تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
ویزای توریستی مالزی

ویزای توریستی مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (234 امتیاز)

ویزای توریستی مالزی مجوزی 14 روزه برای ورود به سرزمین زیبایی‌هاست. در همین میان سوالاتی از این قبیل مطرح است؛ ویزا توریستی مالزی چند روزه است؟ تمدید ویزا توریستی امکانپذیر است؟ برای دانستن شرایط اخذ این ویزا در سال 2023 و سوالات دیگر با ما همراه باشید…

video
play-rounded-fill

 

برای دریافت ویزای سفر مالزی از STUDYKL راهنمایی بخواهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

ویزای توریستی یا فرودگاهی مالزی چیست؟

ویزا توریستی مالزی یک ویزای 14 روزه است. این ویزا در فرودگاه برایتان صادر می‌شود. ویزا توریستی یکبار ورود بوده و قابل تمدید هم نیست. به ویزای توریستی مالزی ویزای فرودگاهی نیز می‌گویند. برای اخذ این ویزا نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

ویزای توریستی مالزی چند روزه است؟

تا چندی پیش، دقیق‌ترش می‌شود سال 2013، ویزای توریستی حدود 90 روز اعتبار داشت! یعنی شما می‌توانستید 3 ماه با این ویزا در خاک مالزی بمانید! با این حال امروزه دولت این کشور تصمیم گرفته برای برقراری تعادل و توزان جمعیتی، مدت اعتبار ویزای توریستی را به 14 روز کاهش دهد! امروزه گردشگران می‌توانند 2 هفته در خاک مالزی اقامت کنند.

تمدید ویزای توریستی مالزی

تمدید ویزای توریستی مالزی

شرط می‌بندیم به محض اینکه پا به خاک مالزی بگذارید عاشق جذابیت‌ها این سرزمین زیبا خواهید شد. مسلما بعد از این اتفاق شاید به سرتان بزند بیشتر در مالزی بمانید! حتما به فکر تمدید ویزای توریستی مالزی خواهید بود؛ اما اصلا نگران نباشید. این هم راه حل خودش را دارد.

در واقع برای بیشتر ماندن در مالزی باید برای اخذ ویزای دوماهه اقدام کنید؛ چون ویزای توریستی جزو ویزاهای یک بار ورود است و قابل تمدید نیست! برویم سراغ ویزای سوشیال. این ویزا به شما اجازه می‌دهد به مدت 3 ماه در خاک مالزی بمانید.

برای توضیحات بیشتر در مورد ویزای سوشیال مالزی مقاله‌ای تهیه کردیم که بد نیست به آن مراجعه کنید. ولی اگر سوالات تخصصی دارید حتما با STUDYKL در تماس باشید.

هزینه ویزای توریستی مالزی 2023

هزینه ویزای توریستی مالزی 2023

اخذ ویزای گردشگری مالزی لازم نیست حتی یک قرون پول خرج کنید! بنابراین گرفتن ویزا توریستی مالزی جزو هزینه سفر محسوب نمی‌شود. نکته دیگر اینکه در هنگام ورود به مالزی حتما 1000 دلار در جیب داشته باشید؛ البته این هم جزو قوانین ورود به مالزی بوده و ربطی به اخذ ویزای توریستی ندارد.

دولت مالزی می‌خواهد مطمئن شود آیا شما می‌توانید از پس هزینه سفر خود بربیایید یا نه! به همین دلیل یکی از شرایط به ورود به مالزی، به همراه داشتن 1000 دلار پول نقد بوده که قرار است برای خودتان خرج کنید.

پس می‌توان اینطور گفت قیمت ویزای توریستی مالزی، صفر ریال است و این خبر خوبی برای گردشگران و طبیعت‌دوستان خواهد بود. اگر شما هم جزو این افراد هستید هر چه زودتر چمدان ببندید و به دیدار سرزمین زیبایی‌ها بروید.

شرایط جدید اخذ ویزای توریستی مالزی 1402

چگونه ویزای توریستی مالزی بگیریم؟ شاید این یکی از سوالات مهم گردشگران باشد که می‌خواهیم به آن پاسخ دهیم. با توجه به اینکه مالزی یک کشور قانون‌مدار است، برای ورود اتباع خارجی، شرایطی دارد و تحت این شرایط اجازه ورود به گردشگران را می‌دهد. این شرایط بسته به اخبار کلی جهان تغییر پیدا می‌کند.

برای مثال کرونا باعث شد تا چندین ماه مرزهای مالزی را به روی گردشگران ببندند! خوشبختانه در سال 2023 اخبار مربوط به بیماران کرونایی با تزریق واکسن‌ها، کاهش یافته و مالزی تحت شرایط خاصی به گردشگران اجازه ورود می‌دهد.

در پی این خبرهای مسرت‌بخش، متقاضیان بسیاری برای دریافت ویزای سفر مالزی اقدام نمودند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید و دوست دارید خیلی سریع ویزای فرودگاهی مالزی را بگیرید با STUDYKL در ارتباط باشید.

– چگونگی اخذ ویزای فرودگاهی مالزی برای ایرانیان

باید بدانید روش‌های مختلفی برای اخذ ویزا توریستی مالزی وجود دارد. برای مثال یکی از این روش‌ها درخواست ویزای آنلاین است که این گزینه برای ایرانی‌ ها قابل پیگیری نیست؛ چراکه ما جزو چند کشور معرفی شده توسط دولت مالزی برای درخواست eVisa نیستیم.

پس باید برویم سراغ گزینه‌های بعدی! یعنی درخواست حضوری ویزا توریستی. اینکار نیز کمی وقتگیر بوده و بهتر است روش سوم یعنی اخذ visa on arrival را در پیش بگیرید. این ویزا در فرودگاه صادر می‌شود و بهترین راه برای اخذ ویزای توریستی ایرانی‌ ها شناخته می‌شود.

– دریافت ویزای گردشگری مالزی به صورت حضوری

برای دریافت ویزای عادی توریستی مالزی به صورت حضوری باید این مراحل را طی کنید:

 • به سفارت یا کنسولگری مالزی مراجعه کنید.
 • فرم درخواست ویزا را دریافت کرده و اطلاعات لازم را تکمیل نمایید.
 • مدارک لازم برای اخذ ویزا را جمع آوری کنید.
 • درخواست را به سفارت یا کنسولگری ارسال نمایید.
 • منتظر پردازش و تأیید ویزای خود برای مالزی باشید.

انواع ویزا برای ورود به مالزی

در کل خوب است که انواع ویزا برای ورود به مالزی را بشناسید:

 1. ویزای یکبار ورود: معمولا برای توریست‌ها ویزای یکبار ورود صادر می‌گردد. انواع ویزای یکبار ورود شامل ویزا توریستی مالزی، ویزای ترانزیت و ویزای سوشیال مالزی.
 2. ویزاهای چند بار ورود: ویزای چند بار ورود شامل ویزای تحصیلی مالزی، ویزای کار، ویزای تجاری، ویزای بازنشستگی و ویزای همراه مالزی است که اعتبار بیشتری نسبت به ویزای یکبار ورود دارد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای گردشگری

مدارک لازم برای گرفتن ویزا توریستی کشور مالزی در سال 1402 این موارد است:

 • بلیط رفت و برگشت
 • پاسپورتی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد
 • 2 عدد عکس سایز پاسپورت
 • ارائه مدارک اقامت در مالزی؛ مثل برگه رزرو هتل
 • مدرک پرداخت هزینه ویزا
 • اثبات بودجه کافی برای پوشش مدت اقامتتان
 • 2 کپی از فرم تکمیل شده ویزا
 • کارت ورود و خروج تکمیل شده که پس از رسیدن به نقطه ورود دریافت خواهید کرد
 • دعوتنامه از میزبان یا اسپانسر برنامه سفر شما

7 دلیل ریجکت ویزا توریستی کشور مالزی

اگر کمی پیرامون ویزا اطلاعات داشته باشید، می‌توانید حدس بزنید ریجکت شدن به چه معناست! ریجکت ویزا یعنی رد شدن و پذیرفته نشدن ویزا. پس باید قبل از وقوع این اتفاق ناخوشایند، بهتر است دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی مالزی را بدانید:

 • عدم وجود تمکن مالی
 • ارائه ندادن بلیط رفت و برگشت
 • ورود غیرمجاز به فرودگاه
 • کافی نبودن مدت اعتبار پاسپورت
 • جعلی بودن مدارک شناسایی
 • مخدوش، ناقص و یا خراب بودن مدارک و اسناد ارائه شده
 • درخواست نادرست و نامعقول

مراحل بعد از دریافت ویزای فرودگاهی

 1. دریافت ویزای معمولی توریستی مالزی
 2. تهیه بلیط پرواز برای مالزی
 3. تحمل 8 ساعت پرواز و بالاخره پا گذاشتن به سرزمین رویایی مالزی
 4. نشان دادن پاسپورت به افسر فرودگاه
 5. درخواست چسباندن استیکر ویزا فرودگاهی مالزی روی گذرنامه توسط مامور فرودگاه

5 نکته‌ برای دریافت ویزا توریستی مالزی

قبل از دریافت ویزای فرودگاهی به این نکات توجه کنید:

 • برای دریافت مهر ویزای توریستی باید بلیط رفت و برگشت داشته باشید.
 • پاسپورتی که در دست دارید باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • از آنجایی که ویزای توریستی مالزی، ویزای مستقلی نیست نیاز به عکس و مدارک جداگانه ندارد و با همان مهری که در پاسپورت‌تان خورده همه چیزحل شده است.
 • برای گرفتن این ویزا واچر هتل یا گواهی رزرو هتل را هم باید در دست داشته باشید.
 • و نکته آخر این که برای دریافت این ویزا نیاز به صرف هیچ هزینه‌ای نیست.

چرا ویزا مالزی توریستی؟

چرا ویزا مالزی توریستی؟

کُره زمین مناطق بکر و زیبا کم ندارد؛ اما حساب مالزی از بقیه جداست! گویی آسمان دهن باز کرده و تکه‌ای از بهشت را به زمین انداخته است. امروزه موج موج گردشگر به سوی این بهشت استوایی می‌شتابند. اگر اولین بار است به سرتان زده به این کشور سفر کنید و برای ویزای توریستی اقدام نمایید، جای درستی را برای تفریح انتخاب کردید. چه بگوییم برایتان! یعنی از کجای مالزی بگوییم که بیشتر به مذاقتان خوش بیاید؟

بهتر است از سواحل سفیدرنگ جزایر زیبایش شروع کنیم. جزیره‌های ریز و درشتی که از دیدن آن به عظمت خلقت پی می‌برید و اوج شکوه طبیعت را می‌بینید. در همان گوشه و کنارها اگر سر بچرخانید جنگل‌های انبوهی را خواهید دید که عمرشان به سالیان دور برمی‌گردد. قدم زدن در میان این جنگل‌ها لذتی وصف‌ناپذیر دارد؛ ولی نباید از حیوانات بومی آن منطقه غافل شوید! مالزی سرزمین پرندگان عجیب و غریب و میمون‌های پوزه‌دراز است.

اگر یک تفریح لایت بخواهید باید قلاب به دست شوید و پای رودخانه بشینید! مطمئن باشید ماهی‌های چاق و چله‌ای را صید می‌کنید! از طرفی می‌توانید با کمک یک قایق به دل رودخانه بزنید و کمی گشت و گذار کنید. البته باید بگوییم مالزی برای افرادی که زیاد اهل طبیعت‌گردی نیستند هم سورپرایزهای خوبی دارد! یکی از آنها وجود فروشگاه‌های لوکس برای خرید انواع پوشاک، کفش و… بوده که خرج آن اخذ ویزا فرودگاهی مالزی است.

حتما شنیده‌اید که مالزی بهشت غذاهای رنگارنگ است. البته از این چنین سرزمین سرسبزی زیاد هم بعید نیست! اکثر ادویه‌ها و مواد اولیه این غذاها توسط خود مالزی تهیه می‌شود؛ به همین دلیل هم بسیار خوش‌عطر و طعم است.

از همه مهمتر اینکه هزینه سفر و گشت و گذار در کشور مالزی بسیار کمتر از کشورهای اروپایی و غربی است. چه از این بهتر! یک سفر هیجان‌انگیز با کمترین هزینه! فقط کافی‌است اقدامات لازم برای اخذ ویزای فرودگاهی مالزی را انجام دهید.

– فواید شگفت‌انگیز ویزا توریستی مالزی

مالزی یکی از بهترین کشورها برای سفر است؛ چون به راحتی می‌توانید مجوز ورود به مالزی را بگیرید. در صورتیکه اگر برای کشورهای غربی ویزای توریستی بخواهید شاید به این سادگی‌ها نتوانید این ویزا را تهیه کنید.

 • ویزای عادی و معمولی توریستی در همان فرودگاه برای شما صادر می‌گردد.
 • برای اخذ ویزا توریستی مالزی نیازی به گرفتن وقت سفارت نخواهید داشت.
 • دریافت ویزای فرودگاهی الزامی به تأییدیه دادگستری و ترجمه رسمی آن به زبان مالایی ندارد.
 • برای اثبات تمکن مالی نیازی به ارائه پرینت حساب بانکی و گردش حسابتان نخواهید داشت.
 • برای دریافت ویزای مالزی نیازی به انجام مصاحبه در سفارت ندارید.
 • برای دریافت Malaysia Tourist Visa لازم نیست مبلغی را پرداخت نمایید.
 • همچنین برای دریافت این ویزا نیازی به انگشت نگاری نخواهید داشت.

ویژگی‌های مجوز توریستی مالزی

هر شخصی که دارای ویزا یا سند توریستی است، توسط دولت مالزی به رسمیت شناخته شده و به جای پاسپورت، مدرکی دریافت می‌کند. برای دریافت این سند به جای پاسپورت، می‌توانید به هر دفتر نمایندگی مالزی در خارج از کشور مراجعه کنید. حتماً برایتان جالب است که بدانید این مدرک به عناوین زیر شناخته می‌شود:

 • گواهی هویت
 • گذرگاه لایزر
 • تیتر سفر
 • گواهی اقامت

دارندگان این مدرک باید اطمینان حاصل کنند که عبور آنها به کشور مبدا تضمین شده باشد. ناگفته نماند مدارک تحویلی باید بیشتر از شش ماه از تاریخ ورود اعتبار داشته باشند.

سوالات متداول

آیا مرزهای مالزی در سال 2023 برای گردشگران باز است؟

مالزی در 1 آوریل 2022 به روی همه بازدیدکنندگان بین المللی باز شد. بازدیدکنندگان باید قبل از حرکت یک تست RT-PCR منفی و در بدو ورود یک تست آنتی ژن سریع ارائه دهند.

چگونه ویزای توریستی مالزی بگیریم؟

برای اینکار اول باید درخواست ویزا توریستی بدهید و سپس مدارک لازم را تهیه کنید. در صورت موافقت با ویزا شما به سادگی می‌توانید به مالزی سفر کنید.

هزینه گرفتن ویزای توریستی چقدر است؟

برای گرفتن این ویزا نیاز به صرف حتی یک ریال نیست. این ویزا به صورت رایگان قابل اخذ است.

ویزای توریستی مالزی چند روزه است؟

ویزا توریستی مالزی 14 روزه بوده و قابل تمدید نیست؛ ولی برای بیشتر ماندن در مالزی می‌توانید درخواست ویزا سوشیال مالزی بدهید.

واحد پول مالزیا چیست؟

رینگیت

هزینه یک وعده غذایی در مالزی چقدر است؟

حدود 26 رینگیت برای هر نفر. در حالی که قیمت وعده های غذایی در مالزی می‌تواند متفاوت باشد، متوسط ​​هزینه غذا در مالزی 64 رینگیت است. قیمت صبحانه معمولاً کمی ارزان تر از ناهار یا شام است.

زبان رسمی مالزیایی‌ها چیست؟

مالایی، در واقع مالایی یک زبان آستنرونزیایی است که به طور رسمی در اندونزی، برونئی، مالزی و سنگاپور صحبت می‌شود. 290 میلیون نفر در سراسر جهان مالایی به این زبان صحبت می‌کنند. اما در کنار مالایی، انگلیسی یکی از رایج ترین زبان هایی است که در مالزی صحبت می‌شود.

اخذ ویزا توریستی مالزی با STUDYKL

STUDYKL مجری شما برای اخذ ویزای فرودگاهی مالزی در کمترین زمان ممکن است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *