تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
روش های مهاجرت به مالزی

انواع روش های مهاجرت به مالزی در سال 2023

زمان مطالعه: 5 دقیقه
4.9/5 - (69 امتیاز)

روش های مهاجرت به مالزی متنوع است؛ با این حال انتخاب بهترین راه که متناسب با بودجه و شرایط شما باشد، به تحقیق نیاز دارد. البته بهترین روش برای هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی ادامه این مطلب جذاب را بخوانید…

به STUDYKL اعتماد کنید تا از میان راه های مهاجرت به مالزی 2023، ساده ترین روش را بسته به شرایطتان پیش روی شما قرار دهیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

روش های مهاجرت به مالزی

مالزی نه تنها یک مقصد توریستی محبوب؛ بلکه یک مکان عالی برای اقامت است. هر ساله صدها نفر از سراسر جهان به مالزی مهاجرت می‌کنند. این آمار هر سال بیشتر شده؛ چراکه این سرزمین زیبا مکانی بی‌بدیل برای زندگی و سپری عمر است. روش های مهاجرت به مالزی را با هم برمی‌شماریم:

 • تحصیل
 • ویزای همراه
 • کار یا تجارت
 • ازدواج
 • برنامه مالزی خانه دوم من
 • توریستی
 • سرمایه گذاری
 • تولد
 • ثبت شرکت
 • خرید ملک

– مهاجرت تحصیلی به مالزی

مهاجرت تحصیلی به مالزی

در واقع آسان ترین راه مهاجرت به مالزی، مهاجرت تحصیلی بوده که برای شما و فرزندانتان امکان پذیر است. البته که شرایط خاصی دارد؛ ولی اگر برای مهاجرت عزمتان را جزم کرده باشید، فراهم کردن شرایط لازم هم کار سختی نخواهد بود.

از آنجایی که کشور مالزی مدارس و دانشگا‌ه‌های معتبری دارد، زمینه تحصیل شما و فرزندانتان مهیا است. برخی از این مراکز آموزشی بسیار فراتر از تصورات شما هستند. برای مثال مدرسه بین المللی سانوی یک مدرسه کانادایی در مالزی است که طبق آموزش‌های روز دنیا پیش می‌رود. درس خواندن کودکتان در این مدرسه مانند پلی به سوی خوشبختی است.

و یا حتی دانشگاه های مالزی که اکثر رشته‌های مهندسی و پزشکی را پوشش می‌دهند و مدارک آنها دارای اعتبار جهانی است. پس از اتمام تحصیلات در این دانشگاه‌ها می‌توانید در هر کجای دنیا که دلتان می‌خواهد مشغول به کار شوید؛ چون شما فارق‌التحصیل یک دانشگاه معتبر هستید!

– مهاجرت از طریق ویزای همراه مالزی

جالب اینجاست که اگر فرزند یا همسر شما برای تحصیل به مالزی برود، شما هم می‌توانید همراه او بروید! برای مثال اگر فرزندتان در یکی از مدارس مالزی مشغول به تحصیل شود و موفق شوید که ویزای تحصیلی مالزی را برایش بگیرید، مادر کودک می‌تواند همراه او برود که به این نوع مهاجرت، مهاجرت از طریق ویزای همراه می‌گویند.

البته در شرایط خاصی مانند جدایی والدین از هم، پدر کودک نیز می‌تواند در طول مدت تحصیل فرزندش به مالزی برود و آنجا ساکن شود. برای دانشجویان نیز فعال کردن ویزای همراه امکان پذیر است و یکی از راه های مهاجرت به مالزی درخواست ویزای همراه دانشجویی است.

با این حال دانشجویان مالزی نیز می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه بدهند. در ضمن باید بدانید که با روش مهاجرت از طریق اخذ ویزای همراه مالزی نمی‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید! ناگفته نماند افرادی که موفق به دریافت ویزای همراه مالزی می‌شوند از تمام حقوق شهروندی برخوردار خواهند شد.

مدت اعتبار ویزای همراه

روشن است که مدت اعتبار ویزای همراه وابسته به ویزای تحصیلی است و مدام باید تمدید شود. معمولا ویزای همراه هر سال باید تمدید شود.

برای اخذ ویزای همراه دانش آموزی یا دانشجویی مالزی، فقط کافی‌ست تلفن را بردارید و با STUDYKL تماس بگیرید!

همچنین ما حامی شما در این راه هستیم و می‌توانیم مسیر دریافت ویزای همراه را کوتاه‌تر کنیم.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

– مهاجرت از طریق برنامه MM2H

یکی از باب‌ترین روش های مهاجرت به مالزی در سال 1402، اقدام از طریق برنامه مالزی خانه دوم من یا همان MM2H است. با این ویزا می‌توانید به مدت 5 سال در مالزی اقامت داشته باشید. گرچه ویزای مالزی خانه دوم من تا همین چند سال پیش به مدت 10 سال بوده؛ ولی اصلا غصه نخورید، همین حالا هم دیر نشده؛ شما می‌توانید از طریق برنامه S-MM2H یعنی ساراواک مالزی خانه دوم من، در این کشور به مدت 10 سال اقامت داشته باشید.

ساراواک ایالتی خوش آب و هوا و بکر در مالزی است که با برنامه MM2H موافقت نکرده است. ایالت در مالزی به معنای همان استان خودمان است. پس از طریق این برنامه می‌توانید برای اقامت 10 ساله مالزی اقدام کنید.

برای درخواست ویزای MM2H یا ویزای بازنشستگی بهتر است با یک متخصص مشورت کنید! STUDYKL با دو دهه تجربه در پرونده‌های اقامتی مالزی، کنارتان هستیم تا مسیر را برایتان هموار کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

– مهاجرت کاری به مالزی

مهاجرت کاری به مالزی

یکی از پرمتقاضی‌ترین روش های مهاجرت به مالزی، اخذ ویزای کار است. با این روش شما می‌توانید بین 2 تا 5 سال در مالزی اقامت داشته باشید. برای کسب اطلاعات تخصصی درباره شرایط و چگونگی این نوع مهاجرت مقاله ویزای کاری مالزی را بخوانید.

– مهاجرت از طریق ثبت شرکت

در کنار تمام روش‌ های مهاجرت به مالزی، مهاجرت از طریق ثبت شرکت هم متقاضیان خاص خودش را دارد. این روش مهاجرت با تمام چالش‌های پیش رو قابل پیگیری بوده و شما می‌توانید از این طریق نیز اقامت را بگیرید. البته قبل از هر کاری پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران ما در STUDYKL تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم در این مورد را به صورت رایگان دریافت کنید.

– مهاجرت از طریق خرید ملک

قبل از هر اقدامی باید بدانید که مهاجرت به مالزی از طریق خرید ملک امکان پذیر نیست؛ ولی شما می‌توانید با کمک ویزای مالزی خانه دوم من به مدت 5 سال در خاک این سرزمین اقامت داشته باشید. اگر سرمایه کافی برای خرید ملک را دارید، پس از گرفتن ویزای MM2H هم می‌توانید اینکار را بکنید.

– مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از معمول‌ترین روش های مهاجرت به مالزی از طریق ازدواج است. اگر شما با یک شهروند مالزیایی ازدواج کنید می‌توانید از طریق اخذ ویزای همسر در این کشور اقامت بگیرید! اگرچه این اقامت دائمی نیست و به طور مداوم باید آن را تمدید نمایید. در واقع با ازدواج با یک فرد مالزیایی شما اجازه ورود و خروج به مالزی به مدت 5 سال را خواهید داشت که پس از آن باید مدت ویزای شما تمدید گردد.

البته در ابتدای ازدواجتان، ممکن است اجازه یکسال اقامت در مالزی را داشته باشید؛ ولی بعد از آن 4 سال دیگر تمدید خواهد شد. یکی از مزیت‌های مهاجرت از طریق ازدواج، اجازه کار کردن در این کشور بدون درخواست ویزای کاری است! برای درخواست اقامت دائم مالزی از طریق ازدواج نیز شرط لازم یاد داشتن زبان مالایی است.

– مهاجرت توریستی به مالزی

همه ما می‌دانیم که مهاجرت به معنی ترک کردن محلی و کوچ کردن به مکانی دیگر است. پس عبارت مهاجرت توریستی به مالزی اشتباه می‌باشد و این نوع از سفر کردن جزو راه و روش های مهاجرت به مالزی نیست.

با اینکه کشور مالزی بسیار توریست‌پذیر بوده و درهای مالزی همواره به روی گردشگرانش باز است؛ ولی شما با ویزای توریستی مالزی فقط می‌توانید 2 هفته در خاک این کشور بمانید. پس اینکار مهاجرت محسوب نشده و تنها یک سفر گردشگری و توریستی است.

– مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از افراد از میان روش های مهاجرت به مالزی، طریق سرمایه گذاری را انتخاب می‌کنند. این راهکار یکی از بهترین روش ها است.

با این حال باید بدانید که سرمایه گذاری در ملک برای مهاجرت امکان پذیر نیست؛ ولی می‌توانید با افتتاح حساب بانکی به مبلغ یک میلیون رینگیت در طرح مالزی خانه دوم و مبلغ 300 هزار رینگت در طرح S-MM2H به مالزی مهاجرت کنید. در این روش اجازه همراه کردن همسر و فرزند مجرد تا 21 سال را خواهید داشت.

– مهاجرت از طریق تولد

شاید شنیده باشید که در برخی از کشورها مهاجرت از طریق تولد قابل پیگیری است؛ گرچه کشور مالزی به این اصل اعتقاد نداشته و فردی نمی‌تواند از طریق تولد شهروند مالزی شود.

هزینه انواع روش های مهاجرت به کشور مالزی

وقتی یکی از روش های مهاجرت به مالزی را انتخاب نمودید، باید سبک و سنگین کنید و لیستی از هزینه‌ها را برای خود بنویسید. در کل باید گفت هزینه مهاجرت بستگی به نوع ویزایی که می‌گیرید دارد! برای مثال هزینه ویزای کاری مالزی با ویزای تحصیلی متفاوت است.

یکی از عوامل موثر در ویزای تحصیلی مالزی نوع مدرسه یا دانشگاهی است که انتخاب می‌کنید! در صورتی که برای اخذ ویزای MM2H مالزی علاوه بر هزینه اخذ ویزا، می‌بایست حساب بانکی شما نیز مبلغ مشخصی که دولت مالزی اعلام می‌کند، موجودی داشته باشد! این مبلغ تا همین چندی پیش یک میلیون رینگت گزارش شده است.

در مجموع باید گفت قیمت انواع روش های مهاجرت به مالزی عدد و رقم دقیقی ندارد؛ ولی برای دانستن جزئیات این هزینه ها پیشنهاد می‌کنیم با متخصصان ما در STUDYKL تماس بگیرید تا هزینه‌های مهاجرت را دقیق‌تر به شما اعلام نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

مدارک لازم و اساسی برای هر نوع مهاجرت به مالزی

پیش از اینکه بخواهید به فکر جمع‌آوری مدارک لازم باشید، اول باید یک روش برای مهاجرت را انتخاب کنید؛ چراکه مدارک هر نوع از ویزا برای مالزی با دیگری متفاوت است. البته چند مورد از این مدارک یکسان بوده که عبارتند از:

 • پاسپورتی که اعتبار داشته باشد
 • چند عدد عکس پاسپورتی
 • گواهی سلامت فرد
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • و…

ساده ترین روش مهاجرت به مالزی برای ایرانی ها

از آنجاییکه هر کشوری برای پیشرفت و توسعه خود می‌کوشد، مالزی هم به سرمایه گذارانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، نه نمی‌گوید. پس اگر می‌خواهید بدون کمترین دغدغه‌ای به مالزی مهاجرت کنید، این راه را به شما پیشنهاد می‌دهیم. در واقع ساده ترین راه مهاجرت به مالزی برای ایرانیان، سرمایه گذاری نقدی در بانک‌های مالزی است.

مشاوره بهترین روش مهاجرت به مالزی با STUDYKL

STUDYKL پس از دو دهه تجربه حامی و همراه شما برای مهاجرت به کشور مالزی است.

ما مفتخریم که در این راه حتی یک شاکی نداریم!

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *