تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
دوشنبه , تیر ۱۳ ۱۴۰۱
منو
مشاوره شریف با 18 سال تجربه، پشتیبان شما برای تحصیل در مالزی
اطلاعیه: وبسایت studykl.com با پشتیبانی گروه مشاوره شریف بزرگترین ارائه کننده اطلاعات تمامی مراکز تحصیلی مالزی می باشد.
ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی مالزی

5/5 - (5 امتیاز)

اگر مقصد نهایی تحصیلی‌تان، کشور مالزی و دانشگاه‌هایی با اعتبار و شهرت جهانی است، هر چه زودتر برای اخذ ویزای تحصیلی در مالزی اقدام کنید. با استفاده از خدمات StudyKL، زمان از دست رفته را جبران کنید و روند انجام کارها را شتاب دهید.

ازآنجا که “مالزی تخصص ماست همه امور مربوط به تحصیل در مالزی را با همراهی کارشناسان StudyKL به سرانجام برسانید. از اخذ ویزای تحصیلی تا پذیرش در مدارس، کالج‌های زبان و دانشگاه‌های بین المللی مالزی در کنارتان هستیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. 

با ما در تماس باشید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

تشدید قوانین ورود دانشجویان خارجی به مالزی

ویزای تحصیلی مالزی

در پی افزایش جرم و جنایت توسط دانشجویان خارجی وزارت آموزش عالی مالزی، قوانین سختگیرانه ای برای ورود دانشجویان خارجی به این کشور تدوین کرده است. محمد خالد نور الدین_وزیر آموزش عالی مالزی_اعلام کرد که قوانین ورود دانشجویان خارجی به کشور مالزی تشدید شده است.

این قوانین با همکاری وزارت آموزش عالی مالزی و دپارتمان مهاجرت مالزی برای ورود 95 هزار دانشجوی خارجی اعمال شد.

طبق این قوانین دانشجویان خارجی، اجازه ورود به کشور مالزی با ویزای توریستی را ندارند. در قوانین جدید وزارت علوم مالزی تنها به دانشجویانی اجازه ورود می‌دهند که از دانشگاه‌ های مالزی پذیرش داشته باشند.

دلیل این قوانین سختگیرانه، قاچاق مواد مخدر توسط دانشجویان آفریقایی و ارتکاب جرایمی نظیر قتل، توسط دانشجویان پاکستانی بود. به گفته وزیر آموزش عالی، دانشجویان جدید باید قبل از درخواست برای ویزای دانشجویی اقدامات ویژه‌ای را انجام دهند. این اقدامات شامل دریافت بیمه درمانی، صدور کارت دانشجویی و نامه پذیرش از مؤسسات آموزش عالی در مالزی است.

لازم است بدانید تا قبل از تشدید قوانین سختگیرانه برای ورود دانشجویان به مالزی، آنها حق داشتند با ویزای توریستی 14 روزه وارد مالزی شوند و پس از انجام اقدامات لازم، ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهند ولی در حال حاضر و با وضع قوانین جدید، دانشجویان دیگر اجازه ورود به عنوان توریست را ندارند و قبل از عزیمت به مالزی، باید برای دریافت نامه ویزای صادر شده از اداره مهاجرت اقدام کنند.

یکی از اصلی‌ترین اقدامات StudyKL اخذ ویزای تحصیلی در مالزی است. برای آگاهی از چگونگی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی همین حالا با ما در تماس باشید.

با ما در تماس باشید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

دریافت ویزای (VDR) برای ورود به مالزی

ویزای تحصیلی مالزی

از تاریخ اول ژانویه 2014 دانشجویان، پیش از ورود به مالزی نیاز به نامه تأییدیه ویزا (VDR) دارند. (VDR) نوعی ویزا از سوی سفارت اتباع خارجی در مالزی است که برای شهروندان خارجی پس از تأیید ویزای مالزی، توسط اداره مهاجرت صادر می‌شود.

دانشجویان کشورهایی که برای ورود به مالزی نیاز به به ویزای یک بار ورود (SEV) دارند، باید برای دریافت این نوع ویزا به سفارت مالزی درخواست دهند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای (SEV)

 • تکمیل فرم درخواست
 • ارائه اصل پاسپورتی که حداقل 18 ماه اعتبار داشته باشد.
 • تحویل یک قطعه عکس
 • کپی بلیط
 • ارائه‌ی نامه پذیرش
 • و در نهایت نامه تأییدیه ویزا

دانشجویان متقاضی تحصیل در مالزی باید درخواست مجوز سفر خود را برای وب سایت EMGS ارسال کنند. پس از تأیید می‌توانند مجوز سفر خود را از طریق همین وب سایت دریافت کنند.

اقدام بعدی برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی، دریافت نامه تعهد (LOU) است. پس از بارگیری و تکمیل فرم، می‌توانید توصیه‌های سفر را از دفتر مأموریت مالزی دریافت کنید.

اخذ ویزای دانشجویی یک ساله

دانشجویانی که SEV را از سفارت دریافت کرده‌اند، دیگر منعی برای ورود به مالزی ندارند. پس از ثبت مهر ورود (با مدت زمان یک ماهه) در فرودگاه مالزی، دیگر می‌توانید خودتان را جزو دانشجویان دانشگاه‌های مالزی به حساب بیاورید. بهتر است وقت را غنیمت شمرده و هر چه سریع‌تر برای انجام آزمایشات پزشکی اقدام کنید تا در اسرع وقت موفق به اخذ ویزای دانشجویی یک ساله شوید.

دریافت کارت دانشجویی بیومتریک

پس از اخذ ویزای تحصیلی مالزی صاحب یک کارت بیومتریک خواهید شد که اطلاعات هویتی‌تان همراه با عکس در آن ثبت می‌شود.

خوب است بدانید نام این کارت i-Kad است. کارت بیومتریک تنها مدرک شناسایی است که دانش آموزان و سایر افراد خارجی که از سوی وزارت مهاجرت شبه جزیره مالزی به رسمیت شناخته شده و باید همیشه همراه‌شان باشد.فراموش نکنید تا زمانی که کارت i-Kad همراه‌‎تان باشد، نیازی به همراه داشتن پاسپورت ندارید.

و در آخر لازم است بدانید هر چند این کارت جایگزین خوبی برای پاسپورت است، ولی برای سفرهای بین المللی و حتی سفر بین شبه جزایر مالزی مانند ساباه و ساراباک اعتبار ندارد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای مالزی

1-سن متقاضی 

اولین شرط برای اخذ ویزای کشور مالزی برای تحصیل، سن متقاضی است. سن مجاز برای مؤسسات زبان باید بین 18 تا 35 سال باشد، ولی لازم است بدانید برای ورود به سایر مؤسسات آموزش عالی، محدودیت سنی ندارید.

2-غربالگری و آزمایشات مرتبط با سلامت

هر چند از تاریخ 01 ژوئن 2019 غربالگری پزشکی قبل از ورود به مالزی لازم نیست، ولی دانستن شرایط تعیین وضعیت بهداشتی و سلامت در یکی از کلینیک‌های ثبت شده یا مراکز بهداشت مالزی برایتان خالی از لطف نخواهد بود.

دانش آموزان وظیفه دارند 7 روز پس از ورود به مالزی در “طرح غربالگری پزشکی پس از ورود” شرکت کنند.

دانشجویان برای درخواست تأیید نامه ویزا (VAL) باید فرم اعلام سلامت خود را ارائه دهند.

اگر دانش آموز یا دانشجویی مناسب تحصیل در مالزی شناخته نشود، باید قبل از اتمام پروسه دریافت ویزا برای اقامت در مالزی باید این کشور را ترک کند. به یاد داشته باشید تأمین هزینه‌ها در این مراحل به عهده دانش آموز یا دانشجو است.

نکته ای که نباید فراموش کنید، این است که درج اطلاعات نادرست و غلط در فرم اعلام سلامت، در قوانین مالزی، جرم محسوب شده و منجر به تعقیب و تبعید می‌شود.

3-ارائه گواهی واکسیناسیون تب زرد

اگر در کشوری زندگی می‌کنید که در معرض ابتلاء به بیماری تب زرد هستید، یا به مدت 12 ساعت از یکی از این کشورها عبور کرده اید، لازم است گواهی واکسیانسیون تب زرد را ارائه دهید تا اجازه ورود به مالزی را داشته باشید.

نام کشورهایی که “خطر انتقال تب زرد وجود دارد” از سوی سازمان بهداشت جهانی اعلام شده است.

4-آزمون مهارت انگلیسی

برای تحصیل در مالزی، و ورود به دانشگاه‌ها باید حداقل مهارت مکالمه و نوشتن انگلیسی را داشته باشید. برای اطمینان از سطح مهارت‌تان باید اطلاعات شما به تأیید آژانس کیفی مالزی (MQA) برسد.

هنگام درخواست نامه تأیید ویزا (VAL) لازم است نتیجه یکی از تست‌های زیر که در زمینه زبان انگلیسی است ارائه دهید.

 • IELTS (آزمون زبان انگلیسی بین المللی)
 • TOFEL (آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک خارجی زبان)
 • PTE-A (آزمون پیرسون انگلیسی_دانشگاهی)
 • CAE (انگلیسی کمبریج_پیشرفته)
 • CPE (انگلیسی کمبریج_حرفه ای)
 • MUET (آزمون انگلیسی دانشگاه مالزی)

5-نامه واجد شرایط بودن (ایران)

یکی از شرایطی که تنها مختص دانشجویان ایرانی است، ارائه نامه واجد شرایط بودن (LOE) است. این مؤسسه موظف است در سفارت ایران مستقر در کوالالامپور درخواست نامه واجد شرایط بودن را بدهد. پس از تصویب و تأیید نامه LOE سفارت به طور مستقیم LOE را به EMGS ارائه می دهد.

تضمین پذیرش دانشگاه های مالزی با StudyKL

StudyKL به سابقه 15 سال تلاش تخصصی در زمینه مالزی به خود می بالد.

چهار دلیلی که خدمات StudyKL را ممتاز می‌کند:

 • دلیل اول بانک جامع اطلاعاتی است که StudyKL از دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان، مدارس بین المللی و غیره در اختیار دارد.
 • دلیل دوم اتکا به کارشناسان باتجربه و دلسوزی است که به همه جوانب تحصیل در مالزی اشراف دارند.
 • دلیل سوم، شناخت دقیق از ساختار دانشگاه‌ها و دانشکده‌های مالزی است.
 • دلیل بعدی، ارتباط مستقیم و تنگاتنگ StudyKL با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های مالزی است.
با ما در تماس باشید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *