تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
ویزای توریستی مالزی

ویزای توریستی مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (235 امتیاز)

ویزای توریستی مالزی مجوزی 14 روزه برای ورود به سرزمین زیبایی‌هاست. در همین میان سوالاتی از این قبیل مطرح است؛ ویزا توریستی مالزی چند روزه است؟ تمدید ویزای توریستی امکانپذیر است؟ برای دانستن شرایط و مدارک لازم برای گرفتن ویزای توریستی مالزی برای ایرانیان در سال 2024، مدت زمان اعتبار، شرایط تمدید و همچنین هزینه این ویزا همراه ما باشید.

video
play-rounded-fill

ویزای توریستی مالزی چیست؟

ویزای توریستی مالزی (به انگلیسی: Malaysia tourist visa) در واقع یک مهر ورود است که به شما اجازه 2 هفته یا 14 روز اقامت در خاک این کشور را می‌دهد. این ویزا با نام ویزای فرودگاهی نیز شناخته می‌شود. ویزای توریستی کشور مالزی یکبار ورود بوده و قابل تمدید هم نیست! برای اخذ ویزای مالزی توریستی در سال 2024 نیازی به پرداخت هزینه ندارید. این ویزا در فرودگاه برایتان صادر می‌گردد.

STUDYKL نماینده شما برای اخذ ویزای توریستی بلند مدت (کمتر از 3 روز کاری) است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

مزایای ویزای توریستی یا فرودگاهی مالزی

بیایید با هم نگاهی به مزایای ویزای توریستی کشور مالزی بیندازیم:

 • معمولا ویزای مالزی با انجام امور اداری پیچیده همراه است که خوشبختانه اخذ ویزا توریستی نیازی به انجام امور اداری ندارد
 • ارائه اسناد مالی و گردش حساب بانکی ضرورت ندارد
 • مراحل درخواست ویزا نیازمند مصاحبه در سفارت نیست
 • درخواست ویزا مستلزم حضور فیزیکی در سفارت نمی‌باشد
 • فرایند درخواست بدون الزام به انگشت‌نگاری انجام می‌شود
 • ترجمه و تأیید مدارک به زبان مالایی از الزامات حذف شده است
 • ویزا توریستی مالزی رایگان صادر می‌گردد

ویزای توریستی مالزی چند روزه است؟

تا سال 2013، ویزای توریستی حدود 90 روز اعتبار داشت! یعنی شما می‌توانستید 3 ماه در خاک مالزی بمانید! با این حال امروزه دولت مالزی تصمیم گرفته برای برقراری تعادل و توزان جمعیتی، مدت اعتبار ویزای توریستی را به 14 روز کاهش دهد! در سال جاری یعنی 2024 شما می‌توانید با ویزای توریستی مالزی 2 هفته در خاک این کشور اقامت کنید.

بنابراین برای اقامت بیشتر در مالزی می‌توانید از ویزای سوشیال یا ویزای توریستی بلندمدت استفاده کنید. این ویزا به شما اجازه 2 ماه اقامت در سرزمین زیبای مالزی را می‌دهد.

اخذ ویزای سوشیال مالزی فقط در 72 ساعت

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی مالزی

مدارک لازم برای گرفتن ویزا توریستی در سال 2024 این موارد است:

 • بلیط رفت و برگشت
 • پاسپورتی که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • ارائه مدارک اقامت در مالزی؛ مثل برگه رزرو هتل
 • اثبات بودجه کافی برای پوشش مدت اقامتتان (توصیه می‌شود برای هر روز اقامت، مبلغ 100 دلار به همراه داشته باشید؛ اگرچه بررسی این موضوع در فرودگاه امری نادر است.)

مهم است که در صورت برنامه‌ریزی برای اقامت در منزل خویشاوندان یا دوستان، آدرس دقیق محل اقامت خود را به همراه داشته باشید. همچنین لازم است زمان ورودتان را قبلاً با آنها هماهنگ کنید. این اقدام به شما امکان می‌دهد در صورتی که افسر ویزا سوالاتی درباره محل اقامتتان داشته باشد، بتوانید به راحتی با میزبان‌هایتان تماس بگیرید.

هزینه ویزای توریستی مالزی 2024

هزینه ویزای توریستی مالزی 2024

اخذ ویزای توریستی مالزی لازم نیست حتی یک ریال پول خرج کنید! بنابراین گرفتن ویزا توریستی جزو هزینه سفر محسوب نمی‌شود. نکته دیگر اینکه در هنگام ورود به مالزی حتما 1000 دلار در جیب داشته باشید؛ البته این هم جزو قوانین ورود به مالزی بوده و ربطی به اخذ ویزای توریستی ندارد.

دولت مالزی می‌خواهد مطمئن شود آیا شما می‌توانید از پس هزینه سفر خود بربیایید یا نه! به همین دلیل یکی از شرایط به ورود به مالزی، به همراه داشتن 1000 دلار پول نقد بوده که قرار است برای خودتان خرج کنید.

پس می‌توان اینطور گفت هزینه ویزای توریستی مالزی صفر ریال است و این خبر خوبی برای گردشگران و طبیعت‌دوستان خواهد بود. اگر شما هم جزو این افراد هستید هر چه زودتر چمدان ببندید و به دیدار سرزمین زیبایی‌ها بروید.

مراحل اخذ ویزای توریستی مالزی برای ایرانیان

برای گرفتن ویزا توریستی این مراحل را دنبال کنید:

1. ابتدا اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما دارای حداقل 6 ماه اعتبار است. در صورت نیاز به تمدید اعتبار پاسپورت، به موقع اقدام کنید.

2. بلیط هواپیما برای سفر رفت و برگشت به مالزی را تهیه فرمایید. اگرچه داشتن بلیط رفت ضروری است، توصیه می‌شود بلیط برگشت نیز تهیه شود تا در صورت نیاز در فرودگاه ارائه گردد. STUDYKL می‌تواند بلیط پرواز مستقیم از تهران به مالزی را با پرواز ماهان رزرو نماید. پس در این رابطه می‌توانید روی خدمات ما حساب کنید.

3. توجه داشته باشید 3 روز قبل از ورود به مالزی، لازم است فرم آنلاین کارت دیجیتال ورود به مالزی را تکمیل نمایید.

کارت دیجیتال ورود به مالزی در سال 2024 الزامی شد

4. در زمان ورود به فرودگاه مالزی، مدارک مورد نیاز شامل بلیط هواپیمای رفت و برگشت و پاسپورت را آماده ارائه به افسر مهاجرت داشته باشید.

5. افسر مهاجرت پس از بررسی پاسپورت و سایر مدارک، مهر ورود ۱۴ روزه را به پاسپورت شما اضافه می‌کند.

شرایط تمدید ویزای توریستی مالزی 

تمدید ویزای توریستی مالزی

اگر پس از ورود به مالزی تمایل به افزایش مدت اقامت خود داشته باشید و بخواهید ویزای توریستی خود را تمدید کنید، فرآیندی دشواری را پیش رو خواهید داشت! در واقع تمدید این ویزا تنها تحت شرایط خاصی قابل انجام بوده و هزینه نسبتاً بالایی دارد. در صورت تایید تمدید ویزا توریستی از سوی اداره مهاجرت مالزی، امکان اقامت اضافه برای یک دوره یک ماهه وجود دارد.

7 دلیل ریجکت ویزا فرودگاهی کشور مالزی

اگر کمی پیرامون ویزا اطلاعات داشته باشید، می‌توانید حدس بزنید ریجکت شدن به چه معناست! ریجکت ویزا یعنی رد شدن و پذیرفته نشدن ویزا. پس باید قبل از وقوع این اتفاق ناخوشایند، بهتر است دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی مالزی را بدانید:

 • عدم وجود تمکن مالی
 • ارائه ندادن بلیط رفت و برگشت
 • ورود غیرمجاز به فرودگاه
 • کافی نبودن مدت اعتبار پاسپورت
 • جعلی بودن مدارک شناسایی
 • مخدوش، ناقص و یا خراب بودن مدارک و اسناد ارائه شده
 • درخواست نادرست و نامعقول

چرا ویزا مالزی توریستی؟

چرا ویزا مالزی توریستی؟

کُره زمین مناطق بکر و زیبا کم ندارد؛ اما حساب مالزی از بقیه جداست! گویی آسمان دهن باز کرده و تکه‌ای از بهشت را به زمین انداخته است. امروزه موج موج گردشگر به سوی این بهشت استوایی می‌شتابند. اگر اولین بار است به سرتان زده به مالزی سفر کنید و برای ویزای توریستی اقدام نمایید، جای درستی را برای تفریح انتخاب کردید. چه بگوییم برایتان! یعنی از کجای مالزی بگوییم که بیشتر به مذاقتان خوش بیاید؟

بهتر است از سواحل سفیدرنگ جزایر زیبایش شروع کنیم. جزیره‌های ریز و درشتی که از دیدن آن به عظمت خلقت پی می‌برید و اوج شکوه طبیعت را می‌بینید. در همان گوشه و کنارها اگر سر بچرخانید جنگل‌های انبوهی را خواهید دید که عمرشان به سالیان دور برمی‌گردد. قدم زدن در میان این جنگل‌ها لذتی وصف‌ناپذیر دارد؛ ولی نباید از حیوانات بومی آن منطقه غافل شوید! مالزی سرزمین پرندگان عجیب و غریب و میمون‌های پوزه‌دراز است.

جاهای دیدنی رایگان و معروف مالزی

اگر یک تفریح لایت بخواهید باید قلاب به دست شوید و پای رودخانه بشینید! مطمئن باشید ماهی‌های چاق و چله‌ای را صید می‌کنید! از طرفی می‌توانید با کمک یک قایق به دل رودخانه بزنید و کمی گشت و گذار کنید. البته باید بگوییم مالزی برای افرادی که زیاد اهل طبیعت‌گردی نیستند هم سورپرایزهای خوبی دارد! یکی از آنها وجود فروشگاه‌های لوکس برای خرید انواع پوشاک، کفش و… بوده که خرج آن اخذ ویزا فرودگاهی مالزی است.

حتما شنیده‌اید که مالزی بهشت غذاهای رنگارنگ است. البته از این چنین سرزمین سرسبزی زیاد هم بعید نیست! اکثر ادویه‌ها و مواد اولیه این غذاها توسط خود مالزی تهیه می‌شود؛ به همین دلیل هم بسیار خوش‌عطر و طعم است.

از همه مهمتر اینکه هزینه سفر و گشت و گذار در کشور مالزی بسیار کمتر از کشورهای اروپایی و غربی است. چه از این بهتر! یک سفر هیجان‌انگیز با کمترین هزینه! فقط کافی‌است اقدامات لازم برای اخذ ویزای توریستی مالزی را انجام دهید.

سوالات متداول

چگونه ویزای توریستی مالزی بگیریم؟

برای اینکار اول باید درخواست ویزا توریستی بدهید و سپس مدارک لازم را تهیه کنید. در صورت موافقت با ویزا شما به سادگی می‌توانید به مالزی سفر کنید.

هزینه گرفتن ویزای توریستی چقدر است؟

برای گرفتن این ویزا نیاز به صرف حتی یک ریال نیست. این ویزا به صورت رایگان قابل اخذ است.

ویزای توریستی مالزی چند روزه است؟

ویزا توریستی مالزی 14 روزه بوده و قابل تمدید نیست؛ ولی برای بیشتر ماندن در مالزی می‌توانید درخواست ویزا سوشیال مالزی بدهید.

چه عواملی می‌تواند باعث ریجکت ویزای گردشگری مالزی شود؟

عوامل متعددی می‌تواند منجر به رد ویزا شود. مواردی مانند داشتن سابقه جنایی، ارائه اسناد جعلی، یا عدم توانایی در ارائه مدرک مالی معتبر می‌تواند منجر به رد ویزای مالزی شود. معمولاً، دلیل شایع برای رد این ویزا این است که مامور مهاجرت نمی‌تواند دلیل معتبری برای بازگشت شما پیدا کند یا فکر می‌کند که شما قصد مهاجرت دارید.

آیا برای دریافت ویزای توریستی مالزی نیاز به دعوتنامه است؟

خیر، دعوتنامه جزو مستندات لازم برای دریافت ویزای توریستی مالزی نیست؛ اما اگر دعوتنامه داشته باشید، می‌تواند فرآیند دریافت ویزا را تسریع کند.

آیا با ویزای توریستی مالزی می‌توان در این کشور تحصیل کرد؟

خیر، ویزای توریستی مالزی فقط برای اقامت موقت در این کشور صادر می‌شود و افرادی که این ویزا را دارند، حق تحصیل یا کار در مالزی را ندارند.

مدت زمان اعتبار ویزا توریستی مالزی چقدر است؟

ویزای مسافرتی مالزی تا سال 2003 مدت اعتبار 90 روزه داشت؛ اما در حال حاضر، مالزی به دارندگان این ویزا فقط اجازه می‌دهد تا 14 روز در کشور اقامت کنند.

چگونه می‌توان ویزای مالزی توریستی را تمدید کرد؟

ویزای توریستی مالزی قابل تمدید نیست و دارندگان این ویزا باید پس از 14 روز اقامت، کشور مالزی را ترک کنند.

چه مدارکی برای دریافت ویزا توریستی مالزی لازم است؟

برای دریافت ویزای توریستی مالزی، باید گذرنامه یا پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشید. همچنین، بلیط هواپیمای رفت و برگشت، مدرک اقامت در هتل و اثبات داشتن بودجه کافی برای اقامت در مالزی از دیگر مدارک لازم برای دریافت این ویزا هستند.

قبل از دریافت ویزا توریستی مالزی چه نکاتی را باید بدانیم؟

قبل از دریافت ویزای فرودگاهی به این نکات توجه کنید:

 • برای دریافت مهر ویزای توریستی باید بلیط رفت و برگشت داشته باشید.
 • پاسپورتی که در دست دارید باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • از آنجایی که ویزای توریستی مالزی، ویزای مستقلی نیست نیاز به عکس و مدارک جداگانه ندارد و با همان مهری که در پاسپورت‌تان خورده همه چیزحل شده است.
 • برای گرفتن این ویزا واچر هتل یا گواهی رزرو هتل را هم باید در دست داشته باشید.
 • و نکته آخر این که برای دریافت این ویزا نیاز به صرف هیچ هزینه‌ای نیست.

اخذ انواع ویزای مالزی با STUDYKL

STUDYKL مجری شما برای دریافت ویزای توریستی بلندمدت مالزی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture