشگاه و ثبت نام بهتر است دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در مالزی را بشناسید…

StudyKL همراه و حامی شما برای تحصیل در دانشگاه های معتبر مالزی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. 

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

مزایای تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالزی

تحصیل در مالزی انتخابی هوشمندانه برای افرادی است که می‌خواهند با کمترین هزینه در یک کشور مدرن و پیشرفته درس بخوانند. اگر شما هم برای درس خواندن، مالزی را انتخاب کرده‌اید، باید نگاهی به مزایای تحصیل در این کشور بیندازید تا راهتان روشن باشد و بدون هیچ تردیدی در این مسیر قدم بگذارید.

در ادامه به برخی از مزایای تحصیل در دانشگاه های مورد تایید ایران در مالزی پرداخته‌ایم:

 • در اکثر دانشگاه های مالزی کلیه دروس به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.
 • لازم نیست برای شرکت در این دانشگاه ها، در کنکور ثبت نام کنید.
 • مالزی دارای دانشگاه‌ های معتبر با رنگینگ بالا است.
 • وجود پردیس‌هایی از دانشگاه‌ های معتبر دنیا در مالزی بر طرفداران این کشور افزوده است.
 • مالزی یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا است که قوانین مناسبی برای افراد خارجی دارد.
 • دانشگاه‌ های مالزی علاوه بر امکانات مطلوب، تسهیلات ویژه‌ای در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

لیست دانشگاه‌ های مالزی که مهر تأیید وزارت علوم را دارند!

متقاضیان تحصیل در مالزی قبل از هر کار باید لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت بهداشت و وزارت علوم در ایران را بررسی کنند. خوب است بدانید دانشگاه‌های مورد تأیید ایران به سه دسته الف، ب و ج تقسیم می‌شوند. با لیست دانشگاه‌هایی که از نظر وزارت علوم در ایران پذیرفته شده است آشنا شوید:

دانشگاه‌ های ممتاز مورد تایید وزارت علوم در مالزی

1) دانشگاه مالایا  (Universiti Malaya)

دانشگاه UM مالزی معروف به مالایا، یک دانشگاه تحقیقاتی است که جزو قدیمی‌ترین دانشگاه‌ های  مالزی به شمار می‌‎رود. بگذارید برایتان بگوییم که نام این مرکز علمی، آموزشی در میان معتبرترین دانشگاه‌های دنیا می‌درخشد.

این دانشگاه وسیع با بیش از 60 مرکز و 6 خوشه تحقیقاتی در 12 کیلومتری جنوب غربی شهر کوالالامپور واقع شده است. لازم است بدانید فقط مدرک دانشکده‌های اصلی این دانشگاه از نظر وزارت علوم ایران مورد تأیید است.

دانشگاه‌ های خوب مورد تایید وزارت علوم ایران

1) دانشگاه پوترا (University Putra Malaysia)

دانشگاه upm به خاطر فعالیت‌های علمی خود تبدیل به قطب تحقیقاتی ارزشمند در مالزی شده است. جهت آشنایی با دانشگاه UPM مالزی باید بدانید این مرکز آموزشی دارای ۵۹ برنامه کارشناسی، ۷ دیپلم، 12 برنامه کارشناسی ارشد و دکترا است. این دانشگاه از 16 دانشکده، ۸ مرکز انستیتو، ۱ پارک تشکیل شده است.

2) دانشگاه UCSI

دانشگاه UCSI قدیمی‌ترین دانشگاه خصوصی کانادایی در مالزی است که طیف وسیعی از رشته‌های مهندسی، معماری، تکنولوژی، تغذیه، مدیریت و موسیقی را ارائه می‌دهد.
قرارداد این دانشگاه با ۵۰ دانشگاه معتبر جهان، تحصیل برای کشورهای آمریکا، کانادا و استرالیا را نیز در بر دارد.
این دانشگاه دارای دو پردیس است.

 • پردیس کوالالامپور و ترنگانو در محله بوکیت خور
 • پردیس ساراواک نیز در منطقه کوچینگ

3) دانشگاه ملی مالزی (University Kebangsaan Malaysia)

دانشگاه ukm مالزی معروف به کبانگسان یک دانشگاه دولتی است که در بین ۱۰۰ دانشگاه تازه تأسیس در ۵۰ سال گذشته رتبه ۹۸ جهانی را دارد. این دانشگاه دارای ۲ پردیس با ۱۳ دانشکده ۱۳ انستیتو ۱۰ دانشکده مسکونی و ۱۰ مرکز خدماتی است. این مرکز آموزشی در تمامی مقاطع مورد تأیید وزارت علوم ، تحقیقات و فنائری در ایران است.

4) دانشگاه علوم مالزی (USM)

دانشگاه USM مالزی قدیمی‌ترین دانشگاه تحقیقاتی است که آوازه‌اش در تمام دنیا پیچیده است. این مرکز علمی با برخی دانشگاه معتبر دنیا در کشورهایی نظیر استرالیا، کانادا، فنلاند، آلمان و غیره در تعامل است و ثمره این همکاری دریافت تسهیلات ویژه برای دانشجویان است.

دانشگاه UMS در ایالات ساراواک مالزی قرار دارد. ۳ پردیس پردیس اصلی آن در جزیره پنانگ، پردیس بهداشتی در کلانتان و پردیس مهندسی در نبانگ تبال واقع شده است.

5) دانشگاه مارا MARA

دانشگاه مارا یا دانشگاه تکنولوژی بهترین دانشگاه تحقیقاتی مالزی است. ضمن آن که بهترین دانشکده هنر و معماری را نیز در همین مرکز آموزشی پیدا خواهید کرد.

6) دانشگاه تکنولوژی پتروناس UTP

دانشگاه پتروناس وابسته به شرکت عظیم نفتی پتروناس مالزی و دولت است. پتروناس با 53 شعبه فرعی و 37 شرکت کارهایی مانند تولید، تحقیق، پالایش، ارزیابی، تجارت و توزیع کالاهای نفتی را به سرانجام می‌رساند. خوب است بدانید ثمره فعالیت‌های این مرکز علمی، برج‌های دوقلویی است که در مرکز کوالالامپور قد علم کرده‌اند و بیشتر دفاتر شرکت نفت هم در همین برج قرار دارند.

7) دانشگاه UNITEN

لازم است بدانید این دانشگاه فقط برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مالزی در این رشته‌ها مورد تأیید وزارت علوم مالزی است:

 • رشته مهندسی
 • برق
 • الکترونیک و مکانیک

این مرکز آموزشی در 25 کیلومتری جنوب کوالالامپور در منطقه‌ای به نام کجنپ سلانگور قرار گرفته است.

8) دانشگاه UTARA

یکی از برترین دانشگاه‌ های دولتی مالزی است که به مدیریت برجسته مشهور است. پردیس اصلی دانشگاه در سینتورک نزدیکی مرز مالزی و تایلند قرار گرفته است. پردیس دیگر ساختمانی 9 طبقه در کوالالامپور است.

9) دانشگاه تیلور

دانشگاه TAYLORS یکی از دانشگاههای خصوصی مالزی است که جزو 20 دانشگاه برتر دنیا در رشته توریسم و مهمانداری به حساب می‌آید. این مرکز علمی در 20 کیلومتری جنوب کوالالامپور در سوبانجایا قرار دارد و پردیس‌های دیگر آن در شهرهای پنانگ، جوهوربارو، کوچینگ، کوتا کینابالو و کوانتان واقع شده است.

دانشگاه‌ های رده متوسط مورد تایید ایران در مالزی

1) دانشگاه لیم کوک‌وینگ LIMKOKWING

دانشگاه هنر مالزی معروف به لیم کوک وینگ در فاصله 35 کیلومتری کوالالامپور و در سایبرجایا قرار دارد. این دانشگاه  انتخاب اول کسانی است که به دنبال تحصیل در مالزی و رشته‌های هنری هستند.

2) دانشگاه MUST

دانشگاه must مالزی معروف به دانشگاه علم و تکنولوژی است. این مرکز علمی یک دانشگاه تحقیقاتی تمام عیار است که دانشجویان را با اصول و اطلاعات روز دنیا بروز رسانی می‌کند.

این دانشگاه با 3 دانشکده و 1 مرکز پیش دانشگاهی در مالزی به پرورش دانشجویان نخبه و موفق در مالزی می‌اندیشد.

3) دانشگاه ملاکا Melaka

دانشگاه مالتی مدیا معروف به MMU در زمینه تحصیل کارشناسی در مالزی و کارشناسی ارشد رشته‌های مالتی مدیا (چند رسانه‌ای) و فناوری اطلاعات پیشتاز است.

دو پردیس دانشگاه ملاکا پذیرای 20 هزار دانشجو از سراسر دنیا است. این دانشگاه به سیستم اداری بی‌کاغذ معروف است. پردیس سایبرجایا با دانشگاه‌هایی معتبری چون دانشگاه “استنفورد” ایالات متحده در ارتباط است. پردیس ملاکا نیز در شهر ملاکا قرار دارد.

4)دانشگاه کوالالامپور

دانشگاه‌ کوالالامپور برترین دانشگاه فنی کارآفرینی در سال 2020 شناخته شد. این دانشگاه دارای 11 شعبه در شهرهای مختلف این کشور است.

پذیرش دانشگاه‌ های مورد تایید ایران با StudyKL

StudyKL مجری قدرتمندی برای انجام تمام امور مربوط به تحصیل در مالزی است.

 • اخذ ویزای تحصیلی
 • پذیرش دانشگاه‌ های مالزی
 • ثبت‌نام در بهترین مدارس مالزی
 • شرکت در دوره‌های آموزشی کالج‌ های زبان

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیلی تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *