تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۴۰۳
منو
تحصیل در مالزی تخصص ماست، STUDYKL با دو دهه تجربه
وبسایت studykl.com با پشتیبانی هلدینگ شریف با دو دهه تجربه، راهنمای شما برای تحصیل در مالزی می باشد.
بازگشایی مرزهای مالزی
بازگشایی مرزهای مالزی

بازگشایی مرزهای مالزی از فروردین 1401

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (4 امتیاز)

بمب خبری سال جدید این است: «بازگشایی مرزهای مالزی از 12 فروردین 1401 و آغاز سفرهای توریستی به کشور محبوب مالزی». نخست وزیر اسماعیل صبری یعقوب روز سه شنبه 8 مارس 2022 اعلام کرد: مالزی از اول آوریل مرزهای خود را به روی بازدیدکنندگان بین المللی باز می‌کند و به مسافرانی که به طور کامل علیه کووید-19 واکسینه شده‌اند، اجازه می‌دهد بدون قرنطینه وارد کشور شوند!

STUDYKL حامی و راهنمای شما برای اخذ انواع ویزای مالزی

برای دریافت ویزای توریستی مدت دار با ما تماس بگیرید. 

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

ماجرای بازگشایی مرزهای مالزی از فرودین 1401

سالی که نکوست از بهارش پیدا است. پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری و ویروس کرونا، بالاخره این خبر در میان اخبار مالزی گل کرد، بازگشایی مرزهای مالزی از اول آوریل 2022! در آغاز سال جدید این خبر را به فال نیک می‌گیریم و منتظر اخبار مسرت بخش دیگر هستیم.

نخست وزیر مالزی گفت: مرزهای مالزی در اول آوریل بازگشایی خواهد شد. بازدیدکنندگان و عودت کنندگان مالزیایی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، نیازی به قرنطینه پس از ورود ندارند. تنها اقدام برای سفر و اقامت دریافت ویزای مالزی است.

شمارش معکوس دولت مالزی برای شکست کرونا

شاید در روزهای اول شیوع کرونا این ویروس شکست ناپذیر می‌نمود و کشورها با بستن مرزهای خود و قرنطینه به دنبال راهکاری برای مهار ویروس کرونا بودند؛ مالزی نیز از مارس 2020 مرزهای خود را به روی مسافران بست.

ولی گذشت زمان نشان داد که شکست کرونا مسیر دیگری دارد و این ویروس رفته رفته در برابر دانش بشر کمر خم کرد! در حال حاضر کوید 19 به روزهای آخر امپراطوری خود نزدیک می‌شود. قدم اول دولت‌ها و کشورهای مختلف برای شکست کرونا واکسیناسیون عمومی بود! این ویروس آمده بود که بماند؛ ولی انگار با واکسیناسیون باید کوله بار رفتن را می‌بست.

پس از واکسیناسیون عمومی، هیمنه کرونا در هم شکست و آمار مرگ و میر کاهش پیدا کرد. نزدیک به 98 درصد از جمعیت بزرگسال مالزی به طور کامل واکسینه شدند و بیش از نیمی از آنها واکسن‌های تقویت کننده دریافت کردند. با این اوضاع دیگر کرونا قدرتی نداشت و همزیستی مسالمت آمیز ،بهترین چاره برای کیش و مات کردن این ویروس بود.

قدم بعد دولت مالزی، بازگشایی مرزهای خود به روی دانشجویان برای تحصیل در مالزی بود. داتوک سری اسماعیل صبری یاکوب ، وزیر ارشد (مسئول امنیتی) 22 دسامبر گفت: دانشجویان بین المللی از اول ژانویه 2021 اجازه ورود به مالزی را دارند.

قدم نهایی مالزی برای نابودی ویروس کرونا، بازگشایی مرزها بود. رئیس شورای ملی بازیابی (NRC) تان سری محی الدین یاسین اعلام کرد: «بازگشایی مرزهای مالزی با سفرهای بدون قرنطینه از اول مارس آغاز می‌شود.»

و حالا در این دوئل، بالاخره مالزی کرونا را ضربه نهایی کرد و در اقدامی شجاعانه مزهای خود را بدون قرنطینه به روی مسافران باز کرد. حالا دیگر بازگشایی مرزها فقط برای دانشجویان دانشگاه های مالزی نیست و از این پس همه مسافران اجازه ورود به این کشور را دارند.

بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی مالزی از اول آوریل 2022

نانسی شکری، وزیر جهانگردی روز دوشنبه گفت: بازگشایی مرزهای بین المللی شامل پست‌های بازرسی زمینی مالزی با سنگاپور می‌شود. او گفت که هر دو مسیر جوهور و لینک دوم در گلانگ پاتا به طور همزمان بازگشایی خواهند شد و سفر سنگاپوری ها به مالزی را تسهیل می کند.

ماه گذشته، شورای ملی بازیابی مالزی (NRC)، به رهبری آقای محی الدین یاسین، توصیه کرد که این کشور باید مرزهای خود را تا ماه مارس به طور کامل باز کند تا از بهبود اقتصادی پس از همه گیری حمایت شود.

بازگشایی مرزهای مالزی

دلیل اصلی بازگشایی مرزهای مالزی!

به عنوان بخشی از مرحله «گذر به بومی‌سازی»، دولت مالزی تصمیم گرفته که مرزهای کشور را از اول آوریل بازگشایی کند. اسماعیل صبری یعقوب گفت: مالزی مرزهای خود را به طور کامل از اول آوریل باز خواهد کرد، زیرا این کشور در حال گذار به مرحله بومی کووید 19 است. اسماعیل صبری روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی پارلمان گفت: مالزی اکنون مقصدی باز است که همه می‌توانند از آن بازدید کنند. هدف دولت مالزی از این اقدام زدن مُهر پایان بر دوران حکومت کرونا بود.

  • این حرکت با هدف احیای اقتصاد و صنعت گردشگری کشور مالزی انجام شد.
  • هدف دیگر دولت، ایجاد آسایش مسافران و ساده شدن روند سفر توریست‌ها است.

چگونگی سفرهای مالزیایی‌ها

اسماعیل صبری در مورد مالزیایی‌ها گفت: «کسانی که مدارک معتبر دارند می‌توانند به هر کشور دیگری که مرزهای خود را به روی بازدیدکنندگان باز کرده‌اند سفر کنند». وی در یک کنفرانس مطبوعاتی توضیح داد که با این پیشرفت، مسافران بین‌المللی که وارد مالزی می‌شوند، فقط باید مدارک معتبر مسافرتی برای ورود و خروج از این کشور داشته باشند و مالزیایی‌ها می‌توانند آزادانه به کشورهای دیگر با مرزهای باز مشابه سفر کنند.

هر چند کشورهایی برای ورود به کشورهایی که هنوز مرزهای خود را باز نکرده‌اند مانند سنگاپور، مالزیایی‌ها می‌توانند از روش سفر واکسینه شده (VTL) استفاده کنند. وی افزود که این کشور همچنین در حال اجرای VTL با تایلند، برونئی و اندونزی است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای سوشیال مالزی 2023

دریافت ویزای سوشیال مالزی

پس از مدت‌ها قرنطینه یک سفر به مقصد دل انگیز مالزی، همان نسخه‌ روج بخشی است که حالتان را حسابی جا می‌آوررد. برای لذت بردن از طبیعت زیبای مالزی اخذ ویزا الزامی است. لطفاً از همین الان برای مدارک مورد نیاز اقدام کنید تا جزو اولین نفراتی باشید که با دریافت ویزای سوشیال، مسافر مالزی شوید. البته شما می توانید تا سه ماه از تاریخ گرفتن ویزا به مالزی سفر کنید.

مدارکی که برای اخذ ویزای سوشیال از سفارت مالزی نیاز دارید به این شرح است:

  • اصل پاسپورت
  • نامه تمکن مالی
  • تست پی سی آر منفی (برای فرودگاه)
  • تایید واکسيناسيون حداقل دو دوز
  • بلیط پرواز رفت و برگشت
  • رزرو هتل یا محل اقامت
  • بیمه پزشکی مسافرتی
  • فرم اپلیکیشن ویزا

تکلیف مسافرانی که واکسینه نشده‌اند!

کسانی که به طور کامل واکسینه شده اند، نیازی به قرنطینه ندارند. آن‌ها فقط باید دو روز قبل از حرکت، آزمایش واکنش زنجیره‌ای پلیمراز Real Time-Covid-19 (RT-PCR) و تست حرفه‌ای کیت آنتی‌ژن تست سریع COVID-19 (RTK-Ag) را ظرف 24 ساعت پس از ورود به مالزی انجام دهند.

اسماعیل صبری گفت: برای مسافرانی که به طور کامل واکسینه نشده‌اند، مراحل ورود توسط خیری جمال الدین وزیر بهداشت روز چهارشنبه (9 مارس) توضیح داده خواهد شد. ضمن آن که برای مسافران خارجی که وارد مالزی می‌شوند، نیازی به درخواست از طریق MyTravelPass ندارند. اسماعیل صبری گفت که آنها فقط باید برنامه MySejahtera را دانلود کنند و فرم قبل از عزیمت را تکمیل کنند.

اخذ ویزای مالزی با STUDYKL

STUDYKL مجری تمام امور مربوط به اخذ انواع ویزا برای سفر و اقامت در مالزی است.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *