تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
محدودیت سنی برای تحصیل در خارج از کشور

محدودیت سنی برای تحصیل در خارج از کشور

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل در خارج از کشور یک قدم بزرگ و هیجان‌انگیز است؛ اگر محدودیت سنی وجود نداشته باشد! در حقیقت، محدودیت‌های سنی متفاوتی برای تحصیل در کشورهای مختلف وجود دارد. در این مقاله درباره محدودیت سنی برای تحصیل در خارج از کشور با شما صحبت می‌کنیم.

محدودیت سنی برای تحصیل در خارج از کشور؛ بررسی تمام سنین

تحصیل در خارج از کشور هیجان‌انگیز اما چالش‌برانگیز است؛ چراکه برخی از کشورها دارای محدودیت سنی برای تحصیل هستند. در اینجا تمام سنین برای آغاز تحصیل در خارج از کشور را بررسی می‌کنیم:

تصور کنید، 18 سالگی، سنی است که با آزادی و استقلال همراه است. برخی معتقدند که این زمان مناسبی برای شروع ماجرای تحصیل در خارج از کشور است. اما بیایید به فراتر از این حد نگاه کنیم؛ سن 14 سالگی هم می‌تواند نقطه‌ی شروعی مناسبی برای این سفر تحصیلی باشد؛ در صورتی که بتوانید مسئولیت تمام کارهایتان را قبول کنید!

تحصیل در مالزی بدون کنکور و مدرک زبان

یا حتی نگاهی به اوایل دهه 20 سالگی بیندازید؛ زمانی که با یک قدم در جهان بزرگان گذاشته‌اید و به دنبال ماجراجویی جدیدی هستید. برخی معتقدند این زمان عالی برای سفر تحصیلی به خارج از کشور است.

اما برای لحظه‌ای در مورد آنچه که این سنین مختلف می‌توانند به ارمغان بیاورند فکر کنید. از نوجوانانی که با وجود سن کم، بلوغ و درکی بالاتر از سن خود را نشان می‌دهند، تا افرادی که در اوایل دهه بیست سالگی خود، به زندگی مستقل و پرچالش در یک کشور جدید آماده هستند.

بعضی از افراد نیز در میانسالی علاقمند ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند و اکثر کشورها اجازه تحصیل در دانشگاه را به این افراد می‌دهد.

به هر حال در این سفر به دنیای تحصیل در خارج از کشور، سن تنها یک عدد است. بزرگ‌ترین چالش در واقع آمادگی شما برای مواجهه با یک فرهنگ جدید، مسئولیت‌پذیری روزمره و آمادگی برای تحمل دوری از خانه و خانواده است.

بهترین سن برای تحصیل در خارج از کشور

بهترین سن برای تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور هیجان‌انگیز و چالش برانگیز است. باور کنید یا نه، هیچ سن و سالی برای آن “نامناسب” نیست.

همواره احساس می‌کنیم دوران دانشجویی، اوج جوانی و سنی است که باید خود را در میان فرهنگ‌های جدید بیابیم، زبان‌های مختلف را یاد بگیریم و با تجربیاتی ماندگار، قدم در دنیای بزرگ‌تر بگذاریم.

این حس و حال، هیجان و آرزوی تازه وارد شدن به دوران دانشگاهی و جهانی بودن، باعث می‌شود دانشجویی بین 18 تا 24 سال به نظر بیاید بهترین سن برای تحصیل در خارج از کشور است.

اما نگذارید این باور، بر تحصیل در خارج از کشور در سنین بالاتر تاریکی بیاندازد! همیشه در زندگی برای تغییر و پیشرفت فرصت هست. شاید دنبال تغییر مسیر کاری باشید یا بخواهید در موضوعی که علاقه دارید عمیق‌تر شوید، برای هردوی این‌ها سن هیچ محدودیتی ندارد.

هر چه سن بالاتر برود، تجربیات بیشتری جمع می‌کنید که در برابر چالش‌ها شما را قوی‌تر می‌کند. پس بالا رفتن سن مانعی برای تحصیل در خارج از کشور نیست؛ بلکه یک مزیت است! در نهایت باید گفت بهترین زمان برای تحصیل در خارج از کشور، زمانی است که شما برای آن آماده هستید. 

سن رایج برای تحصیل در خارج از کشور

می‌دانید که تصمیم گرفتن برای تحصیل در خارج از کشور ممکن است با چالش‌هایی همچون انتخاب برنامه و دانشگاه مناسب، فرآیند ویزا و حتی محدودیت‌ سنی همراه باشد.

اما درباره سن مناسب برای تحصیل در خارج از کشور چه می‌توان گفت؟ آیا تحصیل فقط برای جوانان است؟ برای پاسخ به این سوال، بیایید نگاهی به آمار دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا بیندازیم:

آمار سال 2019 برای سن رایج تحصیل:

در سال 2019، بیش از نیمی از دانشجویان برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد بین 20 تا 21 سال سن داشتند. در حالی که حدود یک سوم بین 22 تا 24 سال بودند و حدود 12 درصد بین 25 تا 29 سال سن داشتند. حتی 6 درصد دانشجویان بین 30 تا 34 سال بودند.

آمار سال 2020 برای سن رایج تحصیل:

در سال 2020، سن میانگین دانشجویانی که به صورت تمام وقت در برنامه‌های کارشناسی ثبت نام کردند، حدود 22 سال بود و این عدد برای دانشجویانی که به صورت پاره وقت ثبت نام کردند، حدود 27 سال بود.

و در نهایت سن میانگین دانشجویانی که در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و حرفه‌ای ثبت نام کردند، حدود 30 سال بوده است که برای دانشجویان پاره وقت این عدد به 35 سال می‌رسید!

آمار سال 2023 برای سن رایج تحصیل:

در حال حاضر بیش از 11 میلیون دانشجو بین 18 تا 24 سال و حدود 6 میلیون دانشجو بالای 25 سال در سراسر دنیا در موسسات تحصیلات تکمیلی ثبت نام می‌کنند.

بر اساس این اطلاعات، می‌توان گفت که سن یک مانع برای تحصیل در خارج از کشور نیست. به هر حال جوان بودن کمک می‌کند که از فرصت‌های جدید بیشتری برخوردار شوید و با محیط‌های متفاوتی روبه‌رو شوید. اما این به معنی نیست که سن بالا یک مانع است. بسیاری از دانشجویان بالای 25 سال نیز توانسته‌اند تحصیلات تکمیلی خود را در خارج از کشور ادامه دهند.

بنابراین، نترسید! اگر شما مشتاق یادگیری و کشف جهان هستید، هیچ سن و سالی برای تحصیل در خارج از کشور مانع نخواهد بود.

محدودیت سنی برای پذیرش در کشورهای مختلف

شاید برایتان جالب باشد محدودیت‌ سنی برای پذیرش در کشورهای مختلف را بدانید. برای مثال سه کشور تحصیلی برتر جهان مانند انگلستان، کانادا و ایالات متحده. هر یک از این کشورها سیاست‌های منحصر به فرد خود را دارد که با توجه به فرهنگ و قوانین شکل گرفته است.

محدودیت سنی برای تحصیل در مالزی:

مالزی از جمله کشورهایی است که هیچ محدودیت سنی برای تحصیل ندارد و شما می‌توانید با هر سن و سالی در مدارس و دانشگاه‌های آن مشغول به تحصیل شوید و یکی از بهترین کشورها برای تحصیل مقرون به صرفه است.

محدودیت سنی برای تحصیل در انگلستان:

اول از همه به انگلستان می‌رویم؛ دانشگاهی معتبر مانند کمبریج. این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان محدودیت سنی خاصی قائل نیست، با این حال بیشتر دانشجویان در هنگام ورود حداقل 18 ساله هستند.

اگر سن دانش آموز بالاتر از 21 سال باشد، به عنوان یک دانشجوی بالغ شناخته می‌شود. اما این نکته اینجاست که دانشجو باید توانایی و بلوغ شخصی لازم برای تحمل فشار تحصیلات عالی را داشته باشد.

محدودیت سنی برای تحصیل در کانادا:

حالا به سمت غرب حرکت کنیم و در کانادا متوقف شویم. در این کشور، این مهم نیست که چه سنی دارید، اگر بتوانید افسر ویزا را متقاعد کنید که واقعاً قصد تحصیل در کانادا را دارید. جالب است بدانید بعضی از افراد در دهه 40 و 50 زندگی خود برای تحصیل در کانادا اقدام کرده‌اند.

محدودیت سنی برای تحصیل در ایالات متحده:

در نهایت، به ایالات متحده رسیدیم. سیستم آموزشی این کشور شما را بر اساس سن قضاوت نمی‌کند؛ بلکه می‌سنجد چه توانایی‌هایی دارید و آیا برای برنامه مورد نظر واجد شرایط هستید یا خیر! برای مثال دانشجویان مقطع کارشناسی باید حداقل 17 سال سن داشته باشند و دوره دبیرستان را به اتمام رسانده باشند.

در نتیجه برای تحصیل در این کشورها بهتر است حداقل 18 سال داشته باشید. 

تحصیل آسان و به صرفه در مالزی با STUDYKL

STUDYKL با دو دهه تجربه بهترین حامی و راهنمای شما برای تحصیل در مالزی، اخذ ویزای دانشجویی و دیگر خدمات مربوطه است.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *