تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
رونمایی از محصولات نانو دانشگاه UPM مالزی

رونمایی از محصولات نانو دانشگاه UPM مالزی

زمان مطالعه: 2 دقیقه
4.9/5 - (39 امتیاز)

نمایش 16 محصول فناوری نانو همزمان با روز نوآوری ION2، اخبار تازه‌ای از دانشگاه UPM مالزی است که نظرتان را به آن جلب می‌کنیم…

ماجرای رونمایی از محصولات نانو دانشگاه پوترا مالزی 

مؤسسه علوم و فناوری نانو (ION2)، دانشگاه پوترا مالزی (UPM) روز نوآوری ION2 را که همزمان با پنجاهمین جشن جوبیل طلایی بود با نمایش 16 محصول مبتنی بر فناوری نانو، جشن گرفت! مدیر ION2، پروفسور دکتر محد نزار حمیدون افزود که این برنامه برای نمایش محصولات تحقیقاتی که پتانسیل تجاری شدن را دارند علاوه بر شبکه سازی با آژانس‌ها و صنایع محلی برای توسعه مشترک فناوری نانو برای محصولات محلی، سازماندهی شده است.

این برنامه همچنین فرصت‌هایی را برای ION2 ارائه می‌دهد که دید خود را به عنوان موسسه‌ای که بر روی فناوری نانو تمرکز دارد، به ویژه پس از تغییر نام تجاری آن در 15 نوامبر 2021، بهبود بخشد. به طور خلاصه، ION2 قبلاً به عنوان مؤسسه فناوری پیشرفته یا ITMA شناخته می‌شد و در 1 نوامبر 1999 با هدف هدایت تحقیقات در زمینه فناوری پیشرفته در زمینه‌های علوم فیزیکی، فناوری اطلاعات و مهندسی تأسیس شد.

وی افزود: « با چندین تجدید ساختاری که در 20 سال گذشته انجام شده است، ITMA در بهترین مسیر پیشرفت در تحقیقات متمرکز بر فناوری نانو و مواد قرار گرفته و سپس تصمیم بر این شد که نام آن به چیزی تغییر کند که نمادی از تمرکز مؤسسه باشد.»

 

همچنین در روز نوآوری ION2 یکی از اعضای هیئت مدیره UPM، داتو دکتر حسن ماد، و معاون UPM (پژوهش و نوآوری)، پروفسور دکتر نظمید ساری حضور داشتند. وی افزود: محققان در تجاری سازی محصولات تحقیقاتی فعال‌تر بوده‌اند.

به عنوان مثال می‌توان به چسب رسانای ارگانیک برای مدارهای قابل چاپ، فناوری نانودرما برای درمان بیماری نخل روغنی، تقویت کننده‌های موتور گرافن، کیت تشخیص ویروس سل (TB) و تقویت کننده فتوسنتز کربنی اشاره کرد.

تجاری سازی تمام محصولات با همکاری محققان موسسه و پارک علمی پوترا تحت برنامه Innohub امکان پذیر شده است. این برنامه همچنین از سیاست و استراتژی ملی فناوری نانو 2021-2030 که توسط وزارت علوم، فناوری و نوآوری (MOSTI) در 15 نوامبر 2021 راه‌اندازی شد، پشتیبانی می‌کند این برنامه شامل چهار محور استراتژیک، از جمله افزایش تجاری سازی و هدایت صنعت بود.

نقشه راه ملی فناوری نانو و محصولات نیز توسط MOSTI در 13 آوریل 2022 راه اندازی شد. در جشن ION2 کلا 16 محصول و فناوری مبتنی بر نانو در UPM (یکی از دانشگاه‌ های برتر برای تحصیل در مالزی که آماده تجاری سازی است) برای کسب فرصت‌های تجاری سازی از صنایع و آژانس‌های داخلی به نمایش گذاشته شد.

جدیدترین اخبار دانشگاه های مالزی را در STUDYKL دنبال کنید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

منبع: https://upm.edu.my/news/16_nanotechnology_products_on_display_in_conjunction_with_upm_ion2_innovation_day-67343

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *