تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
یکشنبه , اردیبهشت ۳۰ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
آشنایی با دبیرستان های مالزی 2023
آشنایی با دبیرستان های مالزی 2023

دبیرستان های مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (51 امتیاز)

دبیرستان های مالزی مکانی شورانگیز برای تمام دانش آموزان بااستعدادی است که دوست دارند در محیطی امن و آرام درس بخوانند. انواع دبیرستان در مالزی وجود دارد و شما می‌توانید متناسب با نیاز خود یکی از آنها را برای تحصیل برگزینید. بیایید بیشتر با این دبیرستان ها آشنا شویم…

STUDYKL نماینده و راهنمای شما برای تحصیل در دبیرستان های مالزی است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

انواع دبیرستان در مالزی 

انواع دبیرستان در مالزی 

تحصیل در مالزی آن هم مقطع دبیرستان انتخابی هوشمندانه برای داشتن آینده‌ای روشن با شغل ایده‌آل در جامعه بین المللی است. در اینجا انواع دبیرستان های مالزی را برایتان لیست کردیم:

  1. دبیرستان های بومی مالزی
  2. دبیرستان های خصوصی مالزی
  3. دبیرستان های بین المللی مالزی
  4. دبیرستان های دولتی مالزی
  5. دبیرستان‌ های شبانه روزی مالزی

1) دبیرستان های بومی مالزی

تحصیل در دبیرستان‌های بومی مالزی، همان طور که از نامش پیدا است، مخصوص دانش آموزان بومی و جوامع قومی و فرهنگی خاص در مالزی مانند چینی‌ها و هندی‌ها است. تحصیل در مدارس بومی به زبان ماندارین یا تامیل است، البته زبان باهاسا مالزی و زبان انگلیسی هم به عنوان دروس اجباری در مدارس بومی تدریس می‌شود.

مدارس بومی در مالزی برای ترویج زبان و ارزش‌های فرهنگی اقوام مختلف است. در طول سه دهه گذشته مدارس بومی، به ویژه مدارس چینی در مالزی توسعه بیشتری پیدا کرده طوری که  کودکان سایر جوامع قومی هم به مدارس چینی راه پیدا کرده‌اند.

2) مدارس خصوصی مالزی

تحصیل در مدارس خصوصی حدود 40 سال است که در مالزی باب شده است. سیستم آموزشی مدارس خصوصی مالزی، تحت برنامه درسی ملی مالزی و در برخی موارد برنامه درسی IGCSE است. آنچه مدارس خصوصی را از مدارس دولتی متمایز می‌کند، زیرساخت‌ها و امکانات فیزیکی گسترده‌ای است که برای دسترسی دانش آموزان به فناوری و تجهیزات مدرن در نظر گرفته شده است.

تحصیل در مدارس خصوصی مالزی در مقایسه با مدارس دولتی مزایای بیشتری دارد. تعداد دانش آموزان کمتر در هر کلاس باعث توجه بیشتر معلم به دانش آموزان می‌شود؛ تعامل بیشتر مدرسه با والدین امتیاز دیگر تحصیل در این مدارس است.

3) دبیرستان های بین المللی مالزی

تا چند سال قبل ثبت‌ نام در مدرسه بین المللی، فقط مخصوص دانش آموزان خارجی بود؛ اما وزارت آموزش و پرورش این محدودیت را لغو کرد و دسترسی به بهترین مدارس بین المللی در مالزی اکنون برای دانش آموزان مالزیایی و بین المللی وجود دارد.

مزایای تحصیل در مدارس بین‌المللی آن قدر زیاد است که خانواده‌های مالزیایی هم علاقه زیادی برای ثبت نام فرزندشان در این مدارس دارند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای تحصیل دبیرستان مالزی به مدارس بین المللی این کشور هم فکر کنید؛ چراکه جزو بهترین مدارس دنیا هستند و از همه مهمتر، به زبان انگلیسی تدریس را به دانش آموزان ارائه می‌دهند.

  • گنجاندن برنامه درسی IGCSE همراه با موضوعات محلی، اولین مزیت تحصیل در مدارس بین المللی مالزی است.
  • آموزش های مدارس بین‌المللی بسیار باکیفیت بوده و از معلمان اینترنشنال برای آموزش استفاده می‌شود.
  • در بسیاری از مدارس بین المللی برنامه‌هایی ویژه‌ای برای بورسیه کردن دانش آموزان وجود دارد.

اگر به دنبال آموزش‌های جامع و مزایای بیشتر برای تحصیل هستید، انتخاب یکی از مدارس بین‌ المللی کشور مالزی بهترین گزینه برای شماست.

4) مدارس دولتی مالزی

در مالزی بیش از 10,000 مدرسه دولتی وجود دارد. بودجه مدارس دولتی توسط دولت تأمین می‌شود. والدین فقط موظف به پرداخت هزینه‌های متفرقه مانند دفترچه مشق، لوازم التحریر و … هستند. برنامه درسی مدرسه بر زبان ملی باهاسا مالزی تاکید دارد و سایر موضوعات (به جز زبان ها) در باهاسا مالزی تدریس می‌شود.

وزارت آموزش و پرورش مالزی در سال‌های 2013 تا 2025 سیستم متفاوتی برای آموزش در مدارس دولتی طراحی کرد. هدف از طرح جدید کاهش تأکید بر امتحانات و یادگیری تکه‌ای بود. در مدارس دولتی بیشترین تمرکز بر ارزیابی‌ مستمر و یادگیری مستقل پایه‌ریزی شده است. هدف از این  طرح ارتقای یادگیری فعال است. در این سیتم دانش‌آموزان ارزیابی یا امتحان متمرکز ندارند.

5) دبیرستان‌ های شبانه روزی مالزی

دبیرستان شبانه روزی (SBP) مالزی مناسب دانش آموزانی است که قصد دارند مستقل باشند و به اصطلاح روی پای خودشان بایستند. در مدارس شبانه روزی مالزی دانش آموزان زندگی مستقلی را در کنار دوستان تجربه می‌کنند. شرایط ثبت‌نام در مدارس شبانه روزی مالزی داشتن اخلاق و نمره انضباط قابل قبول است. برای ثبت‌نام در مدارس شبانه روزی مالزی باید به صورت آنلاین اقدام کنید.

معرفی بهترین دبیرستان های بین المللی مالزی

معرفی بهترین دبیرستان های بین المللی مالزی

تحصیل در دبیرستان های مالزی آن هم مدارس بین المللی‌اش نصیب هر کسی نمی‌شود! با پا گذاشتن در مدارس بین المللی مالزی آینده روشنی برای خود رقم می‌زنید و روز به روز به اهدافتان نزدیک‌تر خواهید شد. تحصیل در این مدارس مزایای بزرگی دارد که مهم‌ترین آنها تدریس به زبان انگلیسی است.

بعد از آن می‌رسیم به معلمان کارآزموده که مدارک تحصیلی آنها بسیار درخشان است و رزومه خوبی دارند. پس شک نکنید تحصیل دبیرستان در مدارس بین المللی مالزی یک انتخاب سرنوشت‌ساز است. در ادامه به برترین مدارس بین المللی مالزی برای تحصیل در مقطع متوسطه یا همان دبیرستان اشاره می‌کنیم:

– دبیرستان بین المللی سان‌ وی مالزی

سان وی دقیقا همان مدرسه‌ای است که در رویاهایتان می‌بینید. امکانات عالی، مدرسین مجرب، خوابگاه های مدرن و از همه مهم‌تر سیستم آموزشی کانادایی. سیستم آموزشی حاکم بر این مدرسه، سیستم انتاریو کانادا است که براساس همکاری سازمان اقتصاد و توسعه، میان5 کشور برتر دنیا شناخته شده.

مطمئن باشید با در دست داشتن مدرک معتبر کانادایی مدرسه سان وی مالزی در هر دانشگاهی که بخواهید جا دارید. یک مدرک معتبر در سطح جهانی که بعد از تحصیل دبیرستان، به شما کمک می‌کند پا در راه موفقیت‌های بزرگ بگذارید.

تحصیل در مدرسه سان وی مالزی و اخذ مدرک کانادایی

– دبیرستان بین‌ المللی APS مالزی

هزینه های پایین و آموزش باکیفیت تنها گوشه‌ای از مزایای تحصیل دبیرستان در مدرسه بین المللی ای پی اس مالزی است. جایی برای ترقی و پیشرفت دانش آموزان خلاق و با استعداد.

معلمان دلسوز و باتجربه مدرسه APS مالزی یکی از پایه‌های اصلی این موسسه هستند که با جان و دل برای شکوفایی استعداد دانش آموزان می‌کوشند. درست است که مدرسه APS مالزی خوابگاه ندارد؛ ولی امکانات رفاهی، تفریحی، آموزشی بسیار متنوعی ارائه می‌دهد که یک دنیا می‌ارزد.

– دبیرستان بین‌ المللی ماهسا مالزی

برگ برنده مدرسه اینترنشنال ماهسا مالزی، برنامه درسی بریتانیایی است. مدرک تحصیلی این مدرسه کمبریج، یکی از معتبرترین مدارک تحصیلی دنیا است. با تحصیل دبیرستان در مدرسه مهسا مالزی شما وارد یک مدرسه در سطح جهانی خواهید شد؛ چراکه در حال حاضر 100 کشور جهان، سیستم آموزشی‌شان با مدرسه مهسا یکسان است.

– دبیرستان بین‌ المللی نکسوس مالزی

یک مدرسه موفق، مدرسه‌ای است که به استعدادها و توانایی‌های دانش آموزانش اهمیت بدهد! اگر شما هم به دنبال چنین مدرسه‌ای برای تحصیل دبیرستان هستید، نکسوس را انتخاب کنید. مدرسه بین المللی نکسوس مالزی با اجرای طرح مسیر جایگزین برای دانش آموزانش راهی را هموار می‌کند که شاید کمتر موسسه‌ای اینکار را در حق محصلانش انجام دهد.

مسیر جایگزین در واقع برنامه‌ای برای حمایت از یادگیری بیشتر دانش آموزان است. در این مدرسه برای هر دانش‌آموز، برنامه شخصی متناسب با توانایی­‌های فردی­‌اش ایجاد می­‌شود تا با تقویت نقاط قوت آنها، فرآیند یادگیری و آموزش موثرتری پدید آید.

دبیرستان های معروف مالزی برای تحصیل ایرانی ها

دبیرستان های معروف مالزی برای تحصیل ایرانی ها شامل:

دبیرستان ایرانی در مالزی دبیرستان خصوصی در مالزی دبیرستان بین المللی در مالزی
مدرسه معرفت مالزی دبیرستان تیلورز مالزی مدرسه سان وی مالزی
مدرسه امام خمینی مالزی دبیرستان یو سی اس آی مالزی مدرسه مهسا مالزی
مدرسه رایان کاشیها مالزی دبیرستان نکسوس مالزی مدرسه ای پی اس مالزی

دبیرستان های ایرانی مالزی

دبیرستان های ایرانی مالزی

شگفت زده می‌شوید وقتی بدانید در مالزی هم مدارس ایرانی وجود دارد و دانش آموزان ایرانی می‌توانند در دبیرستان های ایرانی مالزی تحصیل کنند. 3 دبیرستان ایرانی در مالزی عبارتند از:

1. دبیرستان ایرانی امام­ خمینی مالزی

یکی از مزیت های بزرگ تحصیل در مدرسه امام خمینی مالزی، امکان تشکیل پرونده دانش آموزی و معافیت تحصیلی برای دانش آموزان پسر مشمول خدمت است. علاوه بر این باید بدانید این مدرسه دارای تخفیفات ویژه نیز هست.

2. دبیرستان معرفت مالزی

یکی از بهترین مدارس ایرانی برای تحصیل دبیرستان، مدرسه غیرانتفاعی معرفت مالزی است. امکان تحصیل تمام مقاطع در دبیرستان معرفت مالزی وجود دارد؛ از پیش دبستانی گرفته تا پیش دانشگاهی. همچنین باید بدانید این مدرسه قادر است ویزای دانش آموزی مالزی را به شما اعطا کند و مهم‌تر از آن، مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش مالزی هم هست.

3. دبیرستان رایان کاشیها مالزی

دبیرستان رایان کاشیها مالزی یک مدرسه ایرانی مدرن با شیوه‌های تحصیلی پیشرفته است که از به‌روزترین فناوری‌های دنیا برای آموزش به دانش آموزان استفاده می‌کند. جالب است بدانید برای تحصیل در مقطع دبیرستان مدرسه ایرانی رایان کاشیها مالزی هیچ گونه محدودیت سنی ندارد.

سوالات متداول

انواع دبیرستان‌ های شبانه روزی در مالزی کدام است؟

1) دبیرستان هنر مالزی، معیار قبولی در مدارس هنر مالزی این است که شهروند مالزی یا دانش آموز با استعداد، خلاق و علاقه‌مند به هنرهای تجسمی، تئاتر و موسیقی باشید ضمن آن که شرایط فیزیکی مناسبی برای تحصیل در رشته‌های هنر را داشته باشید.

2) دبیرستان ورزش مالزی، ثبت نام در مدرسه ورزش مالزی را به دانش آموزان فعال، اکتیو و پرانرژی توصیه می‌کنیم. دانش آموزان این مدارس آینده ورزشی درخشانی دارند. برای ثبت نام در مدرسه ورزش هم مانند مدرسه هنر باید به صورت آنلاین اقدام کنید. ثبت نام در مدرسه ورزش فقط در ژانویه و جولای امکان‌پذیر است. برای ثبت‌نام در مدرسه ورزش مالزی باید بدن سالم و عاری از هرگونه بیماری مزمن، آسم یا بیماری عفونی داشته باشید. برای ثبت‌نام اولویت با ورزشکارانی است که نماینده ایالت در سطح ملی در ورزش منتخب خود باشند. علاوه بر آن اولویت با پذیرش ورزشکار دوره ابتدایی و متوسطه پنجم و ششم است.

3) دبیرستان‌های ملی مذهبی، زیر نظر اداره آموزش دولتی (JPN) اداره می‌شود. برای ثبت نام باید از طریق مدرسه ابتدایی مربوطه درخواست دهید.

4) مؤسسات فنی حرفه‌ای مالزی، درخواست پذیرش در کالج های حرفه ای (KV) و مدارس متوسطه فنی (SMT) به صورت آنلاین امکان پذیر است. درخواست پذیرش بر اساس نوع مدارس متفاوت است.

اخذ پذیرش از بهترین دبیرستان‌ های مالزی با STUDYKL

STUDYKL، باسابقه‌ترین مرجع تخصصی برای تحصیل و اقامت در مالزی است و می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن فرآیند پذیرش از معتبرترین دبیرستان های مالزی را انجام بدهد.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *